trawa

Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 66261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Evangeliony
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 10, 2006, 10:20:49 am »
Cytat: "Garond"
Mi się zdaje, że "a10" to jeden z głównych nerwów. Przynajmniej w moich sub'ach mam: "Podłączanie nerwu A10."

Tak. A10 Nerw przekazuje impulsy myslowe pilota do Evy. Dlatego Evka sie porusza. Jesli synchronizacja jest za mala, to impulsy nie przelatuja i Evka sie nie porusza  ;)
Drazki sa do poruszania i.t.p.

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 10, 2006, 11:55:47 am »
Eva ma sterowanie kompleksowe. Klasyczne - drążkowe jest połaczone ze sterowaniem myślowym. To jest tak, że A10 (te klocki na głowie, Asuka ma je zawsze) przekazują mysli pilota do Evy, na przykład komenda "idź". Gdy komenda jest wydana, to drążkiem ustala się jak ma iść. Popchniesz ma maxa, to będziesz biegł, popchniesz słabo, to będzie iść, dasz w lewo, to skręci.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Duże Zwierze

Evangeliony
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 10, 2006, 12:12:31 pm »
i oto mi chodziło, wielkie dzięki Dread :)

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Evangeliony
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 10, 2006, 12:45:01 pm »
Z jaednym ale drążki niemoga sie poruszać na boki tylko w tył i przud, najwyzej mozna nimi oddzielnie poruszać, ale nie na boki.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 10, 2006, 12:47:05 pm »
Dreadowi chodziło o skręcanie tak ja np w czołgu, ruszasz jeden do przodu i w tę stronę będzie skręcała... 8)

Offline Garond

Evangeliony
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 10, 2006, 09:03:11 pm »
Hmm... to faktycznie się z czołgiem kojaży  :)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 26, 2006, 08:41:22 pm »
Oki, padło w temacie o AT trochę o EVie, to się tu przeniesiemy, najwyżej Dread podzieli.


Cytuj
Cytat: "Niuniek w temacie o ATf"
A pozatym, to zauważcie, jak zmienie się zachowanie Evy, kiedy działa bez duszy (dummy system), czy ciała (synchro Shina z u01). Sachowuje się jak maszynka do zabijania, bez innego celu, jak zjeść s2! Nie wiem, czy to może cokolwiek wnieść do tej rozmowy. Wink (ale może warto by pogadać o naturze Ev?)


W pierwszym przypadku, evą steruje komp, czyli suchy zbiór poleceń, typu zabij, wyeliminuj, itp.
W drugim przypadku, to albo eva zachowuje się zgodnie z instynktem, albo na tego chciała matka + shin


No skoro sterował tylko komp, to kto generował AT? Matka Shina?
Albo shin pożyczał swoje :roll: Nie mam pomysłu, Dread?

No a czym jest instynkt Evy? Czym jest Eva? Mogę załorzyć taki temat?
Na razie tutaj:
EVA ma instynkt, chodziło mi o te sytuację co pożera S2 po walce,

Jak wiadomo była wtedy w berseku, bez zewnętrznego źródła zasilania, więc jechała na EIP* - zgłodniała pewnie, i poszła na obiadek [kolację] z S2. Takie zachowanie instynktowne



___________________________________ _____________________________
*EIP
Cytuj
EIP - termin roboczy oznaczający wewnętrzną energię Evy (Eva's innate power). Oznacza to energię magazynowaną w ATP, z której Eva korzysta przy berserku.

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 26, 2006, 09:16:12 pm »
Cytuj
Cytuj
No skoro sterował tylko komp, to kto generował AT? Matka Shina?

Albo shin pożyczał swoje Rolling Eyes Nie mam pomysłu, Dread?

Sama Eva.

Evangelion jest żywą istotą, ma więc swoje instynkty. Eva zachowuje się "ładniej", gdy jest w berserku głównie z powodu nieumiejętności Shina. Shinji dopiero uczy się powruszania Evą, podczas, gdy Eva umie to niejako "z bazy". Porównajcie sobie berserki 01 z walką Asuki w Endzie - wychodzi równie ładnie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 18, 2007, 07:55:30 pm »
Nie wiem czy ktoś już zadał to pytanie i czy wybrałem odpowiedni temat, jednak w końcu głównie chodzi o rozruszanie towarzystwa :P. A i nie wyskakiwać mi z opcją szukaj, bo szukać odpowiedzi na pytania tego typu, to sobie można nią do za przeproszeniem usranej śmierci. :P

