Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 27, 2007, 11:34:56 pm »
Cytat: "Pelios"
Cytuj
Kaworu urzywa słów, że ATF jest światłem SERCA.


No dobra, a to skąd wyciągnąłeś. Bo wrzucanie tego serca, jest zarzucaniem wyspecjalizowanym tłumaczom błędu na potrzeby własnych teorii.
Kaworu powiedział "światło duszy".

Co do Lilith i regeneracji. Bez duszy nie generuje ATF.

Cytuj
Dusza nie jest warunkiem kontroli ani posiadania ATF.



Owszem jest. Bez duszy jesteś bezwolną kukiełką, nie masz żadnej kontroli. Szczególnie jeśli zachowywać słuszność teorii o uczuciach. Bez duszy nie ma uczuć, wyjątkiem są Serieski, ale one mają to zaimplikowane przez dummy system.
To czemu Lilith zregenerowała się tłumaczyłem jakoś wcześniej. Poziom ATF jest utrzymywany na stałym poziomie nawet jeśli nie ma jego "silnika". Dlatego martwe ciała się nie rozpływają.
Włócznia ograniczała pole, nie zezwalała Lilith na regenerację. Po wyciągnięciu zgromadzone wcześniej pole zostało uwolnione, zwiększając powierzchnię utrzymywanego ciała, ciało reagowało samoistnie na naprawienie obrażeń. Dlatego nogi urosły.


Kocham też Wasze czepianie się malutkich szczegółów i nieścisłości by potem na zarzut "Jak piloci w Evach bawią się ATFem skoro wiedzy na temat jego używania nie mają" tłumaczyć wyjątkiem od reguły.


Dodatkowo mówienie o Adamie i Lilith jako o ludziach, którzy stali się aniołami nie ma sensu.
Ta dwójka trafiła na ziemię podczas First Impact, zapoczątkowała życie, ludzie zrodzili się z Lilith. Są to istoty wyższe, które nigdy ludźmi nie byli, bo coś takiego jak człowiek, powstało parę miliardów lat po ich zjawieniu się na ziemi.

Tak sobie myślę, że Adam i Lilith posiadają w sumie oba owoce (znaczy posiadali), byli w końcu bogami (nie Bogami). Adam swym dzieciom przekazał owoc życia, Lilith owoc wiedzy.
Co sądzicie o takiej teorii ?

Kaworu używa słowa tego samego co Rei - serce. Nie mam teraz czasu szukać, ale mozesz mi i Dreadowi uwierzyć ;0

Dusza nie jest warunkiem kontroli ani posiadania ATFu. Czemu wprowadzasz wyjatki od mojej teori by udowodnic bardziej skąplikowaną, twoją? To jest złe podejście. Brzytwa.

Piloci w ewach używają SWOJEGO pola AT wzmocnionego przez energię dostarczaną Evie przez kabel/s2.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 28, 2007, 08:22:45 am »
Cytat: "Pelios"
Cytuj
Kaworu urzywa słów, że ATF jest światłem SERCA.


No dobra, a to skąd wyciągnąłeś. Bo wrzucanie tego serca, jest zarzucaniem wyspecjalizowanym tłumaczom błędu na potrzeby własnych teorii.
Kaworu powiedział "światło duszy".

A ja myślałem, że coś po japońsku. Czepiasz sie tłumaczenia, a sam tłumaczysz.

Cytat: "Pelios"
Co do Lilith i regeneracji. Bez duszy nie generuje ATF.

Cytat: "Pelios"
Poziom ATF jest utrzymywany na stałym poziomie nawet jeśli nie ma jego "silnika". Dlatego martwe ciała się nie rozpływają.

Wg mnie sprzeczność...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 28, 2007, 08:52:47 pm »
Eh znowu się zaczyna :].

Cytuj
Kaworu używa słowa tego samego co Rei - serce.

Cytuj

A ja myślałem, że coś po japońsku. Czepiasz sie tłumaczenia, a sam tłumaczysz.


