Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 64938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 02, 2007, 07:13:24 pm »
Cytat: "Revan"

To ma znaczenie czy jest odgrodzona czy nie od świata i od Evy, gdyby nie była to mogłaby wciąż pilotować i nakopać aniołom, a Kaworu nawet nie zostałaby pilotem, i jedyny sposób, aby użyć Evy to wkraść sie do hangaru i ukraść Unit. Nie ma znaczenia natomiast czy siedziałaby w Evie czy nie, jeśli jest odcięta od świata (od Evy także), a nie ma sensu wsadzać takiego pilota do Evy. Pilot (będący duszą dla Unitu) nie kontaktuje, jest od niej odcięty, więc, po jakiego grzyba go do niej wsadzać, skoro Eva i tak nie będzie mieć duszy bo ta jest odcięta od świata i Evy nie zależnie gdzie sie znajduje.

Pilot jest duszą evy bez niego eva nic nie zrobi zauważcie, że eva 00 nigdy nie wpadła w berserk bez pilota . Takie samo zadanie pełni dusza w ludzkim ciele . Kieruje ona ciałem , umysłem i wszystkim co ma . Jeśli jest zła to pełni zło jeśli jest dobra pełni dobro . Oczywiście można to podrobić ale nigdy nie bedzie takie dobre [np dumny plug] Seele wykorzystało okazje że Asuka i wysłała Kaworu jako rezerwowego pilota 02 . Kaworu mówił że dusza tej jednostki odgrodziła się od świata [Asuka-szpital] i dlatego może nią kierować . Bo to człowiek był duszą evy . Asuka w endzie odkryła że w evie 02 jest umysł Koyoko i wtedy otworzyła się na świat dlatego eva się ruszała .

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 03, 2007, 12:33:18 am »
Cytat: "@"

Cytuj
Cytuj
A czyją niby miałaby mieć ? Skoro Asuka ją pilotuje to czyj dusza ma być w Evie ? Jakiegoś nieznanego nam członka SEELE ?


A czemu miała by być tam dusza...


Gratuluję, właśnie wprowadziłeś rozmowę w pętlę.

Cytuj
Cytuj
Jeśli zaś przyjmiemy, że jest tam dusza, to podczas EoE ujawniła się Asuce (bo skoro jest dusza to nie potrzebna jest zastępcza teoria echa).

Tyle że teoria echa działa, i jest najprostszym rozwiązaniem, znajdującym potwierdzenie w kilku innych przypadkach.


Akurat najprostszym rozwiązaniem jest przyjęcie, że Eva 02 ma duszę. Teoria Echa jest bardziej skomplikowaną teorią.

Cytuj
Cytuj
bądź słowa samego Anno

c'mon , to fake jest, chyba że anno robi takie byki w tekście  :roll:


Do czego pijesz ? Ja podałęm tylko przykład tego, jaki argument miałby wystarczającą moc, nie nawiązywałem do niczego.


Cytuj

Koworu może mieć na myśli ducha, duszę, to coś w evie, co zostawia po sobie pilot, echo


Argh, z Wami to tak można w kółko rozmawiać. Nie będę się powtarzał, przeczytaj mój komentarz tego w poprzednim poście.


Cytuj
Najpierw udowodnij, że dusza jest podzielna...


Ten wniosek wysuwa się właśnie z teorii o duszy. Nie co ja mówię z faktu istnienia duszy. Teoria to jest Echa. Dusza ma bezpośrednie potwierdzenie w słowach z serii.
Cytuj

A jaki Asuka ma związek z tym czyja dusza jest w jej Evie, chyba nie, że w Evie jest dusza matki pilota, bo równie dobrze w Evie 03 byłaby dusza matki Toujiego


A może i jest. Może matki wszystkich osób z klasy Shinjiego były potencjalnymi kandydatkami na dusze do Evy.
Skoro według teorii Echa musieli przenieść jej osobowość jego matki na Evę, to równie dobrze mogli ją tam rozpuścić.

Cóż co do Evy 00 nie wiem jak z nią jest. To prototyp, powstał przed 01, czyli przed pierwszym wprowadzeniem duszy do Evy zatem Eva ta nie posiada duszy. Nawet jej numer (00) świadczy o tym, że nie była przewidziana w Projekcie E jako miejsce rozpuszczenia się członka SEELE.
Cytuj

Dziwne, w 16 odc. mamy w jednej z faz Shinjiego oskarżenia innych ludzi, że to z powodu Genda zginęła Yui (w tle leczą wycinki z gazet), po czym Shinji broni ojca. Czyli ludzie jakos wiedzieli o śmierci Yui. Mogli nie wiedzieć, ze ją rozpuściło, ale to nie zmienia faktu, że dla nich odeszła.


No to chyba mówię, że Yui jest jedyną która z członków SEELE odeszła. Ludzie znali ją bo była matką Shinjiego, nie znali jej jako członkini SEELE. Poza tym jej śmierć w gazetach obwieścili.

Cytuj
wsiedliby do Evy, odeszli dla tych co nie maja pojęcia o Projekcie E.


Odeszliby. Z tym bym się zgodził. Jednak nie z tym, że odeszli. Że niby członkowie SEELE odeszli dla ogółu ludzi tak ? I z czego wnosisz taki wniosek bo jest to wybitny przykład naginania do granic możliwości (lub raczej ponad jej granice) wypowiedzi Ritsuko.
Ja tu widzę wybór:
Stwierdzić, że wypowiedź "Jabłko jest niebieskie" oznaczała, że jabłko jest niebieskie albo, że jabłko, jako owoc z jabłoni, która miała być ścięta w zeszłym tygodniu jest przykładem pozostałości po ginącym życiu, niebieski zaś jest oczywistym kolorem duszy zatem chodzi tu nie o to, że jabłko jest niebieskie ale o powiązanie duszy z ciałem. -_-


Cytuj
To ma znaczenie czy jest odgrodzona czy nie od świata i od Evy, gdyby nie była to mogłaby wciąż pilotować i nakopać aniołom, a Kaworu nawet nie zostałaby pilotem, i jedyny sposób, aby użyć Evy to wkraść sie do hangaru i ukraść Unit. Nie ma znaczenia natomiast czy siedziałaby w Evie czy nie, jeśli jest odcięta od świata (od Evy także), a nie ma sensu wsadzać takiego pilota do Evy. Pilot (będący duszą dla Unitu) nie kontaktuje, jest od niej odcięty, więc, po jakiego grzyba go do niej wsadzać, skoro Eva i tak nie będzie mieć duszy bo ta jest odcięta od świata i Evy nie zależnie gdzie sie znajduje.


Aleś się pięknie zapętlił :D. Czy ja cokolwiek mówiłem o tym, że powinni Asukę wsadzić do Evy ?
Kaworu mówi dusza jednostki się odgrodziła, zatem może się z nią zjednoczyć. I przez to mamy rozumieć, że tylko dzieki temu, że Asuka się mentalnie odgrodziła i nie jest zdolna do pilotowania Evy, to on mógł ją porwać z hangaru ? XD
Przecież Asuka nawet przy zdrowych zmysłach nie siedziałaby wtedy w Evie więc mógłby ją porwać tak czy siak, w końcu działał z zaskoczenia.

Znowu odwołam się do jabłka, bo staracie sięudowodnić właśnie, że Kaworu mówiąc "jabłko ma robaka" miał na myśli, że "pestka z tego jabłka, którą wycięto z niego dawno temu miała robaka", bo przecież nie mógł mieć na myśli "jabłko ma robaka" to by było zbyt oczywiste.
Ludzie ! Czemu aż tak boicie się przyjąć, że słowa Dusza tej jednostki oznaczają Dusza tej jednostki ? _^_"


Cytuj
Jeśli sie nie mylę to jest teza negatywna: Eva sama z siebie nie wciąga duszy. Ani Shinji, ani Yui, nie zjednoczyli się z Evą bo ona na nich to wymusiła: Shinji chciał pokonać Zeruela i w wyniku tego zjednoczył sie z Eva, a Yui załatwiła Anioła, w Endzie otworzył sie pod wpływem Kaworu, a Yui wiedziała o co w tym biega


Taa użyłeś tezy negatywnej, której obalenie wynika bezpośrednio z teorii przeze mnie udowadnianej. Skoro moja teoria, opierająca się na nie obalonych argumentach tłumaczy coś, to wyprowadzanie tezy negatywnej "Bo Eva nie może sama z siebie kogoś wciągnąć" niczego nie obala.

