Autor Wątek: PS3- gwóźdź do trumny?  (Przeczytany 45598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 09, 2007, 05:05:59 am »
Odswiezam temat jako, po ostatniej dosc (nie)ciekawej rozmowie z zagorzalym fanem Sony i nie wiem jak nie mozna rozumiec argumentow...

Zacznijmy od grafiki, rozumiem, ze obecnie PS3 nie wykorzystuje calej swojej mocy, JEDNAK te same wersje gier wygladaja obecnie lepiej na X360... Obecnie wyglada, jakby X360 mial zdecydowanie lepsze efekty swietlne zas PS3 mialo troche wiecej mocy na tla (np. drzewa czy budynki w tle). Poza tym wiekszosc gier ogolnie ma bardziej stabilna animacje - framerate jest lepszy na wiekszosci gier na X'a. Prawdopodobnie niedlugo moze zaczac sie to zmieniac, ale X360 nadal potrafi wyswietlic co nieco ;)

Jak wiadomo do ogromnego sukcesu PS2 przyczynila sie wielka liczba tytulow exclusive. Sytuacja ta jednak zmienia sie z dnia na dzien na niekorzysc Sony. W chwili obecnej wyglada jakby to wlasnie X360 mial wiecej exclusive'ow (pare ciekawszych: Blue Dragon, Lost Odyssey, Crackdown, Lost Planet, GoW, Mass Effect, Forza 2, BioShock, Alan Wake, Halo 3). Ostatnio Virtua Fighter 5 przestal byc exclusivem PS3, wczesniej Assasins Creed. Obecnie najbardziej oczekiwany tytul na PS3 to MGS4, ktory to moze przestac byc exclusivem jesli PS3 nie sprzeda sie w zadowalajacych ilosciach by Konami moglo zarobic na tytule... Chociaz z drugiej strony MGS2 sprzedal sie w bardzo malych ilosciach na oryginalnego X'a...

Obecnie jedynym plusem przemawiajacym za zakupem PS3 to naped Blue Ray - ktory to ma znacznie wieksze poparcie niz HD DVD i konsola jako odtwarzacz jest raczej tania.

Offline Dr. Zoidberg

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:07:37 pm »
Miałem przyjemność oglądać film na Blu-Ray'u i muszę powiedzieć - czapki z głów =) Niestety porównania z HD nie miałem =/ Jednakże jak się zakończy batalia z HD-DVD przyjdzie nam jeszcze poczekać, narazie Sony skutecznie utopiło co najmniej 3 standardy nośników danych, w podobny w sumie sposób jak wprowadza BR, więc chyba już nie ma dla nich ratunku ;P
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Bere

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 09, 2007, 01:07:57 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Poza tym wiekszosc gier ogolnie ma bardziej stabilna animacje - framerate jest lepszy na wiekszosci gier na X'a.


Jak tak to sorry, ale nie chcę widzieć jak to wygląda na PS3. :?

Coś tak mi się widzi że dobrze będzie jeśli PS3 w ogóle nawiąże jakikolwiek kontakt z X-em, bo na razie to przegrywa z Wii... :roll:

Mam nadzieję że jeszcze Soul Calibur przestanie być exclusivem- wtedy będzie już cud, miód, malina...

Offline Qraq

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 09, 2007, 03:15:35 pm »
Cytat: "Beregond"

Coś tak mi się widzi że dobrze będzie jeśli PS3 w ogóle nawiąże jakikolwiek kontakt z X-em, bo na razie to przegrywa z Wii... :roll:

rozwiń mysl

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 09, 2007, 06:54:47 pm »
Jesli chodzi o Blue Ray to wiekszosc wytworni filmowych jest za tym standardem to prawdopodobnie wygra z HD DVD. Wcale to nie zmienia faktu, ze konsola jako konsola moze wygrac X360...

Tak ostatnio se pomyslalem... Rok temu przy promocji nowego X'a to tak duzo osob nie stalo przed sklepami, JEDNAK praktycznie nikt tego nie sprzedawal na Ebay'u. Druga sprawa X'a mozna bylo normalnie kupic dopiero w jakims marcu, a juz teraz PS3 stoja i tak srednio sie sprzedaja... Jedynie co mozna powiedziec, ze nawet 3 diody smierci nie przyczynily sie do spadku popularnosci systemu... BTW MS ostatnio przedluzyl gwarancje na X'ach do roku czasu (wczesniej byly 3 miesiace).

Offline Dr. Zoidberg

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 09, 2007, 07:36:56 pm »
Cytuj
BTW MS ostatnio przedluzyl gwarancje na X'ach do roku czasu (wczesniej byly 3 miesiace).


Lol, widzę, że hamerykańskie ustawodawstwo chroni konsumentów ;P W Europie taki numer by nie przeszedł ;D
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Bere

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 09, 2007, 09:05:42 pm »
Ja tam myślałem że zawsze był roczek.  :o

Cytat: "Qraq"

rozwiń mysl


<Rozwija dywan, bo nie widzi nic innego do rozwijania> :p

Offline greah

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 09, 2007, 10:36:08 pm »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Cytuj
BTW MS ostatnio przedluzyl gwarancje na X'ach do roku czasu (wczesniej byly 3 miesiace).


