trawa

Autor Wątek: Manga NGE  (Przeczytany 96647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2006, 10:35:43 pm »
Cytuj
Zabili Rei w mandze porzez pokazanie jej w taki "ludzki" sposób. Mało wam ludzkich postaci?

Dread a mało ci nie ludzkich postaci...?? Ja takie postacie mijam na codzień na ulicach i widze w telewizji.
Cytuj
jak dla mnie, to zrobili z niej pół na pół wrażliwą dziewczynę i terminatora-robokopa.

Eeee, chyba przesadzasz Dread. Gdzie ty widzisz w mandze Rei jako terminatora-robokopa??
Moment gdy Rei prosi Shinjiego o podanie ręki w ogrodzie z fontanną... i pokazanie ich połączonych dłoni. Nigdy tego nie zapomnę, wspaniała scena. Tak samo jak sceny gdy Ritsuko dusi Rei... Jakże trafne pokazanie podobieństwa... jaka matka taka corka... Zaczełem się zastanawiać co ja bym zrobił na miejscu Rei po tym incydencie.

Offline Ryba

Manga NGE
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:16:29 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Tak samo jak sceny gdy Ritsuko dusi Rei...


A kiedy to??

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2006, 04:11:52 pm »
tom 8, 170-172 strona ;)
ogi nie ma nogi : (

Offline Ryba

Manga NGE
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2006, 04:12:51 pm »
Ale czy napewno Ritsuko czy Naoko??

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 19, 2006, 04:19:02 pm »
w 8 tomie dusi ritsuko...ten kto nie widział anime, a widzał mange, ten nie wie że naoko dusiła rei I.....pewnie sadamoto pokaże też ten moment w przyszłych tomach...
ogi nie ma nogi : (

Offline Ryba

Manga NGE
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2006, 04:21:23 pm »
Racja, nie czytałem mangi. Tylko nie wiedziałem, że aż taka wielka różnica.  :oops:  :oops:

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2006, 07:20:30 pm »
Cytuj
Dread a mało ci nie ludzkich postaci...?? Ja takie postacie mijam na codzień na ulicach i widze w telewizji.

W smutnym świecie żyjesz.

Co do TV, to nie wiem, bo nie mam.

Cytuj
Gdzie ty widzisz w mandze Rei jako terminatora-robokopa??

W trzecim tomie. "Nikt nigdy nie widział jak się uśmiecha", czy słowa wypowiedziane z zazdrością "więc nie odchodzisz? umiem pilotować unit 01 w równie dobry sposób", czy inne takie podobne smaczki.

A już najbardziej nie podobało mi się przypisanie Rei zasługi wyciągnięcia Shina z plugu po rozpuszczeniu się.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2006, 10:33:19 pm »
Cytuj
Cytat:
Dread a mało ci nie ludzkich postaci...?? Ja takie postacie mijam na codzień na ulicach i widze w telewizji.

W smutnym świecie żyjesz.

Żyję w tym samym świecie co ty Dread, tylko że ja widzę prawdę... Mała dygresja. Ludzie zawsze mowią że chcą prawdy ale kiedy ją otrzymują zamykają się na nią i nienawidzą...
Cytuj
Cytat:
Gdzie ty widzisz w mandze Rei jako terminatora-robokopa??

W trzecim tomie. "Nikt nigdy nie widział jak się uśmiecha", czy słowa wypowiedziane z zazdrością "więc nie odchodzisz? umiem pilotować unit 01 w równie dobry sposób", czy inne takie podobne smaczki.

A już najbardziej nie podobało mi się przypisanie Rei zasługi wyciągnięcia Shina z plugu po rozpuszczeniu się.

Eeee, Dread przesadzasz... W anime mogliby powiedzieć to samo...
Trzeba też przyznać że Rei pomogła troszkę Shinjiemu wtedy, a nigdzie nikt nie przypisuje jej żadnej zasługi.

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2006, 12:54:56 pm »
Co jak co, ale akurat Rei nie miała w tym jakiejś większej zasługi. Stronami w "konflikcie" byli tu Shinji (przede wszystkim), Yui i Misato.

Cytuj
Żyję w tym samym świecie co ty Dread, tylko że ja widzę prawdę

Ojciec R. też mówi, że widzi prawdę. ;)
Akurat, jesli chodzi o ludzi spotykanych na ulicy, to są bardziel ludzcy od kogokolwiek innego i o to mi chodziło.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:34:02 pm »
Cytuj
Co jak co, ale akurat Rei nie miała w tym jakiejś większej zasługi. Stronami w "konflikcie" byli tu Shinji (przede wszystkim), Yui i Misato.

Zaczynam się zastanawiac czy rozmawiamy o tej samej mandze... Stronami "konfliktu " według mnie byli: Shinji, Eva 01, Rei, Misato oraz Yui. Eva 01 prezybrała postac Yui by zwieść Shinjiego (i udało się to), Misato podejmuje probę rozmowy z Shinjim, Rei rozmawia z Evą 01, Yui przenosi Shinjiego i uwalnia go od Evy 01 oraz rozmawia z nim.
Cytuj
Akurat, jesli chodzi o ludzi spotykanych na ulicy, to są bardziel ludzcy od kogokolwiek innego

O tak Dread szczegolnie wtedy gdy widząc ludzkie nieszczęście przechodzą obok niego jak najszybciej udając że nic nie dostrzegli... Czy to kest dla ciebie Dread ludzkie...? Dla mnie nie...

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:36:06 pm »
Mój błąd, wydawało mi się, że mówisz o anime, że tam też Rei miała jakąś zasługę. Jeśli chodzi o mangę, to ta scena jest jedną z lepszych, jakie widziałem w mangach. W porównaniu z anime wypada kiepsko, ale jako dzieło samo w sobie jest świetne.

"Wrażliwy" a "ludzki" to dwie różne kwestie. Ucieczka przed przykrością też jest ludzkim zachowaniem.

Ale chyba temat nie o tym.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 24, 2006, 09:17:41 pm »
Cytuj
Mój błąd,

HA, Dread przyznał się do błędu..., nie zdarza się mu to często. :lol:  ;)

W mandze jest jeszcze parę lepszych scenek (według mnie oczywiście...). Ja naprzykład uważam że scena gdy Shinji poraz poierwszy chce opuścić Tokio 3 i Misato przyjeżdza jest lepsza niż w anime. Podobał mi się fragmęt gdy opowiada o Pen Penie i poźniej przytula Skinjiego.

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2006, 10:16:14 pm »
dlatego ta scena jest gorsza w anime ponieważ trzeba czekać z 1 min. aż postacie się w końcu ruszą :/....
ogi nie ma nogi : (

Offline Ayumi

Manga NGE
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:30:07 am »
Poza tą sceną są jeszcze conajmniej 2 sceny na które trzeba tak czekac. Czasami to można w takich momentach sie zanudzić czekając. :P

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:57:22 am »
np, jak shinji ma zabić kaworu.....ale wtedy ma to dobry efekt, gdy już spada jego głowa...
ogi nie ma nogi : (