Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 604776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 19, 2009, 12:39:59 pm »
to świetna wiadomość dla tych, którzy kupili Ghost World pierwszego dnia wueski!

Prosimy się niepotrzebnie nie denerwować. Sprawa wznowienia "Ghost World" to jeszcze nic pewnego (ryzyko tej inwestycji jest dość spore). A poza tym co pierwsze wydanie, to pierwsze wydanie.

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline kmh

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 19, 2009, 01:46:33 pm »
Ja kupiłem "Ghost World" miesiąc temu i nie narzekam, bo przytaczana przez Arcza okładka oryginalnego specjalnego wydania mniej mi się podoba niż ta z pierwszego wydania KG :)
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 19, 2009, 01:58:22 pm »
Ja kupiłem "Ghost World" miesiąc temu i nie narzekam, bo przytaczana przez Arcza okładka oryginalnego specjalnego wydania mniej mi się podoba niż ta z pierwszego wydania KG :)

No ale ta z pierwszego tez jest tylko w srodku. :)

Ja chetnie wydanie rozszerzone bym kupil.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 19, 2009, 02:25:52 pm »
Ja chetnie wydanie rozszerzone bym kupil.


No ba! Nie ty jeden...

Offline devean

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 19, 2009, 03:24:58 pm »
Na pierwsze wydanie się nie załapałem, więc trzymam kciuki za powodzenie akcji.

Cytuj
Prosimy się niepotrzebnie nie denerwować. Sprawa wznowienia "Ghost World" to jeszcze nic pewnego (ryzyko tej inwestycji jest dość spore). A poza tym co pierwsze wydanie, to pierwsze wydanie.

pozdrawiamy
kg

a w środkach będziecie coś poprawiać? Po przykładowych planszach widziałem, że były jakieś małe niedociągnięcia.

Offline norbs

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 23, 2009, 04:20:51 pm »
Nie wydaję mi się że ktoś o tym pisał a szkoda. Komiks W-WA jak dla mnie był szczytem premier z marca. Nie wiem jak to było oryginalnie drukowane w tym dodatku do Wyborczej ale format przebija wszystko co widziałem do tej pory. Tematy przeróżne, niektóre trochę nie pasowały a inne zaś jak ulał pasowały w formacie tych 4 czy 5 ramek komiksu. Na początku trochę nie do końca byłem do tego przekonany ale po paru paskach człowiek się przyzwyczaja do idei tego projektu i czyta jak opętany. Tego akurat żałuje, całość w dwa dni przeczytałem więc w przyszłości w mniejszych dawkach to dozować. Polecam. Mi Warszawa jest raczej obca a czytało się nieźle więc osobom z stolicy czy znających teren jeszcze bardziej podjedzie temat. 

(p.s: oklaski za odcinek miski świata 2006. W życiu bym się nie spodziewał że Bolesławiecka miska w komiksie się znajdzie!) 

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:08:38 pm »
A mnie ciekawi co tam w obozie Kultury Gniewu słychać. Od wydania ostatnich nowości dawno minął miesiąc, a o następnych komiksach wciąż cisza :sad: Tu i ówdzie można przeczytać że na kwiecień Klezmerzy i Bez Komentarza były zapowiadane, tymczasem kwiecień dobiega końca a nowych komiksów ani widu, ani słychu :sad:

Offline norbs

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:56:58 pm »
A mnie ciekawi co tam w obozie Kultury Gniewu słychać. Od wydania ostatnich nowości dawno minął miesiąc, a o następnych komiksach wciąż cisza :sad: Tu i ówdzie można przeczytać że na kwiecień Klezmerzy i Bez Komentarza były zapowiadane, tymczasem kwiecień dobiega końca a nowych komiksów ani widu, ani słychu :sad:

Holcman gdzieś pisał że recenzja np. Klezmerów w przekroju pojawiła się z dobrym wyprzedzeniem co do planowanej premiery. A na stronie KG nie ma podanych cen i przykładowych plansz to jeszcze trochę poczekamy, niestety.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:48:21 am »
Jako współproducent ;) "Klezmerów" pozwolę sobie na zacytowanie Kingpina: "postawiliśmy na dopracowanie wydania". Nie śledzę postępów prac nad "Bez komentarza", ale wygląda na to, że również ten komiks jest jeszcze na warsztacie. To tyle w kwestii informacji nieoficjalnych.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 03, 2009, 07:51:59 am »
http://wrak.pl/index.php3?strona=aktu&n=2009/06/03

No w końcu Kultura się obudziła z wiosennego snu! :D

Te trzy komiksy, Wykiwani od Timofa, Wieczna wojna i Big Guy z Egmontu, i z czerwca się robi bardzo przyzwoity miesiąc.

Offline yurek1

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 26, 2009, 12:12:45 pm »
przepraszam, że taki krótki post, ale BEZ KOMENTARZA rozwaliło mnie po prostu na łopatki. bez komentarza.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Ty_draniu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 26, 2009, 06:46:34 pm »
Jeden z najbardziej ponurych i depresyjnych komiksów, jakie czytałem. Może dlatego, że czytałem go o 2 w nocy na dworcu centralnym w Wa-wie, a sokiści budzący z kopa bezdomnego, śpiącego na sąsiednim peronie, świetnie wpisywali się w klimat opowieści.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline yurek1

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 26, 2009, 07:12:48 pm »
depresyjny, ale w przedziwny sposób pociągający. długo go dzisiaj przeglądałem w CK, zanim zdecydowałem, że jednak kupię. od pierwszej do ostatniej strony daje gigantycznego kopa w czachę.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Ty_draniu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 27, 2009, 02:03:06 pm »
Rzeczywiście, w pewien sposób pociągający, sam się na tym łapię. Na podobnej zasadzie jak reality show przedstawione w komiksie. Czy to znaczy, że pociąga nas okrucieństwo, przemoc, upodlenie drugiego człowieka, upodlenie samego siebie? Czy to nie jest dowód na to, iż rzeczywistość niewiele różni się od wizji świata kreślonej przez Bruno? Straszna myśl.
Chodzi mi po głowie ten komiks.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 27, 2009, 07:36:20 pm »
Mnie rowniez bez komentarza polozylo na lopatki. To jeden z najbardziej wstrzasajacych i przygnebiajacych komiksow jakie w zyciu czytalem. A plansza z martwymi imigrantami na plazy caly czas gdzies kolacze sie w mojej glowie....
Zreszta w tym komiksie nie ma slabych historii. Bez slow Ivan Bruno powiedzial tak wiele o swiecie, zyciu,relacjach międzyludzkich, w ogole naszej rzeczywistosci, ze naprawde jestem pod wielkim wrazeniem tego komiksu. Nie wiem, czy nawet 1000 stronicowa kniga uchwycilaby tak celnie, brutalnie, momentami kontrowersyjnie pewne mechanizmy rzadzace naszym swiatem. Brawa po stokroc brawa dla autora komiksu bez komentarza. Ten tytul to absolutne musisz miec dla kazdego fana dobrego, mocnego komiksu.
To po smierci Jacko kolejna rzecz, ktora ostatnio bardzo mna wstrzasnela.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!