Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 13, 2007, 09:53:42 pm »
Ja proponuję boga w to nie mieszać, bo tylko gmatwamy.

Sachiel, w temacie Neon Genesis Haeresis i paru innych pisałem i udowadniałem, że w unitach 02 i 00 nie ma duszy. To z Naoko to wymysł fanów. W 02 jest wzorzec osobowy, a nie dusza. Ritsuko w 23 odcinku mówi wyraźnie, że Evy dusz nie mają. Ma tylko unit 01.
Koniec kwestii.

Co do pytania Niuńka, owszem, Eva 01 po uzyskaniu duszy i S2 stała się ontycznym aniołem. Nie była aniołem funkcjonalnym.
Każda inna Eva ontycznie jest "prawie" aniołem.

Człowiek od anioła różni się nieśmiertelnością. Nieśmiertelny człowiek jest aniołem, tak ton najprościej ujmę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ice-Man

Anioły
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 13, 2007, 09:54:19 pm »
01 nie zniszczyło seryjnych Ev, ponieważ Shinji nie chciał już walczyć i zabijać.

nie ten temat ;)
img]http://img442.imageshack.us/img442/2294/forumskillko9.gif[/img]

Offline Pacool

Anioły
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 14, 2007, 08:11:21 am »
Cytat: "Moderator"

nie ten temat Wink

 mogę mogę??!?!?

podczas gdy Asuka walczyła to 01 był zatopiony w bakelicie razem z wejściem do "klatki" (ang. Cage). No ale gdy przyszedł czas na rytuał EvA poruszyła się sama i rozbiła bakelit...

Cytat: "Obik"
wszechmocna to czemu nie zniszczyła seryjnych ev co?

Nie była wszechmocna, była nieśmiertelna w pewnym tego słowa znaczeniu.

Cytat: "Obik"
zostac bogami [tak jak yui ]

Yui nie została bogiem, tylko stała się nieśmiertelna poprzez połączenie z Evą.
 "Bogiem"(ang. Equivalent of god) eva 01 stała się kiedy posiadła wolę(shinji w kokpicie) i zdaje się "kompletną" dusze. Nie wiem czy sformułowanie "bóg" jest tutaj poprawne ponieważ shinji w evie, decyduje o tym co się stanie z ludzkością, a Bóg w naszym pojmowaniu to coś nie fizycznego, zdolne do wszystkiego.[/b]
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline Trueseeker

Anioły
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 26, 2007, 06:07:03 pm »
Załóżmy hipotetycznie, że Shitou tłumaczy sie jako Apostoł a nie anioł, i apostołów było jednak 18 anie 12.

Mam kilka dowodów,że apostołów było 18

Czy ma to jakiś związek ??


Pozdrawiam

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 26, 2007, 06:24:01 pm »
しとう ? A co to znaczy? Bo nie mogę znaleść :o Kanji :idea:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 26, 2007, 07:32:24 pm »
Cytat: "Trueseeker"
Czy ma to jakiś związek ??

Nie wiem, ale zarzuć "dowodami" to może mi się rozjaśni.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 27, 2007, 03:12:41 pm »
ciekawe ciekawe  :) może coś z tego wyniknie  8)

Offline Ryba

Anioły
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 27, 2007, 04:43:15 pm »
Cytat: "Trueseeker"

Mam kilka dowodów,że apostołów było 18
No to je dawaj.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 27, 2007, 08:36:24 pm »
Shitou to dosłownie "posłaniec". Anioł, taki ze skrzydełkami to tenshi. Tyle z japońszczyzny.

A greki powiem tyle, że nie ma większej różnicy między słowami apostolos i aggelos. Oba oznaczają to samo - posłańca/głosiciela Ewangelii (dobrej nowiny).
Słowo shitou można przetłumaczyć jako anioł, apostoł, a nawet biskup. W NGE tłumaczymy jako "anioł", bo jest najbliższe ich rzeczywistej funkcji. Poza tym imiona jakie mają te stwory są imionami aniołów, a nie apostołów (czy biskupów).

Dlaczego użyli shitou, a nie tenshi? Żeby zaznaczyć ich odmienność od aniołków takich ze skrzydłami.

A apostołów było w sumie 14. Poza 12 zwykłymi byli jeszcze Maciej (wybrany po śmierci Judasza) i Paweł zwany Apostołem Narodów. Pozostali byli "apostołami" na zasadzie sukcesji, a nie powołania przez Chrystusa sensu stricte.

W NGE są anioły i tyla.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Trueseeker

Anioły
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 27, 2007, 09:28:00 pm »
Nie zaprzeczam. I kocham Cię za to Dread patrz wyżej, uwielbiam to :P
ale chcieliście to macie:


1. Z jednej strony (nie pamiętam jakiej) wypowiedź Lutra
"Jak można pochować 18 apostołów w Niemczech jak Jezus miał ich tylko 12?"   Od tego sie wszystko  zaczęło.

