trawa

Autor Wątek: PS3- gwóźdź do trumny?  (Przeczytany 45315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:34:55 pm »
Moze nie dokladnie :) Jak wiemy Sony wydalo miliony dolarow na stworzenie technologii Cell'a jak tez i Blu Ray. Do tego dochodza koszta produkcji samej konsoli (polecam ten artykul) i moze sie okazac ze te 4 miliony konsol ktore maja trafic do sklepow przyczynia sie do kolejnego miliarda dolarow straty...

Czy potega nazwy Playstation zagwarantuje Sony kolejny raz wygrana? Jak wiemy konsola bedzie przynajmniej o $200 drozsza niz X360 (byc moze Bill zrobi jakas promocje przy premierze PS3) i mozliwe ze nawet o prawie $400 drozsza niz Wii. Czy warto przeplacac?

Offline Dr. Zoidberg

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:59:42 pm »
Bedzie, obiecuje, bedzie porzadny artykul z mojej strony nt. polityki Sony, M$ i Nintendo, z duzym naciskiem na kwestie cenowe =) Jeno niech sesja minie =D
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2006, 10:12:26 am »
Dobra.Budowa konsoli wyniesie straty,ale spójrzmy w przeszłośc i przyszłość.
Xbox też miał powalić PS2 pod wzgledem technologicznym,ale Bill nie przewidział jednego.
Sony wydało więcej gier na PS2.Co prawda nie wszystkie były wspaniałe czy coś,ale zostało wydanych kilka naprawde ciekawych pozycji ,które sprzedawały się w milionowych nakładach (choćby FFX).Dzięki czemu Xbox ze swoimi bajerami itd. zeszła na dalszy plan.Jedyna godna uwagi grą na Xboxa było HALO.
Skąd wiemy że owa historia nie wydarzy się przy premierze next genów?
Bill zrobił błąd wydając 360 tak szybko.Inżynierzy Sony mają więcej czasu żeby przygotować PS3 aby było jeszcze lepsze niż konsola Microsoftu.
Zobaczymy jak to będzie.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Dr. Zoidberg

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:33:07 pm »
Follow Me <-- Sam sobie zadajesz kłam ;) Najpierw mowisz, ze Xbox mimo przewagi technologicznej osiagnal gorsze wyniki, a potem stwierdzasz, ze PS3 dlatego wypadnie lepiej, bo bedzie lepszy pod wzgledem technicznym... I to bez gier, podczas gdy na X360 wyjdzie juz 3 fala dopracowanych gier nie ustepujacych wielce pod katem graficznym (developerzy lepej czaja konsole).

Na PS3 w dniu premiery tak naprawde moze nie byc wiecej niz 5 gier - nastapily obsuniecia w wielu tytulach, a sporo firm zaczyna sie jednak kierowac ku Wii. Poza tym jest jeszcze jeden problem - PS3 nie trafil jeszcze do produkcji.

Koniec koncow, PS2 czuje sie bardzo dobrze, a to dlatego, ze jest tanie - to jest jego glowny atut w stosunku do X360 powodujacy, ze sprzedaz nie spada. Obecnie X360 jest w fazie wzrostu, a jego sprzedaz jest wynikowa nie popytu, a mocy produkcyjnych. Gdy na rynek wejdzie PS3, sytuacja X360 nie zmieni sie diametralnie, gdyz jest po prostu tansze. Skonczy sie to przypuszczalnie tak, ze za dwa/trzy lata Sony wycofa PS2, w miedzyczasie X360 wejdzie w faze dojrzalosci i M$ zacznie konkurowac cena, podczas gdy PS3 nadal bedzie sie wspinac tracac udzial w rynku na rzecz Xboxa 360.
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2006, 04:32:18 pm »
Powiedziałem tylko że na początku,kiedy PSX powoli zatracał się w nicości Xbox miał być lepszy technicznie od konsoli firmy Sony.Czy tak się stało?Nie wiem gdyż posiadam tylko PS2.Na Xboxie nie miałem przyjemności popykać.

Niby dobrze ,ale zauważmy że mogą nie wyjść Next-Genowe gry specjalnie dla Xboxa360 chyba,że Bill wybuli kase.PS3 nie trafiła jeszcze na rynek a dzięki czemu ludzie z Sony mają więcej ćzasu żeby zrobić nową konsole,godną miana Next-Gen.

Być może Xbox360 będzie miał więcej gier czy coś,ale liczy się jakość gier,a pod tym względem Sony jakoś nigdy nie zawodziło.

Straty zmniejszą się,bo wkońcu PSP też się sprzedaje i to nie tak kiepsko.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2006, 05:58:36 pm »
FollowMe w twojej wypowiedzi jest duzo niescislosci - JEDYNA godna uwagi gra na Xbox'a jest HALO (inna sprawa pokaz mi gre na PS2 ktora sprzedawala sie tak szybko jak HALO 2)? Stary sa setki dobrych gier na Xbox'a (w wiekszosci EXCLUSIVE na ta konsole z kolei gry ktore wygrywaly w rankingach na gre roku na PS2 to byly te wydane na pare platform, vide GTA:SA).

MS z Xboxem startowal z przegranej pozycji - PS2 bylo po prostu bardziej znane i mialo wiekszy support od producentow. Jesli chodzi o premiere - wydajac konsole rok wczesniej przed innymi mieli JEDYNA next genowa konsole na rynku podczas sezonu swiatecznego. Dodatkowo nie zapominaj o LIVE ktore to juz dawno ma ponad 1 milion aktywnych uzytkownikow.

Cytuj

Niby dobrze ,ale zauważmy że mogą nie wyjść Next-Genowe gry specjalnie dla Xboxa360 chyba,że Bill wybuli kase.PS3 nie trafiła jeszcze na rynek a dzięki czemu ludzie z Sony mają więcej ćzasu żeby zrobić nową konsole,godną miana Next-Gen.

Być może Xbox360 będzie miał więcej gier czy coś,ale liczy się jakość gier,a pod tym względem Sony jakoś nigdy nie zawodziło.


No i znowu niescislosci. Skad takie informacje? Na X360 zmierza ogromna ilosc tytulow - w tym maja ogromny support z JAPONII (nie zapominajmy o tym ze pierwszy Xbox jest kompletna porazka w kraju kwitnacej wisni). Jesli chodzi o prawdziwa konsole NEXT GEN to by bardziej nalezalo powiedziec o Wii niz o PS3 (ktore to posiada tylko lepsza grafike). Inna sprawa, ze BluRay moze w ogole nie wypalic.... Z kolei jesli chodzi o jakosc gier to te wydawane przez MS Games Studios sa w wiekszosci znacznie lepsze niz te wydawane przez Sony...

Odnosnie PSP - sam mam takie, jednak wydaje mi sie ze Nintendo DS jest znacznie ciekawsza propozycja (szczegolnie w wersji Lite)... I z tego co mi sie zdaje to Ninny nadal wygrywa na rynku handheldow....

P.S. Follow Me zaluj ze nie miales przyjemnosci poobcowac z X'em bo to znacznie lepsza konsola...

Offline spidey

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2006, 08:23:20 pm »
Taka ciekawostka - stara generacja wyprzedza nową :]
i nie zwalałbym wszystkiego na nienadążanie z produkcją 360-ki przez Microsoft.

A odnośnie tematu, osobiście nie przesadzałbym ze stwierdzeniem że PS3 będzie gwoździem do trumny Sony... z kilku powodów:
1) marka zrobi swoje, to jest wręcz pewne.
2) w pewnym momencie ilość gier produkowanych i wychodzących na PS3 na pewno będzie większa niż u konkurencji, Sony ma więcej developerów produkujących gry tylko dla nich - Sony America, Japan, Europe, Polyphony, Guerilla + jeszcze kilka firm których nazw nie pamiętam oraz japońscy developerzy którzy produkują głównie gry na japońskie konsole a niezbyt lubią się z Billem.
3) magia takich tytułów jak Final, MGS, KillZone, Tekken, Virtua + jeszcze kilka innych również zrobi swoje (Microsoft ma tylko Halo).
4) jeśli BlueRay okaże się strzałem w dziesiątkę masa ludzi-filmomaniaków wybierze konsole Sony z wiadomych względów.
5) ludzie którzy patrzą głównie na bajery wybiorą PS3 bo będzie miała najwięcej tego typu rzeczy (np mój brat mówi że jak mialby kupować któryś z next-genów to na 100% wziąłby PS3 bo jest najbardziej "przybajerowane" i przypakowane.

Koniec końców wszystko wyjaśni się gdzieś mniej więcej rok po premierze PS3...

Moim zdaniem Sony ponownie wygra z Microsoftem, chociaż teraz różnica będzie mniejsza niż w przypadku PS2 i Xboxa. Nie zapominajmy jednak o Wii, które może okazać się czarnym koniem w tym wyścigu (sam nabrałem niezłej chrapki na next-gen od Nintendo :] ).

Offline DARKMAN

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2006, 11:02:08 pm »
Taka sprzedaz spowodowana jest glownie cena - $129 vs $399....

spidey
1) zgadzam sie w 100%
2) tutaj mamy Microsoft Game Studios razem z Rare, Bungie. Wydajace takze gry Lionhead Studios, Bioware, Bizzare Creations i chociazby Segi itp. Jesli chodzi o Japonie mamy Tecmo (Team Ninja!), Mistwalker (Hironobu Sakaguchi !!!), Q Entertainment (Tetsuya Mizuguchi !!!), Capcom, From Entertainment, Sega i mase innych. Sytuacja japonska troszke sie zmienila przy nowym Xboxie - obecnie Bill ma duzy Support
3) MS ma oprocz Halo obecnie wydany Oblivion. Poza tym sa takze takie tytuly jak Ninja Gaiden, Forze Motorsport, Fable itp itd. No i ten tego juz jesienia bedziemy mogli pograc w jedna z najbardziej oczekiwanych gier Gears Of War
4) to samo mozna powiedziec o HD-DVD...
5) Jesli chodzi o bajery to hmmm - co powiesz o cross platformowe granie -> Windows Vista + Xbox360? Lub tez mozliwosc pobawienia sie w co niektore rzeczy na swojej komorce (na targach podawali przyklad - ustawiamy sobie samochod do Forzy ktory to potem wykorzystujemy w grze)? Do tego dochodzi znakomity Live (z Marketplace i Arcade -> SONY bedzie to kopiowalo). Mozliwosc polaczenia z multimedia center pc jest znikoma ale jest (prawdopodobnie tutaj Sony to lepiej wykorzysta).

Prawdopodobnie Sony znowu wygra z MS, jednak IMHO bedzie bardziej wyrownana. Tak cos czuje, ze moze sie powtorzyc sytuacja z DC - swietna konsola posiadajaca duzo gier (wygladajacych lepiej niz gry w dniu premiery na PS2) jednak przegrala z marka Sony (po prostu gracze przestali kupywac DC czekajac na te niesamowite PS2)...

Offline fin

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2006, 07:23:01 am »
Cytuj
Być może Xbox360 będzie miał więcej gier czy coś,ale liczy się jakość gier,a pod tym względem Sony jakoś nigdy nie zawodziło.

Ojojojoj ale bullshit rzuciles.80% gier na ps2 to gnioty na jakie nie warto patrzec.To DC miał mase fajnych gier.

Cytuj
No i znowu niescislosci. Skad takie informacje? Na X360 zmierza ogromna ilosc tytulow - w tym maja ogromny support z JAPONII (nie zapominajmy o tym ze pierwszy Xbox jest kompletna porazka w kraju kwitnacej wisni).

Ten przeca też.Chyba tylko tam x360 sprzedał sie w mniejszej ilości sztuk niż było przeznaczonych na tamten rynek.Być może była to wina małej ilości tych dżapańskich gier albo tym że  patriotyzm japsów karze im czekać na ps3.

Cytuj
4) jeśli BlueRay okaże się strzałem w dziesiątkę masa ludzi-filmomaniaków wybierze konsole Sony z wiadomych względów.

A ten czytnik płyt w psp też miał być niby taką świetną propozycją dla miłośników filmów a tu płyty umd dodają za darmo do wydań dvd.
Poza tym niby w ps2 też masz dvd ale porównując to do bardzo średniego odtwarzacza dvd ps2 wychodzi nader kiepsko.

Cytuj
Prawdopodobnie Sony znowu wygra z MS, jednak IMHO bedzie bardziej wyrownana.

Tru tru, popieram.

Offline Ryba

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2006, 07:43:47 am »
Rynek konsolowy jest dziwwwny, ale coż, myśle że swojego czasu PS3 będzie bardziej popularny niż X360.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:53:21 pm »
Cytat: "fin"

Ojojojoj ale bullshit rzuciles.80% gier na ps2 to gnioty na jakie nie warto patrzec.To DC miał mase fajnych gier.


O tak.Naturalnie DC miał same świetne tytuły,już to widziałem.Takie gnioty że na PSX były lepsze gry.

Cytat: "Ryba"
Rynek konsolowy jest dziwwwny, ale coż, myśle że swojego czasu PS3 będzie bardziej popularny niż X360.

Czy ty kolowiek wiesz na ten temat?  :?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline fin

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:06:52 pm »
Cytat: "Follow Me"
Cytat: "fin"

Ojojojoj ale bullshit rzuciles.80% gier na ps2 to gnioty na jakie nie warto patrzec.To DC miał mase fajnych gier.


O tak.Naturalnie DC miał same świetne tytuły,już to widziałem.Takie gnioty że na PSX były lepsze gry.

Podaj 20 przykładów świetnych gier na ps2 :roll:

Offline Dr. Zoidberg

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:52:54 pm »
Prawie 2 godziny a ciagle nie ma odpowiedzi ;)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Ryba

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2006, 07:37:33 am »
Cytat: "Follow Me"

Cytat: "Ryba"
Rynek konsolowy jest dziwwwny, ale coż, myśle że swojego czasu PS3 będzie bardziej popularny niż X360.

Czy ty kolowiek wiesz na ten temat?  :?


No pewnie a co ty myślisz, że ja cały czas w Evie siedzę??  :x  :x  :evil:

Offline Perek

PS3- gwóźdź do trumny?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2006, 08:33:31 am »
Cytat: "fin"
Cytat: "Follow Me"
Cytat: "fin"

Ojojojoj ale bullshit rzuciles.80% gier na ps2 to gnioty na jakie nie warto patrzec.To DC miał mase fajnych gier.


O tak.Naturalnie DC miał same świetne tytuły,już to widziałem.Takie gnioty że na PSX były lepsze gry.

Podaj 20 przykładów świetnych gier na ps2 :roll:


Tekkeny, Soul Caliboury, Final Fantasy, sportowe od EA - i już masz prawie całą listę :P
Śmieszne są te wasze 'dyskusje' na temat gier na ps2, każdy znajdzie jakiś tytuł dla siebie i właśnie o to firmie chodzi, więc po co te przepychanki ?