Powtarzam, musielibyście obalić słowa Ritsuko i Kaworu. Jakby nie patrzeć to widać wyraźnie o co w nich chodziło i interpretacja prostych słów na pokręcony i możliwie skomplikowany sposób na niewiele się zda -_-.

Powiem tak, chętnie dałbym się przekonać, że dusza Evy 02 nie istnieje bo jest to teoria kontrowersyjna i uwłacza nieco czci Evangeliona pokazując, że posiadał on pewne nieścisłości, a jego twórcy bogami nie są.
Jednak argumenty w stylu "mógł mieć na myśli, że dusza to echo" nawet w ilości 50 nie wystarczają by podważyć WYRAŹNIE powiedziane potwierdzenia teorii w serii.

Proponuję skupić się jedynie na słowach Ritsuko i Kaworu, nie, błagam Was byśmy w końcu skupili się tylko na tym co istotne. Bowiem rozmowa o niepodzielności duszy i rozpuszczaniu się członków SEELE do niczego nas nie zaprowadzi. Ja zaś mam dosyć pisania gigantycznych postów w których wyjaśniam rzeczy, które o potwierdzeniu czy obaleniu teorii i tak nie zaważą w żadnym stopniu. -_-
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Evangeliony
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 03, 2007, 07:19:56 am »
Tu nie musi zachodzić podzielność duszy. Przecież klony Rei są w całości, a duszy nie mają. Duszę, wychodzi na to, można przenieść nie niszcząc ciała.

I kolejny wniosek wysnuty na tej podstawie.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 03, 2007, 09:20:27 am »
Ale tu nie chodzi o niszczenie ciała, a o to, że Kyoko nie zachowywała się jak kukła, czego o klonach Rei powiedzieć już nie można.

Zresztą porzućmy już ten temat, a skupmy się tak jak pisałem na wypowiedziach Ritsuko i Kaworu.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Evangeliony
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 03, 2007, 09:39:41 am »
Te wypowiedzi nie mogą być przewodnie póki nie ustalimy co z samą duszą. Bo dusza podzielna nie jest (u nas) i nigdzie w NGE nie było powiedziane coś,  co poparłoby taką tezę. Najbliżej temu jest właśnie teoria echa - czyli swoiste odbicie duszy w jakimś miejscu.

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 03, 2007, 12:10:28 pm »
Puki nie udowodnisz, że dusza w NGE jest podzielna, nie ma rozmowy ;)

Cytuj
Argh, z Wami to tak można w kółko rozmawiać. Nie będę się powtarzał, przeczytaj mój komentarz tego w poprzednim poście.

sprawdź co jeszcze oznacza słowo przetłumaczone w filmie jako dusza

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 03, 2007, 01:40:03 pm »
Cytuj
Puki nie udowodnisz, że dusza w NGE jest podzielna, nie ma rozmowy Wink


Póki nie obalisz wypowiedzi Ritsuko i Kaworu, nie ma rozmowy, bo jak już powtarzałem kilkukrotnie, to są wiążące argumenty i to na nich się trzeba skupić. Póki nie zostaną obalone, czyli nie zostanie przedstawione coś na równi im, teoria obowiązuje.


Cytuj
sprawdź co jeszcze oznacza słowo przetłumaczone w filmie jako dusza


Nie wiem co jeszcze może oznaczać ale z pewnością nie oznacza ani Echo, ani dusza pilota co już w poprzednich postach udowadniałem.
I nie zwalaj tu na błąd tłumaczenia.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 03, 2007, 01:59:00 pm »
jak chcę, to słowo 魂 mogę interpretować jako DUCH, a to może odnosić się także do echa. Puki co, teoria echa działa, a teoria duszy nie, bo DUSZA JEST NIEPODZIELNA. Jeżeli dusza jest niepodzielna, to znaczy, że dialogi mają coś innego na myśli i twoja teoria nie działa.
Więc słowa, które jak widzisz, interpretujemy inaczej, są słabszym argumentem, niż to, że dusza jest niepodzielna, poza tym, jeżeli wszystkie warunki nie są spełnione, to teoria nie działa.

