Autor Wątek: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'  (Przeczytany 445468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joshua

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 29, 2006, 07:40:22 am »
Za offtopy chyba też?  :evil:
Widział ktoś kiedyś ten konha sport festiwal? Wyszedł świetny :badgrin: Zabiło mnie w nim to, że Naruto chciał udać się do WC, za większą potrzebą w przerwach między konkurencjami, lecz ciągle coś mu przeszkadzało. Skończyło się tym, że popuścił w majtki  :lol:
img]http://img83.imageshack.us/img83/1993/sygnaturka2ja0.jpg[/img]
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
猿 渡 大 輝

Offline Dreadorus Maximus

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 29, 2006, 09:08:56 am »
Podobnie jak za zbyt wysoki podpis ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krzychukris

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 31, 2006, 07:26:16 pm »
Może mi ktoś podać adres strony z opisem wszystkich odcinków (anime) Naruto. Sam za nic w świecie nie mogę znaleźć...a akurat mam szanse obejrzeć trochę epów właśnie tej nocki.

BTW: To mniej- więcej od 21 do 30 odcinka będzie miała miejsce walka Lee Rock'a z Gaara'ą?

Z góry dzięki.
)xxxx[]===================>

<===================[]xxxx()

Offline Joshua

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 31, 2006, 08:35:45 pm »
21-30 odcinek hmm. w 21 odcinku Grupa nr. 7 wraca z misji w kraju fal, gdzie miała pamiętna walka z Zabuzą i Haku(IMO najlepsza misja w całym NAruto). do epa 30, to zacznie się drugi egzamin na Chuunina czyli Las smierci. Walka Rock Lee z Gaarą pustyni będzie koło 60 epizodu.
img]http://img83.imageshack.us/img83/1993/sygnaturka2ja0.jpg[/img]
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
猿 渡 大 輝

Offline Krzychukris

Pytania
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 10, 2006, 06:33:33 pm »
Cytuj
Walka Rock Lee z Gaarą pustyni będzie koło 60 epizodu.


Dzięki, znalazłem. To jednak około 50 odcinek (teraz to i sam zapomniałem, który dokładnie...). Hej no, Lee- kun to niezły kozak; za nic nie mogę zrozumieć jak on mógł przegrać...

Mam jeszcze kilka pytań:
- czy po 35 tomach mangi, powstaną jeszcze jakieś?
- rysownik się w międzyczasie zmienił czy mi się tylko zdaje ( mam kilka screen'ów z tomu 3 i 27, więc porównałem)?
- anime wychodzi dalej czy już się skończyło?

BTW:Wpieniła mnie jedna rzecz. Mianowice to, że Lee aby uzyskać tak znakomitą szybkość ataków musiał trenować kilka ładnych lat, natomiast Sasuke osiągnął to samo w miesiąc. Lee na widowni oglądając jego popis może mu tylko pozazdrościć (talentu, zdolności do uzywania Genutsu itp.).

Heeej, wiem że brzmi to jakbym się kurcze żalił, ale zmiażdżył mnie ten motyw. To takie mówienie dziecku w twarz: mały daj se spokój- ciężką pracą i tak nic nie osiągniesz...gnojek z sąsiedztwa zrobi to samo co ty 10x- y szybciej, jesteś do luftu...

To ma być anime dla dzieci? Ja wiem? Chyba autorzy wyznają jakieś poronione wartości moralne... A co wy o tym sądzicie?

 :?
)xxxx[]===================>

<===================[]xxxx()

Offline Beryl

Re: Pytania
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 10, 2006, 08:28:11 pm »
Cytat: "Krzychukris"


Mam jeszcze kilka pytań:
- rysownik się w międzyczasie zmienił czy mi się tylko zdaje ( mam kilka screen'ów z tomu 3 i 27, więc porównałem)?

Byłby z tym kłopot, skoro rysownik jest jednocześnie scenarzystą... Styl mu się musial zmienić, względnie wymienił wszystkich pomocników.^^
Cytat: "Krzychukris"

BTW:Wpieniła mnie jedna rzecz. Mianowice to, że Lee aby uzyskać tak znakomitą szybkość ataków musiał trenować kilka ładnych lat, natomiast Sasuke osiągnął to samo w miesiąc. Lee na widowni oglądając jego popis może mu tylko pozazdrościć (talentu, zdolności do uzywania Genutsu itp.).

Heeej, wiem że brzmi to jakbym się kurcze żalił, ale zmiażdżył mnie ten motyw. To takie mówienie dziecku w twarz: mały daj se spokój- ciężką pracą i tak nic nie osiągniesz...gnojek z sąsiedztwa zrobi to samo co ty 10x- y szybciej, jesteś do luftu...
 :?

A czemu okłamywać dzieciaki i wmawiać im, że każdy jest jednakowo utalentowany i może wszystko? Życie nie jest uczciwe i sprawiedliwe, tylko by się dzieciak rozczarował.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Joshua

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 11, 2006, 09:34:34 am »
1-Nie! Mangi jest więcej, mam już skany 3 pierwszych rozdziałów 36 tomu, tak więc będzie tego troche więcej(przecież Naruto musi zostać Hokage).
2-Rysownik się nie zmienił, zmienił się tylko styl kreski
3.Anime wychodzi ciągle, lecz niestety nie mam dobrych wiadomości- od 160 odcinka są to same zapychacze.
Co do Lee i Sasuke, to jest naturalna kolej rzeczy. Koleś który ma talent i nieudacznik, który ciężko racuje. Który szybciej osiągnie sukces? Ten drugi.
img]http://img83.imageshack.us/img83/1993/sygnaturka2ja0.jpg[/img]
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
猿 渡 大 輝

Offline Beryl

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 11, 2006, 12:34:47 pm »
Cytat: "Joshua"
Koleś który ma talent i nieudacznik, który ciężko racuje. Który szybciej osiągnie sukces? Ten drugi.

Podwarunkiem, że ten z talentem  też nie pracuje ciężko.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline steelie

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:53:25 pm »
Cytat: "Krova w SE o Naruto"
z ciekawymi postaciami

Według ciebie w Naruto, shounenie jakich wiele, są lepsze i bardziej złożone postacie niż w NGE?

Cytuj
Bo Naruto też wszyscy znają i też jest klasykiem.

Bardzo śmieszne. Wiesz ty w ogóle co to jest klasyka czy tylko tak rzuciłeś, bo się tą serią podniecają tysiące dzieciaków na całym świecie?

Cytat: "Krova"
Cytuj
Jak by nie patrzeć, w tej grupie NGE jest jednak najlepszy.

Jak by nie patrzeć, to z tej grupy oglądałeś tylko NGE, hipokryto.

Naruto czytałem, a manga jest podobno nawet lepsza od anime.
A słowo "hipokryta" akurat nie bardzo w tym kontekście pasuje.

Offline Krova

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:22:37 pm »
Cytat: "steelie"
Cytat: "Krova w SE o Naruto"
z ciekawymi postaciami

Według ciebie w Naruto, shounenie jakich wiele, są lepsze i bardziej złożone postacie niż w NGE?


 Nie napisałem, że są bardziej złożone. Bardziej mi przypadły do gustu, niż mały załamany psychopata, dziewczyna z przerośniętym ego i bezuczuciowe dziecko - klon. Przy Naruto cieszyłem się jak dzieciak kiedy bohater odwalił super-mega-miażdżącą technikę, przy NGE wiedziałem, że Shinji po pokonaniu Anioła znowu się załamie.

Cytuj
Cytuj
Bo Naruto też wszyscy znają i też jest klasykiem.

Bardzo śmieszne. Wiesz ty w ogóle co to jest klasyka czy tylko tak rzuciłeś, bo się tą serią podniecają tysiące dzieciaków na całym świecie?

 A NGE podniecają się setki licealistów/studentów którzy bzdurnie interpretują każdy szczegół anime.

   Według mnie Naruto już jest klasykiem. Nawet jeśli nie jest, to będzie. Żeby anime było klasykiem, nie musi mieć x lat, musi być znane i lubiane na bardzo dużą skalę, rozpoznawalne nawet przez osoby nie interesujące się anime. Z pewnością więcej osób na ulicy skojarzy tytuł "Naruto" niż "Neon Genesis Evangelion". Ba, kilka razy ktoś mnie pytał, co to właściwie to Naruto, bo słyszał o tym, ale nie wie, co to jest.

Cytat: "Krova"
Cytuj
Jak by nie patrzeć, w tej grupie NGE jest jednak najlepszy.

Jak by nie patrzeć, to z tej grupy oglądałeś tylko NGE, hipokryto.

