trawa

Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:11:04 am »
Lilith jako matka ludzkości musiała posiadać owoc wiedzy. To raz.
Posiadała także S2 o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać. To dwa.
Była, można by rzec, siostrzaną istotą do Adama, to trzy.
Adam nazwany był mianem "bóg" tak samo jak Eva gdy posiadła oba owoce wg słów Fuyutsukiego.
Aniołów jakoś nikt bogami nie nazywa, zatem to określenie odnosi się do istoty z dwoma owocami. Podsumowując przedstawiam 2 argumenty za.


1. Adam został nazwany bogiem.
2. Lilith oba owoce posiada.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:43:42 pm »
Nom
Czyli wychodzi na to, że

Każdy bóg jest aniołem

 :)

Chodzi mi o to, że pisałeś, "że skoro nikt nie powiedział że nie ma czegoś, to to jest"
 
Dodam jeszcze, że pewnie Kaworu ma Owoc Mądrości Adama, co nie?

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 06, 2007, 06:04:04 pm »
Cytuj
Chodzi mi o to, że pisałeś, "że skoro nikt nie powiedział że nie ma czegoś, to to jest"


Nic takiego nie pisałem. Błędnie zinterpretowałeś podane przeze mnie argumenty.
To, że nie ma jasnych przesłanek, mówiących o czymś wprost, nie oznacza, że inne, mniej bezpośrednie argumenty można olać. Inaczej, żadnej teorii byśmy nie mieli.

Cytuj
Każdy bóg jest aniołem


Nie wiem jakim sposobem dedukcji doszedłeś do takiego wniosku. Chyba połączeniem tego co sam mówiłeś i tego co mówiłem ja.

Cytuj
Dodam jeszcze, że pewnie Kaworu ma Owoc Mądrości Adama, co nie?


Zależy czy przyjmujemy, że Owoc z Drzewa Wiedzy jest związany z duszą czy z ciałem. Chociaż chyba stanęło na tym, że z ciałem, zatem nie.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 06, 2007, 06:06:05 pm »
Cytat: "Pelios"
Owoc, życia który posiadły anioły nie jest równoważny stwierdzeniu "wszystkie anioły mają tylko i wyłącznie S2". Jest temu bliski ale sama seria udowadnia, że nie jednoznaczny.


Gdzie bo chyba coś przeoczyłem. Czyli istnieją Anioły, które posiadają nie tylko S2, ale i drugi owoc (bądź zamiast go). Dziwne bo Fuyutskuki wyraźnie twierdzi, że Anioły posiadają tylko S2.

Cytuj
2 Anioł - Lilith. Matka ludzkości, której przekazała OWOC WIEDZY


Pytanie, gdzie jest powiedziane, że ludzie mają owoc wiedzy od Lilith, owszem pochodzą od Lilith, ale owoc mogli mieć z innego źródła np. Drzewa Wiedzy, które mogło znajdować się gdzieś niedaleko Lilith. Zresztą Lilith z S2 (lub też i wiedzą jak kto woli) nie urodziła się.

Cytuj
17 Anioł - Kaworu. Niebieski wzór (Blue pattern), którym rozpoznawano anioły posiadał. Przewidziany przez zwoje był. Posiada Owoc Wiedzy, za to o dziwo nie ma S2.
18 Anioł - Ludzie. Brak S2, jedynie Owoc Wiedzy. Dzieci Drugiego Anioła.


Blue pattern to chyba wzór fal każdego Anioła (zdaje się że mózgowych), więc to zależy tylko od świadomości danej jednostki. Kaworu wcześniej był Adamem to wie to i owo, w Endzie po połączeniu Rei z Lilith wyświetla im sie niebieski wzór, a po chwili, że to jest człowiek (wzór się zmienił). Na podstawie wzorca nie można stwierdzić jednoznaczni czy to anioł czy nie (zgodnie z tym, że Anioł ma S2), ale w większości przypadku wystarczy by zidenfikować wroga.

Cytat: "Pelios"
Adam nazwany był mianem "bóg" tak samo jak Eva gdy posiadła oba owoce wg słów Fuyutsukiego.


Tylko, że nazywają go też Aniołem, a te pojęcia się wykluczają Anioł-ma S2, "bóg"- ma oba owoce. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że raz nazywają go sobie tak, a raz tak bo im się podoba, a całe to nazewnictwo to jedna wielka zabawa i na prawdę może być na odwrót lub diabeł wie co bo w takim wypadku nie ma właściwie sensu dochodzenie czegokolwiek, skoro żadne pojęcie nie jest pewne, więc albo nie możemy się opierać na tym co mówią albo mówiąc "bóg" mają na myśli z punktu widzenia człowieka (istota, która żyje wiecznie może być tak nazwana), a nie ogólnej koncepcji w NGE (posiadanie obu owoców). Poza tym Adam przekazał swoim potomkom Owoc Życia* (S2) to ciekawe jak on to zrobił skoro owoc miał jeden, a Aniołów było kilkanaście. Nie rozmnożył go bo owoce się nie rozmnażają, a nie mógł powielić go jak ludzie bo nie miał takiej wiedzy i aparatury do tego. Nie jest przenoszony w genotypie. Podzielić też nie bo się nie zregeneruje inaczej ludzie by to zrobili-przy tworzeniu pierwszej Evy z S2 pozostawili dane na jego temat (w tym także próbki z, których mogli by odtworzyć cały organ) zamiast większych fragmentów, które zregenerowały by się i zostały rozesłane do placówek gdzie tworzono seryjne Evy (były tworzone już wcześniej, tylko wtedy mieli jeszcze na to mniejszy budżet). Więc nie mógł im go dać od siebie gdzieś musiało się znajdować Drzewo Życia.