Przykro mi ale wolę wierzyć tłumaczom z basaki, którzy notabene sprawili się wspaniale. To Wy tutaj twierdzicie, że tłumaczenie jest błędne.

Cytuj

Dusza nie jest warunkiem kontroli ani posiadania ATFu. Czemu wprowadzasz wyjatki od mojej teori by udowodnic bardziej skąplikowaną, twoją? To jest złe podejście. Brzytwa.


Wprowadzam wyjątki ? Nie stosuję się do brzytwy ?
Proszę o wybaczenie, że podaję przykłądy negujące teorię o uczuciach. Na prawdę jest mi strasznie z tego powodu głupio...
Dusza nie jest potrzebna do kontroli i istnienia ATF co zatem potrzebne jest ? Uczucia, tak przynajmniej twierdzisz.
Właśnie po to wprowadziłem teorię o samoistnym regenerowaniu się ciała Lilith i uwolnieniu zgromadzonego ATF po wyjęciu włóczni by jakoś wytłumaczyć skąd u Lilith, która notabene uczuć nie ma, wystąpiło takie zjawisko. Nie wiem jak Was, ale mnie tłumaczenie "wyjątek" nie satysfakcjonuje.

Cytuj

Piloci w ewach używają SWOJEGO pola AT wzmocnionego przez energię dostarczaną Evie przez kabel/s2.


A ja widzę sprzeczność tutaj pod względem poprzednich wypowiedzi.
Chcesz powiedzieć, że jedynie większa energia pozwala pilotom kontrolować ATF na wyższym stopniu ? A gdzie cała to gadanie o wiedzy nabytej z S2 ?
I coby bardziej uwidocznić problem powiem jeszcze: Czemu Rei miała takie potężne ATF ? Niczym poza duszą nie różniła się od człowieka. Oj, czyżby to jednak dusza jakoś wpływała na ATF ?


Cytuj
Pelios napisał:
Co do Lilith i regeneracji. Bez duszy nie generuje ATF.

Pelios napisał:
Poziom ATF jest utrzymywany na stałym poziomie nawet jeśli nie ma jego "silnika". Dlatego martwe ciała się nie rozpływają.

Wg mnie sprzeczność...


W którym miejscu ? Kto powiedział, że ATF musi być non stop generowane by utrzymywało ciało w kupie. Ja założyłem, że sięono nie ulatnia, tylo jest utrzymywane na stałym poziomie, nawet gdy "generatora" nie ma. Właśnie dlatego martwe ciała się nie rozpływają.
I nie jest to sprzeczne z brzytwą bo nie powołuję tej teorii by bronić jakiejś innej, po prostu jest to jedyna jak na razie, która tłumaczy te fakty.


I nie skomentowaliście pomysłu na końcu mojej poprzedniej wypowiedzi :P.
(Swoją drogą kiedy w końcu Dred wróci, chciałbym żeby wziął udział w tych kłótniach, które się ostatnimi czasy pojawiły.)
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 28, 2007, 09:02:12 pm »
Cytuj
Gdy w NGE była mowa o duszy w takim rozumieniu jak my to pojmujemy używali słowa tamashi. Gdy mówili o "sercu" używali kokoro. Rei w 14 odcinku mówi że kokoro jest jej własnym "entry plugiem", który jest tamashi no za.


Czyli w koncu co jest warunkiem ATFu?

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 28, 2007, 09:29:31 pm »
Czyli zarzucasz Basace błąd tłumaczenia. Fajnie.
Ja japońskiego nie znam i nie mogę interpretować ani tłumaczyć tego co powiedział Kaworu. A właściwie to jakiego on słowa w końcu użył. Tamashi, czy kokoro ?


