Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 64734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 10, 2006, 07:49:26 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
wyłowiłem tylko "rodzynkę" o pasywnym polu At co jest według mnie jakąś bzdurą.


Tłumaczyłem co mam na mysli mówiąc o pasywności pola. Pole jest, ale bez efektów. Zwyczajny termin roboczy mający na celu rozróżnienie pola które posiadają ludzie od pola, które posiadają Anioły. Różnica jest na poziomie skuteczności posługiwania się polem, człowiek swojego pola kontrolować nie potrafi, a anioł jak najbardziej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anioły
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 12, 2006, 09:10:42 pm »
Cytuj
Pole jest, ale bez efektów.

Taaa-a, jeszcze tego brakuje bym zaczął wierzyć że moje ciało nie jest utrzymywane przez scięgna itp. tylko przez jakieś mistyczne pole... Czy Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz??

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 12, 2006, 09:22:48 pm »
Cytuj
jeszcze tego brakuje bym zaczął wierzyć że moje ciało nie jest utrzymywane przez scięgna itp. tylko przez jakieś mistyczne pole

Wysil się na tyle, zeby przeczytac o czym tu dyskutujemy. O anime. O serii Neon Genesis Evangelion. O takiej kreskówce, zrobionej przez Japończyków. Są tam wielkie bioroboty, mistyczne pola, potwory i czternastoletni piloci.
I owszem, w tej serii ciało w kupie trzyma jakieś mistyczne pole. Jak to pole znika, to w anime wszyscy ludzie zamieniają się w zupkę. Jak pole słabnie, to takiej albinotycznej dziewczynce ręka odpada. To, że każdy człowiek ma mistyczne pole mówi taki jeden gej, który naprawdę jest potworem z kosmosu.
My tu dyskutujemy o filmie i o tym, jak to w tym filmie wygląda. W wykreowanym przez twórców filmu świecie ludzie w kupie trzymani sa przez pole AT.

Zastanawiam się, czy serio piszesz, czy szukasz taniej zaczepki.

Cytuj
Czy Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz??

W sensie, że myślę, że tak jest naprawdę? Jeszcze świat realny nie pomylił mi się z fikcją z filmu.
Nie wierzę w pole AT. Wierzę w Ewangelię Chrystusową, a nie w Evangeliona.
Wystarczy?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anioły
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 13, 2006, 07:10:08 pm »
Cytuj
I owszem, w tej serii ciało w kupie trzyma jakieś mistyczne pole. Jak to pole znika, to w anime wszyscy ludzie zamieniają się w zupkę. Jak pole słabnie, to takiej albinotycznej dziewczynce ręka odpada. To, że każdy człowiek ma mistyczne pole mówi taki jeden gej, który naprawdę jest potworem z kosmosu

Trzeba przyznać że jakieś dziwne rzeczy wśród naiwnych szerzysz. Skoro to mistyczne pole trzyma tam wszystko w całości to zastanawiające jest że ciało zamiast się ropaść, rozpływa się... Jest  to zaprawdę dziwne, w dodatku że evy się nie rozpadają a trzyma je w całości takie samo pole...

Cytuj
Zastanawiam się, czy serio piszesz, czy szukasz taniej zaczepki.

Jak najbardziej poważnie.
Cytuj
Jeszcze świat realny nie pomylił mi się z fikcją z filmu.
Nie wierzę w pole AT. Wierzę w Ewangelię Chrystusową, a nie w Evangeliona.

Czyli i tak wierzysz w fikcje tylko że książkową.

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 13, 2006, 10:36:02 pm »
Cytuj
zastanawiające jest że ciało zamiast się ropaść, rozpływa się

Rei się zwyczajnie rozpadła. Zarówno ta zwykła, jak i GNR. W przypadku rozpłynięcia się ludzi rozpad był gwałtowny, a cząsteczki na które człowiek się rozpadł były mniejsze.

Cytuj
evy się nie rozpadają a trzyma je w całości takie samo pole

I właśnie dlatego wyróżniłem pojęcie pola pasywnego. Pole polu nierówne.