2.Na jednej z angielskich stron znalazłem odnośniki do Pisma św.
 1 Dz 1:26
 2 Gal 2:9
 3 Gal 1:19  
 4 Gal 2:9
 5 Dz 14:4-14
 i nie przetłumaczone z ang Thes 2:6 (nie wiem co to znaczy)

 Kolejność jest przypadkowa

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 27, 2007, 10:31:50 pm »
1 Dz 1:26 - Wybór Macieja. Judasz się powiesił, to na jego miejsce dali wylosowanego Macieja. W modlitwie jest wskazane, że wyboru dokonał Bóg. Jest też odnośnik chyba do księgi Mądrości, która to wyjaśnia.
 2 Gal 2:9 - wskazanie apostolskiego powołania Pawła. Paweł chyba w każdym liście daje dowody na to, że jest wybrany bezpośrednio, a nie przez sukcesję. Barnaba nie został wybrany bezpośrednio, nie miał objawienia, ani nic takiego.
 3 Gal 1:19 - mowa o Jakubie, którego Chrystus wybrał podczas swej działalności.
 4 Gal 2:9 - ten werset już był :oops:
 5 Dz 14:4-14 - nie widzę związku. Jest mowa o Pawle, że zrobił cud.
 i nie przetłumaczone z ang Thes 2:6 (nie wiem co to znaczy) - List do Tesaloniczan. Były dwa, w pierwszym werset nic nie mówi, podobnie w drugim.

Przytoczone wersety nic nie mówią o 18 apostołach. Wymienieni są tam Maciej, Paweł (co do nich nie ma wątpliwości), Barnaba (jeżeli uznajemy go za apostoła, to tylko na zasadzie sukcesji apostolskiej - w takim razie liczba apostołów powiększa się nam o każdego biskupa licząc od początków chrześcijaństwa po dziś dzień), a także Jakuba, Kefasa (Piotr) i Jana - cała trójka należała do "pierwszej" dwunastki. Tak więc nawet na siłę, jak uznamy Barnabę, to będzie ich najwyżej 15. Do 18 jeszcze daleko.

Możemy olać.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Trueseeker

Anioły
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 28, 2007, 02:50:59 pm »
Mój błąd, pomyliłem sie przy przepisywaniu
Tutaj lista z Apostołami, ale doczytałem jeszcze trochę i nie stety nie ma to nic wspólnego z NGE
A liste dodaje, żeby sie wszystko wyjaśniło

The Original Twelve:
1) Simon Peter -- Simon son of John (given the name Cephas, or Peter)
2) Andrew son of John (Peter's brother)
3) James son of Zebedee (James and John were given the name
4) John son of Zebedee | \Boanerges, meaning Sons of Thunder)
5) Philip
6) Bartholomew/Nathanael
7) Thomas (called Didymus)
8) Matthew the tax collector
9) James son of Alphaeus
10)Thaddaeus/Judas son of James
11)Simon the Zealot
12)Judas Iscariot son of Simon

Others:
13)Matthias (chosen by the casting of lots to replace Judas Iscariot)
14)Saul (also called Paul after being appointed an apostle)
15)Barnabas (Acts 13:2, 14:14)
16)Andronicus (Romans 16:7)
17)Junias (Romans 16:7)
18)Jesus (Hebrews 3:1)
i Silas and Timothy.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 28, 2007, 04:16:01 pm »
Barnaba, Andronik, Junias, Sylas i Tymoteusz są nazwani apostołami na takiej samej zasadzie jak możemy apostołem nazwać Benedykta 16, czy Glempa. Dwunastu, Maciej i Paweł zostali powołani przez Chrystusa, reszta poprzez sukcesję, która trwa do dziś.

Nazwanie apostołem Jezusa w Hbr 3,1 jest ukazaniem jego funkcji - głosił dobrą nowinę. Na tej samej zasadzie apostołami byli wszyscy uczniowie Jezusa. Wybranych zaś było 12.

Poza tym anioły w NGE mają imiona, które faktycznie znaleźć można w legendach żydowskich, literaturze, kabale, czy w księgach magicznych. Są to prawdziwe imiona aniołów i nawet zgadzają sie poniekąd z opisem. Jak mi się będzie chciało, to przepiszę opisy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 30, 2007, 12:16:12 am »
Mam takie pytanko. Spotkałem się(bodaj w temacie o organie S2) ze stwierdzeniem, że Adam był człowiekiem, który posiadł S2. Z tym, że posiadł Owoc z Drzewa Życia, się zgodzę. Jednak skąd niby przypuszczenie, że był on kiedyś człowiekiem. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tej teorii, a znaleźć niestety nie mogę :/ (opcja szukaj w tym wypadku niewiele pomoże).
Nie wiem, może jestem ślepy i przeoczyłem to gdzieś.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 30, 2007, 01:46:15 pm »
Wynika to z połączenia mitologii z wypowiedzią Misato z Enda, że anioły to ludzie, którzy wybrali inną możliwość. Z kolei Owoc z Drzewa Życia idealnie pasuje do koncepcji S2.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.