trawa

Autor Wątek: Neon Genesis Haeresis  (Przeczytany 40494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:55:54 pm »
Kopie przebiły ręce - to jest ukrzyżowanie.

Oryginał przebija serce - to jest dopełnienie ukrzyżowania.

Koniec kwestii.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline yroshiku_aoyama

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 13, 2006, 01:23:17 pm »
Cytat: "Achilles"
Cytat: "yroshiku_aoyama"
Cytat: "Cholek"
Cytat: "Achilles"
God  :roll:

A co do hmm tego kto wysyła Anioły kim on może być? Jest on napewno inteligątną formą życia. Cały czas się uczy i próbuje coraz to nowsze metody.  8)



Wysyła je ten kto napisał NGE  "Hideaki Anno" :P


Po prostu według mnie Anioły są wysłańcami Boga wysłanymi w celu przeprowadzenie Third Impact i doprowadzenie rasy ludzkiej do wyższego poziomu rozwoju(ewolucji) :badgrin:



Jakiej ewolucji? W end w sumie rzeczy zostały dwie osoby a reszta ludzi zmieniła się w "ocean" (chyba że tylko GeoFront...). A żeby wogóle można było zregenerować ludzkość trzeba by było przynjamniej 4 osób. (2 mężczyzn i 2 kobiet żeby nie było jakiś niejasności :P)  

Czemu w End powstało nawiązanie do Adama i Ewy?  :?:  

Co do Boga hmmm nie wiem naprawde gościowi wkońcu się udało...  ;)


Tak jak już pisze kilkanaście osób po prostu jest to czyste nawiazanie do Ewangelii, a co do problemu Włoczni Longinusa ona po prostu została przyciągnieta Polem-AT Evy 01(cholernie wzmocnionym), następnie neutralizując At jednostki integruje się z nią.
Wcześniej Seryjne modele używaja kopii włóczni aby jednostke ukrzyzować, co jest jednym z etapow samego Planu Dopełnienia Ludzkości tym samym jak mówi Seele nadając jej stygmatów :idea:
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 13, 2006, 01:37:09 pm »
Cytuj
...następnie neutralizując At jednostki...


Włócznia nie potrafi neutralizować pola. Może je przebić, ale nie o to w tym chodzi. Shinji otworzył pole AT Evy i dzięki temu możliwe było zjednoczenie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:07:09 pm »
Przyznaje ze sie myliłem i przyznaje w pewnym stopniu racje rybie a co do ukrzyzowania mysle zdaje mi sie ze to co napisal devik i dred to wlasnie kopie włuczni longinusa ukrzyzowaly EVĘ a oryginalna włocznia polączyła się z EVĄ 01 przynajmniej tak to rozumiem po pooglądaniu enda i przeczytaniu tych postów ... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline yroshiku_aoyama

!_!
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:13:22 pm »
Lecz przebicie Evy 01 nie nastąpiło bezpośrednio ale przy neutralizacji pola-AT jednostki.
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:37:27 pm »
Cytuj
Lecz przebicie Evy 01 nie nastąpiło bezpośrednio ale przy neutralizacji pola-AT jednostki.

Powtórzę raz jeszcze - Włócznia nie ma fizycznej możliwości zneutralizowania pola AT.
To Shinji otworzył pole. Nie było żadnej neutralizacji.
Eva w tym momencie miała otwarte pole, tak jak Rei, gdy Gendo włozył jej rękę w ciało.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Losiu888

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:13:09 pm »
Ok, ale czegos tu nie lapie (jak zwykle zreszta ^_^). Dlaczego Shinji mialby otwierac swoje AT!?
Bedac krzyzowanym raczej nie pomagalbym krzyzujacym. Shin nie znal przeciez planu, w/g ktorego mialo przebiec HCP.

Imo jezeli juz to Yui otworzyla AT
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:37:12 pm »
Shinji się boi, dlatego zamyka się na otoczenie. Metaforycznie chodzi o otwarcie "bariery serca". To Shinji kieruje HCP. Kaworu pokazując mu się jako GNK powoduje, że Shinji już się nie wzbrania przed otwarciem na innych, czego wyrazem jest otwarcie pola Evy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Faith

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:18:26 pm »
Wiesz czasmi tak mysle ze doszukujemy sie w tym anime czegos czego tam nie miało byc z założenia ale jak poczytam wasze posty to odrazu mi przechodzi ^^
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:14:19 pm »
Podzielam twoj ezdanie Cholek. jednakowosz czasem po przeczytaniu postów mam jeszcze większy mętlik niż przed ich przeczytaniem xD.... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Losiu888

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:17:51 pm »
Cytuj
To Shinji kieruje HCP.

rozumiem ze masz na mysli tylko ostateczna faze. bo z tego co mowiles wczesniej to plan i jego realizacja to zasluga seele.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:55:50 pm »
No dobra tyle an temat włóczni i EVY 01 a teraz co się stało po tym ...??? czy shinji zadecydowal o przezyciu ludzkosci??... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 14, 2006, 04:59:21 pm »
Pousuwałem Wam te "No Comment". Jak nie macie nic do powiedzenia to nie mówcie i tyle.

Cytuj
rozumiem ze masz na mysli tylko ostateczna faze. bo z tego co mowiles wczesniej to plan i jego realizacja to zasluga seele.

Decyzja Shinjiego, to kilka momentów. Po pierwsze musi pozwolić na otwarcie swojego AT, decyduje o śmierci wszystkich ludzi oraz o mozliwości ich powrotu (ponownego założenia pól AT).
Co do samych planów HCP, to dzieją się obie wersje - wg. SEELE oraz wersja wg. Rei.

A efekt jest taki, jak życzył sobie Shinji.

Czyli tak, Shinji zadecydował o przezyciu ludzkości.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ktoś

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:45:15 pm »
Heh niezle ja sie tylko zastanawiam czemu akurat shinji  czy tylko dlatego ze pilotowal tak niezwykła jednostkę jak 01???hmmm... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 15, 2006, 03:39:41 pm »
Cytat: "Ktoś"
Heh niezle ja sie tylko zastanawiam czemu akurat shinji  czy tylko dlatego ze pilotowal tak niezwykła jednostkę jak 01???hmmm... pozdro


Cytat: "Shinji"
Dlaczego ja??
Cytat: "Gendo"
Bo nie było nikogo innego.


Może też dlatego że Yui jest w środku i jest lepsza synchronizacja.

 

anything