Natomiast co do tego, co jest warunkiem ATFu. Wy twierdzicie, że uczucia. Ja jestem bardziej skłonny ku duszy, choć co do tego się już nie kłócę bo pojęcia te są ze sobą ściśle związane. Uczucia bez duszy mają tylko serieski dzięki dummy system. Wszelakie prawdziwe uczucia (nie komputerowe oszustwo) wynikają bezpośrednio z duszy.

Zapewne Twoje pytanie miało brzmieć "Co jest warunkiem posiadania kontroli wyższej nad ATF ?" bo tylko ten problem pozostaje nierozwiązany (jeśli uznamy teorię którą wysnułem z Lilith).

Nim rozgorzeje dalsza dyskusja na ten temat wolałbym, byśmy doszli do porozumienia w kwestii pierwszej: teoria o Lilith i martwych ciałach.
Strasznie nie lubię dyskutować na 5 tematów jednocześnie, bo potem olewa się różne argumenty wypowiadając się tylko na część z tych rzeczy.
Prosiłbym zatem o rozpatrzenie na razie teorii o Lilith.
Jest to teoria oddzielna (żadna Brzytwa). Tłumaczy także coś, czego brakuje w teorii o uczuciach. Nie widzę w niej jak na razie sprzeczności. Znajdźcie je lub zaproponujcie lepsze wyjaśnienie.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 28, 2007, 11:21:44 pm »
Najpierw spiszę twoją tezę:

Cytuj
Bez duszy nie ma uczuć, wyjątkiem są Serieski, ale one mają to zaimplikowane przez dummy system.

Zacznijmy od tego, że te zdania są sprzeczne, bo robisz wyjątek dla seriesek, a nie masz prawa :D

Dusza i uczucia są niezależne.

Cytuj
To czemu Lilith zregenerowała się tłumaczyłem jakoś wcześniej. Poziom ATF jest utrzymywany na stałym poziomie nawet jeśli nie ma jego "silnika". Dlatego martwe ciała się nie rozpływają.

Martwe ciała się nie rozpływają, bo nie mają ani duszy, ani uczuć ani ATFu. Pole AT dotyczy tylko bytów żywych.

Czyli jednym zdaniem , bo przeczytałem all raz jeszcze idzie o to, jakim prawem Lilith używa ATFu. Hmm... :D Jeszcze nie wiem, może ktoś inny?

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 29, 2007, 08:46:55 pm »
Cytuj
Cytat:
Cytuj
Bez duszy nie ma uczuć, wyjątkiem są Serieski, ale one mają to zaimplikowane przez dummy system.


Zacznijmy od tego, że te zdania są sprzeczne, bo robisz wyjątek dla seriesek, a nie masz prawa Very Happy


Ekhem, ten wyjątek jest wyjaśniony... Nie jest powiedziany na zasadzie "to wyjątek od reguły i tyle". Mogę równie dobrze nie używać słowa wyjątek, bo nie są to prawdziwe uczucia, a jedynie komputerowa symulacja. Zatem sprzeczności tutaj żadnej nie widzę.


Cytuj

Martwe ciała się nie rozpływają, bo nie mają ani duszy, ani uczuć ani ATFu. Pole AT dotyczy tylko bytów żywych.


Z tego co mi wiadomo, ATF trzyma ciało w kupie, zaś jego zanik powoduje przejście w formę zupy. Przykładem jest Rei, której odpadła ręką, bo jej pole osłabło, jak to stwierdził sam Pan Gendou.

Cytuj
idzie o to, jakim prawem Lilith używa ATFu. Hmm... Very Happy Jeszcze nie wiem, może ktoś inny?



Właśnie o to idzie :]. I ja już napisałem swoją teorię na ten temat.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 01, 2007, 07:10:41 pm »
Cytat: "Pelios"
Czyli zarzucasz Basace błąd tłumaczenia. Fajnie.
Ja japońskiego nie znam i nie mogę interpretować ani tłumaczyć tego co powiedział Kaworu. A właściwie to jakiego on słowa w końcu użył. Tamashi, czy kokoro ?

Kokoro.

