trawa

Autor Wątek: Manga NGE  (Przeczytany 97517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błotnik

Manga NGE
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 11, 2007, 11:41:47 am »
Jak mówi tekst piosenki pewnej znanej kapeli:

"Dobra, dobre, bardzo dobre"!!!
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 11, 2007, 02:06:22 pm »
tą scene tak jak wszystko w nge można interpretować w różnojaki sposób że tak powiem ^^ moim zdaniem było to wyrzycie uczuć Shina na niej bo wiecie jak ona go czasami traktowała  :x  "cicha woda brzegi rwie" że zacytuje moją nauczycielke ^^

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 28, 2007, 02:36:52 pm »
10 tom za mną. Fajny tylko za Chiny nie mogę zrozumieć czemu Rei widzi komandora, a nie Shinjiego przed śmiercią, w anime jest to logiczne czemu akurat on, ale tu to jest po prostu błąd że strony Saamato.

Cytat: "obik"
TO jakiś sukces Dino O_O powiem " a nie mówiłem?? " Asuki napewno nie udusi nie dała by się ^^

Raczej nie, chyba, że dostanie szoku zorientowawszy sie, żeShinji ją dusi.
Cytat: "obik"
ale Endzie to było w jego Bani nie naprawde przecież  ;) wiec co sie martwić na zapas  ;)

Nie jestem pewien czy tylko w jego bani :?:
Cytat: "Błotnik"
Drugi raz to raczej sobie tego nie wymyślił. Chodzi mi o scenę końcową, gdy dusi Asukę na plaży. Jakoś nie zauważyłem, żeby się wówczas broniła.
Cholera wie o co chodzi w tej scenie

Może była zmęczona, albo kontemplowała czerwoną smugę na niebie i ją zaskoczył, ale masz racje, kto wie o co chodzi w tej scenie.

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 28, 2007, 02:44:47 pm »
Cytat: "Revan"

Cytat: "obik"
ale Endzie to było w jego Bani nie naprawde przecież  ;) wiec co sie martwić na zapas  ;)

Nie jestem pewien czy tylko w jego bani :?:

no a gdzie chyba nie w równoległym wymiarze no nie???  ;)
to raczej było skojarzenie z tym jego zdarzeniem z jego głowy, dowiedział się co go trapi i zaczął ją dusić ale się opamientał po dotyku jej dłoni   ;)

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 28, 2007, 07:19:40 pm »
Cytat: "obik"
Cytat: "Revan"

Cytat: "obik"
ale Endzie to było w jego Bani nie naprawde przecież  ;) wiec co sie martwić na zapas  ;)

Nie jestem pewien czy tylko w jego bani :?:

no a gdzie chyba nie w równoległym wymiarze no nie???  ;)
to raczej było skojarzenie z tym jego zdarzeniem z jego głowy, dowiedział się co go trapi i zaczął ją dusić ale się opamientał po dotyku jej dłoni   ;)

Nie. W Baniach jego, Asuki, Misato i Rei chodzi o pierwsze duszenie. Jak chcesz o tym pogadać to przenieśmy się do tematu o Endzie.

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 28, 2007, 08:20:13 pm »
Cytat: "Revan"

Nie. W Baniach jego, Asuki, Misato i Rei chodzi o pierwsze duszenie. Jak chcesz o tym pogadać to przenieśmy się do tematu o Endzie.

a czemu nie??  ;)
a ty wiesz o czym ja chociasz mówie??  mi chodzi w END OF EVANGELION a nie o serie Tv ,w End of evangelion jest scena gdzie Shin dusi Asuke i to sie działo w jego głowie , nie na prawde  ;)  Nie sądze by Rei Asuka I Misato [scena przed duszeniem]ocenzurowane były nimi, ale  Shina  wyobrażeniami  xD

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 28, 2007, 10:00:37 pm »
Cytat: "obik"
Cytat: "Revan"

