Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 65513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szmati

Evangeliony
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:56:22 pm »
Ale jesli skrzydla byly mu "dane" przez ludzi to czemu tez sie swicily?

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:46:27 pm »
Series w Endzie też świecą, chociaz mają pancerz.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Faith

Evangeliony
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:58:57 pm »
Ja juz mam calkowita wode z mozgu Adam byl zniewolony jak eva?
To jak oni go zlapali?
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:32:39 am »
Znaleźli w pierwszym Geofroncie i przybili sobie do podłoża, żeby im nie uciekł. Jakby na Tobie robili eksperymenty, to też by Cie przykręcili do stołu, nie? ;) Lilith też jest unieruchomiona przecież.

A jeszcze co do swiecenia, to Kaworu świeci nawet trampkami :lol:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline ayanami_rei

Evangeliony
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 12, 2006, 08:14:22 am »
Moim zdaniem najlepiej(jak dla mnie) prezentuje się Eva 00(niebieska)...uwielbiam kolor niebieski :* Nie wiedziałam, że Nagisa swieci trampkami...a może jeszcze oczami :lol:
God_Is_In_Heven"

Offline Garond

Evangeliony
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 12, 2006, 04:02:55 pm »
Fakt fajnie wygląda Unit00 niebieski. Hmm... I tak najlepiej wygląda Rei  8)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Ryba

Evangeliony
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 12, 2006, 04:04:33 pm »
Unit 01 i 02 zremisowały i mają po najwięcej głosów. Dwa najbardziej lubiane Evangeliony. Jednostka testowa i model produkcyjny.

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 12, 2006, 04:19:24 pm »
Najfajniej wygląda niebieski, z jednym okiem :P Pozatym lubie pilota - to też przeważyło :P[/quote]

Offline Garond

Evangeliony
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 12, 2006, 05:53:03 pm »
Garond kochać Rei  :lol: (Dobrze, że moja dziewczyna tu nie zagląda. Ona jest dosłownie jak Asuka, im dłożej siedze w NGE tym bardziej jestem do tego przekonany.)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:11:43 pm »
Cytuj
Garond kochać Rei  

To dlaczego jako avka używasz podobizny Jednostki 01??[/quote]

Offline Garond

Evangeliony
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:51:10 pm »
Bo akurat ten wycinek mi się podobał. A pozatym jestem "szpiegowany" przez dziewczyne ;)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Faith

Evangeliony
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:22:20 am »
Ludzie no.. glosujcie na 01 :D Co z tego ze 02 to unit asuki a 01 jakiegos durnego mazgaja, i co z tego ze w endzie 02 wpada w szał, 01 jest najlepszy za wszystkie jego berserki... :D
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:54:29 am »
No, ale bez spamu proszę ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Miyamoto Hachimaro

Evangeliony
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 14, 2006, 05:57:36 am »
Poruszając wspomnianą niegdyś kwestię berserku... Zgadzam się w tym punkcie z D. Maximusem – energia doń potrzebna pochodzi najprawdopodobniej z organizmu Evy. Jednakże, do rozpoczęcia wykorzystywania tejże energii potrzebny jest impuls jakiejś duszy. Stąd berserki 01 oraz 02. Natomiast berserki 00 były IMHO wywołane przez kłopoty z synchronizacją Rei ze wzorcem osobowości Evy. W końcu po odcięciu zasilania jednostka się uspokajała, a nie szalała w najlepsze do śmierci z wyczerpania.

W kwestii krwi Ev, to czy mi się zdaje, czy tylko jej grupa/wzór/coś tam było niebieskie, i to we wszystkich przypadkach? Jeśli dobrze pamiętam, było to chyba oznaczenie rodzaju generowanego pola AT (Anioły miały bodaj pomarańczowy). Sprawdzę dokładnie przy okazji pisania czwartej strony referatu o Aniołach.

Bindersy i 'skrzydła' Ev wydają mi się jednym i tym samym. Mam na myśli skrzydłopodobne ograniczniki, a nie świetliste cudeńka a'la Adam. Pełnią zarówno funkcję pancerza, mini-zbrojowni (a'la Quake) oraz ogranicznika. Trzy w jednym.

Przy okazji wypowiadania się o Evach, poruszę sprawę z tematu o Shinjim. D. Maximus ma jak zwykle rację, pisząc, że Touji zapewne nie miał szans zsynchronizować się z Evą. Ba, być może nawet nie rozpoczął tego procesu. Jednakże, nawet jeśli byłby pilotem o synchronizacji na poziomie Shinjiego, Aniołek podpinając się pod ciało Evy (IMHO bez pośrednictwa entry pługu – przecież wtedy by opanował całe 'oprogramowanie' jednostki) wywaliłby go, bo synchro miał raczej wyższe (zbliżone do poziomu Kaworu).

Mam natomiast pytanie – czyj wzorzec osobowości posiada Unit 00? Słyszałem różne teorie, spośród których najbardziej przychylam się do wysnutej przez D. Maximusa, czyli że na potrzeby tej jednostki zeskanowana została Yui. To w najlepszy sposób tłumaczy atak 00 na Ritsuko, a przy tym pasuje do historii badań nad Evami (pomysł z Naoko wydaje mi się niedorzeczny).

Przy okazji Yui – podważam teorię z tego tematu, że Gendou zmienił plany dotyczące stania się LCL-em na doprowadzenie do 3rd Impactu po wchłonięciu przez 01 jej duszy. IMHO jego plany były takie od początku, tylko dziadki z SEELE chciały same być LCL-em i osiągnąć boskość, nie dopuszczając do tego innych. Ale badania pobudek SEELE również zostawiam na później.

To tyle na dziś. Idę wreszcie spać. Pisanie o NGE przez osiem godzin bez przerwy jest co prawda bardzo pasjonujące, lecz nie mniej wyczerpujące. Stąd też lekka niedbałość mej wypowiedzi. Zmęczenie materiału.

Pozdrawiam
A.

PS Zapomniałem dodać – ulubionego Evangeliona nie mam, wszystkie bardzo lubię. 00 za Rei, wygląd oraz fakt, że był pierwszy. 01 za Shinjiego, Yui, Lilith i ogólnie pojętą potęgę (cudne berserki!). 02 za Asukę, fakt, że to jedyny działający nie-prototyp poza Series oraz wiedzę o walce z EoE (filmu jeszcze nie oglądałem). 03-13 też mają swoje zalety, nawet jeśli zagościły w NGE wcale/bardzo krótko. Niemniej, wszystkie są cudne i diablo dopracowane.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 14, 2006, 11:35:06 am »
Eee? Czy ja mówiłem, że Touji się nie mógł zsynchronizować? Touji mógł, ale potrzebował sporego treningu (w końcu tyko Shinji umiał się synchronizowac ot tak). Touji był najodpowiedniejszym kandydatem, bo najlepiej pasował do wzoru osobowego Evy 03. Amerykanie wgrali czyjąś osobowość, a potem szukali osoby, która pasuje (dlatego mówi się o "odnalezieniu" kolejnego dziecka).

Co do tego niebieskiego wzoru, to jest to "wzór długości fali krwii". Anioły są zbudowane z materii i fali, jak światło (coś takiego mówiła Ritsuko w 5 odcinku) i własnie wzór tej fali się bada.

A w 00 jest osobowość Yui. Mówią o tym w 14 odcinku, w testach krzyżowych, że wzory 00 i 01 są podobne.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything