Autor Wątek: Paradise kiss  (Przeczytany 10063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yumi_san

Paradise kiss
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:53:03 pm »
Graficznie bardzo mnie urzekło, fabularnie mniej. Moze taka historia bardziej by do mnie przemówiła bez całego tego blichtru świata mody, gdyby opowiadała po prostu o uczuciu przeciętnego chłopaka i przeciętnej dziewczyny? Nie wiem. Dla mnie liderką, jeśli chodzi o mangi obyczajowe jest Ebine-san, więc porzeczkę ustawioną mam bardzo wysoko :)
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Aviona

Paradise kiss
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2006, 06:28:08 pm »
OO poprzeczka prawie nie do pokonania :)

ja tez ta autorke bardzo lubie .. choć mam tylko jeden atrbook a mangi nie przeczytalam ani jednej

ale gartuluje dobrego gustu  ;)

Offline Frey Ikari

Paradise kiss
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2006, 07:03:15 pm »
A ja tej autorki nie rozpoznaje... Może to dlatego że nie lubie obyczajowek... ;)

Offline yumi_san

Paradise kiss
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:13:44 pm »
Cytat: "Aviona"
OO poprzeczka prawie nie do pokonania :)

ja tez ta autorke bardzo lubie .. choć mam tylko jeden atrbook a mangi nie przeczytalam ani jednej

ale gartuluje dobrego gustu  ;)


Tak się zastanawiam czy napewno dobrze się zrozumiałyśmy ? Pisałam o Yamaji Ebine a ona póki co chyba nie ma na koncie zadnego artbooka.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Paradise kiss
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:04:41 am »
Dokładnie, Yamaji narazie nie ma w swoim dorobku artbooka.

Cytat: "Frey Ikari"
A ja tej autorki nie rozpoznaje... Może to dlatego że nie lubie obyczjowek... ;)


Bo ta autorka jest bardzo mało znana (zwłaszcza w Polsce). Krótkie info
Dla mnie natomiast jest to twórczyni wyjątkowa, a każdą jej mangę czytam z ogromnym zainteresowaniem.

Offline Aviona

Paradise kiss
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2006, 08:51:35 am »
och fatkycznie to nie jest ta autorka
ale i tak poprzeczka "fabularna " wysoko
chyba nawet nie ma co porównywać oby poradisse.. z jej dziełami bo zawsze wyjdziie blado i nijako.
to poprotsu inne klasy ..

Offline yumi_san

Paradise kiss
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2006, 10:51:32 am »
Cytat: "Aviona"
och fatkycznie to nie jest ta autorka
ale i tak poprzeczka "fabularna " wysoko
chyba nawet nie ma co porównywać oby poradisse.. z jej dziełami bo zawsze wyjdziie blado i nijako.
to poprotsu inne klasy ..


A tak z ciekawości, kogo miałaś na mysli piszac o Ebine- san :)? Jestem ciekawa, czy moze istnieje inna autorka o tym nazwisku, też specjalizujaca się w obyczajówkach?

Co do konkuzji zgadzam się, Yamaji Ebine i Yazawa Ai to inne klasy, inne przedstawienie rzeczywistości, postaci, relacji między nimi. W sumie mangi obu autorek dotyczą ludzi w jakiś sposób związanych ze sztuką, ale są zupełnie odmienne.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Paradise kiss
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2006, 04:51:44 pm »
Aviono, skoro juz pojawił się wątek Yamaji, to jestem ciekawa co Ci się szczególnie podoba w jej mangach, a co nie? I która najbardziej przypadła Ci do gustu? :)

Offline Aviona

Paradise kiss
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 26, 2006, 03:39:02 pm »
Należało by policzyć z tego co wiem hiro na poczatku mangii kończył liceum i przygotowywal sie do egzaminu a powiedzmy ze studia medyczne trwaja tyle samo co w polsce czyli 6 lat to pewnie yukarii jej chlopak .. hajtneli sie dopiero wtedy ...

Co do temtu mang fabularnych to nazwisko jest podobne "yamaji "inne ma nazwisko"hiroko"
hmm artbook jest sliczny niestety w calości po japońsku choć gdzie niegdzie sa angielskie wstaweczki  :lol:

Ebine jest kapitalna .. tym bardziej ze lubie yuri<to chyba troszke dziwne ale co tam> :oops:  podoba mi sie najbardziej jak rozwija akcje i wątki poboczne

fabuła zwykle jest nie banalna jak np" indigo blue" jest wiele innych tytułów ... ale chyba ten tylko zapadl mi w pamieć ... chociaż "love my live" też chyba mi sie podobał .. :oops:

  .. oraz charaktery postaci kazda postac jest calkiem inna lub przynajmiej ma takie chechy charakterystyczne które ją określają tak .. iż nie można jej pomylić <ale to wiecie> :D

Offline Kagy-chan

Paradise kiss
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2007, 08:55:19 pm »
Czytałam 1 tom i stwierdzam iż bardzo mi się podobał:D kreska tej mangi nie jest zbyt ciekawa(uważam,że mają za długie nogi,no ale to moja opinia;P)...Ale za to fabuła jest bardzo ciekawa xD niby tacy dziwacy a okazali się wspaniałymi przyjaciółmi heh^^
Smutek zawsze jest pozostałością po przeszłości,
   Żal jest bólem pamięci"

Offline Hamtaro666

Paradise kiss
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2007, 09:37:02 pm »
Cytat: "Kagy-chan"
Czytałam 1 tom i stwierdzam iż bardzo mi się podobał:D kreska tej mangi nie jest zbyt ciekawa(uważam,że mają za długie nogi,no ale to moja opinia;P)...Ale za to fabuła jest bardzo ciekawa xD niby tacy dziwacy a okazali się wspaniałymi przyjaciółmi heh^^


Właśnie ze względu na bardzo oryginalną kreskę ta manga jest godna uwagi i kadru z niej nie pomylisz z niczym innym - to dość rzadko spotykane zjawisko - niestety większość produkcji jest na jedno kopyto. Nad fabułą  się nie będę rozwodził, ale nudna na pewno nie jest.

Offline Kagy-chan

Paradise kiss
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2007, 09:41:25 pm »
może i masz racje;)jednym słowem kreska rzuca się w oczy;D no cóż,może jestem za bardzo staroświecka :lol:
Smutek zawsze jest pozostałością po przeszłości,
   Żal jest bólem pamięci"

Offline Syber

Paradise kiss
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2007, 09:28:04 pm »
PK jest calkiem calkiem - o.t.s byl super a jak juz jestesmy w tym temacie to polecam anime NANA -tez ciekawa opowiesc ale pogmatwana jak cholera :)
Trzeba mieć do siebie jakiś dystans...

Offline Zeromus

Paradise kiss
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2007, 07:44:46 pm »
Paradise kiss kupiłem i była to jedna z nielicznych mang których nie przeczytałem do końca[a muszę tu pochwalić się posiadaniem dużej kolekcji w papierze i paroma okrągłymi giga na dysku-większość przeczytałem kilka razy].Historia niby trzyma się kupy,kreska też niezła,w sumie nie umiem powiedzieć co mi się w tym komiksie nie podoba[dziwaczni bohaterowie?-może] ale jakość nie doszłem do końca pierwszego tomu  i nic nie wskazuje żebym do niego wrócił.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

 

anything