Cytuj
Dodatkowo mówienie o Adamie i Lilith jako o ludziach, którzy stali się aniołami nie ma sensu.
Ta dwójka trafiła na ziemię podczas First Impact, zapoczątkowała życie, ludzie zrodzili się z Lilith. Są to istoty wyższe, które nigdy ludźmi nie byli, bo coś takiego jak człowiek, powstało parę miliardów lat po ich zjawieniu się na ziemi.

Tak sobie myślę, że Adam i Lilith posiadają w sumie oba owoce (znaczy posiadali), byli w końcu bogami (nie Bogami). Adam swym dzieciom przekazał owoc życia, Lilith owoc wiedzy.
Co sądzicie o takiej teorii ?


Szczerze powiedziawszy to ja nie mam pojęcia skąd masz jakieś info o First Impact. Poza tym S2 nie jest dziedziczny w genotypie, więc bądź co bądź musieli go zdobyć w przypadku jeśli przybyli na Ziemie przed lub po tym wydarzeniu. Z punktu widzenia człowieka są bogami bo żyją wiecznie.

Nie widzę sensu robić z seriesek wyjątku pod jakimkolwiek aspektem. Uczucia mają, sztuczne bo sztuczne ale mają, a duszy nie, a na pewno byłoby jej dalej do oryginalnej niż tym uczuciom do prawdziwych emocji. Dalej Lilith duszy nie ma więc nie dusza odpowiada za ATF chociaż je ma, szukamy dalej. W teorii nie powinna mieć uczuć bo żadnego programu do niej nie wprowadzają. Ale jej dusza mogła pozostawić echo (a to zawiera w sobie emocje) tak jak ma to miejsce w Evie. Zgadzam się, że Włócznia ogranicza zmianę pola, które IMO istnieje dzięki uczuciom zawartych w Echu. Reszta moich wywodów na ten temat w temacie o polu.

Cytuj
Cytuj

Martwe ciała się nie rozpływają, bo nie mają ani duszy, ani uczuć ani ATFu. Pole AT dotyczy tylko bytów żywych.


Z tego co mi wiadomo, ATF trzyma ciało w kupie, zaś jego zanik powoduje przejście w formę zupy. Przykładem jest Rei, której odpadła ręką, bo jej pole osłabło, jak to stwierdził sam Pan Gendou.


Nie wiem czemu przykład żywej Rei ma wyjaśniać istnienie pola u jakże martwych trupów.

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 01, 2007, 08:52:48 pm »
hmm dlaczego Lilith używa at fieldu gdy nie ma duszy? dlaczego martwe ciała rozpływają sie w endzie ??
otóż wpadłem na ciekawą teorie...
otóż moim zdaniem istnieją dwa rodzaje at fieldu...
1.Zaczepno-obrony który broni,neutralizuje inne pole at,potrafi też ranić przeciwnika.

2.Drugi To at field odpowiadający za spójność ciała i regeneracje.
Dlatego np gdy eva zneutralizuje pole at to anioł sie nie rozpada tylko jest w całości. Ten at field występuje w ciele nawet po śmierci utrzymując ciało człowieka,anioła przez pewien czas w całości. Jest jeden wyjątek. Gdy z ciała zabierze sie dusze, przy odpowiednio dużej energi [s2,eva podłączona do kabelka] lub przy odpowiednim jego zachowaniu [człowiek] at field ten potrafi utrzymać się przez długi czas.Dlatego gdy Lilith nie ma duszy jej ciało zachowuje sie tak a nie inaczej.
Co wy na to??  ;)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 01, 2007, 09:04:57 pm »
Cytat: "obik"
hmm dlaczego Lilith używa at fieldu gdy nie ma duszy? dlaczego martwe ciała rozpływają sie w endzie ??
otóż wpadłem na ciekawą teorie...
otóż moim zdaniem istnieją dwa rodzaje at fieldu...
1.Zaczepno-obrony który broni,neutralizuje inne pole at,potrafi też ranić przeciwnika.

