trawa

Autor Wątek: Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?  (Przeczytany 25302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Theoden

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« dnia: Czerwiec 10, 2006, 05:11:36 pm »
Mama pare tatuazy i niewiem czy dobrze zrobilem-mam młot thora i jakąś plecionką celtycką,a Wy macie jakieś??? :)
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)

Offline kort

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:15:29 pm »
Tatuaże pojawiły się na ciałach ludzi już w mezolicie, więc raczej spoko... Ciężko o ich typologię, bo rzadko się zachowują... Mezolityczny łowca znaleziony w Alpach (pierwsze świetnie opisane stanowisko lodowe) miał parę tatuaży na kończynach w formie równoległych linii mających około 6cm długości i około 1cm szerokości... Linie były dwie, albo trzy nie pamiętam... Ja myślę, że raczej każdego to zgrzewa, pod warunkiem, że nie podwijasz sobie rękawa kolczugi i przeszywanicy, żeby dziarę było widać, wtedy raczej zostaniesz pośmiewiskiem :D (nawiasem: takich już widziałem :shock:)

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:38:14 pm »
Wikingowie (waregowie) czasem tatuowali sobie całe ciała, chociaż nie wiadomo w jakie wzory?... ale pewnie tak samo, jak ozdabiali wszystko dookoła...

Oi!

Offline Theoden

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2006, 03:52:53 pm »
Cytat: "koortshack"
Tatuaże pojawiły się na ciałach ludzi już w mezolicie, więc raczej spoko... Ciężko o ich typologię, bo rzadko się zachowują... Mezolityczny łowca znaleziony w Alpach (pierwsze świetnie opisane stanowisko lodowe) miał parę tatuaży na kończynach w formie równoległych linii mających około 6cm długości i około 1cm szerokości... Linie były dwie, albo trzy nie pamiętam... Ja myślę, że raczej każdego to zgrzewa, pod warunkiem, że nie podwijasz sobie rękawa kolczugi i przeszywanicy, żeby dziarę było widać, wtedy raczej zostaniesz pośmiewiskiem :D (nawiasem: takich już widziałem :shock:)



Mysle,że moze nie podwijam kolczugi ani takich innych,lecz wcale niemam nic na sobie,tylko chełm i rękawice(to jest podstawa :) ) Mysle o innym tatuażu,ale mam dopiero 17 lat wiec wiadomo... :) mam cale życie przed sobą,gorzej jak już nie bede mial miejsca na ciele :D  :D
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)

Offline Dzwonsson

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:11:10 pm »
Ja mam lat 16 a w tym miesiacu mam juz umowione terminy na dwa tatuaze.Pierwszy na lydce i bedzie to ukrainski tryzub przeplatany celtyckimi wzorami,a nastepny na piersi to dwa wilki.Nie wiem czy jest to historyczne(wzory) ale niespecjalnie sie tym przejmuje.W koncu zostawie kiedys RR,a tatuaze zostaja do konca zycia.

Offline Aviona

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2006, 02:53:51 pm »
Jakuza mieli tatuaże na całych placach  :)  .
Organizacja ma już troszke latek można uznać , ze ich tatuaże są również historyczne, a co najważniejsze są ich znakiem "firmowym "

nie bede tu pisać ze tak samo jak katana przy motorze :D choć nie mam co do tego pewności.

http://www.japonline.com/images/eterv/yakuza.jpg

http://www.minikjaponya.com/images/icerik/diger/yakuza.jpg

a tak prezentuje sie na kobiecym ciele:
http://myrick.typepad.com/photos/uncategorized/yakuza_designs.jpg

http://www.pixelscapes.com/multiplex/ninjascroll/hi/yakuza.jpg

http://wamu.org/programs/kn/gallery/tattooing_and_scarification/004_JapaneseWoman_gf.jpg

Ładne prawda ?
mi sie bardzo podobają :!:

Offline Gucio/Wojomir

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2006, 10:17:56 pm »
TAk a później rak skury i inne dziadostwa

Offline Dzwonsson

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2006, 04:52:34 pm »
Chlopcze,idzie sie do profesjonalnego studia tatuazu(tak jak ja do Jaworart[III miejsce na przegladzie w Londynie]),gdzie przy Tobie sterylizuja igle,a wykonawca pracuje w masce,bialych rekawiczkach i fartuszku.W dodatku w razie ew.zakazen,wirusow,chorob,czy tez nieprawidlowym wykonaniu lub pomylce przy wzorze,calkowita odpowiedzialnosc ponosi wykonawca i on poprawia lub placi za poprawke lub koszty leczenia.Co ty wiesz o tym swiecie?

Offline Roland

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2006, 07:42:57 pm »
ale mimo wszystko robienie sobie tatuaży nie jest najmadrzejszym pomysłem, a przynajmniej w moim mniemaniu
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2006, 09:38:01 am »
Wiaze sie to z pewnym,powiedzmy szczerze,ryzykiem.Przede wszystkim trzeba liczyc sie z tym,iz skora kiedys sie zestarzeje i tatuaz wyblaknie i sie rozmyje.Trzeba wybrac odpowiednie miejsce na ciele,takie jak lydka.Tam skora dosc dlugo wyglada swiezo i mlodo,a jak staniesz sie powaznym czlowiekiem w srednim czy tez starszym wieku,to i tak bedziesz chodzil w dlugich spodniach,czyli nie bedzie widac.Druga sprawa,to trzeba byc zdecydowanym.Ja sam sie do konca nie zdecydowalem i zwlekam.

Offline Roland

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2006, 11:00:32 am »
lepiej mimo wszystko sobie nie robic, dobrze ci radze, nie warto  :?
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Hrackus

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2006, 12:27:39 pm »
zdecydowanie nie warto. morzesz tylko stracic.
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Dzwonsson

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2006, 02:49:14 pm »
Kazdy ma swoje zdanie.Nie chce nikogo dyskryminowac za wiek,ale nie sadze zeby 12sto latek mial jakies pojecie na temat tatuowania sie.Wybacz,nic osobistego.

Offline Roland

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2006, 05:05:13 pm »
Dzwonek... mogę sie założyc że Twoj post zaraz rozpocznie kłótnię na temat dyskryminacji wiekowej, która z reszta nie bedzie miała żadnego sensu
prosze to jest powazne forum, na którym pisza poważni ludzie, nie kłóćmy sie o głupoty, pomijajac juz fakt że zrobi sie kolejny offtop
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Hrackus

Tatuaże historyczne.Co nich myślicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2006, 11:25:43 am »
mizeroth. ty chyba sie na mnie uwziołeś;) zobacz:znudzi ci sie tatuaz i co? dostaniesz raka a to chyba takie fajne juz nie jest
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

 

anything