trawa

Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 65216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 07, 2007, 02:57:42 pm »
Mają taką samą moc ;)
Bo jeżeli chociaż jeden , najmnieszy, byle jaki przypadek w którym można wykazać niezgodność z założeniami tezy, to teza jest obalona.


No i wiesz, ja trochę inaczej odnoszę sie do tych słów.
Przydałby się ktoś inny w tym sporze, bo nie mamy pomysłów ;)

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 08, 2007, 02:48:28 pm »
Sęk w tym, że fakt niepodzielności duszy nie jest sprzeczny, gdyż nie ma żadnych dowodów na jego istnienie. Gdyby w serii było powiedziane, że dusza jest niepodzielna wtedy byłaby jasna sprzeczność. Nam jedynie brakuje potwierdzenia, że dusza jest podzielna.
Bowiem fakt podzielności duszy wynika bezpośrednio z tezy o istnieniu duszy.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Evangeliony
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 08, 2007, 03:01:29 pm »
Cytat: "Pelios"

Bowiem fakt podzielności duszy wynika bezpośrednio z tezy o istnieniu duszy.

 :shock: Tego nie przepuszczę. Tłumaczysz i to porządnie.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 08, 2007, 09:53:04 pm »
Cytat: "Pelios"
Zaraz czy ja mam teraz dowodzić, że słowa Kaworu miałyby sens gdyby Asuka siedziała w środku ? :D

Pisałem już o tym na PW, ale dam temu spokój chociaż dla mnie tekst z całym kontekstem ma dalej to samo znaczenie, no chyba, że wychodzi na to, że kompletnie nie rozumiem o Ci wtedy chodziło.
Cytuj
Dla mnie mają doskonały sens mówiąc dusza to dusza. To Wy twierdzicie, że dusza oznacza duszę Asuki, która leżała sobie w szpitalu i nie mogła mieć żadnego wpływu na fakt zjednoczenia się Kaworu z Evą.

Jest jeden problem. o czyjej duszy mówi Kaworu?? Napisałem już czemu Asuka pasuje do tych słów (IMO lepiej niż Kyoko - matka Asuki nie była całkiem odcięta od świata w porównaniu do córki). Co do wpływu na zjednoczenie, brzmi to bynajmniej dziwnie, ale wpływ rudej na to jest związany z brakiem jej wpływu na wydarzenia. Będąc w takim stanie w jakim jest nie ma możliwości przeszkodzić Tabrisowi i to przede wszystkim nie dlatego, że niema jej w Evie, ale dlatego, że jest odcięta (odgrodzona) od świata i leżąc/siedząc w Evie nic nie zrobi do póki sie nie obudzi i nie odzyska możliwości pilotowania (jest to mniej prawdopodobne niż to, że gdyby dalej kontaktowała, ze światem, to odzyskałaby nagle/w krótkim czasie synchro). Oczywiście zanim Kaworu przejmie Eve, inaczej jest już po wszystkim.

Cytuj
No domyślam się, bo sam to wymyśliłeś. Głupio by było gdybyś nie rozumiał :P

Taka możliwość zawsze istnieje, ale sam pomysł nie był dla mnie taki oczywisty. Może to być dziwne, ale sporo zawdzięczam tobie, gdyby nie ty to ten pomysł pozostałby w najprostszej formie, gdzie nie wszystko sie zgadza, a tak wytykałeś kolejne błędy, a ja szlifowałem ten brylant  :lol: i skończyliśmy na tym, że zostało tylko słowo "odeszli".
Cytuj
Sęk w tym, że jest to zbyt zakręcone

