trawa

Autor Wątek: Manga NGE  (Przeczytany 97796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 31, 2007, 06:54:44 pm »
Ja tam się nie zgadzam z tym że spłycono jej wizerunek. Fakt że w anime była pierwszoplanową partnerką dla Shinjiego może sprawić że wysunie się takie błędne wnioski ale jest to tylko z miana priorytetu z pary Shinji-Asuka na Shinji-Rei (przynajmniej do 10 tomiku). Tak jak Rei została w anime odsunięta na dalszy plam tak w mandze Asuka została odsunięta, raczej sprawiedliwe każda ma swoją historię.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 06, 2007, 02:53:42 pm »
Stwierdziłem że chyba tomik 8 jest moim ulubionym, same genialne pomysły , dobry jest momęnt gdy Rei odtrąca rękę Gendo.

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 02, 2007, 03:34:38 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Ja tam się nie zgadzam z tym że spłycono jej wizerunek.


Możesz przedstawić swój punkt widzenia, jestem ciekawy uważasz, że nie spłycono jej charakteru, w tym czasie jak przedstawię swój punkt widzenia.

Cytuj
Fakt że w anime była pierwszoplanową partnerką dla Shinjiego może sprawić że wysunie się takie błędne wnioski ale jest to tylko z miana priorytetu z pary Shinji-Asuka na Shinji-Rei (przynajmniej do 10 tomiku). Tak jak Rei została w anime odsunięta na dalszy plam tak w mandze Asuka została odsunięta, raczej sprawiedliwe każda ma swoją historię.


Tak i nie jednocześnie. Sprowadzenie relacji Shinji-Asuka w anime do mniej więcej takiego poziomu jak w mandze, aż tak bardzo by nie spłyciło jej charakteru. Zdecydowanie bardziej jest to winna znacznej redukcji scen z jej udziałem oraz IMO przeciętnym poziomie. Gdyby to było tylko ograniczenie scen z jej udziałem to mógłbym tego nie nazywać spłyceniem, ale to co nam pozostało nie jest zbyt dobre:
-pierwsze co widzimy to wredność i złośliwość, w ilościach większych niż w anime i dodatku są to działania czysto złośliwe, obrywa się prawie wszystkim nawet Kajiemu może poza Hikari.
-jej umiejętności pilotażu są w niektórych momentach śmiesznie zaniżone- Bardiel, widziała, że sie zatrzymał i dała sie bez problemu pokonać lub zawyżone-Ghaghiel, chociaż tu też za bardzo się też nie popisała, wyzwaniem to bym tego nie nazwał, walka została po prostu ułatwiona: parę skoków i cięcia w brzuch aniołowi, który po prostu sobie skoczył tak, że wystarczyło tylko ciąć nawet bez potrzeby uchylenia sie dla uniknięcia zderzenia z aniołem, a potem tylko odskok, nawet Shinji mógłby coś takiego wykonać, a oni to nazywają wspaniałymi zdolnościami. Jeśli wspaniałe zdolności to pokonanie bezmyślnej "ryby", która rzuca ci sie pod ostrze to Shinji w swojej drugiej walce bez większego wyszkolenia (dużo go nie nauczyli) pokazał, ze jest o całe lata świetlne lepszy od Asuki, zabijać Anioła pomimo tego, że z powodu obecności kolegów z klasy synchro uległo spadkowi co znacznie utrudnia walkę, podczas, gdy Asuka ciężko trenowała i zabiła wspomniana wyżej "rybę". Wspaniałymi zdolnościami mógłbym nazwać to jak bez problemu w trzy miga przecięła na pół siódmego anioła, który gdyby nie mógł sie dzielić byłby martwy
-w anime miała piękną spirale w dół podczas depresji, w mandze wygląda to miernie, zaś śpiączka była wygodnym rozwiązaniem, zamiast ciągnąć tą depresje jeszcze jakiś czas.
-w anime chciała być najlepsza bo sama tak uznała, ponieważ miała powód, w mandze mamy znacznie prostsze i mniej wyrafinowane rozwiązanie w postaci cudownego dziecka z probówki i matki, która na każdym kroku każe jej być lepsza.
-Rei nie lubi właściwie bez żadnego konkretnego powodu (raz tylko mamy o tym, ze jest faworyzowana przez Genda) chociaż z jej punktu widzenia Rei jest lalką i powinna ją nienawidzić zważywszy na jej przeszłość.
-nie wiem czy jest więcej takich akcji, ale przynajmniej w jednej zachowuje sie wręcz bez sensu i wbrew swojemu charakterowi- scenie pocałunku, która jest pozbawiona sensu, gdyż ona względem Shinjiego nie ma nic, żeby go całować, nie lubi go, ta scena poza tym, że była śmieszna (kłopotliwe położenie w jakiej znalazły sie obie pary) to nie miała żadnego sensu, gdyby ruda miała jakieś przyjaźniejsze uczucia względem Shinjiego, to poszukiwanie Kajiego i Misato stałoby sie przy okazji wygodną okazją do zrobienia kroku w jego stronę, a tak mamy tylko humor i Asuke zachowującą się wbrew sobie.
-w anime widać było podczas jej depresji jak bardzo złożoną postacią jest z jednej strony wywyższa sie z drugiej nienawidzi najbardziej, ze wszystkich na świecie (bardzo ładny przykład narcyzmu).

Rei w anime jest bardziej głęboka ba, nawet Ritsuko w mandze jest lepiej zrobiona od Asuki z mangi.

Cytuj
przynajmniej do 10 tomiku

Wierzysz, że coś sie zmieni do końca serii (zakładamy, ze narazie jest 12 tomów) i Asuka zacznie mieć jakieś uczucia do Shinjiego i jeśli będzie scena na plaży to będzie tam z nim, to byłoby jeszcze większe spłycenie. IMO albo będzie sam na plaży albo z Rei, Asuka jedynie mogła by byc w celu humorystycznym ukazującym co między innymi oznacza powrót od rzeczywistości (w tym przypadku nic dobrego).

Cytat: "Frey Ikari"
Stwierdziłem że chyba tomik 8 jest moim ulubionym, same genialne pomysły , dobry jest momęnt gdy Rei odtrąca rękę Gendo.

Zgadzam sie, jest najlepszy, zastanawiam sie co Sadamoto z Rei i Evą 01, póki co wychodzi, że Rei ma więcej wspólnego z Eva niż z Lilith, a sam Eva ma własną dusze. Po za nim mógłby być jeszcze tom 6 z ciekawie poprowadzonym Toujim (jeśli nie zwrócimy uwagi na bezsensowne akcje Shina podczas walki) oraz 10 (obecność Kaworu jest do przełyknięcia, nie ukazał jeszcze ze jest aniołem, wiec pod tym względem jest ok względem zwoji w anime, jedynym minusem jest Rei widząca Genda). Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt z tomu 9, kiedy Hikari mówi o Shinji, ze cieszy sie z jego odejścia, gdyż nawet gdyby wrócił do szkoły to nie mogli by być już przyjaciółmi. Nie wygląda to tak jakby wiedziała o Toujim inaczej miałaby do niego żal, chociaż mogła wiedzieć, ze to nie jego winna (przynajmniej częściowo), ale powinna być smutna z powodu śmierci Suzahary, a ona się uśmiecha, więc albo myśli, ze Touji żyje i gdzieś się kuruje (tak mogli jej powiedzieć) albo przeniosła swoje uczucia teraz na Shinjiego.

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 15, 2007, 11:43:32 am »
Info od wydawnictwa JPF - Tom 11 NGE ma być u nas w grudniu tego roku. Oby nie było opóźnień ^_^

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 15, 2007, 06:35:01 pm »
Nareszcie będę wiedział co się stało po 10 tomiku. ;)

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 15, 2007, 06:39:39 pm »
Ta ^_^ Zastanawiam się czym tym razem zaskoczy nas Sadamoto ^_^ Ciekawym także co zrobi Shinji z wiedzą o Rei.

Offline Amarant

Manga NGE
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 15, 2007, 07:34:59 pm »
oj, jeszcze tyle czekania....
a ja i tak żałuję, że przejrzałem już skany z wydania japońskiego :cry:
pozbawia to przyjemności oczekiwania i czytania....
 Dlatego właśnie byłoby dobrze, gdyby wszyscy umarli... "
http://going-nowhere.blog.onet.pl/

Offline Revan

Manga NGE
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 18, 2007, 07:28:38 am »
No to sobie poczekamy, ciekawe co z tego wyjdzie... w grudniu to za długo :cry:  :lol:

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 18, 2007, 10:48:15 am »
Długo ale i tak się cieszę że wreszcie mamy jakąś konkretniejszą datę i nie trzeba się zastanawiać "kiedy wreszcie?!". Tak czy siak myślę że warto poczekać te trzy miechy i dostać wreszcie w łapki ciepły tomik ^_^

Offline Zeromus

Manga NGE
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 10, 2007, 12:39:15 pm »
Zgodzę się ze Rei ma o WIELE  większą role w mandze niż w anime ale ja biorę to na plus.Scena gdy Rei zaprasza Shinjiego na przechadzkę,na której opowiada historie ich znajomości a potem pyta czy może go potrzymać za rękę mi bardzo przypadła do gustu.
Na minus biorę natomiast  zamknięcie wątku z Tabrisem.Od momentu swojego pojawienia mangowksi Tabris  skrajnie różni się od tego z Anime a koniec końców podejmuje takie same decyzje jak on.


Post niżej:
Cytat: "Zeromus"

Cytat: "Dino"
Długo ale i tak się cieszę że wreszcie mamy jakąś konkretniejszą datę i nie trzeba się zastanawiać "kiedy wreszcie?!". Tak czy siak myślę że warto poczekać te trzy miechy i dostać wreszcie w łapki ciepły tomik ^_^

...dostać w łapy ciepły tom...Miło wiedzieć ze są na tym świecie ludzie którzy myślą tak samo.Mi w domu zaczyna brakować miejsca na komiksy[to nie jest żart- mam malutki dom i DUŻĄ kolekcje].



Ale fajnie jakby się to NIE powtarzało...
I. T.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline @

Manga NGE
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 10, 2007, 01:43:08 pm »
Przycisk EDIT nie boli, a wież mi, lepiej żebyś ty go klikał zamiast mod inny, kolorowy...

Offline Zeromus

Manga NGE
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 10, 2007, 04:35:02 pm »
Mój błąd.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 03, 2007, 06:15:50 pm »
zaczełem czytać nge... tak se czytam czytam doszłem na razie do 6 tomu  ;)
Mange bardzo polubiałem. Nawet pomimo tych różnic z anime. Innymi słowami wciągneła mnie ;)

Offline Zeromus

Manga NGE
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:27:34 pm »
Różnice w stosunku do anime dla mnie były plusem-w końcu jaki sens czytać  dokładnie tą samą historie dwa razy.Poza tym w tym konkretnym przypadku różnice są ciekawe choć na pewno niektórych zrażą-choćby to ze Rei występuje tyle razy kosztem Asuki.No ale wszystkim dogodzić się nie da-prawda?
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 23, 2007, 08:37:56 am »
jak Kaworu walczył Piłą mechaniczną to mnie rozbroiło  :badgrin:
Asuka w mandze jest by była i tyle nie ma zbyt dużej roli.