trawa

Autor Wątek: leczenie niskimi temperaturami  (Przeczytany 3084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline S

leczenie niskimi temperaturami
« dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:15:04 am »
Cryogenic... czyli gałąź psychologii i inżynierii która studiujee bardzo niskie temperatury, jak się je wytwarza i jak materiały się w nich zachowują.

I to wszystko co wiem... ponoć leczy się ludzi niskimi temperaturami. W jaki sposób? Jak to wpływa na choroby? Co się wtedy dzieje z... nami?

Może wiecie coś na ten temat?

BTW: jak się powinno tłumaczyć słowo "cryogenic" na j. polski :?:  :roll:

S
url=http://www.jmusiceuropa.com/pl][/url]

Offline 8jakis

leczenie niskimi temperaturami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:21:38 am »
Kriogenika
Człowek marźnie.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline madia

leczenie niskimi temperaturami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2006, 06:25:09 pm »
Jedyne moje doświadczenie z zimnem w leczeniu to była krioterapia :D Bardzo przyjemne choć wiem, że nie o to Ci chodziło :D Ale jest to jakaś mała namiastka :D:D
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Anonymous

  • Gość
leczenie niskimi temperaturami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:51:43 pm »
Leczenie niskimi temperaturami jest obecnie uznaną dziedziną medycyny, co znajduje wyraz w fakcie, że mieści się w ramach specjalizacji "Balneologia i medycyna fizykalna". W bardzo dużym uproszczeniu, poprzez odpowiednie obniżenie temperatury otoczenia doprowadza się do krótkotrwałego przekrwienia leczonego obszaru ciała, co poprawia poprawia procesy oksydacyjne i metaboliczne chorych tkanek. Zabiegi przeprowadza się w seriach, każda kuracja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i nadzorowana przez wyspecjalizowany personel medyczny.

Chętnych poddania się takim zabiegom przestrzegałbym przed różnego rodzaju salonami zdrowia oferującym swe wątpliwej jakości usługi. Taka kuracja może więcej zaszkodzić niż pomóc.

Offline Radan

leczenie niskimi temperaturami
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2006, 08:56:51 am »
A o jakie temperatyry tu chodzi? -200C, -100C, czy inne?

 

anything