*Co do Owocu Wiedzy to zależy od koncepcji. Albo przenosi się w genotypie (związanie z ciałem) albo jest związany z duszą i po zdobyciu go przez ludzi (niewielką grupę ludzi żyjących x lat temu) jego dobrodziejstwo rozniosło się po całej ludzkości, pomimo tego, że owoc w sensie materialnym spożyła tylko pewna grupa.

Offline Zeromus

Anioły
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 22, 2007, 09:35:55 pm »
W endzie najpierw wykazało ze w dogmie jest anioł bo wykryło im Rei potem zmieniło się na człowieka bo fuzja Rei z Lilith zakończyła się.Lilith stworzyła ludzi tak jak Adam stworzył aniołów-ludzie są jej dziećmi ma więc taki sam wzór jak ludzie a technicznie ujmując ludzie mają taki sam jak ich matka Lilith.Anioły w rozumieniu pracowników Nervu to anioły 3-17.O istnieniu Lilith nawet nie wiedzą[chodzi o pracowników przy detektorach].Anioły pochodzące od Adama mają niebieski wzór ale Lilith od Adama nie pochodzi-jest równym mu bytem,równie starym jak on.Gdy mówią ze w podziemiach jest człowiek należy pamiętać ze żyją oni w niewiedzy.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 10, 2008, 01:49:38 pm »
Cytat: "Zeromus"
W endzie najpierw wykazało ze w dogmie jest anioł bo wykryło im Rei potem zmieniło się na człowieka bo fuzja Rei z Lilith zakończyła się.


Dobra czyli Rei jest aniołem, a Lilith jest człowiekiem. Nie wiem co ich połączenie tu zmienia, poza tym fuzja się dawno zakończyła (długo to nie trwało), a Rei/Lilith przyjmuje tylko nowy kształt, który się jej podoba.

Cytuj
Lilith stworzyła ludzi tak jak Adam stworzył aniołów-ludzie są jej dziećmi ma więc taki sam wzór jak ludzie a technicznie ujmując ludzie mają taki sam jak ich matka Lilith.


Aha Lilith ma taki sam wzór jak ludzie, bo ludzie mają taki sam wzór jak Lilith (dziwnie znajome). Ciekawe też czemu Rei jest aniołem skoro ma ciało człowieka i dusze Lilith, która ma przecież taki sam wzorzec jak jej dzieci ludzie (no chyba, że mieli jakiego errora w systemach).

Cytuj
Anioły w rozumieniu pracowników Nervu to anioły 3-17.O istnieniu Lilith nawet nie wiedzą[chodzi o pracowników przy detektorach].Anioły pochodzące od Adama mają niebieski wzór ale Lilith od Adama nie pochodzi-jest równym mu bytem,równie starym jak on.Gdy mówią ze w podziemiach jest człowiek należy pamiętać ze żyją oni w niewiedzy.


Hmm... od kiedy Rei pochodzi od Adama (wzór niebieski w 24 odc.)?

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 10, 2008, 04:10:17 pm »
Cytat: "Revan"
Cytat: "Zeromus"
W endzie najpierw wykazało ze w dogmie jest anioł bo wykryło im Rei potem zmieniło się na człowieka bo fuzja Rei z Lilith zakończyła się.


Dobra czyli Rei jest aniołem, a Lilith jest człowiekiem. Nie wiem co ich połączenie tu zmienia, poza tym fuzja się dawno zakończyła (długo to nie trwało), a Rei/Lilith przyjmuje tylko nowy kształt, który się jej podoba.

Jak to "fuzja"? W Rei (ciało 14-stolatki) jesty dusza Lilih (i wg mnie dusza samej Rei- ludzka dusza*). A to, że Ciało Ayanami łączy się z ciałem Lilith, to tam już nie ma fuzji dusz.


*- Tam jak Rei mówi swój wierszyk- to wygląda jak by mówiła do siebie, ale mówi -wg mnie- do Lilith. Pytając "Kim jesteś?" czy coś takiego.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 10, 2008, 07:37:24 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"
Jak to "fuzja"?


Chodzi o to w Endzie jak łączy się z Lilith. Samo połączenie nie ma wpływu na wzorzec.

Cytuj
W Rei (ciało 14-stolatki) jesty dusza Lilih (i wg mnie dusza samej Rei- ludzka dusza*).

*- Tam jak Rei mówi swój wierszyk- to wygląda jak by mówiła do siebie, ale mówi -wg mnie- do Lilith. Pytając "Kim jesteś?" czy coś takiego.


A skąd niby wzięli tą ludzką dusze, skoro klony są ich pozbawione. Ten wierszyk to jest ten podczas testów krzyżowych? Jak dla mnie to ona wyczuwa obecność Yui w Evie. Jest w Evie 01 poza tym pokazana jest też sama Eva, a wszyscy wiemy kto siedzi w tej Evie. Możliwe, że pod wpływem Yui i echa pozostawionego przez Shinjiego na Evie przypomniała sobie coś kiedy była Rei I lub jeszcze w ciele Lilith. I to coś jest dla niej obce, gdyż to nie wspomnienia Rei II tylko tamtej (Rei I lub Lilith) tak samo, kiedy przypominała sobie pewne rzeczy jako Rei III.

 

anything