Naruto czytałem, a manga jest podobno nawet lepsza od anime.
A słowo "hipokryta" akurat nie bardzo w tym kontekście pasuje.[/quote]
Akurat się z Tobą zgodzę, nie miałem co napisać (:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:32:03 pm »
Aby postacie były ciekawe wystarczy, żeby co pewien czas uczyły się super-mega techniki i waliły banały w stylu "nie należy porzucać marzeń, tylko wierzyć w siebie, ach ach"?

A żeby być uznanym za klasykę seria musi się czymś in plus wyróżniać w swoim gatunku. Naruto to bardzo typowy shounen, a z tego gatunku za klasykę można uznać chyba tylko DB, a i to z niewiadomych dla mnie powodów, może było pierwszą tego typu serią?
Bo o takiej np. amerykańskiej Godzilli też wielu ludzi słyszało, nawet jak nie interesują się filmem.

Offline Beryl

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:33:09 pm »
Cytat: "Krova"

 Nie napisałem, że są bardziej złożone. Bardziej mi przypadły do gustu, niż mały załamany psychopata,

Gaara?
Cytat: "Krova"
dziewczyna z przerośniętym ego

Sakurcia?
Cytat: "Krova"
i bezuczuciowe dziecko - klon.

Sasquacz?^^

Żarty żartami ogólnie popieram. Może i nie eksponują tak potwornie swojej pokręconej psychiki i bolesnego dzieciństwa, ale jakieś przyjemniejsze w odbiorze są, niż evowa ekipa, nad którą się człowiek slinił i nad której losem użalał, jak był zangstowaną nastolatką.^^

Cytuj
Aby postacie były ciekawe wystarczy, żeby co pewien czas uczyły się super-mega techniki i waliły banały w stylu "nie należy porzucać marzeń, tylko wierzyć w siebie, ach ach"?

Nie, najwyraźniej wystarczy, żeby się nad soba użalały...
Cytuj

a z tego gatunku za klasykę można uznać chyba tylko DB, a i to z niewiadomych dla mnie powodów, może było pierwszą tego typu serią?

Nie, bo masa dzieciaków się tym zachwycała. I do dziś zachwyca, wspomina z sentymentem. Może i Naruto w tej chwili klasyką nie jest - nazwę to tak dopiero za pięć lat, jesli wciąż będziemy o tym gadać i do tego się odwoływać - ale przypuszczam, ze będzie, sądząc z powodzi fanowskiej twórczości, jaką wywołuje, jak Eva kiedyś, jak DB do dziś.


A poza tym dyskusja jest na poziomie "O wyższości Władcy Pierścieni nad Harrym Potterem"... Inny gatunek, inne standardy. W jednej serii bohaterowie muszą się łamać, angstować i wygłaszać filozofię, w drugiej muszą swoj angst przezwyciężać i wygłaszać choćby i banały. Zresztą, to mi sie podoba. Mają po dwanaście lat, więc i mądrości wygłaszaja takie, jakie do ich wieku pasują.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Krova

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:53:04 pm »
Beryl bardzo trafnie zauważył. Nie możesz mieć pretensji, że w Naruto nie ma super przemyślanych postaci. Bo nie ma. Bo to shounen. Ale i tak stoi o wiele wyżej od DB, gdzie 90%bohaterów miało cel po prostu 'być mega pakerem i wszystkich pozałatwiać!" Tutaj każdy ma swój cel.

 To tak samo jakbym zaczął mówić, że NGE ma słabsze walki, niż Naruto. Bo ma, a sam twierdziłeś, że to shounen, a?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:58:33 pm »
Ale Naruto jest taki sam jak i inne shouneny. W takim razie za klasykę trzeba uznać jeszcze Bleacha, Inuyashę, Full Metal Alchemist i masę innych bardzo podobnych shounen, których teraz nie pamiętam.

Offline Krova

Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 03, 2006, 07:09:16 pm »
Bleach przeminie, FMA przeminie, Inuyasha przeminie, a Naruto ciągle będzie. Tak to już jest, tak samo było z DB, wtedy też były inne shouneny, a jednak. I tak samo z NGE, są inne anime o mechach, ale Evangelion ma w sobie to 'coś' (zalet nie chce mi się wymieniać, oboje wiemy jakie są), co sprawia, że dużo osób je obejrzało kiedyś i ogląda dziś.
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything