Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 237097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:33:45 am »
Mi bardziej kojarzy się z Devil May Cry . Zwłaszcza kiedy sterowało się Vergilem (tym z 4 części)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 02:09:34 pm wysłana przez Hollow »

Offline Hunter Killer

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #856 dnia: Styczeń 01, 2017, 07:16:52 pm »
Łoo Touhou w 3D... animacja fajna i szalona walka prosto z animu. Ja mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o zręcznościówki, ale muzyka w tle bardzo sympatyczna.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #857 dnia: Maj 18, 2017, 05:25:31 pm »
Polacy zrobili ładnie wyglądającego jRPG. Na pewno wypróbuję :


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #858 dnia: Maj 29, 2017, 09:44:03 am »
Regalia zbiera całkiem niezłe oceny. Skończyłem NieR: Automata to można się i za to zabrać.

PS. NieR: Automata jest kapitalne i mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo fajna historia, mistrzowski gamelplay i zapadające w pamięć postacie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #859 dnia: Maj 30, 2017, 07:34:05 am »
Obie gry chętnie bym obadał. Serię Disgaea uwielbiam, więc obstawiam, że Regalia również by mi podeszła. Natomiast w NieR'a mam ochotę zagrać, odkąd zobaczyłem gdzieś walkę z bossem wyglądającą jak jakieś bullet hell z Touhou. Zobaczymy, może w wakacje coś ruszę. :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #860 dnia: Maj 31, 2017, 08:26:54 am »
Natomiast w NieR'a mam ochotę zagrać, odkąd zobaczyłem gdzieś walkę z bossem wyglądającą jak jakieś bullet hell z Touhou.

Ha! Dokładnie to samo przyciągnęło mnie do NieR : ) Walki z bossami na hardzie potrafią przyprawić o ból głowy nie gorzej od Touhou. Dużym plusem gry jest to, że można ja lekką ręką przejść trzy razy, bo NG+ i NG++ jest z perspektywy innych postaci; jestem właśnie na NG+ i gram S9 - fabuła ja na razie ta sama, ale sporo akcji do tej pory nie widziałem, bo S9 coś tam robił sam i teraz wiem, co robił (albo trzeba robić to, co w pierwszym przejściu mówił, np. że coś hackuje) : )

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 28, 2017, 08:20:03 pm »
Nawet nie wiedziałem, że są narzędzia do automatycznego tłumaczenia VN w czasie gry. Próbuję właśnie zmusić VNR do działania razem z Atlasem i poprawnego tłumaczenia "Madou Koukaku" : )

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #862 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:50:28 am »
Skończyłem Madou Koukaku i mam mieszane uczucia. Jak gra sama w sobie jest całkiem fajna, to jednak nie wciągnęła mnie i wątpię, by chciało mi się grać w NG+. W przeciwieństwie do starszych produkcji Eushully tu mamy strategię i fabułę, która kręci się dookoła rozgrywek politycznych dość oderwanych od postaci. Fabuła jest z rozmachem, są zdrady i zwroty akcji etc., ale nie potrafiłem się w to wczuć. Dodatkowo wątki z postaciami są raczej poboczne i ja przynajmniej nie miałem wrażenia, że większość postaci jest w tej fabule ważna (mało kto miał własny wątek, a jak już miał, to była to po prostu łatwa bitwa o coś tam). Postacie po prostu sobie były.
Z powyższymi odczuciami coś wspólnego miało bełkotliwe automatyczne tłumaczenie z VNR, ale dobre tłumaczenie mogło co najwyżej polepszyć odbiór, jednak na pewno nie zmieniłoby ogólnego wrażenia.

Teraz zabieram się za Amayui Castle Meister, które podobno fabularnie i gameplayowo nawiązuje do Kamidori Alchemy Meister, a z Madou Koukaku wzięto rozbudowę miasta. Zobaczymy.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwiec 13, 2018, 10:21:00 pm »
Bump:
Takie pytanie o ocenę gry - na GoG.com jest przecena serii Higurashi When They Cry Hou. Nie tak dawno pograłem w Doki Doki Literature Club i mi się nawet podobało, więc trochę jestem zainteresowany czymś podobnym (anime + horror). Ktoś grał i może mi powiedzieć czego się spodziewać? (Pytam w ten sposób, bo bardziej mi zależy na nie przeinwestowaniu czasu niż pieniędzy.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwiec 14, 2018, 02:40:05 pm »
Swego czasu Riczu się zachwycał. Zresztą, nie tylko on - gra jest stara i jak jeszcze miała tylko fanowskie tłumaczenie chapterów, to ludzie się w to zagrywali i bardzo chwalili. Tylko zainteresuj się bardziej tematem i poczytaj o tym, jak gra jest skonstruowana. Tam jest masa chapterów itp. i nie wiem czy wszystko wychodzi od razu, czy też nie, jak jest z grami z tego cyklu itp.