trawa

Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 64952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Evangeliony
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:08:40 pm »
Cytat: "Ryba"
Nie wiem skąd taki kręgosłup wzięli. A tkanki możliwe że od Adama a w przypadku 01 od Lilith. A wiem też, źe Follow Me nie używa przycisku Zmień!
Dlaczego??


A ja wiem że spamujesz forum durnymi textami.Dziwne w miesiąc 300 postów.
Dostałem ostrzeżenie od Dread'a tak że mnie prowokuj -.-".Teraz ty zaczynasz tak że mnie nie denerwuj.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Losiu888

Evangeliony
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:33:17 pm »
teoria:
Evy zostaly stworzone (z pomoca materialu genetycznego Adama/Lilith) na podobienstwo czlowieka, mamy wiec zamkniete kolo.
Bóg tworzy czlowieka na swoje podobienstwo.
Czlowiek tworzy boga (jakim stal sie unit01) na swoje podobienstwo.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Evangeliony
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:39:59 pm »
Cytat: "Losiu888"
teoria:
Evy zostaly stworzone (z pomoca materialu genetycznego Adama/Lilith) na podobienstwo czlowieka, mamy wiec zamkniete kolo.
Bóg tworzy czlowieka na swoje podobienstwo.
Czlowiek tworzy boga (jakim stal sie unit01) na swoje podobienstwo.


Niekoniecznie w odcinku 21 bądź 22.Kiedy został zaprezentowany 00 KAI ktoś wypowiedział owe słowa:
Cytuj
przecież to ten olbrzym z antarktydy!

Jak wszyscy wiemy Second Impact wywołał Adam.Więc Adam przypominał albo był identyczny jak teraźniejsze EVY.Być może przekręciłem cytat.Wybaczcie.Aczkolwiek sens owej wypowiedzi pozostaje ten sam.

@EDIT/DOWN:
No niby tak ale co ma 50 metrowy humanoid wspólnego z człowiekiem?
No może kręgosłupa itd.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Losiu888

Evangeliony
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:49:26 pm »
Byc moze drgi 00 byl nawet identyczny z Adamem (podczas 2impactu), ale:
-mozemy mowic jedynie o wygladzie zewnetrznym
-to tylko jeden unit, mogl to byc swoisty hold dla pierwowzoru
-mimo iz identyczne wizualnie moga miec 'inaczej poukladane bebechy'
-mogl to byc nieznaczacy tekst. dla czlowieka kazdy humanoid mierzacy 50m wysokosci jest podobny :wink:. ale zwazajac na to ze pracownicy NERVu raczej 'wiedza o co kaman', jest to mocno naciagane.

poza tym napisalem ze podczas tworzenia Ev ludzie wzorowali sie DNA Adama/Lilith. Bez materialu genetycznego nie odniesliby sukcesu w tworzeniu boga.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:08:32 am »
Evy są stworzone z Adama (poza 01, która jest z Lilith).
Energię na berserki mają z energii wewnętrznej. To tak, jakby ktoś nie jadł - nie umiera od razu, gdy zabiera mu się jedzenie. Eva działa tylko na kablu i baterii, bo jest ograniczona - po pierwsze, by nie wymykała się spod kontroli, a po drugie, by pilot nie "zajeździł" unitu.

Eva ma metalową czaszkę i prawdopodobnie metalowy kręgosłup, wokół których jest "otaczana" ciałem sklonowanym z Adama.

Co do stworzenia Boga na swój obraz i podobieństwo, to bardzo trafne stwierdzenie.
Anioły są inną mozliwością bycia człowiekiem, ludźmi, którzy porzucili swoje formy. Ontycznie maja te same elementy składowe - ciało i duszę.
Evangeliona stworzyli, by człowiek mógł żyć wiecznie. Aby żyć wiecznie potrzeba innego ciała, niepodatnego na śmierć - to jest HCP własnie. Yui się to udało, stała się istotą żyjącą wiecznie. Zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym, czemu Ev miało być akurat 13? Policzcie sobie członków SEELE.

Cytuj
No niby tak ale co ma 50 metrowy humanoid wspólnego z człowiekiem?

A co GNR ma wspólnego z człowiekiem, ma w końcu więcej niż 50 metrów, a do tego ma ciało przenikliwe. A jednak MAGI analizując wave pattern wyswietla wynik, na który NERVowcy reagują bardzo ciekawie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Evangeliony
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 15, 2006, 07:34:39 am »
Cytat: "Follow Me"


Niekoniecznie w odcinku 21 bądź 22.Kiedy został zaprezentowany 00 KAI ktoś wypowiedział owe słowa:
Cytuj
przecież to ten olbrzym z antarktydy!



21 odcinek. To nie był 00 Kai. To był ten któryś z kolei 00 którego próbowali zrobić.

Offline Ktoś

Evangeliony
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 15, 2006, 10:31:50 am »
a ja sie zastanawiam czym był adam aniołem czy Evangelionem jednym z pierwszych poniewaz była juz gdzieś dyskusja naten tetmat ale jednakowosz nie moge jej znaleźć prosze o powturne wytłumaczenie mi tego
bo przeciez w jednym z odcinkow jest pokazana część kopi adama
i jest to praktycznie itdentyczne jak EVAngelion
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Losiu888

Evangeliony
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 15, 2006, 10:50:45 am »
@Ktoś, moglbys popracowac troche nad forma swoich postow?! wiesz ortografia, interpunkcja te sprawy. Naprawde bedzie sie je liepiej wtedy czytalo :wink:
A adam byl adamem :). Zarowno anioly jak i Evy zostaly stworzone na jego podobienstwo.

@Dread, w/g zalozenia, ze EVA jest zastepczym cialem dla duszy ludzkiej, to kazdy z kandydatow do wiecznego zycia musialby zostac rozpuszczony w LCL? A proces ten nie jest w pelni zrozumiany/opanowany.
Ew. technologia Entry Plugow musialaby zostac udoskonalona. Gdyz nie sa one dostosowane do tego aby czlowiek mogl tam swobodnie egzystowac, widzimy to w odcinku w ktorym Shin zostal pochloniety przez aniola. Choc z drugiej strony moze byc to kwestia braku zasilania dla Evy.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Ktoś

Evangeliony
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 15, 2006, 11:26:48 am »
Dobra, spoko postaram się pisac dokładniej i bez błedndniexD
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Ktoś

Czym Była jednostka 01
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 15, 2006, 11:27:43 am »
Czym Był 01 Po co powstał i jakie miał zadanie do spełnienia

Czy był, tylko jednostką do walki ??

Czy miał jakieś inne zadanie do spełnienia???

Tutaj drodzy forumowicze mozecie wpisywać wszystko co wiecie na temat 01,
a takze zadawać pytania na jego temat.... pozdro

Post powstały wskutek połączenia tematów.
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 15, 2006, 11:32:48 am »
Nie widzę jak na razie potrzebt zakładania kolejnego tematu. połączyłem z tematem zbiorczym.

Żaden Evangelion nie miał być jednostką do walki. Walka jest tylko wtórnym zastosowaniem Ev.

Żeby zjednoczyć się z Evą nie trzeba wcale wiele. Trzeba wsiąść i przekroczyć granicę - rozpuszczasz się wtedy w lcl'u a dusza trafia do Evy. O ile trudne jest to w przypadku dziecka, to z dorosłym z wykształconą psychiką i działaniem woliatywnym nie ma najmniejszego problemu. Właśnie dlatego jako pilotów używa się dzieci, żeby im nie porozpuszczały się za łatwo.

W biblii Ewa została stworzona z Adama jako "kość z jego kości". Tu mamy identycnie, nawet pracownicy Gehirn wiedzą o tym i własnie dlatego nazywają unity "Eva". Co do tego, by Adam był pierwszym unitem, to jest to wykluczone. Mówi o tym chyba Naoko w 21 odcinku.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Losiu888

Evangeliony
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 15, 2006, 11:42:13 am »
Z tym ze zjednoczenie sie z Eva jest takie proste to chyba nie do konca prawda, przyklad mamy Asuki.

13 czlonkow Seele, 13 Ev. Jest jeden problem, jedna miejscowka jest juz zajeta przez Yui. Zamierzano wyeksmitowac Yui, czy dobudowac Eve?
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Ktoś

Evangeliony
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:03:24 pm »
zdaje mi si ez enie koniecznie miusieli by wyzucać Yui przeciez po walce z zaurelem gdy ewa przejoł s2 (nie wiem czy to dobre imie:P) shinji takze został wchłonięty przez EVĘ chociaż Yui wciąż była w EVIE....pozdro

to tylko taka mała teoria...
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:34:10 pm »
Pierwotny plan uległ zmianie diametralnej. Zamiast projektu "E" postanowili, ze wykonają HCP. Zobaczcie, że dopiero po "śmierci" Yui, Gendo decyduje, że jednak to zrobi.

Cytuj
Z tym ze zjednoczenie sie z Eva jest takie proste to chyba nie do konca prawda, przyklad mamy Asuki.

A co ma do tego Kyoko? Ona nie miała testów synchronizacyjnych, jak Yui, to był zupełnie inny eksperyment - chodziło o skanowanie wzoru osobowego. Nie dusza, lecz umysł. Umysł może zostać zeskanowany i własnie to zrobili z Kyoko. 00 i 01 mają wzór osobowy Yui, dlatego też Shinji i Rei są teoretycznie w stanie synchronizować się krzyżowo. Asuka i jej unit 02 nie bierze udziału w testach 14 odcinka, bo "unit 02 jest niekompatybilny".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Evangeliony
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:35:23 pm »
Może mieć to związek że oznaczyli go Production Model??