Nurtuje mnie bowiem jeden fakt dotyczący połączenia nerwowego pilota z Evą (a10). Czy w przypadku braku zasilania w Evie, połączenie nerwowe może nadal działać ?
Piję tu do sceny w endzie, podczas której Eva 02 pozbawiona zasilania jest rozszarpywana przez series. Czemu Asuka to wszystko czuła ?
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:16:35 pm »
Owszem, w przypadku braku zasilania pilot nadal może się synchronizować z Evą. Synchronizacja jest trochę inną kwestią niż aktywacja Evy. Na przykład Asuka w Endzie przed respawnem czuje miny głębinowe, bo odruchowo uzyskuje synchronizację, a aktywuje Evę dopiero później.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:32:22 pm »
Wyglądało to raczej jakby czuł zwykłe wstrząsy wokół. Poza tym jak to nie aktywowała Evy. Przecież siedziała skulona w kokpicie, Eva zaś była w tej samej pozycji na dnie jeziora. Czyli Asuka już nią wtedy sterowała.

Czyli po wyłączeniu zasilania pilot czuje to co Eva, ale Eva nie porusza się zgodnie z życzeniem pilota. Przenoszenie bodźców tylko jednostronne. W takim razie Asuka powinna po wyczerpaniu zasilania odczepić z głowy te połączenia nerwowe. Po co miała je nadal nosić i wszystko odczuwać skoro i tak już pilotować nie mogła.
Chyba, że odczepić ją od tego może tylko centrum dowodzenia, co byłoby trochę dziwne.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 19, 2007, 12:06:47 am »
Asuka nie mogła sterować Evą, pozycja o niczym nie świadczy. Ona była w śpiączce, a pozycja była symbolem - to miały być nowe narodziny zarówno pilota jak i Evangeliona. Stąd obie są w pozycji embrionalnej i obie znajdują się w symbolicznych wodach płodowych.

To nie było odczuwanie wstrząsów wokół - zauważ, że ona łapie się za głowę, gdy mina tam uderza.

Połączenia nerwowe odłącza centrum dowodzenia, ale Asuka owszem potrafi (jako jedyna) je kontrolować.
Acha, A10 (to coś na głowie) nie jest konieczne do synchronizacji z Evą. Pomaga, ale nie jest niezbędne - samo zdjęcie urządzenia z głowy nie spowoduje rozłączenia.

Cytuj
Po co miała je nadal nosić i wszystko odczuwać skoro i tak już pilotować nie mogła.

"Po co" pytasz?
Bo to Asuka. Bo się nie podda. Bo prędzej zginie w walce, niż się wycofa. Bo pilotowanie Evy jest sensem jej życia.

Mam wymieniać dalej?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 19, 2007, 08:47:26 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

To nie było odczuwanie wstrząsów wokół - zauważ, że ona łapie się za głowę, gdy mina tam uderza.


Rzeczywiście, teraz spojrzałem ponownie i reagowała jak najbardziej czując ból i wybuch przy twarzy.

Cytat: "Dreadorus Maximus"

Bo to Asuka. Bo się nie podda. Bo prędzej zginie w walce, niż się wycofa. Bo pilotowanie Evy jest sensem jej życia.

Mam wymieniać dalej?


Owszem zgadzam się z tym. Asuka rzeczywiście prędzej umrze w męczarniach niż dobrowolnie pozbawi się kontaktu z Evą, nawet jeśli nic już nie jest w stanie zdziałać. :]
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 19, 2007, 05:51:57 pm »
Cytuj
Asuka nie mogła sterować Evą, pozycja o niczym nie świadczy. Ona była w śpiączce, a pozycja była symbolem - to miały być nowe narodziny zarówno pilota jak i Evangeliona. Stąd obie są w pozycji embrionalnej i obie znajdują się w symbolicznych wodach płodowych.

Czy wszedzie gdzie nie masz dobrego wyjaśnienia wciskasz wygodną symbolikę??
Cytuj
Bo to Asuka. Bo się nie podda. Bo prędzej zginie w walce, niż się wycofa. Bo pilotowanie Evy jest sensem jej życia.

Co jakoś nie przeszkadza jej by podciąć sobie żyły gdy traci wiarę w siebie...

Offline tamago

Evangeliony
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 20, 2007, 07:44:07 am »
Cytuj
Czy wszedzie gdzie nie masz dobrego wyjaśnienia wciskasz wygodną symbolikę??


Cytuj
Co jakoś nie przeszkadza jej by podciąć sobie żyły gdy traci wiarę w siebie...


Ale się uczepiłeś XD
Symbol pasował i się z nim zgadzam...
CO do Asuki... każdy miewa swoje chwile słabości