trawa

Autor Wątek: Neon Genesis Haeresis  (Przeczytany 40501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:58:20 am »
@Losiu888 w mandze mamy podpowiedz kto zabił Kajego. Ktoś z białą rękawiczką - czyli Ikari Gendo

@Achilles Eva 01 dopiero go posiadła w 19 odcinku po zjedzeniu Anioła i potem go używała.

Offline Frey Ikari

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2006, 10:39:16 pm »
Fakt w pełni sprawny organ S2 eva 01 posiadała dopiero po zjedzeniu anioła. Co do tej świetlistej postaci to jest to jedna z największych zagadek w serii, i narazie nikt nie jest pewny swoich teorii... J a np. myślę że to jest Adam przed wyzwoleniem pełni mocy...

Offline Astaroth

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:00:38 pm »
Ja bym jednak stawiał na wczesny prototyp Evy. Pomysł z "Adamem, ktoremu jeszcze się moce nie rozbudziły" jest ciekawy, ale warto w tym momencie przeanalizować przebudzenie porównywalnej mu istoty - Lilith. Jego przebudzenie musiało mieć podobny przebieg i było równie efektowne. Adam raczej nie biegał sobie, zanim rozwinął świetliste skrzydełka i dał czadu  rozwalając Antarktydę. [/url]
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:52:25 pm »
Leviathan, z tą hipotezą spotkałem się już daawno temu na jednym z zachodnich for. Ciekawe, że doszedłeś do identycznych wniosków, co Amerykanie dawno temu  :p

Co było na Antarktydzie?
Naukowcy chcieli połaczyć człowieka ze znalezionym aniołem, by człowiek stał się Bogiem. Do tego celu wykorzystywali pole Włóczni wraz z teorią SS Katsuragiego. Udało im się zarówno połączyć człowieka z aniołem, jak i przebudzić "bezdusznego" Adama, który wyzwolił AT, co spowodowało 2Impakt. Człowiekiem tym był Kaworu (człowiek z duszą Adama), zaś samego Adama zabrano do Japonii, by tworzyć Evy. Naukowcy wiedzieli, że bez "zmniejszenia" Adama nie uda im się dopiąć swego, wiedzieli też, że spowoduje to impakt. Można zaryzykować stwierdzenie, że impakt był spowodowany celowo.
W NERVie mówią wyraźnie, że to coś, co leży w Terminal Dogmie to pierwsza Eva. Gendo też był na Antarktydzie, więc wie, że tam nie robili Ev, bo pierwszą to on robił.
Adama z wykorzystaniem teorii Super Solenoidu badali od 15 sierpnia do 13 września 2000 roku.
Obecność Misato to żaden argument. Dzieci jako pilotów zaczęli dawać dopiero po eksperymencie Yui (ona miała być pilotem). A to coś, to zwykła kapsuła ratunkowa a nie entry plug. Już nie wygłupiajcie się tak.

Astaroth, to co wymieniłeś to nie wszystko co wiemy. Jest jeszcze cała masa innych przesłanek, tylko trzeba je dostrzec. ;)

Manga i domysły co do Kajiego to bzdury. Ani Gendo, ani Misato. Sam Anno powiedział kiedyś, że był to anonimowy funkcjonariusz Nerv Security, wiecie, ci smutni panowie w garniturach. Kwestia tylko na czyje polecenie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:36:50 am »
Cytuj
Naukowcy chcieli połaczyć człowieka ze znalezionym aniołem, by człowiek stał się Bogiem

 i oni dowiedzieli się tego ze "zwojów znad morza martwego"??
ogi nie ma nogi : (

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 11, 2006, 08:54:48 am »
Albo sami się domyślili. W każdym razie bóg=osoba obdarzona zarówno owocem z Drzewa Życia (S2) jak i owocem z drzewa poznania (nauką), do tego posiadająca ciało i wolę. Tak wygląda koncepcja boga w NGE.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 11, 2006, 10:48:04 am »
hmmmm.....to co z tą książką??  :)
ogi nie ma nogi : (

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 11, 2006, 10:45:07 pm »
To gdzieś było z s2.
Bodajże Dread coś mówił że wszystkie EVY miały S2 tylko niewykształcone wiec go nie mogły urzywać.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Dreadorus Maximus

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 12, 2006, 12:34:12 am »
Cytuj
Bodajże Dread coś mówił że wszystkie EVY miały S2 tylko niewykształcone wiec go nie mogły urzywać.

Akurat z tym najbardziej walczyłem.

Moim zdaniem Evangeliony nie posiadają organów S2.  Żadnych, ani niewykształconych ani innych. Organ ten dopiero uzyskują. Świadczą o tym przede wszystkim słowa "wyposażone" w organ s2, "instalacja" organu, "uzyskanie" silnika. Gdyby miały ów organ niewykształcony, to powiedzieliby "rozwinięcie", "wykształcenie" organu, a tak w serii nikt nigdy nie powiedział.
Po drugie sam charakter tegoż organu - to nie jest jakiś tam silnik, czy źródło zasilania, lecz Owoc Z Drzewa Życia. Tak mi nie chce pasować teoria, że mamy największą tajemnicę świata nierozwinietą pod pancerzem.
Kolejna kwestia, to waga, jaką przywiązują do tego wydarzenia członkowie SEELE. Mówią wprost o stworzeniu boga oraz, że nie tak miał wyglądać scenariusz. Z kolei uzyskanie organu przez 01 jest istotną częścią scenariusza Gendo. Teoria, że organ cały czas tam jest, niejako trywializuje te wszystkie tajemnice, dążenia i wszystko, na czym NGE stoi.
Po czwarte, berserki można wytłumaczyć w prostszy sposób, niż dorabianie kolejnych teorii. Eva ma "innate power", powstrzymywaną kajdanami. Ta siła może się uwolnić pod wpływem pewnych czynników i niekoniecznie musi pochodzić z S2. Po prostu nie ma sensu wymyślać czegoś dodatkowego, skoro da się to wytłumaczyć tym, co mamy podane wprost. Ockham się kłania.

No i jeszcze sama scena pożerania anioła. Ritsuko mówi wyraźnie o tym, że Eva "zdobywa" organ z zewnątrz, nie zaś, że go wykształca czy coś w ten deseń.

IMHO jest to nadinterpretacja i mnożenie bytów ponad miarę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:35:30 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 09:57:06 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Achilles

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 12, 2006, 02:28:05 pm »
Cytat: "Ryba"

@Achilles Eva 01 dopiero go posiadła w 19 odcinku po zjedzeniu Anioła i potem go używała.



Ale jak to skoro gdy anioł walił bo po klacie (dosłownie) to wszyscy już widzieli S2 w samym środku. No więc?  :oops:
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Ryba

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 12, 2006, 02:33:21 pm »
Ta czerwona kula?? To według Dreada rdzeń. Ja przynajmniej nie jestem w 100% do tego przychylny. Też myślałem że to S², może to rdzeń, a może nie.

Offline Achilles

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 12, 2006, 02:44:29 pm »
Jak dla mnie ten "rdzeń" był S2.

A teraz inne pytanie, coś co mnie nurtuje najbardziej w tej całej niejasnej ale bardzo genialnej mandze.

 SKĄD POCHODZĄ ANIOŁY?      

Z tego co mi się udało zauwążyć to że wszystkie dążyły do Tokio 3 by powstał "third impact". Ale skąd są? Od BOGA? :?:


Jeśli kto kolwiek ma zastrzeżenia na temat tego czy był to entry plug. To w End of Evangelion pięknie jest wytłumaczone że wyłącznie w EVA'wie można przeżyć. (czyli też w entry plug)


Aha skoro tak też o tym mówimy po co został zabrany 01 w kosmos i dlaczego nie można było zdobyć spowrotem włóczni? I dlaczego pojawia się w End?  :?:
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline leviathan

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2006, 02:48:34 pm »
Cytat: "Devik Crazystar"
Piękne, piękne przykłady, jak rodzą się herezje  :badgrin:
Tatuś wsadził Misato do entry pluga? Jasne, entry plug z wielkim napisem "Emergency Only". Nawet ludziom nie chce się serii porządnie obejrzeć  :roll:


Wybacz, ale nie miałem dużo czasu na obejżenie Death&Rebirith
więc się dokładnie nie przyjrzałem

Poza tym do obejrzenia zostały mi jeszcze odcinki 20-26, End i reszta D&R

Pozdrawiam :)

Offline Devik Crazystar

Neon Genesis Haeresis
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2006, 03:01:44 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 09:59:10 pm wysłana przez Devik Crazystar »

 

anything