To jak będzie z tą duszą? Bo słowa kaworu mogę interpretować, jako o wzorcu osobowym zostawionym przez asucie w unicie, niejako spiritcie jednostki, a Ritsuko może mówić o projekcie E i ogólnikowo tym co się stało z Yui i stanie z Seele

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 03, 2007, 06:11:29 pm »
Cytuj
Puki co, teoria echa działa, a teoria duszy nie, bo DUSZA JEST NIEPODZIELNA.

No co ty nie czytałeś Herrego Pottera i Książe Połkrwi?! :badgrin:  :idea:

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 03, 2007, 06:48:31 pm »
Cytuj
A może i jest. Może matki wszystkich osób z klasy Shinjiego były potencjalnymi kandydatkami na dusze do Evy.
Skoro według teorii Echa musieli przenieść jej osobowość jego matki na Evę, to równie dobrze mogli ją tam rozpuścić.

To w takim wypadku zapewne, namalowaliby pentagram na ziemi, postawili czarne świece i przyzwali dusze matki Aidy lub Toujiego z zaświatów?? (z czego co wiem matka Toujiego nie żyje i nie zginęła ona podczas, którejś z walk z aniołami). Co do Evy 00 to w tym stwierdzeniu nie ma nic o SEELE, tylko, że w Evie jest dusza matki pilota. Pytanie kto jest matką Rei?

Cytuj
No to chyba mówię, że Yui jest jedyną która z członków SEELE odeszła. Ludzie znali ją bo była matką Shinjiego, nie znali jej jako członkini SEELE. Poza tym jej śmierć w gazetach obwieścili.

I myślisz, że ile ludzi znało Yui, gdyby nie przeczytało o jej śmierci w gazetach (zresztą ludzie i tak nie wiedzą co tak naprawdę sie stało, poza tym, że Yui zginęła w jakimś eksperymencie i odeszła z tego świata). Podobnie byłoby z innymi członkami SEELE. Zginał X z przyczyn Y (nie podadzą prawdziwych przyczyn).

Cytuj
Odeszliby. Z tym bym się zgodził. Jednak nie z tym, że odeszli. Że niby członkowie SEELE odeszli dla ogółu ludzi tak ? I z czego wnosisz taki wniosek bo jest to wybitny przykład naginania do granic możliwości (lub raczej ponad jej granice) wypowiedzi

Ritsuko nie stwierdza, że wszyscy Ci ludzie spełnili założenie. Podaje tylko wynik założenia, wynikiem jest uzyskanie przez pierwotnie bezduszną Eve ludzkiej duszy, dusza która spełniła założenie i należy teraz do Evy, to dusza człowieka, który odszedł (z punktu widzenia większości ludzi). Wiadomo, że nie miało się to skończyć na jednym człowieku, ponieważ ludzie stworzyli istotę przypominająca boga, aby sie nim stać, więc mamy "dusze, ludzi którzy odeszli".

Cytat: "Pelios"
Czy ja cokolwiek mówiłem o tym, że powinni Asukę wsadzić do Evy ?

Cytat: "Pelios"
Zatem sugerujecie, że dusza o której mówi Kaworu to Asuka, która obecnie przeżywa małe załamanie. Te słowa miałyby sens, gdyby Asuka siedziała akurat w Evie, jednak jej tam nie było.

Jeśli to nie jest stwierdzenie, że powinni wsadzić ja do Evy to nie wiem co to jest?

Cytuj
Kaworu mówi dusza jednostki się odgrodziła, zatem może się z nią zjednoczyć. I przez to mamy rozumieć, że tylko dzieki temu, że Asuka się mentalnie odgrodziła i nie jest zdolna do pilotowania Evy, to on mógł ją porwać z hangaru ? XD
Przecież Asuka nawet przy zdrowych zmysłach nie siedziałaby wtedy w Evie więc mógłby ją porwać tak czy siak, w końcu działał z zaskoczenia.

Gdyby, Asuka dalej mogła pilotować to on nie zostałby wybrany na pilota i musiał by sie wkraść do samej bazy co nie byłoby takie proste, aby użyć Evy. A tak był pilotem i mógł sobie pójść popatrzeć na swoja Eve nie wzbudzając podejrzeń, po czym ją ukraść (efekt zaskoczenia). Ponieważ Asuka odgradza się od Evy, więc nie wsadzają jej do niej, Eva jest bez duszy i Kaworu może sie zjednoczyć z Unitem, gdyby Asuka pilotowała to byłaby duszą Evy i Kaworu nie mógłby sie z nią zjednoczyć. Śpiączka odgradza ją od świata, co całkowicie minimalizuje szanse, że Eva będzie miała dusze w postaci innego pilota.
Tabris stwierdza, że dusza Evy (Asuka) ogrodziła się od świata (w ten sposób od Evy też).