Ale chyba za bardzo schodzimy z aniołów jako takich na pole AT. Możemy się przenieść do odpowiedniejszego tematu, jakby co.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anioły
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 14, 2006, 09:25:42 pm »
Jak by co to możemy ale ja tego na pewno nie zrobię bo nie mam jak.
Cytuj
Rei się zwyczajnie rozpadła

Uleciała jej tylko ręka, dla Ciebie może to szczegół mały ale dla mnie to jest różnica. No i z miejsca sobie Rei dorobiła rączkę od tak więc co nagle jej pole spotężniało?? ;)
Cytuj
a cząsteczki na które człowiek się rozpadł były mniejsze.

Zrozum że ludzie się nie rozpadli tylko rozpuścili.
Cytuj
I właśnie dlatego wyróżniłem pojęcie pola pasywnego. Pole polu nierówne

Skoro trzyma je takie samo pole to skąd to nagłe rozróżnienie i czemu nie pocięła Cię nagle twoja brzytwa którą wciskasz wszędzie gdzie jest coś nie po twojej myśli??

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anioły
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 14, 2006, 09:31:55 pm »
A ja zaproszę to tematu o AT :)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 12, 2007, 03:44:40 pm »
Cytat: "Sachiel w innym temacie"
24 odcinek moment rozmowy Shina z Kaworu. Anioły są i owszem mistrzami w posługiwaniu się AT jednak nie każdy potrafi wykorzystywać AT tak jak jego poprzednicy. ( Teoria która mówi, że potrafią ale tego nie robia dla celów filmu jakoś do mnie nie przemawia )

Misato w Endzie mówi znamienne zdanie, że anioły to ludzie, którzy porzucili swą ludzką formę. Najistotniejsza różnica pomiędzy aniołem i człowiekiem, to posiadanie organu S2, który daje moc posługiwania się polem AT (i nieśmiertelność). Obrazowo mogę powiedzieć, że było to tak, że najpierw były sobie dwa ludzie, a potem jeden ludź dostał owoc i miał moc, żeby przybrać dowolny kształt i stał się aniołem. To właśnie mocą pola AT Rei odtwarza se rękę, Ewa robi sobie rękę, Israfel dzieli się i łączy, Iruel zmienia swoją strukturę, Armisael kiełkuje z Evy 00 Drzewo Życia i zmienia się w Rei, Lilith przybiera postać GNR itp.
Zaznaczam, ze nie wiem na ile poszczególne anioły potrafią się zmieniać, nie wiem czy Gagiel umie zmienić się w zwierzę lądowe, ale wiem, że jego forma nie była z góry zdeterminowana jak to ma się w naszym przypadku (nie zadecydujesz sobie, że będziesz smokiem).


Cytuj
Zaraz zaraz twierdzisz najpierw, że anioł dowolnie potrafi używać pola AT czego nie potrafi człowiek (...) Po czym za chwile twierdzisz, że Kaworu to człowieko-anioł. Nie zgodzę się z tym Kaworu to anioł, który przy pomocy AT przybrał ludzką formę. Kaworu był aniołem czemu nie zaprzeczysz tak jak i temu że anioł musi posiadać S2.

Jest różnica pomiędzy aniołem bytowym a funkcjonalnym. Bytowo taka Eva 01 jest aniołem. Ma ciało anioła? Ma. Ma duszę? Ma organ S2? Ma wszystko. Żadnym Samshelem, czy Adamem nie jest.
Z kolei taki Kaworu jest bytowo człowiekiem (ma ludzkie ciało, a dusza ludzka i anielska nie różni się bytowo). Kaworu jest świadomy bycia Adamem, więc był w stanie opanować swoje AT (zwykły człowiek też ma potencjalną możliwość władania polem do tego stopnia - nikomu się to jednak nie udało ;)). Kaworu poprzez wykonywanie konkretnego zadania miał możliwość wpisania się w przepowiednię mówiącą o Tabrisie i został tym aniołem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Niuniek

Anioły
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 12, 2007, 08:09:19 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Misato w Endzie mówi znamienne zdanie, że anioły to ludzie, którzy porzucili swą ludzką formę.


A czy tak samo było z Yui? Bo ona dobrowolnie zrezygnowała ze swego ciała aby uzyskać ciało Evy.... Potem, gdy Eva01 zjadła S2, dodała do tego nieśiertelność. Czy oznacza to, że stała się aniołem? Czy nadal jest tylko człowiekiem? Bo pogubiłem się już trochę w twoich definicjach Dreadzie.

Czym się różni człowiek od anioła? Tym jednym wyborem - chcę nadal być człowiekiem, albo zostać aniołem? Ale przecież to Yui miała tylko taki wybór, prawda? (nie wiem jak było z matką Asuki, ani czyja dusza była w 00, czy też jest tam w ogóle)

Mam nadzieję, że to pytanie pasuje do tego tematu, bo nie wiem, czy w NGE poza S2 cokolwiek odróżnia ludzi od aniołów.

Offline Sachiel

Anioły
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 12, 2007, 08:20:34 pm »
Podczas czytania zagranicznych stron natknąłem się na teorie, że w unicie 00 znajduje się część duszy Naoko. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, jednak z drugiej strony tłumaczyło by zachowania 00. Sam nie popieram tej teorii wydaje mi się ona mało prawdopodobna biorąc pod uwagę co się stało z matką Asuki po owym eksperymencie.
od save me from my friends.
 I can protect myself from my enemies.

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 12, 2007, 09:34:45 pm »
Cytuj
Czy nadal jest tylko człowiekiem?

Eva z S2 jest bogiem :o

Cytuj
nie wiem jak było z matką Asuki, ani czyja dusza była w 00, czy też jest tam w ogóle

Tylko eva-01 miała duszę, tamto w 02 mogło być np zapisem osobowiści :idea:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 12, 2007, 09:45:39 pm »
Cytat: "@"
Eva z S2 jest bogiem

A nie jak Bóg?
Różnica taka, że nie Eva stworzyła Wszechświat, a poprostu ma opcję "zrób co chcesz", ale i to w tylko w zasięgu fizycznych oddziaływań. Czyli jednak nie "wszechmocna".
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 12, 2007, 09:47:14 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"
Cytat: "@"
Eva z S2 jest bogiem

A nie jak Bóg?
Różnica taka, że nie Eva stworzyła Wszechświat, a poprostu ma opcję "zrób co chcesz", ale i to w tylko w zasięgu fizycznych oddziaływań. Czyli jednak nie "wszechmocna".

Eva 01 z S2 jest bogiem, nie Bogiem ;) Patrz definicja bóg w NGE :idea:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 12, 2007, 09:59:47 pm »
Cytat: "@"
bogiem, nie Bogiem ;)

Ok, se na AQQ wyjąsniliśmy. Mój błąd.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 13, 2007, 08:56:52 pm »
Seele powiedziało ze mają własnego boga... ze to jest bluznierstwo. to był plan komendanta ikariego żeby z evy 01 zrobic boga... samo seele mowilo ze nie zauwazyli kiedy Gendo przecioł smycz... zauwazyli ze on ma swoje własne plany i postanowili go bardziej pilnowac... ale skoro eva był takzwanie  wszechmocna to czemu nie zniszczyła seryjnych ev co? przeciesz mogła sie bronic ? a nawet nie próbowała wystawic pola at przeciw nim... a nadodatek seryjne evy przebiły sie przez pole at evy 01 [mi chodzi o ten typ teraz pola at co nie pozwala sie rozpac]i stworzyły drzewo życia.  Ale zauwazcie jedno seryjne evy odrózniało tylko to od boga że nie mialy duszy... ale reszte miały  :) i tak sobie mysle czy według wczesniejszego planu seele nie mieli sie oni czasami połaczyc z evami i zostac bogami [tak jak yui ]

 

anything