2.Drugi To at field odpowiadający za spójność ciała i regeneracje.
Dlatego np gdy eva zneutralizuje pole at to anioł sie nie rozpada tylko jest w całości. Ten at field występuje w ciele nawet po śmierci utrzymując ciało człowieka,anioła przez pewien czas w całości. Jest jeden wyjątek. Gdy z ciała zabierze sie dusze, przy odpowiednio dużej energi [s2,eva podłączona do kabelka] lub przy odpowiednim jego zachowaniu [człowiek] at field ten potrafi utrzymać się przez długi czas.Dlatego gdy Lilith nie ma duszy jej ciało zachowuje sie tak a nie inaczej.
Co wy na to??  ;)

Nie
Ciała się rozpływają, bo mają jeszcze swój ATF, widac jak dusza ucieka potem. Pozatym nie wolno ci tworzyć nowych bytów bez dowiedzenia ich istnienia.


Tak sobie pomyślałem, że zauważcie, kto jest w pobliżu ciała Lilith gdy to się regeneruje  :o

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 01, 2007, 09:18:52 pm »
A może temacik o ATFie jest. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 01, 2007, 10:52:40 pm »
do przewidzenia  :lol:
Ijon wiem ale zwykle po przeniesięciu takiego czegoś dyskucja zamiera...
@ powiedziałem że to moje zdanie  ;)  wiedziałem jakie bedzie twoje stanowisko :badgrin:
argument hmmm
gdy eva 01 przerywała pole at jednego z aniołów to anioł po przerwaniu jego pole nie przemienił sie w paćke tylko stał jeszcze.

Cytuj
Tak sobie pomyślałem, że zauważcie, kto jest w pobliżu ciała Lilith gdy to się regeneruje  :o

co to daje??
dusza lilith była wtedy w innym ciele...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:24:22 pm »
ATF oddziela istoty od siebie- nie caiła. Czaisz?
Pamiętacie tego "podwójnego" aniołka?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 02, 2007, 08:16:32 am »
Cytat: "Ijon Tichy"
ATF oddziela istoty od siebie- nie caiła. Czaisz?
Pamiętacie tego "podwójnego" aniołka?

dobra łapie  :lol: wreście coś logicznego  ;)

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 02, 2007, 12:32:56 pm »
Cytuj
Szczerze powiedziawszy to ja nie mam pojęcia skąd masz jakieś info o First Impact.


Z EVApedii na przykład ? :D
Podaje te informacje, które już uznaliśmy za prawdę oczywistą.


Cytuj
Z punktu widzenia człowieka są bogami bo żyją wiecznie.


A poza tym wcale się od ludzi nie różnią. Nic, a nic.

Cytuj

Ale jej dusza mogła pozostawić echo (a to zawiera w sobie emocje) tak jak ma to miejsce w Evie. Zgadzam się, że Włócznia ogranicza zmianę pola, które IMO istnieje dzięki uczuciom zawartych w Echu. Reszta moich wywodów na ten temat w temacie o polu.


Zatem powołujesz taką teorię. Echo duszy, które powoduje podtrzymanie ATF. Jak najbardziej zgadza się to z moją teorią i jej ogólne założenie jest takie same. Uznaję zatem, że doszliśmy do konsensusu.


Cytuj
Nie wiem czemu przykład żywej Rei ma wyjaśniać istnienie pola u jakże martwych trupów.


Raven...

Cytat: "Pelios"
Z tego co mi wiadomo, ATF trzyma ciało w kupie, zaś jego zanik powoduje przejście w formę zupy. Przykładem jest Rei, której odpadła ręką, bo jej pole osłabło, jak to stwierdził sam Pan Gendou.



Przykładem rozpływania się ciała przy zaniku pola, a nie przykładem obecności pola u trupów...

Co do teorii Obika i ogólnego podsumowania spraw ATFowych, przenoszę się z tym do stosownego tematu.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)