Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 109023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błotnik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 17, 2007, 02:08:25 pm »
Za całość zapłaciłem 15 funtów (w sklepie sieci Virgin, coś jak nasz Empik i pełno tego jest na wyspach, bo to sklep muzyczny). W zestawie są dwie płyty DVD, płyta z soundtrackiem, jakieś tapetki, melodyjki bonusowe i dzwonki na komórkę (na mojej nie działają).
Co do tych dwóch ostatnich odcinków, to niestety nie są to odcinki oryginalne, tylko End of Evangelion :(
Ale za to jest świetny tekst na instrukcji:

"If you want to get the last two episodes of the series for free
register your copy at the official site of NGE".

Więc myślę sobie:
"No zajefajnie... ciekawe jak mi oni teraz prześlą za darmo te dwa odcinki do Polski?"

A tu zonk.
Po wpisaniu numeru id zestawu płytek, włącza się programik a'la p2p i automatycznie ściąga dwa ostatnie odcinki serii z serwera :)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 17, 2007, 02:21:01 pm »
Hehe, ale wymyślili. Ale skuteczne przynajmniej.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 17, 2007, 02:30:31 pm »
i tak zwanie legalnie  ;)  15 funtów = ok 75 zł OooooO to więcej za Enda trzeba bulić  wiecej OOooOO na alegro lol xD i jeszcze te dodatki itd ^^ chyba pojade do Angli ^^

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 17, 2007, 03:23:38 pm »
Ile za całą serię z Endem, soundtrackiem i bonusami?! To sam End mnie 150 zł wyniósł! Zdziercy! Ale nie ma co narzekać. End jest warty takiej ceny  8)

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 17, 2007, 04:04:05 pm »

Offline hardstyleilikeit

Niech mi ktos wytlumaczy to? o NGE ;]
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 29, 2007, 10:31:46 pm »
Nie rozumiem pare rzeczy z tego anime.

1) Gdy Kaworu odnajduje Lilith, to z poczatku mysli ze trafil do Adama. Czyli chce sie zjednoczyc z Adamem, lub jak by to nazwac. Ale czy z Lilith to nie jest mozliwe? W ogole co by sie stalo gdyby to byl Adam, czy by byl identyczny efekt jak w End of Evangelion gdy Rei sie zjednoczyla z Lilith?

2) Co Rei i Kaworu maja ze soba jeszcze wspulnego, oprucz to ze sa "jednakowi"?

3) Zanim Shinji zabija Kaworu, to Kaworu sie usmiecha do Rei, a Rei sie na niego patrzy z lekkim smutkiem. Tego tez nie rozumiem? Przeciez sie nawet nie znaja.

3) Dlaczego jedynie Shinji i Asuka zyja na koncu End of Eva? I dlaczego Shinji ja usiluje udusic?
 Niech mi to ktos wytlumaczy bo zgubilam watek calkowicie :P

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 29, 2007, 10:39:31 pm »
Witam na forum i służę pomocą:

Ad2:
Rei i Kaworu mają cechy wspólne: klony, albinosy, stworzeni przez ludzi, są w projekcie Dummy. Co by tu jeszcze...
Ad 4:
Cytuj
Dlaczego jedynie Shinji i Asuka zyja na koncu End of Eva? I dlaczego Shinji ja usiluje udusic?
Niech mi to ktos wytlumaczy bo zgubilam watek calkowicie :P

Przeżyli nie tylko Shin i Asuka, ale każdy kto chciał przeżyć. Co do teorii duszenia, obczaj temat "Ostatnia scena enda"

Tak ogólnie rzecz biorąc, wszystko o co pytasz jest gdzieś w tym bałaganie na forum, lektóry na ponad dobę, ale naprawdę warto. ;)

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 29, 2007, 11:03:01 pm »
Kaworu nie miał najmniejszej ochoty jednoczyć się z Lilith. On chciał odzyskać ciało Adama, a tu figa z makiem. Zjednoczenie się z Lilith jest możliwe.

Rei i Kaworu są zrobieni na takiej samej zasadzie - klon człowieka z duszą anioła.

Rei zwykle ma ponurą minę, bo już taka jest.

A motyw z końcem Enda był już wałkowany. Jest osobny temat.

A z zaleceń, to mam prośbę, żebyś zwracała uwagę na pisownię. Życzę miłego pobytu na forum ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 30, 2007, 10:04:01 am »
Nareście coś się dzieje Jupi ^^

Offline SoczI

Dead Sea Scrolls - co zawierały?
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 08, 2007, 01:18:21 pm »
Jakie są wasze przypuszczenia co do zawartości Dead Sea Scrolls? Jest to, co by nie mówić, enigmatyczny temat, którym mozna wytłumaczyć wiele rzeczy w NGE.

Oto moje przypuszczenia:

1. W DSS przedstawiony był First Impact, zasłanie ziarna Lilith i ziarna Adama wraz z dokładnymi lokacjami, gdzie spadły. Inaczej nie można wytłumaczyć tak szybkiego zamieszkania GeoFrontu pod Tokyo-3 i w jaki sposód odnaleziono GeoFront na Antaktydzie. Zapewne GF Japoński był już znany przed 2nd Impact.

2. Był przedstawiony Second Impact i w jaki sposób będzie wywołany (prawdopodobnie DSS zawierają też całą prawdę o Włóczni Longinusa). Dlatego też SEELE dokonało ekspedycji na Antarktydę i wymusiło fizyczny kontakt Włóczni, z prawdopodobnie ludzkim DNA (czyli anioła pochodzącego od Lilith), z Adamem, tym samym wywołując 2I. To wszystko dlatego, że (patrzy niżej)...

3. W DSS przedstawiony był Third Impact - czyli ostateczne rozwiązanie kwestii ludzkiej :D . Przypuszczam, że to właśnie to było powodem zawiązania SEELE i stworzenia tego chorego scenariusza "Nowego Początku".

4. Przypuszczam także, że Zwoje zawierały informacje, iż człowiek stworzy Eve z Adama i jak istotny okaże się EVA01 w 3I.

5. Na pewno także zapowiedziane było przybycie 17 posłańców - każdy wymieniony z imienia (stąd SEELE brało ich nazwy).

Jak coś sobie przypomnę to jeszcze dopiszę...
aworu died for your sins!

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 08, 2007, 02:23:01 pm »
Polecam :
http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Sea_Scrolls
Nazwy aniołów brane są z tego co pamiętam z wierzeń kabalistycznych.  :)

Offline obik

Re: Dead Sea Scrolls - co zawierały?
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 08, 2007, 02:28:18 pm »
Cytat: "SoczI"

Dlatego też SEELE dokonało ekspedycji na Antarktydę i wymusiło fizyczny kontakt Włóczni, z prawdopodobnie ludzkim DNA (czyli anioła pochodzącego od Lilith), z Adamem, tym samym wywołując 2I.

3. W DSS przedstawiony był Third Impact - czyli ostateczne rozwiązanie kwestii ludzkiej :D . Przypuszczam, że to właśnie to było powodem zawiązania SEELE i stworzenia tego chorego scenariusza "Nowego Początku".
4. Przypuszczam także, że Zwoje zawierały informacje, iż człowiek stworzy Eve z Adama i jak istotny okaże się EVA01 w 3I.

z tym się nie zgadzam bo :
do pierwszego :
to był wypadek i nie sądze że Włocznia zawiera jakieś dna ... i Seele nie zaplanowało III impaktu od razu tylko dopiero poźniej

Seele było powołane z początku by uratować ludzkość lub dla projektu połączenia z evami lub to i to a impakt możliwe był tam przedstawiony

To następne to był przypadek xD nie sądzę żeby wiedziali o evie 01 prędzej że klon lilith [w tych zwojach], ludzie marzyli by stać się tzw bogami i przez to powstał II impakt .

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 08, 2007, 04:22:55 pm »
Racja. Również nie zgadzam się z tym jakoby w DSS było coś o Evie-01.

Offline SoczI

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:14:15 pm »
Racja. To nielogiczne. Jednak coś na temat MP Evas musiało tam być skoro SEELE je wyprodukowało na 3I.
aworu died for your sins!

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:19:47 pm »
Dobra, to teraz ja jestem nie kumaty... Powiedzcie mi ludzie jak się rozwija skrót "MP Evas" bo ja za Chiny a nawet za Japonię nie mam pojęcia co to ma znaczyć...

 

anything