Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 02, 2006, 08:14:41 pm »
Aby dobrze to uwypuklić, cofnijmy się w czasie do września Anno Domini Nostri 2K, kiedy to stopieniu uległ kontynent o wdzięcznej nazwie Antarktyda. Spowodowało to podniesienie się poziomu wód, a w konsekwencji zalanie sporych obszarów lądu. Wniosek - każda piędź ziemi jest na wagę złota. Eksplozje bomb N2 sprawiły, że z mapy znikł kawałek terytorium Japonii. Nie muszę chyba mówić, jak cenny był ten stracony kawał plaży, gdyż westchnienie Fuyutsukiego jest tu wystarczające.
Konieczność zrzucenia bomb na anioła był ciosem dla NERVu, porażka na polu bitwy. Poza tym nasza kochana panna Katsuragi prawie przypłaciła to stanowiskiem.

A w skrócie i bez ubarwiania - aby zminimalizować straty i koszty operacji. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anioły
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:01:29 pm »
Cytuj
A w skrócie i bez ubarwiania - aby zminimalizować straty i koszty operacji.

.... Niektorzy to tylko piniadze liczą.... Dobrze pamiętam że jeden z członkow komitetu cały czas wypominał Gendo ile to czasu, ludzi i pieniędzy zmarnowała jego rodzina... :?
Zastanawiam się czym była ta świetlista istota widziana podczas 2Impact... Niektorzy uważają że to był Adam ale jeśli tak to czemu w miejscu S2 miał dziurę??

Offline Garond

Anioły
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:08:38 pm »
Niewidzialny S2?  :p
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Anioły
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:29:25 pm »
Żadną dziurę, tylko nieświecący S2. Czy Adam musi świecić każdym kawałkiem ciała?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Devik Crazystar

Anioły
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2006, 06:18:27 am »
Cytat: Dreadorus Maximus
[....]A w skrócie i bez ubarwiania - aby zminimalizować straty i koszty operacji. ;)
Hmm... nie widzę sensu. Jedną N2 już zrzucili, okolica została zrównana z ziemią. Zrzucenie kolejnych nic by tutaj nie zmieniło. A koszty? Ritsuko zamarzyło się 1000 N2, to je dostała. Fakt, że chodziło o Unit 01, niemniej nie było jakichkolwiek kłopotów z tym planem. A zrzucenie kolejnych nastu N2 w miejscu, gdzie i tak nic to już nie zmieni, celem całkowitego zniszczenia Anioła, ewentualnie pozostawienie niezdolnych do obrony szczątków, do wykończenia przez Evy, to jest właśnie minimalizacja strat i kosztów, jeśli alternatywny plan przewiduje jakiś chory balet.
Misato miała kłopoty ze względu na porażkę w walce i styl w jakim miało to miejsce, a nie konieczność zrzucenia jednej N2. Chyba nawet Ritsuko wyraźnie mówiła, że Fuyutsuki ją zdegraduje, jeśli jeszcze raz go tak upokorzy. Również żadnego "westchnienia" ze strony wicekomandora nie pamiętam, a jego komentarz potraktowałem jako swoistą ironią. Bo jakoś nie zauważyłem w serii, żeby każdy kawałek ziemi był na wagę złota (nie uprawiali jej gdzie się dało np. w GF, nie mieszkali, gdzie się dało, walnęli atomówkę - przypuszczalnie - na Tokio3), ani olbrzymich ubytków lini brzegowej w 6 odcinku. Jakieś kilka procent na pewno, ale nie tyle, żeby było to jakimkolwiek powodem dla niezrzucenia kolejnych N2.

Cytat: Dreadorus Maximus
Nie uwzględniłem jednego. Jest jeszcze Adam. Adama trzymają w Central Dogmie, a mostek jest nieopodal. Kto wie, czy czasem Gendo nie wszczepił już go sobie w łapsko.
1. Po kie licho Zeruel szedłby po Adama? 2. No więc postanowił rozwalić okolicę, gdzie się znajduje?
Cytat: Dreadorus Maximus
Sahaquiela nie bombardowali N2. Taka subtelna różnica.
Ano, nic a nic[...].
Cytat: Dreadorus Maximus
Koniecznie wybuch? Autodestrukcja, to nie tylko wybuchy. Zabija MAGI i nic już mu nie stoi na przeszkodzie, bo jak niby go powstrzymać? Ręcznie?
Tak, koniecznie wybuch. Bo 1) wszyscy robią pod siebie 2) "Destruct will encompass Geoid Depth -280, -140 and Floor 0."
I po raz kolejny i kolejny - po co zawraca sobie głowę niszczeniem MAGI? Kontroluje cały system komputerowy GF, MAGI może mu naskoczyć i jest w stanie zrobić, co tylko zapragnie. Jakby jego celem było dostanie się do Lilith, mógł to zrobić w każdej chwili. Nie zrobił. Więc?
Cytat: Dreadorus Maximus
Bomby nie mają pola AT. Unit 01 rozwala polem pół NERVu (w Endzie) i jakoś nic mu nie jest. Asuka w 02 polem wywala ogromny krzyż (eksplozja pola) a unit nawet nie draśnięty.
Nie przypuszczam, żeby w taki sposób działał Sahaquiel. To on jest bombą, nie jego pole AT. Najpierw zrzucał kawałki siebie, potem siebie całego. Został wyraźnie porównany do bomby. I w końcu, gdyby ten "wybuch" to była materializacja potężnego AT, to jedna mała trzymająca Anioła Eva w niczym by mu nie przeszkodziła.

