Autor Wątek: Manga NGE  (Przeczytany 96678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 29, 2006, 10:04:12 am »
Takie teorie, to Amerykanie wymyślają. A co do osoby, to Anno mówił, że to jeden z NERV Security.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:48:25 pm »
Może i tak być że ten żołnierz pracuje dla Nerv. Albo to tylko w mandze tak zostało pokazane.

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 29, 2006, 11:22:15 pm »
Może też być tak, że to dziadek wujka przyrodniej siostry sprzątaczki, która pracowała dla kierowcy stryjenki matki Asuki spłodził syna, który wstąpił do wojska by pomścić śmierć brata kolegi ciotki żony, a pech chciał, że trafił właśnie na Kajiego, którego postanowił ścigać aż po kres swych dni. Dlatego też wstąpił do NERV Security i nawiązał współpracę z tajną organizacją GŁĄB, będącą lewym ramieniem SEELE, powołaną własnie do eliminacji Kajich.

A ich rozmowa wyglądała tak:
-Ryoji, jestem Twoim ojcem. Porzuć ścieżkę rycerza Niedaj i zostań lordem Shit! Razem pokonamy Komandora!
-Spóźniłeś się.
(blam!)

Bez sensu? Ma równą wartosć, jak twierdzenie, że to ten żołnierz. Nie lubię teorii, które nie mają głębszego uzasadnienia, niż "bo byłoby fajnie, gdyby to był właśnie on".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Narethin

Manga NGE
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:38:22 am »
Wyjątkowo mało prawdopodobne. To najzwyklejszy koleś od brudnej roboty, jego osoba była wyjątkowo mało ważna i bez większego znaczenia a jego gęba nie była pokazano po to aby w jakiś sposób wyróżnić tę scenę.

Cholercia, specjalnie odkopywałem 8 tom żeby luknąć czy nie mam tam czegoś o coś można by było się zaczepić w tej scenie  :p
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 30, 2006, 10:17:15 pm »
Może też być tak, że to dziadek wujka przyrodniej siostry sprzątaczki, która pracowała dla kierowcy stryjenki matki Asuki spłodził syna, który
Cytuj
wstąpił do wojska by pomścić śmierć brata kolegi ciotki żony, a pech chciał, że trafił właśnie na Kajiego, którego postanowił ścigać aż po kres swych dni. Dlatego też wstąpił do NERV Security i nawiązał współpracę z tajną organizacją GŁĄB, będącą lewym ramieniem SEELE, powołaną własnie do eliminacji Kajich.

A ich rozmowa wyglądała tak:
-Ryoji, jestem Twoim ojcem. Porzuć ścieżkę rycerza Niedaj i zostań lordem Shit! Razem pokonamy Komandora!
-Spóźniłeś się.
(blam!)

Bez sensu? Ma równą wartosć, jak twierdzenie, że to ten żołnierz. Nie lubię teorii, które nie mają głębszego uzasadnienia, niż "bo byłoby fajnie, gdyby to był właśnie on".

................................... ....?! :?
Dread ale po co ten sarkazm. Ja zawsze mam jakieś podparcie do tego co piszę, powinieneś to już wiedzieć... ;)  Stwierdziłem że to może byc ten żołnierz z powodu historii Kajiego o jego dzieciństwie i na podstawie słow w scenie zabojstwa. Kaji powiedział wtedy "Go ahead. And try to aim better this time."

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:23:36 pm »
"And try to aim better this time" oznacza, że musi to być osoba, która już wcześniej do niego strzelała. Na tej podstawie wnioskujesz, że moze to być ten żołnierz? W mandze Kaji dostał przynajmniej dwie kulki, pierwsza tylko go zraniła. Bardziej prawdopodobne, że odnosi te słowa do sytuacji obecnej, że strzelił raz i tylko drasnął. Tutaj go dopadł już na amen, więc Kaji z niego szydzi i mówi, żeby tym razem się lepiej postarał.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Manga NGE
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2006, 03:48:09 pm »
A jest, może tu pogadamy o różnicach, bo niepamiętam żebym widział taki temacik...

