Autor Wątek: Neon Genesis Haeresis  (Przeczytany 40517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leviathan

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:31:06 pm »
Ktoś mylisz się w przypadku odcinka 14
obejrzyj samą końcówkę tuż przed endingiem
napewno zobaczysz unita 00 kai idącego do Terminal
Dogmy z włócznią Longinusa

Sam przed chwilą sprawdzałem  ;)

Pozdrawiam :p:

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:33:55 pm »
Ja już nic nie powiem, tylko to jest tak jak pisze Leviathan. Ja też sprawdzałem. Myśle że sprawa rozjaśniona.

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:34:19 pm »
Dobra może się pomyliłem ale skąd znowu pewność że Rei ukrzyżowała Lilith.Nie jest po powiedziane w serii TV.
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:35:29 pm »
Ale że co?? Rei nie ukżyżowała Lilith tylko przebiła włócznią. Lilith już tam wisiała.

Offline leviathan

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:37:37 pm »
Looknijcie na poniższy link:
http://www.tvgawex.pl/~g5278/gal_eva2/images/Eva041.jpg
dotyczy on waszego sporu na temat włócznii
http://www.tvgawex.pl/~g5278/gal_eva2/images/Eva152.jpg
A tu po zneutralizowaniu AT-Field Unita 01 owy Unit integruje się z włócznią
screeny z End'a

Pozdrawiam :p:

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:39:23 pm »
No tak, włócznia przyleciała z księżyca ale nie ukżyżowała 01. Potem dopiero się z 01 połączyła tworząc Drzewo życia.

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:57:21 pm »
Cytat: "Follow Me"
Włócznia Longinusa była koniecznie potrzebna to Third Impactu poprzez ukrzyżowanie 01.

Jeśli dobrze widze bez okularów,które mi zalecił Ryba to nie widze zmianki aby któs coś powiedział że Włócznia sama ukrzyżowała 01 :?:
@RYBA:Powiedz mi jedno:Czym się różni ukrzywanie od przebicia?
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:00:29 pm »
Ale włócznia nie ukżyżowała Evy 01 tylko jej kopie które ma Eva Series. Może się czepiam ale to prawda. A Follow Me sam na świecie nie jest.  ;)

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:11:40 pm »
Dzięki że mi powiedziałeś bo sam bym na to nie wpadł.  :x
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Devik Crazystar

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 13, 2006, 01:36:08 am »
Ja w sumie nawet nie bardzo łapię, o co się kłócicie  :roll:
1. Włócznię znaleziono na Antarktydzie. Zapewne. W każdym razie, była tam podczas Second Impact i po nim zaginęła.
2. W odcinku 12 NERV odnajduje Włócznie i sprowadza z tego, co zostało z Antarktydy.
3. W odcinku 14 Rei przebija Lilith Włócznią.
4. W odcinku 22 Rei używa Włóczni, żeby zniszczyć Araela. Włócznia osiąga prędkość ucieczki (drugą prędkość kosmiczną) i trafia na orbitę wokółksiężycową (jak się okazuje w Endzie, ostatecznie spadła na jego powierzchnię).
5. W Endzie Włócznia wraca. Nie sprowadza jej Lilith, bo nie bierze jeszcze wtedy udziału w wydarzeniach. O ile się nie mylę, włócznia wraca sama, przyciągnięta potężnym pole AT, które wytworzył Unit 01.
6. Eva Series "krzyżują" Unit 01 - wbijają mu dwie kopie Włóczni w dłonie. Ta trzecia, która unosi się przed jego piersią, to orginalna Włócznia.
7. Włócznia łączy się z Unitem 01, tworząc Drzewo Życia. Jakiś czas temu, te dwie kopie gdzieś się zapodziały, ale to już nieważne.

Ot, historia Włóczni.

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:15:18 am »
Hmm, ciekawe bo to przez cały czas pisałem a oni nie zrozumieli. Teoria Anty AT i AT się przyciągają. 01 At włócznia AntyAT, jeszcze włócznia orginalna i tak dalej co opowiadałem i ci Ty napisałeś..... Pokrywa się.

Offline Achilles

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 13, 2006, 09:30:09 am »
Cytat: "yroshiku_aoyama"
Cytat: "Cholek"
Cytat: "Achilles"
God  :roll:

A co do hmm tego kto wysyła Anioły kim on może być? Jest on napewno inteligątną formą życia. Cały czas się uczy i próbuje coraz to nowsze metody.  8)



Wysyła je ten kto napisał NGE  "Hideaki Anno" :P


Po prostu według mnie Anioły są wysłańcami Boga wysłanymi w celu przeprowadzenie Third Impact i doprowadzenie rasy ludzkiej do wyższego poziomu rozwoju(ewolucji) :badgrin:



Jakiej ewolucji? W end w sumie rzeczy zostały dwie osoby a reszta ludzi zmieniła się w "ocean" (chyba że tylko GeoFront...). A żeby wogóle można było zregenerować ludzkość trzeba by było przynjamniej 4 osób. (2 mężczyzn i 2 kobiet żeby nie było jakiś niejasności :P)  

Czemu w End powstało nawiązanie do Adama i Ewy?  :?:  

Co do Boga hmmm nie wiem naprawde gościowi wkońcu się udało...  ;)
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:38:07 pm »
Cytat: "Achilles"


Po prostu według mnie Anioły są wysłańcami Boga wysłanymi w celu przeprowadzenie Third Impact i doprowadzenie rasy ludzkiej do wyższego poziomu rozwoju(ewolucji) :badgrin:


Jakiej ewolucji? W end w sumie rzeczy zostały dwie osoby a reszta ludzi zmieniła się w "ocean" (chyba że tylko GeoFront...). A żeby wogóle można było zregenerować ludzkość trzeba by było przynjamniej 4 osób. (2 mężczyzn i 2 kobiet żeby nie było jakiś niejasności :P)  

Czemu w End powstało nawiązanie do Adama i Ewy?  :?:  

Co do Boga hmmm nie wiem naprawde gościowi wkońcu się udało...  ;)


Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.Dwoje ludzi to powrót do początków ludzkości,czyli Adama i Ewy.A że Shinji zabił Asuka to już inna opowieść...
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:41:02 pm »
Primo, wiele razy mówiłem, Boga w to nie mieszajcie. ;)

Secundo, Ktoś, nie masz racji. Poza tym nie będę nikogo wyśmiewał, co najwyżej powiem kto komu bzdury gada.
Poza tym, za aluzje co do wieku są tu trochę nie na miejscu. Ważne jest to, co kto gada, a nie ile kto ma lat. Ryba akurat dobrze prawił w tym momencie.

Tertio, Devik dobrze wszystko ujął.

Włócznia nie służy do ukrzyżowania. Nie wiem, czy pamiętacie jak przebiegało ukrzyżowanie Chrystusa - wbili mu gwoździe w ręce i nogi, a gdy umarł przebili mu włócznią bok. Oryginalną włócznią w NGE dopełniono dzieła ukrzyżowania, koniecznego w REPC.

Włócznia powraca z Księżyca dzięki polu AT unitu 01. Każda włócznia jest generatorem pola AAT, analogiczną sytuacje mieliśmy z unitem 02 w końcówce walki Asuki - ta włócznia też sama przebiła unit kierując się na pole AT Evy.

Cytuj
W end w sumie rzeczy zostały dwie osoby a reszta ludzi zmieniła się w "ocean"

Kolejna herezja :)
Wrócić mógł każdy, kto chciał, dzięki decyzji Shinjiego, który pozwolił ludziom na powrót. Kto chciał mógł powrócić, kto nie chciał mógł zostać.
Widać wyraźnie, że wraca o wiele więcej ludzi, niż tylko Shinji i Asuka.

Motyw Adama i Ewy jest kompozycyjny, a nie treściowy. Chodzi o nawiązanie do Nowego Stworzenia. Zaraz założę nowy temacik w tej kwestii.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:50:30 pm »
Cytat: "Ryba"
Ale włócznia nie ukżyżowała Evy 01 tylko jej kopie które ma Eva Series. Może się czepiam ale to prawda. A Follow Me sam na świecie nie jest.  ;)


Jak powiedział Dread kopie przebiły ręce a oryginalna przebiła bok.
A teraz mówisz że 01 nie została ukrzyżowana przez oryginał tylko kopie.TO jak to w końcu jest?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

 

anything