Cytuj
Tu nie musi zachodzić podzielność duszy. Przecież klony Rei są w całości, a duszy nie mają. Duszę, wychodzi na to, można przenieść nie niszcząc ciała.

Klony od początku nie mają duszy, są jak Pen Pen lub drzewo, są żywe (podtrzymywane przy życiu), ale duszy nie mają. Poza tym gdyby dusza była podzielna, to mogliby podzielić dusze Lilith i wsadzić te fragmenty do wszystkich klonów, aby mieć już od razu gotową Rei do podmiany, że niby przeżyła.

Acha mała uwaga. Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisanie o tym czemu nie mogli wsadzić jej duszy do Evy to atak na słowa Ritsuko i Kaworu, tylko z innej strony (nie przez wypowiedzi innych). Bo skoro nie mogła sobie do niej powędrować po śmierci (sam stwierdzasz, że wędrujące dusze to dusze Adama i Lilith) to ktoś musiał ja tam umieścić. Jedyne możliwe osoby to Gendo i SEELE i jak pisałem, żadne z nich nie miało ku temu powodu. Czyli co jej dusza znalazła sie pomimo tego, ze nie miała takiej możliwości?? A może któraś z przytoczonych wypowiedzi jest błędna lub źle rozumiana (stawiam na drugie)

Cytuj
To jak będzie z tą duszą? Bo słowa kaworu mogę interpretować, jako o wzorcu osobowym zostawionym przez asucie w unicie, niejako spiritcie jednostki, a Ritsuko może mówić o projekcie E i ogólnikowo tym co się stało z Yui i stanie z Seele

Żeby nie było ja twierdze, ze chodzi mu o Asuke.

Cytuj
No co ty nie czytałeś Herrego Pottera i Książe Połkrwi?!

Nie a powinienem ;)

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 05, 2007, 01:23:22 pm »
Robięto ostatni raz. W kolejnych będę pisał tylko to co istotne, a nie odpierał zarzuty, które są całkowicie bez sensu jak ten:

Cytuj
Cytat: "Pelios"
Czy ja cokolwiek mówiłem o tym, że powinni Asukę wsadzić do Evy ?

Cytat: "Pelios"
Zatem sugerujecie, że dusza o której mówi Kaworu to Asuka, która obecnie przeżywa małe załamanie. Te słowa miałyby sens, gdyby Asuka siedziała akurat w Evie, jednak jej tam nie było.

Jeśli to nie jest stwierdzenie, że powinni wsadzić ja do Evy to nie wiem co to jest?

Nazywa się to wyciąganie wniosków ze zdań wyrwanych z kontekstu. Poczytaj jeszcze raz do jakiego kontekstu użyte było stwierdzenie "Czy kiedykolwiek mówiłem o tym, że powinni Asukę wsadzic do Evy ?"
To Wy piszecie, czemu Nerv nie wsadził jej do Evy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Nie dociekaliśmy czemu to zrobił, bo to było jasne, Wy zaś pisaliście tak, jakbym ja miał pretensje do Nervu i pytał się czemu nie wsadzili tam Asuki. Ja już Was kompletnie nie czaję, piszecie jakbyście tylko przeglądali to co ja piszę.
Wchodzimy w etap zapętleń, gdzie staracie się wyciskać z moim wyrwanych z kontekstu słów coś co nie ma jakiegokolwiek znaczenia w całej sprawie.
Poza tym z moich słów wcale nie wynika, że POWINNI ją wsadzić do Evy, wynika, że nie wsadzali by jej tam tak czy siak, nawet jakby była przy zdrowych zmysłach.
Dlatego właśnie chcę ukrócić tą dyskusję do najważniejszego. Na kolejne tego typu "argumenty" nie odpowiadam.


Zatem podsumujmy dwie teorie.

Słowa Kaworu:

Dusza tej jednostki odgrodziła się od świata oznacza ALBO:
- że dusza to dusza, a jednostka ją posiada, sęk w tym, że oznaczało by to, że dusza jest podzielna, czego nigdzie nie ma jasno dowiedzionego.

