trawa

Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 64646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #375 dnia: Grudzień 08, 2007, 07:44:45 pm »
Cytat: "Pelios"

Gdyby zatem Tobie wszczepić ograniczniki i cybernetyczne wszczepy do kontroli ciała, można by Cię uznać maszyną tak ? Zatem gdy ograniczniki działać przestają nagle z maszyny przeobrażasz się w organizm, tak ?

czyli eva z począku tych ograniczników nie miała w sobie tak?? żezostała tworzona a dopiero potem dali te ograniczniki??

tak można było by mnie nazwać maszyną gdyż działał bym według konkretnego programu i systemu tak jak eva. Umysłem evy jest komputer
z wprowadzoną osobowością danej osoby.  
działa według systemu.

powiem tak jeśli zamiast mózgu wsadze ci komputer to jako kogo bedziesz uważany??

Ty chyba nie zrozumiałeś do czego służyły ograniczniki  :roll:
hamują one moc evy i służą do "WIĘKSZEJ KONTROLI" nad evą.
gdybyś wyciągną wszystkie w twoim rozumowaniu ograniczniki eva przestała by żyć. Gdyż musiał byś usunąć jej umysł.

po za tym ja nie twierdze że eva jest maszyną w rozumowaniu jak np betoniarka czy nasz komputer.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #376 dnia: Grudzień 09, 2007, 12:53:40 pm »
Obik, teraz toś przywalił.


Przypomnę pewien moment...
Eva 01 wpada w berserk (tak to pewnie dusza Yui zmieniła "program mózgu" by szalał i zabijał). Eva wstaje, zachowuje się jak zwierzę. Zjada S2 i co robi ? Zrzuca ograniczniki i to nie ja stwierdziłem tylko sama pani Ritsuko. I co jeszcze mówi ? Że bez nich nie mogą jej kontrolować.

Tak Eva to właśnie chodzący komputer -_-. Z duszą na dokładkę. Taki uduchowiony komputerek, któremu gdy zdejmie się ograniczniki, to zaczyna szaleć.
I owszem najpierw zrobiono Evę, wykreowano klona od zarodka, a potem dorobiono jej ograniczniki. A Twoim zdaniem jak wyglądało tworzenie Evy ?
Wzięli komputer i układ cybernetyczny, a potem powszywali na niego wielkie płaty mięsa, ścięgien, organów itp ?

Cytuj


Normalnie człowiek powinien mieć dusze, a że klon nie ma jej to jest lalkowaty, Eva w większości wypadków prawdopodobnie zachowywałaby się podobnie, dopiero gdy pojawi sie jakiś impuls to coś się w niej ruszy.


No jest to pewne wyjaśnienie. Choć trochę niepokoi mnie to, że wystarczyłby jakiś impuls i Lilith zeszłaby z krzyża i ruszyła w miasto.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 09, 2007, 02:38:56 pm »
Cytat: "Pelios"

Eva 01 wpada w berserk (tak to pewnie dusza Yui zmieniła "program mózgu" by szalał i zabijał). Eva wstaje, zachowuje się jak zwierzę. Zjada S2 i co robi ? Zrzuca ograniczniki i to nie ja stwierdziłem tylko sama pani Ritsuko. I co jeszcze mówi ? Że bez nich nie mogą jej kontrolować.

hmm nie zauważyłeś czegoś?? Dlaczego Pilot w takim razie może pilotować evą?? dlaczego Yui mogła kierować evą?? dlaczego Dumny działał?? Bo może tak jest zaprogramowany program?? bez tego komputera nikt nie mogł by kierować evą...

tak jeśli eva ma dusze... bez duszy eva jest jedną lalką i co byś nie robił to sama z siebie nie zacznie sie ruszać nawet bez ograniczników...

Cytuj
Z duszą na dokładkę. Taki uduchowiony komputerek, któremu gdy zdejmie się ograniczniki, to zaczyna szaleć.
 EEE?
każda eva ma dusze?? po za tym nie wiem czy ściągniecie ograniczników z np evy 02 czy 00 coś by dało bo moim zdaniem i tak puki co nie ruszyły by sie zmiejsca...

Cytuj
I owszem najpierw zrobiono Evę, wykreowano klona od zarodka, a potem dorobiono jej ograniczniki. A Twoim zdaniem jak wyglądało tworzenie Evy ?
wtf?
To Gendo pokazywał w 21 odcinku [lub coś koło tego ] Fuyutsukiemu Zarodek??

Cytuj

Wzięli komputer i układ cybernetyczny, a potem powszywali na niego wielkie płaty mięsa, ścięgien, organów itp ?

a no niestety...
może inaczej... to jakim cudem mogli naprawić eve??

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 12, 2007, 12:57:49 pm »
Cytuj
Cytuj
Cytat:

Wzięli komputer i układ cybernetyczny, a potem powszywali na niego wielkie płaty mięsa, ścięgien, organów itp ?


a no niestety...
może inaczej... to jakim cudem mogli naprawić eve??


Ahahha. Dobra więcej pytań nie mam XD.
No tak Obik. Klonowanie polega właśnie na tym by pozszywać ze sobą kawałki mięcha.


Cytuj
każda eva ma dusze??

Cytuj
czy ściągniecie ograniczników z np evy 02 czy 00 coś by dało bo moim zdaniem i tak puki co nie ruszyły by sie zmiejsca...


Chodziło mi akurat o 01. Chociaż 00 także wariowała, a duszy nie posiada. Ale to już omawialiśmy dopiero co.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 12, 2007, 02:52:00 pm »
Cytat: "Pelios"

No tak Obik. Klonowanie polega właśnie na tym by pozszywać ze sobą kawałki mięcha.

to co napisałeś to tylko jeden z rodzaju klonowania... po za tym to nie mogą być byle jakie kawałki...

Cytuj
Ahahha. Dobra więcej pytań nie mam XD.

to że tak napisałem nie twierdzi że ja sie z tobą zgadzam w kwestii czy eva jest oraganizmem...

po za tym po przemyśleniach stwierdziłem że eve nie można stwierdzić jako typowy organizm ani jako typowa maszyna ... to jest coś pomiędzy tym i tym.

napisałeś Evy wiec ...

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 12, 2007, 10:16:03 pm »
Cytuj
to co napisałeś to tylko jeden z rodzaju klonowania... po za tym to nie mogą być byle jakie kawałki...


Hmm ? A jakie w takim razie są te różne rodzaje klonowania ? :D

Eva to organizm:

Def z Wikipedii:

Cytuj
Organizm (ustrój) - istota żywa charakteryzująca się procesami życiowymi (przede wszystkim przemianą materii).


Mam udowadniać, że przemiana materii w Evie występuje, czy pamiętasz co wypisywał wielokrotnie Dread ?
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 13, 2007, 03:36:12 pm »
Cytat: "Pelios"

Hmm ? A jakie w takim razie są te różne rodzaje klonowania ? :D

o to z twojej kochanej wikipedii
 
Cytuj
 1. Klonowanie to proces tworzenia organizmów mających taką samą informację genetyczną jak dawca. Szczególnym przypadkiem jest twinning, czyli powstawanie lub otrzymywanie bliźniąt monozygotycznych, gdzie nie można wyróżnić dawcy.
   2. Klonowanie organizmów oznacza procedurę otrzymywania organizmów o takiej samej informacji genetycznej, z reguły poprzez procedurę transferu jądra z komórki somatycznej do komórki jajowej pozbawionej uprzednio jądra. W przypadku klonowania roślin stosuje się procedurę odróżnicowania komórek dawcy do komórek merystematycznych.
   3. Klonowanie genów - w genetyce i biologii molekularnej proces wyosobniania genu. Polega na łączeniu fragmentów materiału genetycznego z wektorem molekularnym i ich namnażaniu w innym organizmie. Otrzymuje się w ten sposób wiele kopii tego samego genu. Termin klonowanie genów odnosi się też do identyfikacji genów poprzez wykorzystanie procedury klonowania genów. Jeśli pojedynczy fragment genomu jest przenoszony z jednego wektora do drugiego, taki proces określa się mianem subklonowania.

nie wiem jak tobie ale klonowanie mi raczej kojarzy sie z Owcą Dolly niż ze skałdaniem mieśni.

tak  występuje ale zauważ,że nge to nie świat realny ...
wiesz jeszcze nikt nie stworzył czegos co żyje z komputerem zamiast mózgu z mechanicznymi częściami.

 

anything