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 24, 2006, 04:05:34 pm »
Róznice i jaki to ma wpływ na "świat Evangeliona"

-Rei pilotuje unit 01 - W 14 odcinku anime Rei siedziała w 01 po raz pierwszy (w mandze wtedy spytali "po tak długim czasie"). Powinna odczuć już w pierwszym odcinku mangi obecność Yui i Lilith. 14 odcinek był dla Rei przełomem, a w ten sposób żadnego przełomu nie ma, ot, kolejny eksperyment - chociaż w mandze robią z tego wydarzenie. Acha, dodatkowo nie są to testy krzyżowe, tylko po prostu wsadzili sobie Rei do 01. W anime miało to cel (testy autopilota), a tutaj nie. Poza tym bezcelowe jest przybycie Shinjiego. Shin miał przybyć, bo Rei była ranna, a anioł miał uderzyć, a w mandze Rei doznaje ran w trakcie walki. Czyżby Rei była beznadziejnym pilotem?
-Wybuch N2 ma miejsce w Tokio3 - totalna głupota. W anime Shinji zobaczył Sachiela w mieście 13 km od Tokio3 i tam miała miejsce walka między siłami UN a aniołem. Wybuch N2 nastapił w oddaleniu od miasta, a w mandze w samym centrum! A przecież celem jest ochrona miasta, a nie jego niszczenie.
-Shinji zbyt dobrze pilotuje unit - fakt, Shinji ma talent, ale tylko do osiągnięcia synch ratio, a nie do walki. Shinji z łatwością synchronizuje się z Evą, ale przecież nie potrafi jej pilotować. A w mandze nawet szarżuje.
-Shinji jest zbyt bohaterski - fakt, byłby fajniejszy, niż w anime, ale to nie jest już Shinji. W anime miał świetnie zrobioną osobowość - był tchórzem i introwertykiem, wychylającym się przed szereg tylko, gdy był do tego zmuszony. A w mandze raz jest bohaterem, a raz tchórzem. Niektóre zachowania są bezsensowne, nie wynikają z przyjętego profilu osobowości. Nie mówię o tym, który Shinji jest "fajniejszy", tylko który jest bardziej spójny.

Tyle z pierwszego tomu.


edit: haael mnie pytał, więc rozwiewam wątpliwości: DC to skrót od Directors Cut, a nie od deuterocanonicum :lol:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 26, 2007, 09:24:28 pm »
i tak jak za niedługo sięgne po tomiki xD żeby właśnie zobaczyć te wszystkie błedyxD

Offline Bartez

Manga NGE
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 12, 2007, 12:14:29 pm »
Ja uważam ze manga jest świetna, bo wg. mnie lepiej tam pokazali Rei, tylko że jedyną wadą Mangi jest to że jest tam mniej Aniolów :( A charaktery bochaterów są po prostu lepsze niż w anime, a Asuka jest tam wredna i to mi się podoba :)
aruto Fan
Dragon Ball Fan
Neon Genesis Evangelion Fan
Asuka Fan
ATI User
Coca Cola Drinker
MuOnline Fan

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 12, 2007, 06:23:58 pm »
Tak, manga jest bardzo dobra ale tylko jeśli nie porówna się jej z anime. Animowany oryginał jest po prostu lepszy od swojego młodszego, papierowego brata. Manga poważnie różni się od anime. Jest mało aniołów. Kaworu, który w anime jest jedną z moich ulubionych postaci w mandze kompletnie nie przypadł mi do gustu. Jest dodanych kilka ciekawych rzeczy ale także wielu brakuje. Już nie wspominając o tych ważniejszych, głębszych zmianach. Mangę bardzo lubię ale tylko jako mangę. NGE, takie prawdziwe, wspaniałe NGE to anime i to ono jest tym co naprawdę kocham. Jednak nie zmienia to faktu że z niecierpliwością czekam na tom 11 ^_^

Oczywiście cała treść tego posta to tylko moje zdanie.

P.S.
Obik, to że manga różni się od anime to nie błędy. Po prostu jest to już inna historia. Anime to Anno. Manga to Sadamoto i On chciał pokazać swoją wizję Evy.

Offline obik

Manga NGE
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 12, 2007, 07:19:38 pm »
patrz kiedy to napisałem ^^

Offline @

Manga NGE
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 12, 2007, 10:40:02 pm »
Co nie zmienia faktu, że manga ma błędy logiczne

Offline Dino

Manga NGE
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 12, 2007, 11:00:47 pm »
Cytat: "@"
Co nie zmienia faktu, że manga ma błędy logiczne


Tak, to prawda.

Skoro już jestem w temacie o mandze to spytam: czy wie ktoś jak tam się sprawy mają z dalszym ciągiem? Tzn. mniej więcej kiedy można się spodziewać 11 tomu albo przynajmniej ile tomów wyszło już w Japonii. Jest już 12?

Offline @

Manga NGE
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 13, 2007, 08:50:55 pm »
Cytat: "Dino"
Cytat: "@"
Co nie zmienia faktu, że manga ma błędy logiczne


Tak, to prawda.

Skoro już jestem w temacie o mandze to spytam: czy wie ktoś jak tam się sprawy mają z dalszym ciągiem? Tzn. mniej więcej kiedy można się spodziewać 11 tomu albo przynajmniej ile tomów wyszło już w Japonii. Jest już 12?

Nadal chyba nie ma 11 z tego co widziałem w sklepie ;)