Wiem, jest tu wypowiedź, o charakterze domyślnym. O wiem napisze jakby to wyglądało gdyby wstawić tam elementy mojej teorii w formie wypowiedzi Ritsuko (nie mam pojęcia jak ona by to powiedziała, ale chodzi o sens).
Fragment jednego z poprzednich postów. "..." - element teorii w formie wypowiedzi, nawiasy moje dodatkowe komentarze:
-Ludzie odnaleźli Boga, więc próbowali go pozyskać. (nie trzeba mówić po co)
-Rezultatem było ukaranie ludzkości. Tak właśnie było 15 lat temu.
-Jednak ludzie próbowali wskrzesić go samemu. I tak właśnie powstał Adam (dalej jest już fragment hardsubów Basaki)
- Z Adama człowiek stworzył istotę na wzór i podobieństwo Boga (też oczywiste po co)
- To była Eva
(...)
-"Człowiek porzucił swoje ciało i zjednoczył się z Evą/żył w niej" (wiadomo w jakim celu, nawet Shinji by zrozumiał o co chodzi w tej kwestii-w końcu tego doświadczył, jest to założenie Projectu E będącego planem uzyskania życia wiecznego)
- Eva która pierwotnie nie posiadała duszy, teraz ma ludzką duszę (wynik założenia)
- Dusze ludzi, którzy odeszli (człowiek jednoczy sie z Evą, nowa dusza Evy, należy do człowieka, który odszedł dla większości ludzi, jest to jeden z skutków planu. Ponieważ to nie jedna osoba tego chciała, więc mamy  ludzi wchodzących do Unitów i jednoczących sie z nimi, dusze tych Evangelionów należą do ludzi, którzy odeszli - przynajmniej według planu)
Zapewne nie potraktujesz tego serio, ale mam nie tylko to:
-Ritsuko nie mówi, które Evy maja dusze, poza 01 mogą to być wszystkie od 00 do 03 (nie wiadomo kiedy zaczęto budować ostatnią).
-w 20 odc. Ritsuko mówi, ze ona nie wymyśliła planu wyciągnięcia Shina z Evy, że taki przypadek był już wcześniej, że korzysta z eksperymentalnych danych i jej matka była przy tym. Gdyby zgodnie z wypowiedzią Ritsuko w 23 odc. więcej niż jedna Eva miała dusze to byłby to przypadki i przy wyciąganiu Shina nie korzystano by tylko z danych pochodzących z pierwszego przypadku tylko z obu, albo tych aktualniejszych.
-wreszcie przejdźmy do podzielności duszy. Aby kawałek duszy mógłby sie odłączyć od reszty Kyoko musiałaby pozbyć się swojego pola, aby oswobodzić dusze (pole jest barierą dla duszy) chcieć zjednoczyć sie z Evą (podczas osiągnięcia 400% synchronizacji, umysł jest tak zjednoczony z Evą, że człowiek, pozbywa sie pola i jednoczy z Evą) problem w tym, że jej eksperyment to nie był test rozruchowy Evy jak u Yui tylko tworzenie wzorca osobowego, więc ona nie mogła sie z nią zjednoczyć gdyż nie synchronizowała sie z Evą (to dopiero mogłoby nastąpić przy testach rozruchowych) poza tym skoro pozbyłaby sie pola AT to jej ciało zamieniłoby sie w LCL jak u Yui i Shina, a sama Kyoko próbowano by wyciągnąć z Evy (po czym dane o takim incydencie wysłano by do innych kwater GEHRIN'u/NERV'u m. in do  Japonii), tylko, że jak pisałem w 20 odc. Ritsuko nic nie mówi o takich wcześniejszych przypadkach.

Tak więc kolejne argumenty przeciw duszy w Evie 02, nie wspominając, że teoria o podzielności duszy wynika z innej teorii, którą porzuciłeś (o całej duszy w Evie), gdzie dusza nie mogła trafić za życia Kyoko (nie ten eksperyment), ani po jej śmierci (same tego nie zrobi, SEELE i Gendo na tym nie zależało)

Cytat: "Wilk Stepowy"
Cytat: "Pelios"

Bowiem fakt podzielności duszy wynika bezpośrednio z tezy o istnieniu duszy.

 :shock: Tego nie przepuszczę. Tłumaczysz i to porządnie.

Popieram.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 17, 2007, 11:00:04 pm »
Zapomniałem, że tu nadal trwa dyskusja...

Cytuj
Pelios napisał:

Bowiem fakt podzielności duszy wynika bezpośrednio z tezy o istnieniu duszy.

Shock Tego nie przepuszczę. Tłumaczysz i to porządnie.


Eh...chodziło mi o tezę duszy w 02, nie duszę jako taką.


Cytuj

Co do wpływu na zjednoczenie, brzmi to bynajmniej dziwnie, ale wpływ rudej na to jest związany z brakiem jej wpływu na wydarzenia. Będąc w takim stanie w jakim jest nie ma możliwości przeszkodzić Tabrisowi i to przede wszystkim nie dlatego, że niema jej w Evie, ale dlatego, że jest odcięta (odgrodzona) od świata i leżąc/siedząc w Evie nic nie zrobi do póki sie nie obudzi i nie odzyska możliwości pilotowania (jest to mniej prawdopodobne niż to, że gdyby dalej kontaktowała, ze światem, to odzyskałaby nagle/w krótkim czasie synchro). Oczywiście zanim Kaworu przejmie Eve, inaczej jest już po wszystkim.


Wiem o co Ci chodzi i masz rację. Brzmi to dziwnie. Kaworu mając to na myśli bredziłby niemiłosiernie. Stan Asuki, nie miał bowiem ŻADNEGO wpływu na to, czy Kaworu mógłby się połączyć z 02 czy też nie. Asuka w tym czasie tak czy siak by w niej nie siedziała, czyli Kaworu podszedłby sobie do pustej Evy i przejął nad nią kontrolę niezależnie od tego czy Asuka byłaby w ten czas w pełni sprawna, gdzieś w swoim pokoju.
Ja wiem, że te słowa pięknie pasowałyby do Asuki, jednak nie mają one najmniejszego sensu.

Cytuj
skończyliśmy na tym, że zostało tylko słowo "odeszli".


Hmm zostało tak na prawdę wszystko, jednak tylko do tego nie udało się Wam wymyślić jakiejś okrężnej pokićkanej interpretacji.


Cytuj
-Ritsuko nie mówi, które Evy maja dusze, poza 01 mogą to być wszystkie od 00 do 03 (nie wiadomo kiedy zaczęto budować ostatnią).
-w 20 odc. Ritsuko mówi, ze ona nie wymyśliła planu wyciągnięcia Shina z Evy, że taki przypadek był już wcześniej, że korzysta z eksperymentalnych danych i jej matka była przy tym. Gdyby zgodnie z wypowiedzią Ritsuko w 23 odc. więcej niż jedna Eva miała dusze to byłby to przypadki i przy wyciąganiu Shina nie korzystano by tylko z danych pochodzących z pierwszego przypadku tylko z obu, albo tych aktualniejszych.


No nareszcie :D. O to mi właśnie chodzi w sensownych kontrargumentach. Ten już daje co nieco do myślenia.
Ach nareszcie coś co choć odrobinę przekonuje mnie do stwierdzenia, że w 02 nie ma duszy.
Jak już mówiłem na początku, ja bardzo chętnie dam się namówić, że tej duszy nie ma, jednak fakty z serii mówią mi co innego i chcę to po prostu rozstrzygnąć.







Dobra podsumowanie. W kwestii duszy 02 NGE jest potwornie pokręcony i pełen niedomówień.
Słowa Kaworu: mówią co mówią ale przyjmując błąd merytoryczny i logiczny twórców możemy przyjąć, że wcale nie chodziło mu o duszę Evy, tylko o duszę jej pilota.
Słowa Ritsuko: także mówią co mówią, jednak dokonując ostrej nadinterpretacji lub przyjmując, że ten kto je pisał był akurat na haju, możemy przyjąć, że mówi ona czysto hipotetycznie, omawiając założenia, a nie fakty dokonane.

Eh straszliwie nie satysfakcjonuje mnie takie rozstrzygnięcie sporu jednak w obie strony i tak będą nieścisłości. Chciałbym jednak pogadać o tym z Dredem, on bowiem na tym forum gadał zdecydowanie najsensowniej.

Tylko nie piszcie, że przyjęcie braku duszy 02 jest prostsza, bo mnie zaraz szlag trafi. Jest ona zdecydowanie bardziej skomplikowana i pokręcona biorąc pod uwagę dziwaczne interpretowanie słów.
Obik, a jak przeczytałem Twoje "Misato mówiła na Lilith Adam i to ma być święta prawda??" , to utwierdza mnie w przekonaniu, że z Tobą na takie tematy dyskutować się nie da -_-.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Evangeliony
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 18, 2007, 11:34:09 am »
Cytat: "Pelios"
Ach nareszcie coś co choć odrobinę przekonuje mnie do stwierdzenia, że w 02 nie ma duszy.

E? A niby jaka (tj czyja) dusza tam miała by być?

Cytat: "Pelios"
Słowa Kaworu: mówią co mówią ale przyjmując błąd merytoryczny i logiczny twórców

Takich rzeczy nie możesz sobie "to tak" zakładać.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 18, 2007, 01:08:58 pm »
No nareszcie można to ruszyć.

Słowa Kaworu: IMO gdyby Asuka kontaktowała to byłyby jeszcze jakieś szanse na pokrzyżowanie planów Kaworu, lepszym pomysłem jest spróbować przywrócić doświadczonego pilota do używalności niż przyjmować nowego prawdopodobnie bez treningu oraz doświadczenia bojowego o którym nic nie wiemy, a tak nie mogą nawet tego zrobić. Ale zostawiamy to na razie. Weźmie sie za problem od innej strony*.

Słowa Ritsuko:
-nie tylko nie mówi, które Evy mają dusze (jeśli jest ich naprawdę więcej niż jedna), ale nie mówi też czyja dusze, więc nie można stwierdzić na podstawie tej wypowiedzi czy w Evie 02 jest jakaś dusza, a tym bardziej dusza Kyoko
-ba nie mówi nic o fragmencie duszy jakiejś osoby, więc podważa to możliwość podzielenia duszy Kyoko, oczywiście jeśli poza Evą 01 właśnie w Evie 02 jest jakaś dusz i jest to dusza Kyoko
-słowa w 20 odc. wciąż kolidują z wypowiedzią z 23 odc.
-również weźmę to od innej strony*

*No i zapewne już któryś raz, ale trudno, co trza zrobić, aby dusza (fragment duszy) Kyoko znalazła się w Evie:
1)jedyny znany nam sposób to rozpuszczenie w Evie co w przypadku Kyoko nie miało miejsca (nie ten eksperyment), zresztą kolidowałoby to z wypowiedzią Ritsuko z 20 odc.
2)o innych sposobach nie ma co gdybać, ale teoretycznie (seria nie daje nam możliwości udowodnienia tego) te inne sposoby mogły by przybrać póki co dwa kierunki:
a) Po śmierci dusza Kyoko udała sie do Evy i tam została lub weszła na chwile i zostawiła jakiś fragment, problem w tym, że jedyne dusze wędrujące to dusze Adama i Lilith (zresztą sam tak stwierdziłeś w temacie o Kaworu), więc to automatycznie i tak odpada.
b) Kto ja tam umieścił. Nie wnikam jak ją złapali po śmierci. Ważne jest kto i po co. Jedyne osoby które wydałby takie polecenie to Gendo i SEELE. I znowu mamy problem w postaci celu: Gendo nie bo mu to nie było potrzebne do niczego (nie przeją się stratą bazy Nervu i Unitem 04- chociaż ten zostałby mu zapewne przydzielony przez SEELE), potrzebował Rei, Evy 01, Lilith i sklonowanego embriona Adama; zaś SEELE realizowało już HCP, zresztą Kyoko nie była członkiem SEELE, więc i tak by jej tam nie wpakowali, a dusza w Evie nie jest potrzebna ma od tego pilota lub dummy plug.
Cały ten fragment pokazuje czemu jej dusza nie mogła znaleść się w Evie już punkt "a" wyklucza taką możliwość, wynika to z serii i stoi z sprzecznością do słów Kaworu i Ritsuko

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 18, 2007, 02:26:11 pm »
Ijon Tichy...
Poczytaj dyskusję, która toczyła się tutaj od pewnego czasu, a nie tylko ostatniego posta, dopiero potem komentuj :P.


Owszem słowa Ritsuko nie wskazują wcale na Unit 02, jednak wskazują na to, że więcej niż jedna Eva posiada duszę, a chodziło mi póki co o właśnie to stwierdzeni. Że 01 nie jest jedyna.

Cytuj


-słowa w 20 odc. wciąż kolidują z wypowiedzią z 23 odc.


Którą wypowiedź masz na myśli ?

Co do dalszej wypowiedzi.
Wiem, wiem, że nie widać sensownego powodu dla umieszczenia duszy Kyoko w Evie 02, jednak brak widocznego powodu nie może stanowić argumentu przeciw wyraźnym słowom z serii i pisałem to już wielokrotnie. Tak jak mówiłem, zarówno jedna jak i druga strona teorii (brak i obecność duszy) wiąże się z naciągnięciami, nieścisłościami itp.
Wiem, że wszystkich na tym forum, przynajmniej tych pamiętających jeszcze Dreda, słowo "dusza w 02" odrzuca. Też uważałem to za wierutną bzdurą. Niestety po dostrzeżeniu słów Kaworu, Rtsuko, zachowania Asuki przy EoE moje poglądy się zmieniły. Owszem stanowczo wolę teorię Echa i duszy jedynie w 01 jednak nie mogę pominąć tak istotnych argumentów świadczących o obecności duszy.
Dlatego miałem nadzieję, że jakoś uda się to sensownie obalić. Jednak jedynym silnym dotychczas argumentem, były słowa Ritsuko, przy wchłonięciu Shina. Bowiem argumenty typu "nie wiemy jak to zrobili" czy "nie wiemy po co mieliby to robić" są jednak za słabe, gdy postawi się je przeciwko wyraźnym słowom z serii. Są argumenty silniejsze i słabsze.

No ale tak jak mówiłem, przy założeniu tych błędów twórców, możemy zostać przy teorii, że duszy w 02 nie ma.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 18, 2007, 02:28:20 pm »
Cytat: "Pelios"

Obik, a jak przeczytałem Twoje "Misato mówiła na Lilith Adam i to ma być święta prawda??" , to utwierdza mnie w przekonaniu, że z Tobą na takie tematy dyskutować się nie da -_-.

nie zwracaj na mnie uwagi w takim razie... a w ogóle zastanowiłeś sie co ja chciałem przez to powiedzieć he??

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 18, 2007, 03:29:25 pm »
Duszy nie ma, bo:

Dusza jest niepodzielna.
Opuszczenie ciała przez duszę powoduje śmierć [biologicznie można jeszcze podtrzymywać ciało w kupie], a mama bawi się z lalką, po czym się zabija.

Eksperyment podczas którego miała wypadek mama asuki, różnil się od eksperymentu z Yui.

Yui była w seele i wiedziała co wiąże się z wchłonięciem swojej duszy przez Evę i na czym to polega. Mama Asuki nie...

Kyoko, jako 'nie-członek' Seele tylko zajmowała by miejsce w unicie, co koliduje z planem seele.

Offline Revan

Evangeliony
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 18, 2007, 06:33:24 pm »
Cytat: "Pelios"

Cytuj


-słowa w 20 odc. wciąż kolidują z wypowiedzią z 23 odc.


Którą wypowiedź masz na myśli ?


W rozmowie z Ibuki.
Cytat: "cytat z wcześniejszego posta"
w 20 odc. Ritsuko mówi, ze ona nie wymyśliła planu wyciągnięcia Shina z Evy, że taki przypadek był już wcześniej, że korzysta z eksperymentalnych danych i jej matka była przy tym. Gdyby zgodnie z wypowiedzią Ritsuko w 23 odc. więcej niż jedna Eva miała dusze to byłby to przypadki i przy wyciąganiu Shina nie korzystano by tylko z danych pochodzących z pierwszego przypadku tylko z obu, albo tych aktualniejszych.

I jeszcze to:
Cytuj
-wreszcie przejdźmy do podzielności duszy. Aby kawałek duszy mógłby sie odłączyć od reszty Kyoko musiałaby pozbyć się swojego pola, aby oswobodzić dusze (pole jest barierą dla duszy) chcieć zjednoczyć sie z Evą (podczas osiągnięcia 400% synchronizacji, umysł jest tak zjednoczony z Evą, że człowiek, pozbywa sie pola i jednoczy z Evą) problem w tym, że jej eksperyment to nie był test rozruchowy Evy jak u Yui tylko tworzenie wzorca osobowego, więc ona nie mogła sie z nią zjednoczyć gdyż nie synchronizowała sie z Evą (to dopiero mogłoby nastąpić przy testach rozruchowych) poza tym skoro pozbyłaby sie pola AT to jej ciało zamieniłoby sie w LCL jak u Yui i Shina, a sama Kyoko próbowano by wyciągnąć z Evy (po czym dane o takim incydencie wysłano by do innych kwater GEHRIN'u/NERV'u m. in do Japonii), tylko, że jak pisałem w 20 odc. Ritsuko nic nie mówi o takich wcześniejszych przypadkach.


Zresztą widzimy ją po wypadku, więc jeśli by ja rozpuściło (do czego nie doszło) to oznaczało, że ją wyciągneli i koliduje to nie tylko z wypowiedzią Ritsuko, ale też z tym, że pani Akagi używa tylko danych z przypadku gdzie nie udało się wyciągnąć takiej osoby zamiast, z tych z domniemanym przypadkiem Kyoko gdzie coś takiego musiało sie udać.


Cytat: "Pelios"
Wiem, wiem, że nie widać sensownego powodu dla umieszczenia duszy Kyoko w Evie 02, jednak brak widocznego powodu nie może stanowić argumentu przeciw wyraźnym słowom z serii i pisałem to już wielokrotnie. Tak jak mówiłem, zarówno jedna jak i druga strona teorii (brak i obecność duszy) wiąże się z naciągnięciami, nieścisłościami itp.


Jeśli chodzi o punkt 2 to masz w sumie racje. Zresztą w serii i tak nie ma nic o czymś takim, więc nie można udowodnić nawet istnienia takich sposobów, a co dopiero użycia. Ale punkt 1 jest jak najbardziej poprawny bo w serii jest to jedyny znany sposób, a Kyoko nie miała takiej możliwości i jest to poważny dowód przeciwko duszy Kyoko w Evie, który eliminuję tą możliwość. Poza tym teraz Ritsuko przeczy sama sobie 20 odc. a także Kaworu, bo poza wspomnianym przez nią wypadkiem (z Yui) nie było takich innych przypadków przed Shinjim, a tu nagle Kaworu twierdzi, ze Eva 02 ma w sobie duszę.

Cytuj
Dlatego miałem nadzieję, że jakoś uda się to sensownie obalić. Jednak jedynym silnym dotychczas argumentem, były słowa Ritsuko, przy wchłonięciu Shina. Bowiem argumenty typu "nie wiemy jak to zrobili" czy "nie wiemy po co mieliby to robić" są jednak za słabe, gdy postawi się je przeciwko wyraźnym słowom z serii. Są argumenty silniejsze i słabsze.


Masz na myśli podczas rozmowy z Ibuki. Jeśli tak to po co wyżej pytasz o które słowa chodzi. I teraz mamy dwa mocne argumenty.

Jeszcze co do Kaworu. Asuka była już wcześniej odcięta od Evy (początek 24 odc., 23 odc. a w 22 niemal się zamknęła na Eve). Poza tym jest też odgrodzona emocjonalnie od świata: to co widzimy to ładnie odegrana rola, przez którą czasami przebija się prawdziwy wizerunek Asuki.

Acha i co do tej okrężnej i pokićkanej interpretacji to jest mojego autorstwa (Trade Mark) i poza Tobą nikt jej nie komentował.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Evangeliony
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 18, 2007, 08:01:52 pm »
Cytat: "Pelios"
Ijon Tichy...
Poczytaj dyskusję, która toczyła się tutaj od pewnego czasu, a nie tylko ostatniego posta, dopiero potem komentuj :P.

Mam rację, co mogę dowieść żółtym przyciskiem na Twoich postach. ^^
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 18, 2007, 10:37:55 pm »
Nie wiem po co dalej rozpatrujemy argumenty przeciw, skoro już przyznałem, że sprawiają one, iż teoria o obecności duszy przywołuje spore nieścisłości. Nie zmienia to także faktu, że w świetle teorii o braku duszy, słowa Kaworu czy Ritsuko z odc. 23 powodują również spore nieścisłości, lub raczej błędy logiczne i merytoryczne.

Ale coby nie było, że uciekam od odpowiedzi, komentuję dalej :].
Nigdy nie twierdziłem, że Kyoko rozpuściła się w Evie, a potem ją z niej wyciągnęli. Jej eksperyment jak sami stwierdziliście różnił się od eksperymentu Yui. Owszem nie wiemy w jaki sposób kawałek jej duszy mógłby trafić do Evy, tak jak nie wiemy w jaki sposób działa np S2 czy gdzie się tak na prawdę znajduje i jak wygląda.

Wiem, że dusza jest niepodzielna, ale jak pisałem ta prawda wcale nie musi się tyczyć świata NGE więc nie można używać jej jako uniwersalnego zaprzeczenia teorii. Niepodzielność duszy wynika z religii, tak jak wynika z niej, że Lilith była m.atką demonów, a w NGE jest matką ludzi.

Cytuj
a tu nagle Kaworu twierdzi, ze Eva 02 ma w sobie duszę.


I w tym cały problem :P
Cytuj

Masz na myśli podczas rozmowy z Ibuki. Jeśli tak to po co wyżej pytasz o które słowa chodzi.


Sorki, nie skojarzyłem, że są to słowa z tego właśnie odcinka

Cytuj
Jeszcze co do Kaworu. Asuka była już wcześniej odcięta od Evy (początek 24 odc., 23 odc. a w 22 niemal się zamknęła na Eve). Poza tym jest też odgrodzona emocjonalnie od świata: to co widzimy to ładnie odegrana rola, przez którą czasami przebija się prawdziwy wizerunek Asuki


Przecież nie przeczę, że Asuka pasuje do stwierdzenia "odgrodzona od świata", twierdzę, że gdyby stwierdzenie Kaworu odnosiło się do niej, nie miałoby najmniejszego sensu.

Cytuj

Acha i co do tej okrężnej i pokićkanej interpretacji to jest mojego autorstwa (Trade Mark) i poza Tobą nikt jej nie komentował.


Owszem :], a to coś zmienia ?

Cytat: "obik"

nie zwracaj na mnie uwagi w takim razie... a w ogóle zastanowiłeś sie co ja chciałem przez to powiedzieć he??


Owszem i widać, że nie widzisz żadnej różnicy w stwierdzeniach laika, które zostają sprostowane w dalszej części serii, a słowami kogoś kto wie co mówi i widać wyraźnie, że nie są to słowa wypowiedziane "z braku wiedzy". Czy naprawdę muszę to tłumaczyć...


Cytat: "Ijon Tichy"
Mam rację, co mogę dowieść żółtym przyciskiem na Twoich postach. ^^


Tak wiem :P. Ale czy wniesie to coś do dyskusji ? Po prostu Twoje słowa poświadczyły o tym że przeczytałeś tylko mojego ostatniego posta z tej długiej dyskusji. Dla przykładu, oba Twoje komentarze wzajemnie się wykluczają ;]. Bowiem przyjęcie tych błędów logicznych jest konieczne, dla stwierdzenia, że Eva 02 duszy nie ma.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Evangeliony
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 18, 2007, 10:42:39 pm »
Co za żółty, zabawa ukrytymi linkami jest jeszcze ciekawsza XD

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Evangeliony
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 18, 2007, 10:53:25 pm »
Cytat: "Pelios"

Cytat: "Ijon Tichy"
Mam rację, co mogę dowieść żółtym przyciskiem na Twoich postach. ^^


Tak wiem :P. Ale czy wniesie to coś do dyskusji ? Po prostu Twoje słowa poświadczyły o tym że przeczytałeś tylko mojego ostatniego posta z tej długiej dyskusji. Dla przykładu, oba Twoje komentarze wzajemnie się wykluczają ;]. Bowiem przyjęcie tych błędów logicznych jest konieczne, dla stwierdzenia, że Eva 02 duszy nie ma.

Czytałem. I to nie tylko dla tego, że chcę. :P

Czeknę ten cytat, ale jutro. Dałem znac Dreadowi, że jak by miał chwilę niech wyjasni mi sprawę na GG a ja dam znać na forum.

(Kufa... kiedy ja NGE ostatnio oglądałem... źle ze mną.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

 

anything