Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 04, 2007, 09:41:45 am »
Cytat Dreada z tematu o Rei:
Cytuj
przecież Adam w łapie Genda nie jest tym prawdziwym Adamem z Antarktydy, lecz klonem, podobnym do tych, z których robi sie Evangeliony.


Chwila, jeśli embrion Adama to tylko klon, to czemu transportował go Kaji wraz z transportem Evy 02 ? Przecież klona mogli zrobić w labolatorium, tak jak Evę.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 04, 2007, 09:50:28 am »
hmm tu akurat ma racje Pelios oni zmniejszyli adama którego znaleźli żeby zapobiedz tragedii która na szczęście wydarzyła się tylko na Antarktydzie.
A z tymi klonami nie przesadzać czy Lilith w central dogma to też klon?? A o ile wiem to evy też robili w labolatorium i to dużyyyyym :]

Offline Dino

Anioły
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 04, 2007, 09:58:35 am »
Dokładnie, to był prawdziwy Adam tyle że zmniejszony do postaci embrionu (a później kupki wymiocin bo tak wyglądał w dłoni Genda ^_^).

Offline Niuniek

Anioły
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 04, 2007, 09:58:55 am »
Z tego co mi wiadomo, to do w bazie NERV-u nie mieli czystego DNA Adama. Dlatego Kaji musiał przetransportować tego sklonowanego embriona z Antarktydy. No a co ten transport spowodował wszyscy dobrze wiemy. :badgrin:

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 04, 2007, 10:19:20 pm »
Gdzie macie powiedziane, że Adam się zmniejszył? W serii, nie na wikipedii :) Jak ktoś znajdzie jakąś informację, to ja mu stawiam piwo.

W NGE powiedziane jest tyle, że jest to "Adam's sample" oraz, że pod jaskinią na Antarktydzie po wybuchu znaleziono szczątki (tudzież "pozostałości") Adama, a nie jego embrion.

Niemcy miały być mocarstwem, jeśli chodzi o produkcję Evangelionów. Zrobili unit 03, 05 i 06, zaś Japonia tylko testowała nowe technologie. Pozostałe Evy także nie są robione w japońskim NERVie, lecz w innych krajach. Z tego też powodu NERV zwyczajnie nie potrzebuje mieć embrionu Adama.
Embrionu nie da się wyklonować z unitów 02, czy 00, ponieważ tylko oryginalne DNA Adama ma właściwości nieśmiertelności. Evy podlegają limitowi Hayflicka, dlatego potrzebny był embrion klonowany bezpośrednio. A skoro mieli wtyczkę w Niemczech, to stamtąd owy embrion ukradli.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 04, 2007, 11:57:07 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Embrionu nie da się wyklonować z unitów 02, czy 00, ponieważ tylko oryginalne DNA Adama ma właściwości nieśmiertelności. Evy podlegają limitowi Hayflicka, dlatego potrzebny był embrion klonowany bezpośrednio.


Limit Hayflicka obowiązuje organizm, który nie posiada S2. Po zdobyciu Owocu z Drzewa Życia organizm staje się nieśmiertelny, tym samym limit Hayflicka go już nie obowiązuje.
Skoro do produkcji Ev używano DNA Adama, musieli je posiadać. Skoro zaś je posiadali, mogli być w stanie bez najmniejszego problemu wytworzyć mały embrionik Adama w laboratorium. Z pewnością byłoby to prostsze od wyprodukowania Evangeliona.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 05, 2007, 07:14:44 am »
A z tym twierdzeniem że Adama pomniejszyli to chyba błąd tłumaczenia  ;)  mówiła to chyba Misato w endzie.... xD

Offline Dino

Anioły
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 05, 2007, 10:10:19 am »
Nie, błąd tłumaczenia to był kiedy Misato powiedziała, że ludzie i Adam pochodzą od Lilith.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 05, 2007, 11:15:55 am »
Cytat: "Pelios"
Limit Hayflicka obowiązuje organizm, który nie posiada S2. Po zdobyciu Owocu z Drzewa Życia organizm staje się nieśmiertelny, tym samym limit Hayflicka go już nie obowiązuje.

S2 ma w Japonii tylko Eva 01 i Lilith. Z Lilith Adama nie zrobisz.
 
Cytuj
Skoro do produkcji Ev używano DNA Adama, musieli je posiadać. Skoro zaś je posiadali, mogli być w stanie bez najmniejszego problemu wytworzyć mały embrionik Adama w laboratorium. Z pewnością byłoby to prostsze od wyprodukowania Evangeliona.

Japonia nie robi Evangelionów od dobrej dekady. Materiał genetyczny jest w Niemczech, USA, Chinah i w jeszcze paru miejscach na świecie.

Faktem jest, że Kaji przywiózł embrion Adama. Nie ma nigdzie powiedziane, że Adama zmniejszono. Nie odnotowano podobnego przypadku, żeby cofnąć rozwój do embrionu. Jest powiedziane, że "poniżej miejsca eksplozji znaleziono pozostałości tego giganta" - nigdzie ani słowa o embrionie. Poza tym po co cofać do embrionu trupa anioła?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Anioły
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 05, 2007, 11:28:24 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Poza tym po co cofać do embrionu trupa anioła?


Tak na chłopski rozum to po to żeby łatwiej było go przenieść a potem wszczepić sobie w rękę...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anioły
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 05, 2007, 11:37:24 am »
A nie łatwiej sklonować do postaci embrionu ?

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 05, 2007, 12:28:00 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytat: "Pelios"
Limit Hayflicka obowiązuje organizm, który nie posiada S2. Po zdobyciu Owocu z Drzewa Życia organizm staje się nieśmiertelny, tym samym limit Hayflicka go już nie obowiązuje.

S2 ma w Japonii tylko Eva 01 i Lilith. Z Lilith Adama nie zrobisz.


Ale co to ma do rzeczy, czy ja mówię coś o robieniu Adama z Lilith ? Owszem S2 ma tylko Lilith i Unit 01, a co za tym idzie Limit Hayflicka się ich nie tyczy. Poza tym uzgodniliśmy już gdzieś, że S2 jest organem nabytym, zatem nie jest uwzględniony w genotypie. Także przy klonowaniu Adama otrzymujemy embrion bez organu S2.
Nieśmiertelność Adama była związana właśnie z S2, dlatego sklonowane z niego Evy są śmiertelne.
Poza tym nie sądzę by po klonowaniu Adama w laboratorium NERVu ot tak pozbyli się jego szczątków, zawierających DNA.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 06, 2007, 01:50:59 pm »
Dobra, to mi powiedz czemu Kaji przywiózł embrion Adama z Niemiec, skoro mogli go zrobić w Japonii (według mnie nie mogli go zrobić).

Jeśli był to prawdziwy Adam, cofnięty do postaci embrionu, to skąd mieli materiał genetyczny do zrobienia seriesek?

Cytuj
Poza tym nie sądzę by po klonowaniu Adama w laboratorium NERVu ot tak pozbyli się jego szczątków, zawierających DNA.

Adama klonowali jeszcze za czasów Gehirnu, gdzieś w 2004 roku. Obecnie miejsca te, te laboratoria, są w najgłębszych czeluściach Terminal Dogma. Z resztą zobacz sobie jak wygląda w czasach serii laboratorium w którym robili Rei - a ono jest gdzieś z 2009-2010 roku. Japonia nie robi już Evangelionów, więc nie ma adamów koniecznych do ich zrobienia.

Cytuj
Także przy klonowaniu Adama otrzymujemy embrion bez organu S2.
Nieśmiertelność Adama była związana właśnie z S2, dlatego sklonowane z niego Evy są śmiertelne.

Tak samo śmiertelny jest embrion w ręce Gendo. Ale tylko w przypadku sklonowania go z "oryginalnego" Adama mamy do czynienia z "nowonarodzonym" embrionem. W przypadku sklonowania go np. z Evy mamy klon w jej wieku. Gendo potrzebował najprawdopodobniej "świeżego" Adama, dlatego Kaji mu go musiał ukraść z jakiejś czynnej fabryki Ev.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 06, 2007, 09:04:55 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Dobra, to mi powiedz czemu Kaji przywiózł embrion Adama z Niemiec, skoro mogli go zrobić w Japonii (według mnie nie mogli go zrobić).


Tego nie wiem :].


Cytuj
Jeśli był to prawdziwy Adam, cofnięty do postaci embrionu, to skąd mieli materiał genetyczny do zrobienia seriesek?


To akurat nie ma nic do rzeczy, bo materiał genetyczny można mieć i z kropli krwi.

Cytuj

Adama klonowali jeszcze za czasów Gehirnu, gdzieś w 2004 roku. Obecnie miejsca te, te laboratoria, są w najgłębszych czeluściach Terminal Dogma. Z resztą zobacz sobie jak wygląda w czasach serii laboratorium w którym robili Rei - a ono jest gdzieś z 2009-2010 roku. Japonia nie robi już Evangelionów, więc nie ma adamów koniecznych do ich zrobienia.


I co z tego, że laboratorium jest w czeluściach i się zmieniło. Masz DNA w dowolnym kawałku ciała Adama, czy chociażby jednej jego komórce. I chcesz mi powiedzieć, że po wytworzeniu Evangelionów itp, Gehirn ot tak pozbył się tego kawałka bo stwierdził, że mu już DNA Adama niepotrzebne. Ja bym raczej włożył je do jakiejś lodówki na zaś.


Cytuj
Tak samo śmiertelny jest embrion w ręce Gendo.


O tym właśnie mówiłem, po tym jak napisałeś ;] :

Cytuj
tylko oryginalne DNA Adama ma właściwości nieśmiertelności


Cytuj
W przypadku sklonowania go np. z Evy mamy klon w jej wieku.


A to jest bzdura. W DNA zapisane są podstawowe informacje, nie masz w nim zapisane ile lat ma dany organizm. Klonując Evę w zwykły sposób (umieszczając w jakiejś komorze rozrodczej, imitującej łono matki) otrzymasz noworodka, embrion.

Moja teoria apropo tego brzmi, że DNA Evy zostało zmodyfikowane. Gdyby bowiem nie było, każdy Evangelion byłby dokładną kopią Adama, a tak nie jest. Dodatkowo tłumaczy to fakt, że DNA Evy nie równa się DNA Adama.

Co do embrionu przywiezionego przez Kajiego. Być może wyklonowanie oryginalnego Adama wychodziło poza możliwości NERVu. Być może sklonowanie Adama ze zmodyfikowanym DNA, tworząc Evangeliony było znacznie prostsze. Ich wyhodowanie mogło wyglądać w zupełnie inny sposób. Nie wiem jednak jaki.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Devik Crazystar

Anioły
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 09, 2007, 01:00:29 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:45:37 am wysłana przez Devik Crazystar »

 

anything