Teraz, co do pomysłu, jakoby Anioły wyczuwały pole AT. Jeśli tak, to muszą odróżniać pola AT Aniołów, Lilith, Adama, Ev i wszystkich ludzi.
Celem Gaghiela nie mógł być więc 3 Impact czy Lilith, bo doskonale wiedział, że jej tam nie ma.
A co do rzeczy, które Anioły wiedzą: wiedzą, że mają walczyć z Evami. Sahiel zaatakował Unit 01, zanim ten podjął jakiekolwiek wrogie działania (chyba że można za takie uznać zrobienie kilku kroków i zaliczenie gleby). Wiedzą również, że Lilith jest pod ziemią i wiedzą to, zanim się pojawią. Ramiel i Matariel są wyraźnie przystosowani do dostania się pod ziemię.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:55:59 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2006, 01:48:02 pm »
Z tym Sahaquielem pomyliło mi się z Samshelem, mój błąd. BTW, link u mnie nie działa.

Cytuj
A co do rzeczy, które Anioły wiedzą: wiedzą, że mają walczyć z Evami.

Więc zadam pytanie. Czemu do ciasnej cholewy atakują Tokio3? Czemu akurat Tokio3 jest doskonale przygotowanym polem bitwy do walki z aniołami?
Dlaczego nie zaatakowały gorzej bronionych miejsc, Nevady, Massachusets, Pekinu, Berlina, Hamburga? Tam też były Evangeliony. Anioły uparcie ciągną na Tokio3, jak misie do miodu.

Cytuj
To on jest bombą, nie jego pole AT.

"What a massive power of destuction. That's definetly an AT-field." © by Misato.

Cytuj
Został wyraźnie porównany do bomby.

A mi się wydawało, że do bombowca... ;)

Cytuj
Jeśli tak, to muszą odróżniać pola AT Aniołów, Lilith, Adama, Ev i wszystkich ludzi.

Muszą. Skoro nawet ludzie to potrafią, to dla anioła, dla kórego jest to chleb powszedni nie powinno być żadnego problemu.

Cytuj
Celem Gaghiela nie mógł być więc 3 Impact czy Lilith, bo doskonale wiedział, że jej tam nie ma.

Celem Ghagiela był Adam przewożony przez Kajiego. Kaji mówi przy przekazywaniu Adama "cała ta podróż z przygodami była z jego powodu". Eva miała tam stać własnie na wypadek ataku anioła, by bronić Adama. Shinji miał być zastępczym pilotem, gdyby coś poszło nie tak.

Cytuj
Po kie licho Zeruel szedłby po Adama?

Z tego samego powodu, co Ghagiel.

Cytuj
Ritsuko zamarzyło się 1000 N2, to je dostała.

...i chciała je wrzucić do innego wymiaru. Miasto by nie ucierpiało.

Cytuj
Misato miała kłopoty ze względu na porażkę w walce i styl w jakim miało to miejsce

I z tego powodu dostała stos protestów, czy raczej z powodu konieczności "przerysowywania map"?

Cytuj
Zastanawiam się czym była ta świetlista istota widziana podczas 2Impact

To był Adam. Ma skrzydła, takie jak Evangeliony, bo jak wiadomo to nie jest pancerz, tylko "kajdany", tym go trzymali w miejscu. Moja nadinterpretacja nieświecącego rdzenia może wiązać się z tym, że Adam w tej chwili nie ma duszy, bo została ona transplantowana do Kaworu.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Anioły
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2006, 02:47:18 pm »
Cytuj
Moja nadinterpretacja nieświecącego rdzenia może wiązać się z tym, że Adam w tej chwili nie ma duszy, bo została ona transplantowana do Kaworu.

Eeeeeeee... przesada. Po prostu nie świecił. Musiał świecić? Poza tym w ten sposób łatwiej było pokazać jego podobieństwo do Ev. Taki Adam (z czarnym rdzeniem) wyglądał pewnie lepiej, niż z rdzeniem świecącym np. na różowo.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2006, 03:00:52 pm »
No przecież mówię, że to nadinterpretacja ;) poza tym bardziej pasująca do mojej teorii (że to serce, core, rdzeń), niż waszej (że to s2). :lol:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Anioły
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:24:04 pm »
Hmm... komuś jeszcze nie działa tamten link? U mnie jest wszystko OK.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Więc zadam pytanie. Czemu do ciasnej cholewy atakują Tokio3? Czemu akurat Tokio3 jest doskonale przygotowanym polem bitwy do walki z aniołami?
1. Co to ma wspólnego z "wiedzą, że mają walczyć z Evami"? 2. To jest akurat pytanie, która ja powinienem zadać. W wersji - skoro chciały Adama, czemu nie poszły po niego, kiedy był w miejscu znacznie gorzej chronionym, niż Tokio3 czy chociaż transport, gdzie pilnowała go Eva? A moja odpowiedź sprowadza się, do odpowiedzi zgodnej z Twoją teorią - bo tam była Lilith. Ty twierdzisz, że wyczuwały ją po polu AT, a ja, że zwyczajnie zostały tam wysłane, wcześniej i tak wiedzać, gdzie jest (co akurat nie wyklucza, że mogły ją wyczuwać).
Cytat: "Dreadorus Maximus"
"What a massive power of destuction. That's definetly an AT-field." © by Misato.
To było zdanie Misato, nienaukowca. Maya mówi, że "It uses kinetic energy" i jest "itself like a huge bomb", a Ritsuko stwierdza, że to nieważne ("In any case..."). Tyle wiemy. Teraz, jeśli twierdzisz, że to nie Anioł wybuchał (jakoś wspomagany polem AT), ale generował po prostu potężne pole, to jak wytłumaczysz wątpliwości z poprzedniego posta? Jakim cudem te kawałki Anioła generowały własne pole AT? Czemu jedna mała Eva mu przeszkodziła, skoro mógł w tamtej chwili odpalić swoje pole AT i byłoby po frytkach?
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Muszą. Skoro nawet ludzie to potrafią, to dla anioła, dla kórego jest to chleb powszedni nie powinno być żadnego problemu.
Ludzie tylko potrafili określić "wavelength blood type pattern". Mam pewne wątpliwości czy to jakiś związek z polem AT.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Celem Ghagiela był Adam przewożony przez Kajiego.
Po co Ghagielowi Adam? Czemu kontynuuwał atak, kiedy Kaji odleciał z Adamem?
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Z tego samego powodu, co Ghagiel.
Tak średnio, bo on przecież niby szedł do Lilith. Jak miał zamiar przeprowadzić 3 Impact, to zjednoczenie się z Adamem było już średnio potrzebne.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
...i chciała je wrzucić do innego wymiaru. Miasto by nie ucierpiało.
W teorii. Ale nie o to mi chodziło, a o koszty.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
I z tego powodu dostała stos protestów, czy raczej z powodu konieczności "przerysowywania map"?
Kto zrzucił N2? UN, nie NERV. Cześć papierów pewnie tego dotyczy. Jak zgaduje Misato wszyskie traktują o "If you're going to fight, don't do it here.". Gdyby miały dotyczyć N2, to powiedziałaby, że dotyczą N2, zamiast tego użyła ogólnika. A więc taki sam stos papierów by miała, gdyby okolicę rozwaliła w inny sposób. Zresztą, stos papierów to jedno, degradacja to drugie. Fuyutsuki zdecydowanie wkurza się z powodu pośmiewiska, jakim się stali, a nie jakiejś tam N2. Fakt zrzucenia N2 skomentował na spokojnie i ironicznie. Zdanie "NERV does not exist to make grotesque displays like this." wręcz wykrzyczał (na tyle, na ile on potrafi krzyczeć). Później Kaji tłumaczy Asuce, że "It's because adults are much too aware of their credibility.". Później Ritsuko mówi Misato "The Vice Commander is pretty angry. You'll almost certainly be demoted if you embarrass him again". Więc chyba jasne, co było powodem jego wkurzenia?
Ergo, sprawa "czemu nie zrzucili tam jeszcze kilku N2" pozostaje otwarta.

----

Co wytwarza pole AT? W końcu to "światło duszy" i ta ma na pewno jakiś wpływ na pole (Rei, Kaworu). Z drugiej strony, czy istoty bez duszy wytwarzają pole AT? Mówiłeś, że w 3 odcinku Eva wytwarza pole AT, bez pluga. Po pierwsze, to Unit 01, on ma duszę, po drugie, pola AT nie wytwarza - przecież pancerz na rękach ma przepalony. W 24 odcinku mamy Unit 02 bez pilota, jednak Kaworu się z nim zsynchronizował. W jakiś sposób dał mu swoją duszę. Zresztą, znowu sam Unit nie wytwarza pola AT. Eva series - ponownie, nie widziałem pola AT. Adam i Lilith? Znowu, żadnego pola. Przesłanka dla Adama - kiedy zostaje sprowadzony do HQ nikt na mostku nie wykrywa jakiegoś niezwykłego pola AT.
Tak sobie głośno myślę.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:44:31 pm »
Cytuj
Hmm... komuś jeszcze nie działa tamten link? U mnie jest wszystko OK.

Już jest ok. Może to wina mojego netu była?

Cytuj
Co to ma wspólnego z "wiedzą, że mają walczyć z Evami"

Chyba troszkę mylisz kolejność, Evy są w Tokio3 bo jest atakowane przez aniołki, a nie, że anioły atakują Tokio, bo są tam Evy. Anioły ciągną na Lilith albo na Adama, a nie na Evy.

Cytuj
zwyczajnie zostały tam wysłane, wcześniej i tak wiedzać, gdzie jest

Bzdura. Wystarczyłoby ukryć Lilith np. w Chinach, a nad jeziorem Ashino zostawić wielką piaskownicę. Aniołki poleciałyby tam, gdzie miała być Lilith, a potem szukaj wiatru w polu.
A Ghagiel odnajduje Adama. Zostaje poszczuty Evą, która jest właśnie po to, by go bronić.

Cytuj
czemu nie poszły po niego, kiedy był w miejscu znacznie gorzej chronionym

"A co by było gdyby latały wieloryby". A dlaczego nie atakowały w 2003 roku, gdy nie było jeszcze NERVu i Ev? Dlaczego nie zaatakowały zaraz po Zeruelu, gdy NERV nie miał na stanie żadnego unitu na chodzie? Nasuwają się dwie odpowiedzi: albo mają jakąś tam sobie tylko znaną logikę, którą się kieruja, albo po prostu jest to licentia poetica twórców, którzy chcą by NGE trwało dłużej niż jeden odcinek.

Cytuj
Jakim cudem te kawałki Anioła generowały własne pole AT?

Israfel podzielił się na dwa anioły i nadal generował. Podobnie Israfel, podzielił się nawet na więcej kawałków.

Cytuj
Czemu jedna mała Eva mu przeszkodziła, skoro mógł w tamtej chwili odpalić swoje pole AT i byłoby po frytkach?

"Moje AT przeciw twojemu AT". Shinji zablokował anioła swoim polem
Wybacz, że pytam, ale naprawdę uważasz, że anioły to bestie z kosmosu chcące zniszczyć ziemię? Shin Sentai Evangelion?

Cytuj
Ludzie tylko potrafili określić "wavelength blood type pattern". Mam pewne wątpliwości czy to jakiś związek z polem AT.

Nie tylko. Potrafią też określić zasięg, siłę i moc pola. Potrafią analizować pole. Bo niby skąd by wiedzieli jak powstał Ocean Diraca? Czym jest promień Araela? I dlaczego Kaworu (a potem Rei) wygenerował pole, które było "the strongest ever seen"?

Cytuj
To było zdanie Misato, nienaukowca.

I nikt nie zaprzeczył. Maya mówi o energii kinetycznej, ale nie wyklucza to użycia pola (dla ułatwienia, Asuka w Endzie też rozwaliła latajki JSSDF energią kinetyczną. A Ritsuka mówi później, że pole AT anioła rozwali HQ, jeśli spadnie gdzieś w zaznaczonym obszarze.

Cytuj
Po co Ghagielowi Adam? Czemu kontynuuwał atak, kiedy Kaji odleciał z Adamem?

Bo anioły tak jak ludzie nie mają klapek na oczach. Walczy z Evą, to musi ją pokonać. A dlaczego walczy z Evą? Bo jest podobna do niego. Anioły szukaja kogoś podobnego do nich samych. Między innymi dlatego przybywają na Ziemię. Kaworu (jako anioł) też szuka istoty ontycznie z nim identycznej - szuka jej zarówno w Rei jak i w Gendo.

Cytuj
Tak średnio, bo on przecież niby szedł do Lilith. Jak miał zamiar przeprowadzić 3 Impact, to zjednoczenie się z Adamem było już średnio potrzebne.

To jak to tłumaczysz? Co takiemu Zeruelowi po zgnieceniu paru ludzików i zniszczeniu ludzkiej budowli? Kosmiczny wandal?
A co do Adama, to kij wie po co był mu potrzebny o ile w ogóle był. Jakoś Gendo i Rei potrzebują go do zrobienia 3I, to czemu Zeruel nie miałby go sobie wziąć? Ale jak dla mnie to i tak bardziej prawdopodobne, że było mu po drodze. W końcu Terminal i Central Dogma są pionowo na jednej linii.

Cytuj
Ergo, sprawa "czemu nie zrzucili tam jeszcze kilku N2" pozostaje otwarta.

A co do N2, to na odpalenie bumby potrzeba zezwoleń ministra. W 7 odcinku widać, jak szybko i sprawnie podejmują oni decyzje. IMHO rozwalanie anioła bombami jest wylewaniem dziecka z kąpielą. Na jednego anioła podziała, na drugiego nie, a łacheć terenu znika z mapy.
Dodaj do tego jeszcze japońskie uwarunkowania kulturowe. Oni są jedynym (w real life) narodem, który doświadczył bombardowania atomowego. Mają prawo mieć obiekcje i to spore przed użyciem bomb. Daleka analogia, alo wyobraź sobie, że NGE zrobili u nas i do zabijania aniołów używają Cyklonu B. Mnniejsza o skutecznosć, ale conajmniej niesmak zostaje. Mówię o real life i o odbiorze anime.

Cytuj
czy istoty bez duszy wytwarzają pole AT?

Teraz ja tak sobie głośno pomyslę, czy z tym "światłem duszy", to czasem nie z FAQ Robina? ;)

Eva Series wytwarzają pola AT. Bez tego zwycięstwo byłoby niemożliwe, Asuka zastawiłaby się polem, ba, nawet przecięła polem Serieskę, a walczy z nimi jak równy z równym. Wniosek? Nastąpiła neutralizacja pola AT, zarówno Eva02 jak Serieski je wytwarzają.
01 nie wytwarza pola AT, bo przepaliło mu pancerz? Ale rąk samych nie pocięło. Gdyby unit nie miał pola AT, to Samshel wykończyłby go w trymiga.
Lilith wytwarza pole AAT. W pierwszym odcinku, gdy Shinji widzi Rei, ale to  tylko moja teoria, więc łatwo może zostać obalona. W 22 odcinku, gdy Rei wyciąga Lancę. Dla ułatwienia podpowiem, że kształt ciała jest formowany polem, a Lilith kształtuje sobie nogi, analogicznie, jak Rei odtwarzająca sobie rękę.
No i jest jeszcze unit 00, który bez pilota w środku wytwarza pole AT, do tego jest wtedy sterowany zdalnie. Odcinek 13, jakby kto zapomniał.
O Lancy Longinusa nie wspomnę, chyba, że mi ktoś zaraz wyskoczy z teorią, że jest tam dusza Longinusa.

A co do Adama na mostku, to NERVowcy analizujący pola jakoś nie wiedzą nic o Lilith. Ja nie mówię, że musi być to pole aktywne, aktualnie rozłożone. Może być pasywne, nie bój się, anioł zobaczy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anioły
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:47:54 pm »
Cytuj
Moja nadinterpretacja nieświecącego rdzenia może wiązać się z tym, że Adam w tej chwili nie ma duszy, bo została ona transplantowana do Kaworu.

To faktycznie nad interpretacja bo jeśli by tak było to Gendo musiałby wiedzieć że Kaworu to anioł.
Cytuj
Eeeeeeee... przesada. Po prostu nie świecił. Musiał świecić? Poza tym w ten sposób łatwiej było pokazać jego podobieństwo do Ev. Taki Adam (z czarnym rdzeniem) wyglądał pewnie lepiej, niż z rdzeniem świecącym np. na różowo.

.... Nie zgodzę się... Uważam że było to S2 a puste mioejsce oznacza że zotało z Adama wyjęte, ale coś poszło nie tak. Twierdze tak gdyż tak wynika z rozmowy Gendo i Fuyutskiego gdy płyną po lancę Longinusa.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:08:47 pm »
Co niby wynika? Że to S2, czy że je wyjęli? Bo ja nie widze ani jednego, ani drugiego.
A Gendo wie, że to anioł. Nawet Ritsuko wie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Anioły
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:32:22 pm »
Ej, ludziska. W teście kompatybilności z Rei było czarne kółko na białym tle i pytanie: czy widzisz piłkę, czy dziurę? Ja zaznaczyłem "piłka" (odwrotnie, niż Wy), bo twierdzę, że czarny punkt na klacie Adama oznacza właśnie coś, a nie brak czegoś. Ten czarny punkt to nie jest ani zgaszony S2 ani wyjęty, ani zepsuty, ani nie symbolizuje braku duszy. To jest core! Po prostu core! Adam ma core! Kapujecie?
A kompozycyjnie służy to temu, żeby podkreślić podobieństwo Adama do Evy. Gdyby nie miał tego placka, to ludzie mogliby się nie domyślić, że to humanoid.

A co do nad'interpretacji Dreada - lepiej założyć, że Kaworu radośnie sterował sobie Adamem zdalnie, podobnie jak Evą-02. Adam się rozleciał, więc nie było problemu z duszą.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Devik Crazystar