Nie. W Baniach jego, Asuki, Misato i Rei chodzi o pierwsze duszenie. Jak chcesz o tym pogadać to przenieśmy się do tematu o Endzie.

a czemu nie??  ;)
a ty wiesz o czym ja chociasz mówie??  mi chodzi w END OF EVANGELION a nie o serie Tv ,w End of evangelion jest scena gdzie Shin dusi Asuke i to sie działo w jego głowie , nie na prawde  ;)
Cytuj
 
Właśnie o to chodzi, to znaczy: duszenie i wcześniejsze sceny(w pociągu, w pokoju Misato/Kajiego itp.).  
Cytuj
Nie sądze by Rei Asuka I Misato [scena przed duszeniem]ocenzurowane były nimi, ale  Shina  wyobrażeniami  xD

To akurat jego wyobrażenia/fantazje

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 29, 2007, 10:15:06 am »
Cytat: "Revan"

Właśnie o to chodzi, to znaczy: duszenie i wcześniejsze sceny(w pociągu, w pokoju Misato/Kajiego itp.).
 
nie sądze dalej by to sie działo tzw naprawde gdyż pamientajmy Misato zgineła , Asuka znokałtowana wiec skąt mają tam być? gdyby Asuka w tym uczestniczyła to by wiedziała no nie??  
Cytuj

To akurat jego wyobrażenia/fantazje

no o to mi właśnie chodzi

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 29, 2007, 07:16:12 pm »
Jeśli manga ma się kończyć na 12 tomach to zaczynam się bać o zakończenie. Z skanów które mam 11 kończy się na początku ataku JSSDF, to gdzie w następnym zmieścić odrodzenie sie Asuki (raczej nie będzie tak jak w Endzie, że odkryje matkę w Evie o ile pamiętam w mandze nie było, że nic o tym, że jej matka pracowała nad Evą) oraz jej walkę, albo jakiś fragment: krótkie obicie chłopaków z JSSDF i szybki pojedynek z serieskami), że nie wspominając o Impakcie i HCP. Zresztą dałby rudej trochę pohulać, już wystarczająco spłycił jej charakter i zredukował sceny z jej udziałem, to niech chociaż jakąś akcje z jej udziałem da na koniec.

Cytat: "obik"
Cytat: "Revan"

Właśnie o to chodzi, to znaczy: duszenie i wcześniejsze sceny(w pociągu, w pokoju Misato/Kajiego itp.).
 
nie sądze dalej by to sie działo tzw naprawde gdyż pamientajmy Misato zgineła , Asuka znokałtowana wiec skąt mają tam być? gdyby Asuka w tym uczestniczyła to by wiedziała no nie??  

Asuka też już nie żyje, reszta w temacie o Endzie.
Cytuj
Cytuj

To akurat jego wyobrażenia/fantazje

no o to mi właśnie chodzi

Tym erotycznym fantazją  nie zaprzeczam

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 29, 2007, 07:42:22 pm »
Cytat: "Revan"
Jeśli manga ma się kończyć na 12 tomach to zaczynam się bać o zakończenie. Z skanów które mam 11 kończy się na początku ataku JSSDF, to gdzie w następnym zmieścić odrodzenie sie Asuki (raczej nie będzie tak jak w Endzie, że odkryje matkę w Evie o ile pamiętam w mandze nie było, że nic o tym, że jej matka pracowała nad Evą) oraz jej walkę, albo jakiś fragment: krótkie obicie chłopaków z JSSDF i szybki pojedynek z serieskami), że nie wspominając o Impakcie i HCP. Zresztą dałby rudej trochę pohulać, już wystarczająco spłycił jej charakter i zredukował sceny z jej udziałem, to niech chociaż jakąś akcje z jej udziałem da na koniec.
w jednym tomie powino się zmieścić no ^^ mam mange i wiem że w tomie można zmieścic troche przecież to nie jest bajeczka ^^ miejsca powino starczyć

 ;)

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 29, 2007, 07:50:25 pm »
W jednym tomie wydarzenia od inwazji JSSDF do końca? Nie mam pojęcia jakim cudem. Tym bardziej że podobno na koniec ma być jeszcze pokazane życie już po Third Impact. Zgadzam się że Asuka zasługuje na coś porządnego na koniec bo jak na razie to Pan Sadamoto nie dał jej szansy się popisać tak jak to było w serii. No ale była mowa że Asuka ma zginąć (uwierzę jak zobaczę. bo jak na razie za Chiny ludziowe w to nie wierzę) więc może zginie szybko i nie będzie takich rozbudowanych akcji jak w Endziaku... Ja na razie daruję sobie wszlkie skany. Wolę poczekać aż JPF wypuści jedenastkę ^_^

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 29, 2007, 08:32:12 pm »
Jak już jesteśmy przy EoE to dojin Wanderful Word jest dośc ciekawym hentaiem pokazującym z bardziej erotycznego widoku to co dzieje się w głowach pilotow. Ciekawe podejście, polecam bo naprawdę ciekawie to pokazano.

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:19:38 pm »
Cytat: "Dino"
W jednym tomie wydarzenia od inwazji JSSDF do końca? Nie mam pojęcia jakim cudem. Tym bardziej że podobno na koniec ma być jeszcze pokazane życie już po Third Impact.

Dokładnie, albo pojedzie po Asuce albo po impakcie
Cytuj
Zgadzam się że Asuka zasługuje na coś porządnego na koniec bo jak na razie to Pan Sadamoto nie dał jej szansy się popisać tak jak to było w serii.

No nie dał, sprowadził do roli wrednej i głośnej  nastolatki, która chce by tylko ją podziwiano, właściwie pozbawił ją prawie głębi, ale to co zostało jest tak odległe do tego w anime jak politycy do zajęcia się tym co trzeba a nie stołkami.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 30, 2007, 05:59:25 pm »
Cytuj
Dokładnie, albo pojedzie po Asuce albo po impakcie

Albo ostatni tom będzie grubszy.
Cytuj
No nie dał, sprowadził do roli wrednej i głośnej nastolatki, która chce by tylko ją podziwiano, właściwie pozbawił ją prawie głębi, ale to co zostało jest tak odległe do tego w anime jak politycy do zajęcia się tym co trzeba a nie stołkami.

Tylko czy aby ona taka nie jest?? No i o co chodzi z tą głębią??

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 30, 2007, 08:40:12 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Tylko czy aby ona taka nie jest?? No i o co chodzi z tą głębią??

Asuka w anime jest znacznie głębszą postacią, jest bardziej dopracowana nie jednowymiarowa. W mandze natomiast masz tylko wredna i głośną rudowłosą diablice, która chce by wszyscy ją podziwiali. W anime Asuka też posiada te cechy, ale jest to tylko maska pod którą kryje sie biedna i samotna dziewczynka szukająca ciepła i miłości, odpychająca innych od siebie bo boi się że ją opuszcza i zranią. Aha zapomniałbym nienawidzącą się i cierpiącą na narcyzm. W mandze czegoś takiego nie ma, mamy dziecko wychowane w duchu niezdrowej rywalizacji przez matkę, momentami można powiedzieć że Sadamoto ukazuje coś głębszego w tej postaci: gwałt na umyśle (ogólnie 9 tom, ale to raczej dlatego, że był jej poświęcony), wyznanie uczuć Kajiemu, tęsknota za matką w 4 tomie. Ale w porównaniu z anime wygląda to na odczepnego, mającego stwarzać pozory głębokiej nie jednowymiarowej postaci. W ogóle Asuka w mandze jest chyba najgorzej zrobioną postacią, znacznie głębsza jest Rei (nawet Rei z anime jest lepsza od mangowej Asuki) i Kaji. Misato i Shinji też wypadają lepiej na tym polu, ale moim zdaniem tylko w mandze. Manga nie jest zła sama w sobie, ale nie dorównuje anime.

 

anything