ALBO

- że dusza to dusza Auki, która odgrodziła się od świata, sęk w tym, że to w jakim stanie jest Asuka nie ma najmniejszego wpływu na to, czy Kaworu może się z Evą zjednoczyć czy nie, bo Asuka w Evie nie siedzi. Zatem odpada

ALBO

- że dusza oznacza ducha, który z kolei oznacza echo osobowości pilota Evy. O.o - taki wtedy słowa Kaworu mają niesamowity sens, dusza oznacza osobowość (bzdura ?), a to że odgrodziła się od świata określa obecny stan Asuki, która takie echo pozostawiła po sobie w Evie po ostatniej wizycie. Zatem Kaworu może się połączyć z Evą tylko dlatego, że echo osobowości pilota się załamało -_-. Przyjmujemy błąd tłumaczenia i słowo jabłko nie oznacza jabłka tylko robaka.

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale chyba bardziej skłonny jestem uwierzyć, że twórcy nie włożyli nikomu w usta słów "dusza jest podzielna" niż w to, że słowo DUSZA znaczy tak na prawdę ECHO OSOBOWOŚCI i na dodatek to echo uniemożliwia Kaworu zjednoczenie się z Evą.


Wypowiedź Ritsuko:

Słowa: Eva posiadła duszę, dusze ludzi którzy odeszli" oznaczają albo:

- że przynajmniej 2 Evy posiadły duszę ludzi którzy odeszli

ALBO

- że Evy miały posiąść duszę członków SEELE, którzy wtedy by odeszli, sęk w tym, że nie używa w żaden sposób formy przypuszczającej i ta wypowiedź NIE MOŻE określać czegoś, co miało się stać, aczkolwiek się nie stało.



Nie rozumiem Waszego uporu. Z wypowiedzi wynikają tak proste wnioski, Wy zaś za wszelką cenę staracie się wymyślić jakieś pogmatwane alternatywy, na które nie wpadłby żaden widz przy zdrowych zmysłach, który za wszelką cenę nie chciałby udowodnić, że duszy w 02 nie ma.

Jest prosty wybór.
Przyjąć, że dusza jest i stwierdzić, że dusza w NGE może być podzielna, co nie jest czymś strasznym.

LUB

Przyjąć, że dusza musibyć niepodzielna, Kaworu bełkotał, a Ritsuko gadała o czymś co się miało wydarzyć, używając jasnych słów oznaczających, że to się już wydarzyło, będąc niezrozumiałym dla kogokolwiek kto by ją usłyszał.

Wybór wydaje mi się oczywisty. Prosiłbym o wypowiedź kogoś, komu to czy dusza jest w 02 czy jej nie ma jest obojętne.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 05, 2007, 03:53:15 pm »
Cytat: "Pelios"
- że dusza to dusza Auki, która odgrodziła się od świata, sęk w tym, że to w jakim stanie jest Asuka nie ma najmniejszego wpływu na to, czy Kaworu może się z Evą zjednoczyć czy nie, bo Asuka w Evie nie siedzi. Zatem odpada


Pytania. Co zmieniłoby się w całej sytuacji poza miejscem w którym znajduje się odgrodzona od świata Asuka? Czemu pomimo tego, że Asuka
jest odgrodzona od świata i Evy miałaby mieć wpływ na to czy Kaworu zjednoczy sie z Evą? (skoro nie ma wpływu na to będąc poza Evą)

Cytuj
- że Evy miały posiąść duszę członków SEELE, którzy wtedy by odeszli, sęk w tym, że nie używa w żaden sposób formy przypuszczającej i ta wypowiedź NIE MOŻE określać czegoś, co miało się stać, aczkolwiek się nie stało.

Ja jakoś to doskonale rozumiem bez przypuszczenia, że odeszliby. O ile wiem oni nie przypuszczali, że po rozpuszczeniu sie człowieka w Evie ta uzyska dusze. Eva zyskała dusze, a człowiek odszedł. Skoro ludzie stworzyli sobie boga, aby uzyskać życie wieczne to znaczy, ze nie skończy się na jednej Evie. Ludzie wchodzą do Evangelionów, rozpuszczają się w nich, pierwotnie bezduszne Evy zyskują ludzkie dusze, które z punktu widzenia innych należą do ludzi, którzy odeszli.

Cytuj
Nie rozumiem Waszego uporu. Z wypowiedzi wynikają tak proste wnioski, Wy zaś za wszelką cenę staracie się wymyślić jakieś pogmatwane alternatywy, na które nie wpadłby żaden widz przy zdrowych zmysłach, który za wszelką cenę nie chciałby udowodnić, że duszy w 02 nie ma.

Dla mnie pogmatwane są niektóre posty Hachiego, że względu na ich rozmiar, oraz to, że nie najlepiej orientuje sie w fizyce.

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 05, 2007, 07:15:53 pm »
Zrozum, że nie możesz udowodnić, że dusza w NGE jest podzielna, a to jest mój główny kontrargument.

Tak więc aktualnie stanęliśmy na tym, że obie teorie, echa, oraz duszy, mają błędy, i nie działają.

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 05, 2007, 07:26:55 pm »
Cytuj
Tak więc aktualnie stanęliśmy na tym, że obie teorie, echa, oraz duszy, mają błędy, i nie działają.

No wiesz..., na dobrą metę jesli w 12 poście dotyczącym sprawy niekt nie udowodnił dobitnie że ma rację (czyli nikt nie ma żadnych ale) to można wywnioskowadalej że problem jest nie do rozwiązania( czyli większąśc problemow z NGE :badgrin: ).

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 07, 2007, 01:14:03 pm »
Cytuj
Pytania. Co zmieniłoby się w całej sytuacji poza miejscem w którym znajduje się odgrodzona od świata Asuka? Czemu pomimo tego, że Asuka
jest odgrodzona od świata i Evy miałaby mieć wpływ na to czy Kaworu zjednoczy sie z Evą? (skoro nie ma wpływu na to będąc poza Evą)


Zaraz czy ja mam teraz dowodzić, że słowa Kaworu miałyby sens gdyby Asuka siedziała w środku ? :D
Dla mnie mają doskonały sens mówiąc dusza to dusza. To Wy twierdzicie, że dusza oznacza duszę Asuki, która leżała sobie w szpitalu i nie mogła mieć żadnego wpływu na fakt zjednoczenia się Kaworu z Evą.

Cytuj
Ja jakoś to doskonale rozumiem bez przypuszczenia, że odeszliby.


No domyślam się, bo sam to wymyśliłeś. Głupio by było gdybyś nie rozumiał :P. Sęk w tym, że jest to zbyt zakręcone, a skoro mamy dwie możliwości: super pokręconą wersję przypuszczalną z użyciem słów jakoby coś się dokonało (bo Ci ludzie JESZCZE nie ODESZLI. Mieli odejść.) albo prostą i zupełnie nie skomplikowaną wersję, że Evy mają dusze. Jeśli są dwie możliwości zrozumienia danego tekstu i obie są sensowne, wybiera się tą prostszą. Taka zasada jest używana właśnie w przypadkach, kiedy proste sformułowanie, ktoś nagina do swoich potrzeb.


Cytuj

Zrozum, że nie możesz udowodnić, że dusza w NGE jest podzielna, a to jest mój główny kontrargument.

Tak więc aktualnie stanęliśmy na tym, że obie teorie, echa, oraz duszy, mają błędy, i nie działają.


Dobrze zatem stańmy na tym. Są dwie teorie. Obie nie mogą zostać dowiedzione do końca, gdyż seria zawiera pewne niedopowiedzenia.
Jedna nie przechodzi, gdyż nie mamy dowodu na to że dusza jest niepodzielna, druga zaś ponieważ wypowiedzi dwóch osób z serii wyraźnie wskazują na pierwszą teorię.


Cytuj
No wiesz..., na dobrą metę jesli w 12 poście dotyczącym sprawy niekt nie udowodnił dobitnie że ma rację (czyli nikt nie ma żadnych ale) to można wywnioskowadalej że problem jest nie do rozwiązania( czyli większąśc problemow z NGE Bad Grin ).



Dobra...nie mam już siły się kłócić XD. Przyjmijmy, że sprawa duszy jest nierozwiązana.

PS. Musicie jednak przyznać, że dwie wypowiedzi z serii mają większą moc przebicia niż brak udowodnienia podzielności duszy.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)