Anioły
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2006, 05:21:16 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Chyba troszkę mylisz kolejność, Evy są w Tokio3 bo jest atakowane przez aniołki, a nie, że anioły atakują Tokio, bo są tam Evy. Anioły ciągną na Lilith albo na Adama, a nie na Evy.
Nie, nie, nie. W ogóle nie załapałeś, o co mi chodziło. Miałem na myśli to, że Anioły, w tym przypadku Sachiel, wiedzą, że mają walczyć, ba! zniszczyć Evy. Unit 01 został wyniesiony, zrobił kilka kroków i przewrócił się na twarz. Zupełnie nic wrogiego. A Sachiel od razu próbował go zniszczyć. A tyczy się to wspomnianej przeze mnie wcześniej teorii, że Anioły zostały wysłane przez boga i posiadają pewną wiedzę, która wykracza poza możliwości ich wiedzy, gdyby nie sterowała nimi jakaś siła wyższa.
Część z tych rzeczy wymieniałem już wcześniej, teraz po prostu przypomniała mi się następna.
I kolejna - Sahaquiel wie, jak zagłuszać komunikację. A więc wie, że ludzie jej używają, jak ona działa etc.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Bzdura. Wystarczyłoby ukryć Lilith np. w Chinach, a nad jeziorem Ashino zostawić wielką piaskownicę. Aniołki poleciałyby tam, gdzie miała być Lilith, a potem szukaj wiatru w polu.
Ashi albo Ashinoko. I nie rozumiem, o co Ci chodzi. Jakby Lilith była gdzie indziej, to tam właśnie zostałyby wysłane Anioły. Ja mówię, że Anioły wysłał bóg, nie jakieś obce mocarstwo, którego wywiad można zmylić.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
"A co by było gdyby latały wieloryby". A dlaczego nie atakowały w 2003 roku, gdy nie było jeszcze NERVu i Ev? Dlaczego nie zaatakowały zaraz po Zeruelu, gdy NERV nie miał na stanie żadnego unitu na chodzie? Nasuwają się dwie odpowiedzi: albo mają jakąś tam sobie tylko znaną logikę, którą się kieruja, albo po prostu jest to licentia poetica twórców, którzy chcą by NGE trwało dłużej niż jeden odcinek.
Heh, przecież te wszystkie pytania to podważanie właśnie Twojego wytłumaczenia i część z nich nawet już zadawałem. Poza tym, to nie "a co by było, gdyby", a "dlaczego". Właśnie dlaczego - dlaczego Anioły przyszły dopiero, kiedy ludzie byli gotowi, dlaczego nie atakowały w momentach, kiedy nie mieli szans się bronić i takimi środkami, żeby mogli przeciwdziałać (Ramiel przychodzi pierwszy - kaplica).
Moja odpowiedź jest prosta i już o tym pisałem - bo bóg chciał przeprowadzić 3 Impact, ale jego kształt pozostawił do wyboru ludziom (tudzież chciał, żeby wszystko potoczyło się tak, jak miało to miejsca - wersja z pełną władzą przeznaczenia). Dlatego dostali DSS, dlatego Anioły przyszły dopiero, kiedy byli gotowi, dlatego za każdym razem mieli szansę z nimi walczyć. Dlatego nie każdy chciał dotrzeć do Lilith, dlatego niektóre miały inne cele (zniszczyć HQ, Evy).
Że się tak wyrażę "licentia poetica my ass", jeśli mają się tu toczyć jakiekolwiek dyskusje o sprawach technicznych. Jak przebiega trasa liftów? Licentia poetica. Dlaczego nie zrzucili kolejnych N2? Licentia poetica. Ba! dlaczego Shinji dusi Asukę? Licentia poetica, fajna scena i już.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Israfel podzielił się na dwa anioły i nadal generował. Podobnie Israfel, podzielił się nawet na więcej kawałków.
Israfel miał rdzeń, po którym było widać, że się dzieli. Zresztą, twierdzisz, że te kawałki to były Anioły? Niech Ci tam będzie, dla mnie bomba - nic z nich nie zostało, więc i z Sahaquiela nic by nie zostało.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
"Moje AT przeciw twojemu AT". Shinji zablokował anioła swoim polem.
Aha... i skoro Anioł miał rozwalić okolicę poprzez zwyczajne wygenerowanie supersilnego pola AT, to czemu tego nie zrobił? Co mu przeszkadzało? Przecież nie ta mała Eva, skoro Sahaquiel mógł osiągnąć siłę pola potrzebną do zrobienia w okolicy sporego krateru, to nie powiesz mi, że Unit 01 wygenerował pole wystarczająco silne, żeby mu się przeciwstawić, a jednocześnie sam nie zrobił tego krateru? Jak sam powiedziałeś "moje AT przeciw twojemu AT" - pokaz, który widzimy to maksimum siły pola AT tego Anioła, zdecydowanie za mało, żeby zrobić nim to, co niby miał zrobić.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Wybacz, że pytam, ale naprawdę uważasz, że anioły to bestie z kosmosu chcące zniszczyć ziemię? Shin Sentai Evangelion?
Wolę Shin Seiki. Wybacz, ale chyba zupełnie zapomniałeś, o czym pisałem wcześniej. IMO Anioły to narzędzia w rękach boga, którymi chce przeprowadzić 3 Impact. Albo zrobią to same, albo zrobi to człowiek (z nich korzystając).
