Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 602773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1335 dnia: Maj 27, 2013, 09:20:49 pm »
te dwa zbiorki to nie jest dobry początek, pominięte historie i brak kontynuacji w tym samym formacie komiksów Gilberta, najlepszy początek to zakup siedmiu tomów zbierających wszystkie historie z Love & Rockets vol. 1: "love and rockets library". Wydane zostały przez Fantagraphics, ale również przez Titan Books (wydanie z Titan niczym się nie różni ale jest tańsze).
"Wszystkie" to znaczy ile i jakie? I w jakim porządku przedstawione. Mógłbyś napisac coś więcej o zawartości tych siedmiu tomów i tym, czego tam jest więcej niż w "Palomar" i "Locas"?

Offline kickic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1336 dnia: Maj 27, 2013, 10:46:57 pm »
wszystkie  historie z love and rockets vol.1 czyli od poczatku do zawieszenia serii w połowie lat 90tych podzielone w następujący sposób:
trzy tomy Gilberta (seria z Lubą), : Heartbreak Soup, Human Diastrophism, Beyond Palomar
trzy tomy Jaimego (seria z Maggie i Hopey): Maggie the Mechanic, The Girl from H.O.P.P.E.R.S, Perla La Loca
i jeden tom w którym zawarte są krótkie historie Gilberta, Jaimiego i trzeciego brata Mario nie związane lub bardzo lużno związane z głownymi seriami: Amor Y Cohetes.

w tym formacie zebrane zostały również kolejne historie Jaimego: Penny Century i Esperanza ale już tylko przez Fantagraphics, Titan zatrzymał się na 7 tomach.

jeśli chodzi o zbiorek Palomar, zawarte są tam komiksy z Heartbreak Soup i Human Diastrophism (brakuje paru krótkich historii, razem kilkadziesiąt stron), nie ma zawartości Beyond Palomar (Poison River, Love and Rocket X) ani Amor Y Cohetes, nie polecam zakupu tego zbioru bo jeżeli komuś spodobał się Love and Rockets i chciałby przeczytać wszystko będzie zmuszony sięgać po różne inne wydania a można łatwo się pogubić pośród tylu edycji i formatów.
Locas wyszły dwa tomy, oba okrojone o kilka historii w porównaniu z 'Love and Rockets Library"

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1337 dnia: Maj 28, 2013, 12:15:56 am »
"Palomar" kończy się historią dziejącą się po trzęsieniu ziemi (a Luba decyduje się wyjechać z tej miejscowości). Wcześniej historia ta została opublikowana w zbiorze "Luba Conquers the World" (14 tom Love&Rockets Collection). W którym z wymienianych przez Ciebie tomów jest ta historia (i inne z tego zbioru)?

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1338 dnia: Maj 28, 2013, 12:45:58 am »
Przeczytałem Zaduszki i jak dla mnie, Rutu Modan tym komiksem potwierdza swoją klasę.

Ten komiks jest swoją drogą strasznie tani (jak na komiks oczywiście). 50 zł za 224-stronicowy komiks w kolorze? Bardzo ładna cena. Takie Dzienniki rosyjskie są o 50 stron cieńsze, mają podobny format i kosztują aż 80 zł. Fajnie, że udało się Kulturze wydać ten album w tak przyzwoitej cenie.

Offline kickic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1339 dnia: Maj 28, 2013, 06:28:53 am »
"Palomar" kończy się historią dziejącą się po trzęsieniu ziemi (a Luba decyduje się wyjechać z tej miejscowości). Wcześniej historia ta została opublikowana w zbiorze "Luba Conquers the World" (14 tom Love&Rockets Collection). W którym z wymienianych przez Ciebie tomów jest ta historia (i inne z tego zbioru)?

historie z  "Luba Conquers the World" są zawarte w drugim  tomie z komiksami Gilberta "Human Diastrophism"

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1340 dnia: Maj 28, 2013, 06:40:45 pm »
Dzięki za wyjaśnienia.

Offline Robertos

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1341 dnia: Maj 29, 2013, 02:26:11 pm »
Wie może ktoś kiedy zostanie wydany" Pięć tysięcy kilometrów na sekundę" wyżej wspomnianego Fiora????

Offline nx87

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1342 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:41:07 pm »
Zaduszki - fajnie czytało się. Cena także nie wygórowana. Polecam.

Offline Qwant

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1343 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:22:04 pm »
Również polecam. "Fajnie czytało się" sugeruje, że to tylko czytadło, a ja powiedziałbym coś więcej.

Naprawdę dobry scenariusz i niepapierowi bohaterowie.

Grafika: Jeśli chodzi o grafikę to jest dosyć uproszczona, ale mi to nie przeszkadza. Zbędnymi szczegółami nie odrywa od opowiadanej historii (czy nie właśnie o to chodzi w komiksie?)

Kolory: Moim zdaniem do tej fabuły (jakoś osadzonej jednak w historii) pasują takie stonowane.

Moim zdaniem lepsze od "Ran wylotowych" - może ze względu na bliższą nam tematykę? (nawet dosyć aktualną, biorąc pod uwagę, że ostatnio z okazji rocznicy powstania w getcie i wcześniej filmu "Pokłosie" więcej się w prasie pisało o Żydach). Jednak mimo perspektywy historycznej, komiks ten opowiada przede wszystkim historię ludzi (w którą ja dałem się wciągnąć), ich przeżyć, relacji między nimi.
Ciekawie opisane to, jak ludzie zostają skonfrontowani z historią własnej rodziny (i swoją własną) i jak się do niej odniosą.



Offline Koalar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1344 dnia: Lipiec 19, 2013, 02:22:53 am »
Przeczytałem Pjongjang. To ponoć wydanie drugie, poprawione, a naliczyłem 4 literówki. Czy korektor w komiksie zajmuje się retuszem rysunków?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1345 dnia: Lipiec 19, 2013, 10:16:01 am »
Przeczytałem Pjongjang. To ponoć wydanie drugie, poprawione, a naliczyłem 4 literówki. Czy korektor w komiksie zajmuje się retuszem rysunków?

cztery literówki na 188 stronach komiksu!? OBURZAJĄCE! Ma koś słomę i pierze?! Korektor chyba musi zostać wygnany z miasta!
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Matt@

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1346 dnia: Lipiec 19, 2013, 12:01:07 pm »
Lol, czy niektórzy nie wiedzą, że klient ma zawsze rację?
Ja rozumiem, że te literówki to nie powód, żeby ubiczować wydawcę, ale chyba warto dążyć do poprawy, prawda? Jaki sens ma krytykowanie tego, że ktoś wskazał coś co bezdyskusyjnie jest błędem? No może jakiś ma jeśli chcesz komuś wmawiać, że szukanie literówek to świetna zabawa, która jest gratis, więc powinien być wdzięczny. Ja wiem, że wszystko kosztuje, ale czasem są takie literówki, że gdyby skopiować tekst z dymków do worda i dodać nazwy własne do słownika to od razu by się je wyhaczyło.
Tak to wygląda z perspektywy czytelnika, który pewnie nie rozumie jak wydawanie działa. Wydawca może być niewinny i korektor też, ale ktoś kto kupił komiks ma prawo go skrytykować, zwłaszcza za ewidentne błędy.

Offline starcek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1347 dnia: Lipiec 19, 2013, 02:45:40 pm »
4 to dużo, zwłaszcza, że nie jest to przegadany tytuł.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1348 dnia: Sierpień 07, 2013, 10:16:02 am »
"Zaduszki" - komiks wybitny. Rutu Modan w mistrzowski sposób panuje w nim nad każdym aspektem, jaki praktycznie może przyjść do głowy, i wykazuje się niesamowitą kreatywnością. Już dawno nie czytałem czegoś tak zachłannie.

Kadr na stronie 91 wygląda jak hołd dla Hergego, któremu Modan wydaje się sporo zawdzięczać. :)

A tak w ogóle nosiłem się z zamiarem założenia osobnego tematu dla Rutu Modan, ale potem zgłupiałem... Bo gdzie niby miałem to zrobić? W dziale "Komiksy japońskie"? :lol:

Offline isteklistek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1349 dnia: Sierpień 16, 2013, 01:46:19 pm »
Jestem zainteresowany tytułem "BLACK HOLE" Charles Burns. Ktoś może coś wie o wznowieniu nakładu, czy lepiej sobie darować i kupic ang wersję?