Lol, widzę, że hamerykańskie ustawodawstwo chroni konsumentów ;P W Europie taki numer by nie przeszedł ;D
ale z tego co pamiętam to te ich 3 miesiące były na takich samych zasadach jak europejska gwarancja rozruchowa na 7-10 dni tj. oddajesz towar a oni bez pytania ci go wymieniają

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:20:44 am »
Gwarancja byla na 3 miesiace - zaleznie od producenta sprzetu jest od 3 miesiecy (np. kamery video maja tylko 3 miesiace labor i 12 miesiecy parts) do paru lat (np. glosniki czy dyski twarde). Z tego co mi wiadomo to nie musieli przedluzac tej gwarancji, ale jednak to zrobili...

Cytat: "Greahtor"
ale z tego co pamiętam to te ich 3 miesiące były na takich samych zasadach jak europejska gwarancja rozruchowa na 7-10 dni tj. oddajesz towar a oni bez pytania ci go wymieniają

Nie bardzo rozumiem... Jesli chodzi o polisy sklepowe to juz zalezy od sklepu,  jednak na wiekszosc rzeczy elektronicznych (kompy, laptopy, monitory, drukarki, aparaty i kamery cyfrowe) sa 2 tygodnie do zwrotu (+15% restocking fee jesli po prostu chcemy zwrocic/wymienic dobry produkt) na inne z reguly to jest miesiac czasu (np. tv) bez restocking fee. Wszystko zalezy od sklepu, ale tak jest w wiekszosci. Jesli chodzi o bizuterie to czasem nawet do 3 miesiecy mozna zwrocic.... Ale tak jak napisalem to wszystko juz zalezy od sklepu.

Te 3 miesiace byly od producenta, czyli jesli ci sie sprzet psuje z nimi zalatwiasz sprawe (z reguly wysylasz i ci go naprawiaja).

------------ EDIT -------------
Polecam obczaic te porownanie gier przez Gamespot

Offline Qraq

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:37:54 am »
fajne porównanie

mój wniosek:
różnice to szczegóły przydatne tylko do wojenek fanbojów

Offline spidey

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 10, 2007, 05:54:37 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Polecam obczaic te porownanie gier przez Gamespot

Ciekawe porównanie. Widać że w Carbonie lepsza jest grafika na PS3 a na XO w Maddenie i minimalnie w Call of Duty 3 i Tony`m, a w Fight Night Round 3 efekty świetlne wygladają ładniej na XO natomiast w wersji PS3 są lepiej odwzorowane modele zawodników. Reszta jak pisał Qraq to szczegóły i kometyka wręcz niedostrzegalna dla zwykłych zjadaczy chleba. Inna sprawa że pierwsze gry na PS3 wyglądają dużo lepiej niż pierwsze gry (z przed roku) na X360.

Co do tego czy PS3 odniesie sukces czy nie - imo na pewno. Co się do tego przyczyni - gry, napęd blu-ray i zaawansowanie technologiczne. Bo nie da się ukryć że PS3 jako jedyna konsola obsuguje natywnie rozdzielczosc 1080p (zarowno w grach jak i filmach), posiada port HDMI 1.3, obsługuje dźwięk 7.1 i jako jedyna konsola posiada dysk twardy w standardzie co ma niebagatelne znaczenie dla developerów (szybsze loadingi itd.). No i nie zapominajmy o darmowym PSNetwork (na razie).

Co do blu-ray - według mnie umieszczenie go w PS3 to bardzo dobry pomysł (nawet mimo tego że podnosi cenę konsoli o prawie 200 dolarów). Już teraz niektóre gry na XO wychodzą na 3 DVD (Blue Dragon) a Kojima mówił że jak dla niego to i 25GB to nadal mało. Poza tym PS3 może stanowić dobrą alternatywę dla odtwarzaczy blu-ray które nadal są bardzo drogie, szczególnie dla osób dla których filmy są jeszcze większym hobby niż gry (np. dla mnie :)), chociaż to jeszcze odległa przyszłość gdy ten standart zadomowi się (bo wojnę formatów praktycznie już wygrał).

W sumie to miałem niedawno kupić Xboxa 360 bo jest nawet tani jak na swoje możliwości jednak gdy zobaczyłem u kumpla jak ta konsola głośno działa to od razu zrezygnowałem z zakupu. Głośność pracy XO całkowicie przekreśla go w moich oczach (a mam na tym punkcie obsesje :) - moj komp jest tak wyciszony że niemal go nieslychać). Być może za jakiś czas wyjdą trochę cichsze wersje.
Ja jednak czekam na PS3 :).

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 10, 2007, 08:04:07 pm »
Dodalbym, ze w wiekszosci sa to tez porty gier z Xbox'a... ale jakosc efektow swietlnych jest znacznie lepsza na X'ie niz na PS3. Wydaje mi sie tez, ze pierwsze gry na PS3 wygladaja lepiej niz te pierwze wydane na X'a takze z tego wzgledu, ze pomimo iz systemy maja inne architektury to nadal programisci mieli ponad rok czasu zapoznac sie z next genowym systemem (czyt. trening z X'em).

Jesli chodzi o sama moc zgadzam sie w 100% PS3 ma najwiekszy potencjal, jednak poki co nie radzi sobie nawet z Wii, ktore to ma najslabsze "bebechy". Sukces systemu to IMHO gry, a teraz prym wiedzie X360, trzeba poczekac do nastepnej gwiazdki by zobaczyc prawdziwa walke (chociazby MGS4 czy Halo 3???).

Do mojego X'a mam jeszcze podlaczony dodatkwoy wiatrak to ciche to to nie jest... Odnosnie innych wersji, po internecie kraza zdjecia X360 v2 m.in. z portem HDMI, czy MS wypusci druga wersje konsoli przyjdzie nam poczekac. Jesli tak to prawdopodobnie przyjdzie ona takze z wbudowanym napedem HD DVD. Z historii Segi (Megadrive) takie cus nie bardzo przeszlo...

Offline fin

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 10, 2007, 09:10:36 pm »
Cytat: "spidey"

 Bo nie da się ukryć że PS3 jako jedyna konsola obsuguje natywnie rozdzielczosc 1080p (zarowno w grach jak i filmach),

Tryb 720p to 0,92 miliona pikseli do wyswietleniam, 1080p to juz ponad 2,07.Jest to bigowe obciazenie dla procesora,podsystemu pamieci i ukladu graficznego.Jakbys chcial grac komfortowo na PCw 1080p to bez 1gb ramu i 2-och 256mb kart graficznych szybszysch od rsx spietych razem nie miałbyś szans.Ridgeeee Raceeeeer 7 oferuje co prawda 1080 ale po pierwsze nie ma on ani jakiejs wpyciore grafiki, i ponoć za mało ostre tekstury więc ciężko tu mowic o tym świetnym 1080p.Gejspot gdzies twierdził że gry by chodzily na 1080p w tru next genowej grafice to na to obydwie konsole sa po prostu za słabe.

a tak btw: "już w 2005 roku, jeszcze przed premierą X360, jeden z kierowników Microsoftu sugerował, że ich nowa konsola posiada zablokowaną funkcję, która odblokowana zostanie dopiero w przyszłości, przez update oprogramowania. Spekulacjom na temat asa w rękawie Microsoftu nie było końca... aż do teraz.

Ten as, ma nawet swoje imię - Ana - i jest to niewielki chip, odpowiedzialny za skalowanie obrazu. To właśnie dzięki niemu (niej?), możemy grać chociażby w takie Gears of War w miażdżącej rozdzielczości 1080p i to właśnie skalowanie jest tym, czego nie potrafi żadna inna konsola, a jedynie Xbox 360. To jest tajna broń Microsoftu w walce z Sony.

PlayStation 3 nie posiada funkcji sprzętowego skalowania, przez co gry pracujące natywnie w rozdzielczości np. 720p, mogą działać jedynie w 720p lub niższej, 480p. Nie mogą być skalowane "w górę" do 1080p ani 1080i. To dość duży problem, zwłaszcza że PS3 ma być przecież systemem High Definition, dlatego też jest to jedno z największych wyzwań, które Sony ma teraz przed sobą.

Poradzenie sobie z tą kwestą za pomocą software'u będzie niezwykle trudne (o ile w ogóle możliwe), więc praktycznie jedynym rozwiązaniem, które może być brane pod uwagę, będzie prawdopodobnie tylko nowsza wersja PS3, wzbogacona o podobne, jak w X360, rozwiązanie sprzętowe."

A co do płyt to gdy x360 bedzie mial odtwarzach hddvd to na jednej 2 warstwowej plycie moze upchnac do 30 gb danych.

Nie ma co się rozwodzić na specyfikacją techniaczną, obydwie oferują praktycznie to samo.

Offline Qraq

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 10, 2007, 10:25:58 pm »
Powiem tak: 1080 to fajny bajer, ale nie będzie za często stosowany w grach. To naprawde potężne obciązenie dla sprzętu i programiści mogą stawac przed wyborem: 1080 albo wiecej detali. Hideo Kojima powiedział że mgs4 w 1080 będzie musiał wyglądać gorzej niż w 720.
Dla mnie wybór prosty: wolę lepsza grafę niż wyższą rozdziałkę. A 720 to już naprawde dużo. Malo kto odpala gry pecetowe(mowa o nowych i wymagających) w takiej rozdz.
Ale to się wszystko okaże. jestem jednak prawie pewien, że po jakims czasie zacznie sie odchodzenie od full hd w grach celem chociażby zwiększenia konkurencyjności konsol względem ciągle rozwijających sie pecetów.

Cytat: "Beregond"
Cytat: "Qraq"

rozwiń mysl

<Rozwija dywan, bo nie widzi nic innego do rozwijania> :p

ładnie proszę. Co miałeś na myśli?

Offline Bere

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 10, 2007, 10:59:09 pm »
Kup własnego nastolatka do wyśmiewania się. :? [foch]