To właśnie Ty mi wysuwasz teorię, że Anioły to bestie z kosmosu, które nie tyle, co chcą zniszczyć ziemię, ale zrobić 3 Impact, czyli w praktyce pewnie zniszczyć ziemią. Bo skoro twierdzisz, że bóg jest w tych wydarzeniach nieobecny, to czym są Anioły? Chyba że przegapiłem jakieś Twoje posty, może też coś było w Temacie, ale nie mogę sobie przypomnieć.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Nie tylko. Potrafią też określić zasięg, siłę i moc pola. Potrafią analizować pole. Bo niby skąd by wiedzieli jak powstał Ocean Diraca? Czym jest promień Araela? I dlaczego Kaworu (a potem Rei) wygenerował pole, które było "the strongest ever seen"?
No fakt, nie pomyślałem, masz rację. Tym bardziej dziwne wydaje mi się, że obecność Adama (czy Lilith) nigdy nie została wykryta.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
I nikt nie zaprzeczył. Maya mówi o energii kinetycznej, ale nie wyklucza to użycia pola (dla ułatwienia, Asuka w Endzie też rozwaliła latajki JSSDF energią kinetyczną. A Ritsuka mówi później, że pole AT anioła rozwali HQ, jeśli spadnie gdzieś w zaznaczonym obszarze.
Nie, mówi, że biorać po uwagę rozmiary tego pola etc. Znaczy to tyle, że pole ma jakiś wpływ na wybuch, bo też nie twierdzę, że to latający worek nitrogliceryny, nie oznacza jednak, że tylko pole AT spowoduje te szkody.
Wiesz, stwierdzenie "energia kinetyczna" niczego nie mówi. Energią kinetyczną to Asuka rozwalało latajki, kiedy je kopała. A chyba nie powiesz mi, że rozwalała je "energią kinetyczą", kiedy przecinała je polem AT. Znaczy... tak, ale wiadomo, o co mi chodzi. Dlatego też nie wiem, co Maya ma na myśli, bo to jakiś technobełkot. Niewątpliwie jednak, uzupełnia wypowiedź Misato. Samo pole AT tego nie spowodowało. Ritsuko stwierdza, że to nieważne.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Bo anioły tak jak ludzie nie mają klapek na oczach. Walczy z Evą, to musi ją pokonać.
Sorki, ale to są właśnie klapki na oczach. Przyszedł po Adama, Adam odleciał. W tym czasie Eva gdzieś tam sobie dryfuje na kablu, może to wszystko zostawić i sobie odpłynąć.
Swoją drogą, jak przyszedł po Adama to 1) ma beznadziejne wykrywanie pola AT, bo przez parę minut pływa w kółko i rozwala przypadkowe statki 2) zupełnie przypadkiem rzuca się pod rząd na dwa okręty, na których znajduje się aktywowany Unit 02. Zadziwiająca skuteczność, jeśli wcześniej nie mógł trafić na ten z Adamem.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A dlaczego walczy z Evą? Bo jest podobna do niego. Anioły szukaja kogoś podobnego do nich samych. Między innymi dlatego przybywają na Ziemię.
To brzmi zupełnie absurdalnie. Szukają istot podobnych do siebie, dlatego przybywają na pozbawioną życia planetę (Adam i Lilith), a jak już je znajdą, to próbują zniszczyć? Nie kupuję.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Kaworu (jako anioł) też szuka istoty ontycznie z nim identycznej - szuka jej zarówno w Rei jak i w Gendo.
Kaworu/Tabris jest przypadkiem wyjątkowym, czego chyba tłumaczyć nie trzeba. Jeśli jego cele utożsamiasz z celami wszystkich Aniołów, to żaden z nich nie szukał Lilith i miał gdzieś 3 Impact.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
To jak to tłumaczysz? Co takiemu Zeruelowi po zgnieceniu paru ludzików i zniszczeniu ludzkiej budowli? Kosmiczny wandal?
Miał zniszczyć HQ. Jak Sahaquiel czy Iruel. Jednocześnie pokręcić się po okolicy wystarczająco długo, żeby Unit 01 włączył się do walki, żeby ludzie mieli szansę go pokonać.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A co do Adama, to kij wie po co był mu potrzebny o ile w ogóle był. Jakoś Gendo i Rei potrzebują go do zrobienia 3I, to czemu Zeruel nie miałby go sobie wziąć?
W takim razie, każdy Anioł musiał zabrać Adama, zanim dotarłby do Lilith. Czyli celem wszystkich Aniołów, które atakują Tokio3, zanim znajdzie się tam Adam (Sachiel, Shamshel, Ramiel) nie może być dotarcie do Lilith. Ergo, chcą zniszczyć HQ. Ergo, wiedzą o jego istnieniu. To, albo Adam do niczego im w połączeniu z Lilith nie potrzebny.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Ale jak dla mnie to i tak bardziej prawdopodobne, że było mu po drodze. W końcu Terminal i Central Dogma są pionowo na jednej linii.
Ale po jakiej drodze? Już pisałem, ile "przypadkiem" jest w tym "po drodze". Jakby chciał się dostać do Lilith, to by się tam dostał. Z góry na dół by się przebił, bez skręcania, przypadkiem, na wysokości mostka.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A co do N2, to na odpalenie bumby potrzeba zezwoleń ministra. W 7 odcinku widać, jak szybko i sprawnie podejmują oni decyzje. IMHO rozwalanie anioła bombami jest wylewaniem dziecka z kąpielą. Na jednego anioła podziała, na drugiego nie, a łacheć terenu znika z mapy.
