Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 604731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1800 dnia: Luty 29, 2016, 02:16:40 pm »
Nie wiem, o co chodzi, ale w porywie paniki szybko kupiłem swój egzemplarz. Coś tu nie halo ostatnio z tymi nakładami, czy co? A może to taki przedwczesny primaaprilisowy żarcik?

Żaden żart. Bardzo niedoszacowaliśmy nakładu dodruku, który wcale nie był taki niski. W magazynie mamy resztkę, zamówień hurtowych już nie realizujemy.

kocham ten komiks - ale okladka... co najwyzej srednia

Pisaliśmy już w innych odmętach internetu, ale chyba jest jeszcze potrzeba prostowania tej informacji - grafika, która lata po sieci, to nie jest okładka nadchodzącego komiksu. To taki promocyjny "plakat". Na prezentację okładki wkrótce przyjdzie czas :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 02:43:40 pm wysłana przez fragsel »
ww.kultura.com.pl

Offline Itachi

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1801 dnia: Luty 29, 2016, 02:39:05 pm »
Żaden żart. Bardzo niedoszacowaliśmy nakładu dodruku, który wcale nie był taki niski. W magazynie mamy resztkę, zamówień hurtowych już nie realizujemy.

Czyli trzeba zrobić nadprogramowe zamówienie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1802 dnia: Luty 29, 2016, 03:03:53 pm »
Pisaliśmy już w innych odmętach internetu, ale chyba jest jeszcze potrzeba prostowania tej informacji - grafika, która lata po sieci, to nie jest okładka nadchodzącego komiksu. To taki promocyjny "plakat". Na prezentację okładki wkrótce przyjdzie czas :smile:
Dobra wiadomość, Binio zasługuje na coś lepszego ;)
Żaden żart. Bardzo niedoszacowaliśmy nakładu dodruku, który wcale nie był taki niski. W magazynie mamy resztkę, zamówień hurtowych już nie realizujemy.
Bardzo dobra wiadomość! Ciekawe, jak się ma wysokość tego niedoszacowanego nakładu do nakładu pierwszego wydania.
Czyli trzeba zrobić nadprogramowe zamówienie.
ja już tak zrobiłem :D Brać, Panie i Panowie, póki jest, bo znów będzie płacz i zgrzytanie zębami...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

mgnesium

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1803 dnia: Luty 29, 2016, 04:03:49 pm »
Żaden żart. Bardzo niedoszacowaliśmy nakładu dodruku, który wcale nie był taki niski. W magazynie mamy resztkę, zamówień hurtowych już nie realizujemy.

będzie dodruk, tak jak w przypadku analogicznej sytuacji rok temu ze zrozumieć komiks?

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1804 dnia: Marzec 01, 2016, 09:25:40 am »
Dobra wiadomość, Binio zasługuje na coś lepszego :wink:

Możemy tylko mieć nadzieję, że się spodoba, choć pomni doświadczeń nie łudzimy się, że nie będzie wiadra pomyj :smile:

będzie dodruk, tak jak w przypadku analogicznej sytuacji rok temu ze zrozumieć komiks?

To już jest dodruk, a raczej drugie wydanie. Pomyślimy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2016, 10:00:35 am wysłana przez fragsel »
ww.kultura.com.pl

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1805 dnia: Marzec 01, 2016, 10:55:52 am »
będzie dodruk, tak jak w przypadku analogicznej sytuacji rok temu ze zrozumieć komiks?
To już jest dodruk, a raczej drugie wydanie. Pomyślimy.
.....a nie lepiej pomyśleć o czymś innym? np. Big Baby albo Skin Deep?
Możemy tylko mieć nadzieję, że się spodoba, choć pomni doświadczeń nie łudzimy się, że nie będzie wiadra pomyj :smile:
etam, od razu pomyj...... okładka to sprawa trzeciorzędna [gdyby Binio był w tzw. integralu, byłoby troszkę łatwiej: płótno, tłoczenie + minimalizm  ...a tak trza kombinować, panie! :) ]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Jaxx

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1806 dnia: Marzec 01, 2016, 11:32:09 am »
A może dałoby się uchylić rąbka tajemnicy co do dalszych wydań Binia? Krótsze historie jak "Trojaczki..." czy "Na szlaku..." będą może w jednym tomie?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1807 dnia: Marzec 03, 2016, 04:26:04 pm »
Czyżby wkrótce KG miała nas uraczyć trylogią X'ed Out / The Hive / Sugar Skull.... ktoś coś wie???


Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1808 dnia: Marzec 06, 2016, 09:16:45 pm »
A jak znajdujecie Araba Przyszłości? Persepolis oczywiście przychodzi do głowy jako pierwsza analogia i potencjalna inspiracja, mimo to ma to swój własny styl. Jak dla mnie rewelka, czekam na drugi tom.
Brawo dla KG - ładnie i schuldnie wydane i fajnie przetłumaczone. Oczywiście wolałbym HC ale ja zawsze wolałbym HC. Prawdopodobnie jakby wyborcza zaczęła wychodzić w HC to zaczałbym ją kupować.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1809 dnia: Marzec 06, 2016, 10:32:59 pm »
oceniając przez pryzmat samej historii, to jest to kolejna cenna okazja do zapoznania się z obcą kulturą. podana, podobnie jak Persepolis, bardzo przystępnie, z elementami humoru, który pomaga "przetrawić" tamtą rzeczywistość. wykonanie jest poprawne, ale mnie na razie nie porwało, choć to bez wątpienia bardzo dobry komiks jest. dla mnie największą wartość stanowi obserwacja tamtego świata i próby podporządkowania się do niego. czekam na drugi tom :)

Offline Ty_draniu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1810 dnia: Marzec 06, 2016, 10:43:01 pm »
nowy Delisle się szykuje i miejmy nadzieję dodruki :)

Takie pytanie do Was mamy.
Jeśli wznawiać Guya Delisle'a, to co w pierwszej kolejności:
- Kroniki jerozolimskie
- Kroniki birmańskie
- Pjongjang
?
EDIT:
SHENZEN BĘDZIE
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1811 dnia: Marzec 06, 2016, 11:47:52 pm »
Świetne wieści. Chyba "Kroniki birmańskie" są najdłużej nieobecne. Ale i "Pjongjang" winien wrócić na półki księgarń.

Jeśli chodzi o "Araba przyszłości" to jest to interesująca lektura. Zwłaszcza przez fakt  relacji w obrębie rodziny Riada pokazanych i postaci ojca, którego (niestety) już "blubr" z tylnej strony okładki
Spoiler: pokaż
ustawia w szeregu dyktatorów
, którzy ukształtują dzieciństwo bohatera. Lepiej zatem tej notki nie czytać i samemu dedukować, jakimi ścieżkami biec będzie to dzieciństwo. Tato od samego początku nieźle się zapowiada, choćby gdy leżąc na kanapie, psioczy na armię
Spoiler: pokaż
i mówi, że on mógłby wydawać rozkazy
.

Zastanawia w tym kontekście postać mamy i jej bezwarunkowa miłość do
Spoiler: pokaż
zakompleksionego
męża. Sattouf tego nie wyjaśnia, w opowieści o niej konsekwentnie zachowując perspektywę dziecka. Ten wybór mnie zastanawia, bo o innych rzeczach (np. o sytuacji politycznej albo o technice rysowania ojca) narrator mówi z perspektywy dorosłego. Płynność tych przejść - od perspektywy kilkuletniego chłopca do wiedzy wspominającego mężczyzny - to dla mnie największy mankament tej opowieści. Drugim jest podrzędna, często ilustracyjna rola obrazu. To, że wybrana przez Sattoufa konwencja rysowania jest niewystarczająca, podkreślają ochoczo używane strzałki z informacją, co w danym momencie widzimy. I tak, jasne,  nie wiem, czy ktokolwiek byłby w stanie narysować makdousa wyglądającego jak zakrwawione wnętrzności albo nadać graficznie ukazanemu śpiewowi muezzina charakter najsmutniejszego głosu świata, ale w innych miejscach (np. w scenie zabawy żołnierzykami) czuję, że czytelnik jest prowadzony za rękę bez wyraźnego uzasadnienia.     

Nie umniejsza to wszystko zainteresowania historią i solidnych wrażeń wyniesionych z kilku świetnie zbudowanych scen (np. rozmowa z ojcem przy płocie w domu babci, oglądanie syryjskich krajobrazów z dachu, spacer w deszczu z powieszonymi Syryjczykami w tle). Satysfakcja ta na wysokości pierwszego tomu jest jednak inna niż w przypadku wymienianych w kontekście "Araba..."  "Persepolis" czy "Mausa".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1812 dnia: Marzec 07, 2016, 08:43:04 am »
@wickler  W kwestii perspektywy to się nie do końca zgodzę. To cały czas perspektywa dorosłego. Opisuje odczucia dziecka jakim wtedy był, czesto nieskomplikowane, ale nadal to persektywa autora dorosłego. Przeplatanie uzupełnieniami mi wcale nie przeszkadza.


Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1813 dnia: Marzec 07, 2016, 10:35:16 am »
Tak - opowieść prowadzona jest z perspektywy dorosłego. Ale widzę pewna prawidłowość w tym, kiedy czyni swą opowieść "nieskomplikowaną" (właśnie gdy mówi o matce), a kiedy decyduje się obdarzyć chłopięce spojrzenie większą przenikliwością (gdy tworzy portret ojca). Świetnie pokazuje to dysproporcja uwagi malca na początku rozdziału trzeciego, gdzie mama wygląda na zmęczoną i mówi, że boi się latać - rzeczy percypowane przez czterolatka - a tato dostaje od naszego narratora podkładkę pod sen, który za chwilę opowie, w postaci zarysu odłamów religijnych na Bliskim Wschodzie - o czym trzyletni bohater nie miał wtedy pojęcia. Autor wspomnień ma prawo skupiać uwagę na jednym rodzicu (tak robi przecież Bechdel w "Fun Home"), ale w kontekście kultury, o której tu mowa, gdzie kobiety jedzą resztki po męskiej uczcie, takie rozróżnienie w zakresie uwagi poświęcanej każdemu z rodziców budzić może szereg refleksji.
U mnie budzi nawet wątpliwości. Ciekawe, czy Sattouf robił to celowo. Czy też może niechcący tak mocno przesiąknął naukami ojca, że nie zauważył nawet, do jakiego stopnia ten sformatował mechanizmy jego uwagi?.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1814 dnia: Marzec 07, 2016, 11:44:58 am »
.....a nie lepiej pomyśleć o czymś innym? np. Big Baby albo Skin Deep

Myślimy, a nawet działamy :-)
ww.kultura.com.pl

 

anything