trawa

Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 66260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 29, 2007, 08:12:58 pm »
Wiem o co Ci chodzi. O to że Maya czy ktoś tam inny potrzebowała czas na odcięcie tego połączenia po rozkazie Misato. Ale może wystarczyło wcisnąć przycisk? Może znając dobrze układ systemu odruchowo i błyskawicznie go wcisnęła? Nie wiem ale wiem że połęczenie odcięła i tyle ^_^

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 29, 2007, 10:07:20 pm »
Chodzi ci o to, że informacja z magi dotarła do evy z opóźnieniem? przy tak małej odległości to opóźnienie nie może być znaczące, więc Asuka nie czuła co się dzieje.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 29, 2007, 10:18:34 pm »
Poza tym kiedy mamy ją ukazaną w Evie nie wygląda na kogoś zgilotynowanego ;) wniosek odłączono połączenie, w wulkanie zrobiła to sama z poziomu Evy. Eva 02 jest po prostu lepsza od prototypu i modelu testowego.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 30, 2007, 06:36:42 am »
Od testowego tak. Czy również od Zerogokiego? Tutaj pewności nie mam. Moim zdaniem 00 także ma większe możliwości od 01.

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 30, 2007, 09:57:13 am »
Cytat: "Dino"
Od testowego tak. Czy również od Zerogokiego? Tutaj pewności nie mam. Moim zdaniem 00 także ma większe możliwości od 01.

powiedział bym bardziej przewage pilota  ;)  Rei jest lepszym pilotem niż Shin .Shin synchronizacje ma tak wysoką bo w końcu w tym czymś jest jego matka.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Evangeliony
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 30, 2007, 11:23:34 am »
Cytat: "Dino"
Moim zdaniem 00 także ma większe możliwości od 01.

Prototyp leprzy od 1szego oficjalnie sprawnego produktu? No chyba nie. Różnica polega tylko na pilocie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 30, 2007, 12:19:03 pm »
Cytat: "Dino"
Od testowego tak. Czy również od Zerogokiego? Tutaj pewności nie mam. Moim zdaniem 00 także ma większe możliwości od 01.

Od obydwóch, co do tego czy 00 jest lepszy 01 nie wiem, ale wątpię by prototyp był lepszy od testowego.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 30, 2007, 03:38:42 pm »
Ech, już kiedyś ten temat był ale się powtórzę:

Nie chodzi mi tyle o to że 00 ma większe możliwości niż 01. Twierdzę tylko że Gendo ograniczył możliwości 01 bo jest dla niego zbyt cenna żeby od tak dać pełną kontrolę pilotowi. Rei tak jak Asuka może wystrzeliwać się z poziomu Evy co widzimy podczas starcia z Zeruelem. Zaraz ktoś pewnie powie że to Gendo ją wystrzelił. Dowodów jednak brak więc obstaję przy tym że to Rei sama się wystrzeliła. Shinji w 01 nie może tego zrobić więc moim zdaniem Gendo ograniczył możliwości 01.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 30, 2007, 04:06:43 pm »
Moim zdaniem Shinji nie wie o czymś takim, a Rei mógł wystrzelić vicekomandor za pomocą jakiejś konsoli.

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 30, 2007, 06:37:34 pm »
Cytuj
Poza tym kiedy mamy ją ukazaną w Evie nie wygląda na kogoś zgilotynowanego  wniosek odłączono połączenie, w wulkanie zrobiła to sama z poziomu Evy. Eva 02 jest po prostu lepsza od prototypu i modelu testowego.

Takiego wniosku można było się spodziewac po kimś kto w avku ma Asukę... :roll:

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 30, 2007, 08:07:15 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Poza tym kiedy mamy ją ukazaną w Evie nie wygląda na kogoś zgilotynowanego  wniosek odłączono połączenie, w wulkanie zrobiła to sama z poziomu Evy. Eva 02 jest po prostu lepsza od prototypu i modelu testowego.

Takiego wniosku można było się spodziewac po kimś kto w avku ma Asukę... :roll:

 :lol: Akurat nie mam innego, strona na której sie do tej pory wypowiadałem ma problemy techniczne więc musiałem znajść nowego avka (wypowiadam sie o NGE wiec coś z NGE, ten mi sie podoba). To powiedz mi jak wygląda osoba, która czuje jakby jej ucięto głowę, bo raczej nie tak jak to pokazali, Asuka raczej wykonałaby głośniejsza wersje tego co było jak jej ucioł ręcę albo zemdlała. Czyli MAGI odetnął jej połączenie, w wulkanie nie było MAGI, zrobiła to sam z poziomu Evy. Prosty wniosek.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:12:08 pm »
Cytat: "Revan"
Rei mógł wystrzelić vicekomandor za pomocą jakiejś konsoli.


Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego uważam to zdanie za niedorzeczność. Do tego to wciąż jest "mógł wystrzelić". Mnie nie obchodzi co on mógł a czego nie mógł. Ważne są fakty. Faktem jest że widzimy wszystko tak jakby to Rei się wystrzeliła więc nie widzę powodów by w to wątpić.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #297 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:41:20 pm »
Cytat: "Dino"
Ważne są fakty. Faktem jest że widzimy wszystko tak jakby to Rei się wystrzeliła więc nie widzę powodów by w to wątpić.

Jakby, czyli ktoś mógł ją jednak wystrzelić. Widzimy tylko wyjezdżającą na powierzchnie Eve i tyle nie ma pokazanego jak Rei mówi żeby wystrzelić Eve tak jak to zrobiła Asuka w 22 ep., więc rownie dobrze mógł to zrobić ktoś inny po prostu nie wiemy kto ją wystrzelił: Fuyutsuki, Gendo, sama Rei czy jeszcze ktoś inny. Osobiście sam już nie kto ją wystrzelił, co nie oznacza, że nie warto próbować znajść rozwiązania.
 Z tematu o walce z Zeruelem
Cytat: "Devik Crazystar"

9. Asuka przegrywa walkę. Dopiero teraz próbują podłączyć dummy plug do Unitu 01. Gendo gdzieś wychodzi.
10. Mija trochę czasu, Rei szarżuje na Zeruela z N2. Nie ma szans, żeby zrobiła to wbrew rozkazom (niby skąd wzięła N2 i jak użyła wyrzutni?). Przypuszczalnie kazał jej to zrobić Gendo, kiedy wyszedł (teraz jest z powrotem), i, o ile może zastanawiać jego reakcja - "Rei!", o tyle reakcja Ritusko ("Is she trying to blow herself up?", "What has she done"?) wskazuje jasno, że ten plan nie został przekazany oficjalnymi kanałami łączności. Być może wymyślił to Fuyutsuki (jego reakcji nie widać), ale -> poprzednie zdanie i po co wtedy wychodził Gendo.

Rei mogłaby się wystrzelić sama, ale dopiero po otrzymaniu rozkazu (ona nie działa wbrew rozkazom, a na pewno nie na tak wielką skalę), no i poza tym nie mogła wziąć N2; niby mogłaby pójść do składu, wywarzyć drzwi i wziąć jedną pod pachę bez pozwolenia, ale to byłoby wręcz niewiarygodne, więc musiała mieć od kogoś rozkaz i pozwolenie ,więc nie widzę problemu, żeby ta osoba kazała ją wystrzelić.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:50:19 pm »
Akurat rozkazu mieć nie musiała ponieważ wraz z biegiem historii Rei przestawała być "lalką". Nie słuchała już ślepo rozkazów (patrz: walka z Bardielem) więc mogła również sama z siebie podjąć decyzję.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 30, 2007, 11:05:43 pm »
Cytat: "Dino"
Akurat rozkazu mieć nie musiała ponieważ wraz z biegiem historii Rei przestawała być "lalką". Nie słuchała już ślepo rozkazów (patrz: walka z Bardielem) więc mogła również sama z siebie podjąć decyzję.

Możesz mi przypomnieć co to był za rozkaz i jak go złamała. Wiem, ze w 23 ep. nie katapultowała Entry Plug'u z Evy co było poważnym niedostosowaniem się do rozkazów, ale żeby wsiąść bez/wbrew rozkazowi do Evy, ukraść N2, wystrzelić się na pole walki i wykonać atak kamikadze to trochę nie za dużo jak na Rei, zaczęła nie słuchać rozkazów od walki z Bardielem włącznie, to trochę chyba za wcześnie na taką rozróbę ;)

Już pamiętam miała unikać walki wręcz i zatrzymać i nie strzeliła do anioła. Tu bym się wahał czy go nie wykonała, wygląda, że nie wykonała, ale mogła nie zdążyć go wykonać, widać jak się waha, a potem Bardiel wykonuje skok, może chciała strzelić tak aby unieruchomić. Nie zamierzam tego bronić, tylko pisze co myślę na ten temat. Nawet jeśli go złamała to i ta uważam że jeszcze za wcześnie na takie szarże bez/wbrew rozkazowi jak walce z Zeruelem.

 

anything