Ale to nie ma zupełnie nic do rzeczy! Kompletnie nic wspólnego z omawianą sytuacją. Dwie minuty upłynęły odkąd NERV przekazał operację UN do zrzucenia N2. Później mieli, ile? 9 dni? na rzucenie kolejnych. W tym konkretnym przypadku wiadomo dokładnie, że jedna bomba zdziałała zadziwiająco dużo, spalając prawie 30% Anioła i zatrzymując go na wiele dni. Teren i tak już zniknął z mapy, więc zupełnie nie rozumiem, o czym Ty do mnie mówisz.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Dodaj do tego jeszcze japońskie uwarunkowania kulturowe.
Jak sam pisałeś, po to jest N2, żeby nie zrzucać atomówek.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Teraz ja tak sobie głośno pomyslę, czy z tym "światłem duszy", to czasem nie z FAQ Robina? ;)
Nie, w życiu go nie czytałem. Tak w moich subach jest przetłumaczony jeden z tekstów Kaworu. To plus moje wątpliwości czy Adam i Lilith mają jakieś pole i analiza z pamięci. Nie mam zamiaru bronić zaciekle tego stanowiska.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Eva Series wytwarzają pola AT. Bez tego zwycięstwo byłoby niemożliwe, Asuka zastawiłaby się polem, ba, nawet przecięła polem Serieskę, a walczy z nimi jak równy z równym. Wniosek? Nastąpiła neutralizacja pola AT, zarówno Eva02 jak Serieski je wytwarzają.
I stand corrected.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
01 nie wytwarza pola AT, bo przepaliło mu pancerz? Ale rąk samych nie pocięło. Gdyby unit nie miał pola AT, to Samshel wykończyłby go w trymiga.
Uhm, patrz Twoja wypowiedź wyżej. W walce pola się neutralizują. A więc, w praktyce Unit 01 nie miał pola, kiedy trzymał te macki, bo było zneutralizowane. W momencie, kiedy wysuwa plug, sam przestaje neutralizować pole Anioła, ale nic to nie zmienia, bo w tamtej chwili z nim nie walczy.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Lilith wytwarza pole AAT. W pierwszym odcinku, gdy Shinji widzi Rei, ale to  tylko moja teoria, więc łatwo może zostać obalona. W 22 odcinku, gdy Rei wyciąga Lancę. Dla ułatwienia podpowiem, że kształt ciała jest formowany polem, a Lilith kształtuje sobie nogi, analogicznie, jak Rei odtwarzająca sobie rękę.
Pole AT to chyba inna bajka, niż pole AAT. Przecież o AAT nic nie pisałem.
Skoro kształt ciała Lilith formuje sobie polem AT, to dlaczego się nie rozpada, kiedy Włócznia jest w nią wbita?
Cytat: "Dreadorus Maximus"
No i jest jeszcze unit 00, który bez pilota w środku wytwarza pole AT, do tego jest wtedy sterowany zdalnie. Odcinek 13, jakby kto zapomniał.
Z Iruelem? Nic takiego tam nie ma. W ogóle nie pamiętam takiej sytuacji.
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A co do Adama na mostku, to NERVowcy analizujący pola jakoś nie wiedzą nic o Lilith. Ja nie mówię, że musi być to pole aktywne, aktualnie rozłożone. Może być pasywne, nie bój się, anioł zobaczy.
Lilith była tam od początku. Ritsuko o niej wie, mogła więc bez większych problemów uniemożliwić wykrycie jej pola. Adam to zupełnie inna sprawa, zostaje dostarczony do HQ później, a Gendo potem łazi sobie z nim w rączce.
Pasywne pole? Nierozwinięty organ S2, Ockham. Jest pole, albo go nie ma. Żadnych pasywnych pól w serii nie ma. Skoro ludzie nie mogli go wykryć, to i Anioł nie mógł. Jeśli rzeczywiście wykrywają pola AT, to Gaghiel dał pokaz średniej dokładności tego czujnika, więc nie sądzę, żeby był w stanie wyczuć pole, którego NERV pod własnym nosem nie rejestrował.

O, kolejna rzecz mi przyszła do głowy, kiedy odpisywałem. Między 14, a 22 odcinkiem w Lilith jest wbita Włócznia. Średnio by więc wychodziło jej wytwarzanie jakiegokolwiek pola AT, na które mogłyby się kierować Anioły. W tym czasie pojawia się Leliel, Bardiel i Zeruel. Jakoś wiedzą, gdzie iść.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Anioły
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:17:49 am »
Daviku, dwie uwagi: jeżeli celem aniołów są Evy a nie Lilith, do dlaczego Ramiel wiercił glebę a zaczął strzelać do Shinjiego dopiero jak on się zaczął? Ramiel to najlepszy przykład anioła, który nie przejmuje się Evami, dopóki nie wejdą mu w drogę.

Cytuj
Aha... i skoro Anioł miał rozwalić okolicę poprzez zwyczajne wygenerowanie supersilnego pola AT, to czemu tego nie zrobił? Co mu przeszkadzało?

No właśnie. Jeżeli chodziło mu tylko o to, żeby wybuchnąć i zniszczyć Evy, to czemu tego nie zrobił? Odpowiedź: bo naprawdę chciał wyrąbać dziurę w Geofroncie i dolecieć do Lilith.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything