Autor Wątek: Co na to Twoja mama  (Przeczytany 38252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2006, 09:57:10 am »
Cytuj
Bo nienormalni są właśnie ci którzy nie lubią mangi i anime


Obraziłeś mojego brata.


Cytuj
Bo jak ktoś czegoś nie rozumie a krytykuje to taka osoba jest chora.

Ze śmiechu spadłem z krzesła! :lol:

Dziękuję Anfanie, że wreszcie to zauważyłeś, że nie na miejscu jest krytyka czegoś czego się nie rozumie, albo nawet nie widziało. Teraz odnieś to do siebie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2006, 09:57:55 am »
Dread ja czegoś nie rozumie.
Przecież to bez sensu że oglądasz anime z angielskimi hardsubami skoro są polskie doskonałe hardsuby. Do saikano też.
Np piszesz że twoja mama tłumaczy słówka za pomocą słownika.
Przecież są napisy nawet na animesub.

Offline Dereq

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:23:33 am »
Cytat: "anfan"
Nieprawda.
Bo nienormalni są właśnie ci którzy nie lubią mangi i anime.


 :shock:


zgadzam sie w calej rozciaglosci!
nalezy pokazac tym slepcom prawdziwe piekno.

naprawde jak obserwuje ten szary motloch na ulicy, ktory nigdy nie zrozumie prawdziwego piekna jakie tkwi w tej czesci kultury japonskiej
to wzbiera we mnie chec pokazania,wytlumaczenia jak organiczonymi sa jednostkami!

mam nadzieje, ze fanow m&a bedzie kiedys wiecej niz ludzi na swiecie.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline JACHOO

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:37:54 am »
Ja też oglądam anime z angielskimi subami, powody:

1. Angielskie suby wychodzą szybciej niż polskie
2. Są dołączone odrazu do anime
3. Jak włącze polskie suby w np allplayerze, to mi sie czasem literki mieszają z angielskimi subami pod spodem
4. Angielskie suby tłumaczą także napisy po japońsku, i autorzy dają wyjaśnienia do niektórych nieprzetłumaczalnych na inne języki słów
5. W niektórych anime są suby w których kolory liter są zależne od koloru włosów mówiącego, i łatwiej jest domyślić się kto mówi jak postacie stoją tyłem
6. W polskich napisach często zdarzają sie rażące błedy ortograficzne, czego nie ma w angielskich subach
7. Zawsze jest się pewnym, że napisy są idealnie dopasowane do anime, czego w przypadku polskich subów nie ma.

Offline Clayman_

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:58:31 am »
Cytat: "grzybek"
Cytat: "Greahtor"
a my śmiejemy się z mangowców płaczących nad tym jaki to tvn jest zły itepe. jak leciał reportaż o dragon ballu to tylko z pokoju usłyszałem 'Michał chodź, rysunkowe cycki będą'


 Dzielisz wlasnie ludzie na "My" i "Wy".
Chcialbym wiedziec w jakiej polowce ja jestem :P i kto jest w tej drugiej.

skoro mowa o rodzinie z ktora sie mieszka to chyba sam powinines wiedziec w ktorej "polowce" jestes
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Snake

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:05:39 am »
Ja nie mam zadnych problemow, wczesniej rodzice mowili, ze wydaje pieniadze na pi****ly, a teraz nawet nie zwracaja uwagi na to za to udalo mi sie paru kumpli przekonac do anime i siostre  :)
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:12:12 am »
U mnie w domu jest podobnie, rodzice nie interesują się tematem M&A w żadnym stopniu, chyba jest im wszystko jedno, acz wydaje mi się, że widzą subtelną różnicę pomiędzy kreskówkami na Cartoon Network a japońskim anime. Mówcie co chcecie, ale to znaczny postęp!
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline steelie

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2006, 12:31:34 pm »
Cytat: "JACHOO"
Ja też oglądam anime z angielskimi subami, powody:

1. Angielskie suby wychodzą szybciej niż polskie
2. Są dołączone odrazu do anime
3. Jak włącze polskie suby w np allplayerze, to mi sie czasem literki mieszają z angielskimi subami pod spodem
4. Angielskie suby tłumaczą także napisy po japońsku, i autorzy dają wyjaśnienia do niektórych nieprzetłumaczalnych na inne języki słów
5. W niektórych anime są suby w których kolory liter są zależne od koloru włosów mówiącego, i łatwiej jest domyślić się kto mówi jak postacie stoją tyłem
6. W polskich napisach często zdarzają sie rażące błedy ortograficzne, czego nie ma w angielskich subach
7. Zawsze jest się pewnym, że napisy są idealnie dopasowane do anime, czego w przypadku polskich subów nie ma.

No i ćwiczy się język. Dzięki angielskim subom sporo się nauczyłem.

Offline Mantas

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2006, 02:28:53 pm »
U mnie ojciec sie smieje i kiwa głową jak widzi, że oglądam anime, ciężko mu pojąć jak można oglądać bajki w tym wieku; mamie to nie sprawia problemu, czasem jak leci ciś w tv, to nawet mi powie. Kumple na początku się śmiali, teraz sami oglądaja ^^

Offline Nikolas

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2006, 02:53:11 pm »
mi rodzice raczej nic nie mówią , ale mama daje mi do zrozumienia, żebym się zaczoł innym typem rysunku interesować ( ona sie na tym zna )
zawsze kiedy mówie ojcowi że chce sobie kupić komiks na allegro od razu sie pyta ile kosztuje, czy mi nie szkoda kasy, od ilu to jest lat??
ja M i a interesuje sie od września więc jestem początkującym....jedyną na razie całą serie obejrzałem to NGE...rodzice sie pytali o czym to jest, a ja odpowiedziałem: " taka bajka o robotach" :D
raz miałem sytuacje, że narysowałem pewien rysunek w zeszycie od jakiś lekcji ( robie to nałogowo, a rodzice ciągle z tym walczą )- a był to taki sobie ten ukrzyżowany adam bez kończyn......rodzice zobaczyli to, ze strachem i obrzydzeniem sie zapytali : "co to jest??" ja im oczywiście powiedziałem " nic takiego, stworka sobie wymyśliłem".....dali mi spokuj, ale już wiedziałem że gdyby zobaczyli tą serie to bym sie porzegnał z mangą i z anime- najpewniej dla mojego własnego bezpieczeństwa także z resztą komiksów i książek fantazy.....
ogi nie ma nogi : (

Offline Krova

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2006, 03:17:29 pm »
U mnie...no, jak u większości. Jest ok :] Rodzice wykazują nikłe zainteresowanie, w przeciwieństwie do siostry.

    Trochę gorzej ma mój kolega, któremu po wspaniałym reportażu w "Uwaga" na TVN matka zakazała czytać mangę xD

   Co do tego, że osoby nie lubiące M&A to jakiś absurd. Nie każdy musi lubić wielkie oczy i niebieskie włosy.  (Jak np. kolejny kumpel - "Nie twierdzę, że anime jest głupie, ale te wielkie oczy-błeeee")
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline greah

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2006, 03:59:20 pm »
Cytat: "grzybek"
Dzielisz wlasnie ludzie na "My" i "Wy".
mam rodzinę 3osobową. trudno żeby was do niej zaliczać prawda?



Cytuj
Bo nienormalni są właśnie ci którzy nie lubią mangi i anime.
analogicznie
nienormalni są ci, którzy saikano uważają za smutne anime

Offline raseku

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2006, 05:03:44 pm »
Cytat: "anfan"
Nieprawda.
Bo nienormalni są właśnie ci którzy nie lubią mangi i anime.


naprawde tak myślisz ? naprawde naprawde?

Cytat: "anfan"
Dread ja czegoś nie rozumieM.
Przecież to bez sensu że oglądasz anime z angielskimi hardsubami skoro są polskie doskonałe hardsuby. Do saikano też.


DOSKONAŁE HARDSUBY?  już jakiś czas temu minął rok odkąd próbowałam obejrzec Hatchimitsu z napisami pl...i co utknęłam na 7 odc...
Hardsub do Texhnolyze jest tak niewyraźny ze oczy bolą...

ale super do SAIKANO też..... czyli w koncu można  szerzyc wsród innowierców saikanizm.

grzybek

  • Gość
Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2006, 05:09:46 pm »
ok, rozumiem juz. Napisales to zdanie troche tak, ze nie rozumialem dokladnie o co Ci chodzi:)

pozdrawiam
Grzybek

Offline Dembol_

Co na to Twoja mama
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2006, 05:24:16 pm »
Moi się swego czasu czepiali, że nic tylko bajeczki na kompie oglądam i że wydaję kasę na pierdoły. Potem przestali (głównie jak zacząłem sam zarabiać, a i większość anime wartych uwagi już widziałem).

 

anything