Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 66377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tamago

Anioły
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 15, 2007, 05:24:49 pm »
Cytuj
Ten post to jeden wielki bełkot bez pokrycia :o  Fałsz.

Cytuj
Yeah, znowu bełkot .

Zawsze musi mnie ktoś zgasić co???  :D
a zaczynałem sie dobrze bawić :lol:

Cytuj
C'mon, albo pisz z sensem albo powstrzymaj się czasem od naciśnięcia "Wyślij"

nie podoba sie??? trudno  :)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 15, 2007, 06:08:02 pm »
Cytat: "@"
pola ATF

Tylko tego sie czepię.
Rozszyfruj skrót "ATF".
Znasz angielski, więc Ci styczy. :)

Cytat: "tamago"
Cytuj
C'mon, albo pisz z sensem albo powstrzymaj się czasem od naciśnięcia "Wyślij"

nie podoba sie??? trudno  :)

Tamago, moja cierpliwość też ma granicę. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Zeromus

Anioły
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 16, 2007, 05:26:07 pm »
Nie było mnie kilka dni a tu tyle nowego tekstu...
Dobra to po kolei.
Kiedy Shinji rusza za Tabrisem Misato mówi ze jeśli Shin przegra to ona wysadzi cały kompleks.Wynika z tego ze system samozagłady Nervu obejmuje też terminal dogma.Kiedy Iruel uruchamia system samozagłady Nervu nikt nie wspomina ze ładunki w Dogmie nie zostały aktywowane.Iruel nie chciał niczego ułatwiać następcom on chciał pogrzebać siebie,Lilith i Nerv.Albo był szalony albo nie chciał dopuścić do thrid impact[jeśli kaworu się rozmyślił do czemu Iruel by nie mógł?].
Lilith nie przeżyła by eksplozji dzięki swoiemu ATF bo chwilowo go nie miała-To dusza generuje ATF a jej dusza była w Rei.Pusta skorupa nie może wytwarzać ATF.
Ja nigdzie nie zauważyłem ani jednej sceny która wskazywała by ze Rei chciała by powrotu do Lilith od samego początku serii.
Faktem jest ze nigdy nie dowiemy się co by się stało gdyby człowiek miał S2 od urodzenia-nie ma więc sensu o tym mówić.
Co do pytania o możliwości kontroli ATF przez Tabrisa to zakładam ze gdyby chciał mógł by wszystko to co poprzednie anioły albo i więcej-w końcu miał silniejsze ATF od nich,pomimo braku S2, co dowodzi ze lepiej opanował umiejętność kontroli pola.A na marginesie to i tak miał słabsze pole od Rei.  
Seriaski miały S2[ktoś pisał ze nie miały].Jest o tym na wielkiej wolnej encyklopedii poza tym nie miały kabli do przewodowego zasilania a walczyły dłużej niż pięć minut.
Zgadzam się ze anioły od urodzenia muszą umieć używać ATF.Sandalphona możemy zobaczyć jak się rodzi tj.wychodzi z formy embrionu,i od razu umie się on osłonić przed lawą za pomocą ATF.Prawdą też jest ze poziom kontroli nad polem zależy od zdolności i treningu:taki Shamshel umiał co najwyżej stworzyć dwa bicze energetyczne a Zeruel umiał jedną salwą zburzyć pół miasta-pomimo ze obydwaj byli aniołami widać dużą różnice w poziomie mocy.
I na koniec ktoś w końcu zrozumiał o co mi chodziło w jednym z poprzednich postów-Rei i Kaworu faktycznie nie można rozpatrywać jak ludzi BO NIMI NIE BYLI!!!BYLI ANIOŁAMI!!!
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 16, 2007, 06:14:36 pm »
Cytuj
A na marginesie to i tak miał słabsze pole od Rei.

skąt pewność??

Cytuj
BO NIMI NIE BYLI!!!BYLI ANIOŁAMI!!!

nie zgodze sie z tym
po części byli ludzmi po części aniołami

pamiętajmy także że człowiek jest 18 aniołem

anioły miały w iluś tam % takie samo dna jak człowiek

" pozostałe anioły są tym czym ludzie mogli by sie stać .
Anioły są ludźmi którzy odrzucili ludzką postać" Misato

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 16, 2007, 06:41:58 pm »
Ja nie wiem czy to co chciał uruchomić Hyuga to system autodestrukcji. Możliwe, że przy Iruelu jeszcze nie było ladunków w Terminal Dogma. Kaworu miał ludzki umysł i wolą wole, więc w porównaniu do Iruela mógł się rozmyślić.
Dalej Lilith miała pole AT, inaczej by jej nie odrosły nóżki.
Rei żyła/istniała tylko dla jednego celu, jakim było HCP, a to wiązało się z powrotem do Lilith.
To z serieskami to wielkie odkrycie. Pomijając fakt, że jest to podstawowa informacja, więc na wikipedii jest pewna w porównaniu co do niektórych, to mówią o tym w serii (nie spotkałem się z osobą twierdzącą inaczej).

Rei i Kaworu byli ludźmi. Mają ciała ludzi. Fakt dusze są Adama i Lilith, ale ci też kiedyś byli ludźmi, poza tym dusza człowieka, a anioła nie różni sie tak jak ciało obecnością lub brakiem S2. Co do tego, że ludzie są 18 aniołem to tylko funkcyjnie tak jak Kaworu (Anioły to istoty które posiadły owoc życia, ludzie owoc wiedzy), gdyby było inaczej to podział na ludzi i anioły nie miałby sensu, bo przecież to co nazywamy ludźmi to 18 anioł albo znowu na odwrót, bo anioły to inna możliwość rozwoju człowieka.

Offline Zeromus

Anioły
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 16, 2007, 08:11:53 pm »
Cytuj

 Owoc Wiedzy=wiedza posiadana przez ludzi, Owoc Życia=S2 u Aniołów poza Tabrisem, Evy 01, 04 i seriesek.

z tego zdania wynikało by ze ktoś jednak twierdził ze seriaski nie mają s2.

Rei miała silniejsze ATF od Tabrisa bo zdołała zneutralizować jego ATF swoim.

Tabris I Rei mieli coś z ludzi ale byli aniołami. Rei z początku serii była bardziej człowiekiem ale z czasem instynkt wziął górę.

Jaki sens miało by zakładanie systemu autodestrukcji który nie obejmował by Dogmy?By w razie czego móc wysadzić Nerv tak by kolejny anioł nie musiał robić sobie kłopotu przebijaniem się przez kompleks?

To ze anioły to ludzie którzy odrzucili człowieczeństwo   to teoria Misato-nie naukowca.Nie można jej brać za pewnik ale...

Dokładnie nie pamiętam ale DNA ludzi i aniołów pokrywało się w ponad 90% więc ta reoria ma ręce i nogi.

To z regeneracją nóg to nie koniecznie  musi  być ATF.Nawet w naszym rzeczywistym świecie są zwierzęta  które regenerują się w tempie przerastającym ludzką wyobraźnie.Może być to też zdolność ciała Lilith nie mająca nic wspólnego z ATF w końcu  DNA ludzi i aniołów różni się o parę %.Poza tym Israfel podzielił się na dwóch osobników-nie mógł dokonać tego za pomocą ATF.ATF ma za zadanie trzymać dusze i ciało w jednej kupie-to pozbawienie ATF powoduje rozpad ciała a nie jego używanie.Wynika z tego ze Israfel podzielił się dzięki naturalnej zdolności ciała a nie duszy[w końcu jego DNA różniło się od ludzkiego].Jeśli Israfel mógł się dzielić to Lilith mogła się regenerować.
Poza tym jak Lilith mogła by używać ATF nie mając duszy?
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 16, 2007, 08:25:07 pm »
Cytat: "Zeromus"

Rei miała silniejsze ATF od Tabrisa bo zdołała zneutralizować jego ATF swoim.

E? kiedy?
Cytuj

Tabris I Rei mieli coś z ludzi ale byli aniołami. Rei z początku serii była bardziej człowiekiem ale z czasem instynkt wziął górę.

Jak można być mniej człowiekiem albo wiecej co??
Jej zachowanie zmieniało sie tylko [no i stan psychiczny].

Rei została stworzona do wywołania 3 impaktu wiec jaki tu instynkt??

Regeneracja At fieldem ma sens gdyż wykorzystują ją evy.

Reaven kto stworzył podział co?? chyba ludzie czyż nie??
to jest ludzki punkt widzenia.

Offline Zeromus

Anioły
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 16, 2007, 09:28:59 pm »
Rei została stworzona do wywołania thrid impactu według scenariusza ludzi przez Gendo.Tabrisa stworzyło Seel w tym samym celu.Obydwoje koniec końców zignorowali wole stwórców.W Tabrisie wzioła góre natura człowieka w Rei anioła.
Nie tylko zachowanie Rei się zmieniło nauczyła się w pełni wykorzystywać możliwości ATF co dowodzi ze stała się aniołem.Czujniki Nervu wykryły dwa anioły podczas ataku Tabrisa.DWA!Nie jednego anioła i człowieka używającego ATF.DWA ANIOŁY.
Nie przypominam sobie bym pisał ze EVa nie używała ATF do regeneracji.Napisałem tylko ze niektóre anioły mogły mieć ciała przystosowane do walki posiadające naturalne zdolności których ludzie nie mieli.Eva regenerowała się przy pomocy ATF  i jest to fakt którego nigdy nie podważałem.Po prostu szukam odpowiedzi na pytanie jak Lilith zregenerowała się nie mając duszy[uznanie ze była wyjątkiem jest zbyt proste].
Poza tym owszem jestem człowiekiem więc patrze na to z ludzkiego punktu widzenia.Jeśli ktoś tu twierdzi ze potrafi rozumować jak anioł to zalecam odstawić Evangeliona.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 16, 2007, 09:52:01 pm »
Cytat: "Zeromus"

Nie tylko zachowanie Rei się zmieniło nauczyła się w pełni wykorzystywać możliwości ATF co dowodzi ze stała się aniołem.Czujniki Nervu wykryły dwa anioły podczas ataku Tabrisa.DWA!Nie jednego anioła i człowieka używającego ATF.DWA ANIOŁY.

to dlaczego wcześniej ich nie wykryli hmm???
bo być moze nie używali swojego at fielda hmm??
ciekawe kiedy miała sie tego nauczyć ?? i jak?  :roll:

Tabris chciał zniszczyć ludzkość bo myślał że ludzie tylko walczą walczą i niszczą siebie wzajemnie... gdy zobaczył lilith zrozumiał pare spraw i dlatego ludzkości nie zniszczył

Pierwotnie Rei chciała sie połączyć ze swoim byłym ciałem dla Genda
A połączyła sie z lilith bo chciała być z Shinjim

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 16, 2007, 09:59:23 pm »
Przeczytaj EvaPedię.

Lilith, Rei, EvaSeries - wszystkie te podmioty używają ATF do regeneracji.
Cytuj
Po prostu szukam odpowiedzi na pytanie jak Lilith zregenerowała się nie mając duszy[uznanie ze była wyjątkiem jest zbyt proste].


Dusza nie jest warunkiem kontroli ani posiadania ATF.

Rei była zawsze w tym samym stopniu aniołem. Zawsze po prostu miała duszę Lilith i tyle. Nie robiła się pod koniec serii bardziej anielska uber i w ogóle.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 16, 2007, 10:08:29 pm »
Zeromusie, umówmy się tak: NGE nie musisz jeszcze raaz oglądać, ale pocztaj to forum zwracając szczegółną uwagę na posty Dreada. Zwykle jak ktoś tu zawitał i pisał podobnie jak Ty, to mu pomagało.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 17, 2007, 11:01:38 am »
Cytat: "Zeromus"
Cytuj

 Owoc Wiedzy=wiedza posiadana przez ludzi, Owoc Życia=S2 u Aniołów poza Tabrisem, Evy 01, 04 i seriesek.

z tego zdania wynikało by ze ktoś jednak twierdził ze seriaski nie mają s2.


Błędne odczytanie mojej wypowiedzi.

Cytuj
To ze anioły to ludzie którzy odrzucili człowieczeństwo   to teoria Misato-nie naukowca.Nie można jej brać za pewnik ale...


To samo można powiedź o człowieku jako 18 aniele, to też stwierdza Misato.

Cytuj
To z regeneracją nóg to nie koniecznie  musi  być ATF.Nawet w naszym rzeczywistym świecie są zwierzęta  które regenerują się w tempie przerastającym ludzką wyobraźnie.Może być to też zdolność ciała Lilith nie mająca nic wspólnego z ATF w końcu  DNA ludzi i aniołów różni się o parę %.Poza tym Israfel podzielił się na dwóch osobników-nie mógł dokonać tego za pomocą ATF.ATF ma za zadanie trzymać dusze i ciało w jednej kupie-to pozbawienie ATF powoduje rozpad ciała a nie jego używanie.Wynika z tego ze Israfel podzielił się dzięki naturalnej zdolności ciała a nie duszy[w końcu jego DNA różniło się od ludzkiego].Jeśli Israfel mógł się dzielić to Lilith mogła się regenerować.
Poza tym jak Lilith mogła by używać ATF nie mając duszy?


Ale te zwierzęta nie mają ok. 30 metrów wysokości i odtwarzają w parę sekund drugie tyle w dodatku są raczej prostej budowy. Nawet jeśli Israfel podzieliłby się bez użycia ATF to duszy nie mógłby podzielić więc w jednym osobniku siedziała by dusza, a drugim kierowałby za pomocą pola tak jak Tabris Evą 02, więc skoro do sterowania używa pola to do podziału/połączenia (w jednej chwili łączy lub dzieli w drugiej walce z Shinjim i Asuką) też. Nie wspominając czemu niby Włócznia miała blokować te procesy?

Cytuj
Czujniki Nervu wykryły dwa anioły podczas ataku Tabrisa.DWA!Nie jednego anioła i człowieka używającego ATF.DWA ANIOŁY.


Najciekawsze jest to, że w Endzie po połączeniu sie Rei z Lilith początkowo widzą ją jako Anioła, a potem im wyświetla człowieka. Może mi ktoś przypomnieć dokładnie czym był ten wzorzec niebieski.

Offline Zeromus

Anioły
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 19, 2007, 07:01:42 pm »
Niektóre anioły potrafiły ukryć swoją obecność m.in.Leliel[czujniki Nervu pokazywały pomarańczowy wzór i wykazywały brak ATF dopóki anioł nie uderzył].To ze czujniki nie pokazywały od początku ze Tabris i Rei to anioły niczego nie dowodzi.
Obik słusznie zauważył ze  Tabris nie mógł mieć o ludzkości dobrego mniemania.Wychowany przez Seel których nawet przy najlepszych chęciach trudno uznać za wzór moralności potem wysłano go do  Nervu-Gendo i jego ekipa[brrr].Shinji był prawdopodobnie pierwszym w miarę normalnym człowiekiem jakiego w życiu spotkał i to spotkanie z nim pozwoliło mu inaczej spojrzeć na ludzkość.
Z tym ze Rei połączyła się z Lilith dla Shinjiego to też prawda.
Nie pamiętam jakich słów użył ale Tabris twierdził ze dusza i ATF są ścisłe powiązane.
Faktycznie źle się wyraziłem.Rei naturalnie nie stała się bardziej aniołem.Chodziło mi o to ze zaczęła używać dobrodziejstw ATF choć przedtem nawet w sytuacji zagrożenia życia nie użyła go ani razu[nikt chyba nie będzie twierdził ze podczas walki z Zeruelem powstrzymywała się bo wiedziała ze i tak wygra].A to dowodzi ze jakaś zmiana jednak zaszła.
Raven faktycznie błędnie odczytałem twój post.Ten fragment jest zapisany trochę chaotycznie niemniej jednak przepraszam.
To ze człowiek to 18 anioł mówił też Tabris[a go uznaje za autorytet w tej dziedzinie]choć użył trochę innych słów.Nic on jednak nie wspominał o pochodzeniu aniołów od ludzi wiec póki co pozostanę przy tym ze to teoria.
Czujniki Nervu identyfikują Rei w serii jako anioła a w endzie jako człowieka.Ja akurat pisałem o ataku Tabrisa a więc o serii.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 19, 2007, 08:10:25 pm »
Kaworu urzywa słów, że ATF jest światłem SERCA.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 27, 2007, 10:26:01 pm »
Cytuj
Kaworu urzywa słów, że ATF jest światłem SERCA.


No dobra, a to skąd wyciągnąłeś. Bo wrzucanie tego serca, jest zarzucaniem wyspecjalizowanym tłumaczom błędu na potrzeby własnych teorii.
Kaworu powiedział "światło duszy".

Co do Lilith i regeneracji. Bez duszy nie generuje ATF.

Cytuj
Dusza nie jest warunkiem kontroli ani posiadania ATF.



Owszem jest. Bez duszy jesteś bezwolną kukiełką, nie masz żadnej kontroli. Szczególnie jeśli zachowywać słuszność teorii o uczuciach. Bez duszy nie ma uczuć, wyjątkiem są Serieski, ale one mają to zaimplikowane przez dummy system.
To czemu Lilith zregenerowała się tłumaczyłem jakoś wcześniej. Poziom ATF jest utrzymywany na stałym poziomie nawet jeśli nie ma jego "silnika". Dlatego martwe ciała się nie rozpływają.
Włócznia ograniczała pole, nie zezwalała Lilith na regenerację. Po wyciągnięciu zgromadzone wcześniej pole zostało uwolnione, zwiększając powierzchnię utrzymywanego ciała, ciało reagowało samoistnie na naprawienie obrażeń. Dlatego nogi urosły.


Kocham też Wasze czepianie się malutkich szczegółów i nieścisłości by potem na zarzut "Jak piloci w Evach bawią się ATFem skoro wiedzy na temat jego używania nie mają" tłumaczyć wyjątkiem od reguły.


Dodatkowo mówienie o Adamie i Lilith jako o ludziach, którzy stali się aniołami nie ma sensu.
Ta dwójka trafiła na ziemię podczas First Impact, zapoczątkowała życie, ludzie zrodzili się z Lilith. Są to istoty wyższe, które nigdy ludźmi nie byli, bo coś takiego jak człowiek, powstało parę miliardów lat po ich zjawieniu się na ziemi.

Tak sobie myślę, że Adam i Lilith posiadają w sumie oba owoce (znaczy posiadali), byli w końcu bogami (nie Bogami). Adam swym dzieciom przekazał owoc życia, Lilith owoc wiedzy.
Co sądzicie o takiej teorii ?
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)