trawa

Autor Wątek: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'  (Przeczytany 445011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 25, 2008, 06:38:48 pm »
Cytuj
nolifesking - znaczy oni na serio to nazywają się Rock Lee i Jiraya, a ja nazwałem ich tak jak nazywa ich Naruto
Nie wiem jak to jest w oryginale, ale myślę, że słumaczenie nie jest takie złe ogólnie. 
Ech...
Jiraya "ero sennin" albo po angielsku "hermit". Ja tu nie widze nigdzie pustelnika. Zwłaszcza, że z niego był taki pustelnik jak ze mnie mistrz kaligrafii.
Rock Lee "fuzzy eyebrows" (jeśli dobrze pamiętam). No cóż Brewka..... etoooo eto... no nic pech, że po polsku brzmi to jak brzmi. Ale rzeczywiście jakby się zastanowić to ciężko znaleźć dobre tłumaczenie.
"Ten teges" ? To pewnie chodzi o to dattebayo, które Naruto dodaje na końcu zdań. To już lepiej jakby to zostawili w spokoju (usunęli albo nie tłumaczyli).

Powtórzę " jak dobrze, że nie czytam mangi po polsku" ;].

Btw. Grzybiarzu zmieniłeś Avatar!! Jak mogłeś!!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 25, 2008, 07:06:15 pm »

Powtórzę " jak dobrze, że nie czytam mangi po polsku" ;].

Czasami cieszę się, że czytam mangi (co innego komiksy) tylko po polsku, bo dzięki temu nie mam takich rozterek czy tłumaczenie jest dobre czy nie - cieszę się, że w ogóle coś wydają  :)
Cytuj
Btw. Grzybiarzu zmieniłeś Avatar!! Jak mogłeś!!

Fajny, prawda?  :D

P.S. Zachaczająć o DB... W którym tomie mangi kończy się Frreze Saga?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 07:08:39 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline Beryl

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 25, 2008, 08:05:01 pm »
Jiraya "ero sennin" albo po angielsku "hermit". Ja tu nie widze nigdzie pustelnika. Zwłaszcza, że z niego był taki pustelnik jak ze mnie mistrz kaligrafii.
Przypuszczalnie to przez analogię do Żółwiego Pustelnika, który faktycznie mieszkał zupełnie sam. Poza żółwiem. "Zboczony Nieśmiertelny" może i byłoby właściwsze, ale tu mógłbyś się czepiać, że facet nie jest nieśmiertelny, jak i nie mieszka w pustelni.
Cytuj
Rock Lee "fuzzy eyebrows" (jeśli dobrze pamiętam). No cóż Brewka..... etoooo eto... no nic pech, że po polsku brzmi to jak brzmi. Ale rzeczywiście jakby się zastanowić to ciężko znaleźć dobre tłumaczenie.
A tu się już czepiasz - moim zdaniem to jest bardzo fajnie przetłumaczone. I dobrze oddaje to co ma być, i naturalnie brzmi.
Cytuj
"Ten teges" ? To pewnie chodzi o to dattebayo, które Naruto dodaje na końcu zdań. To już lepiej jakby to zostawili w spokoju (usunęli albo nie tłumaczyli)
.
Też nie wiem, o co ci chodzi. Nie tłumaczone byłoby dziwne, usunięte byłoby zbędną ingerencją w oryginał. A tak jest i nienachalnie i naturalnie - może za mało masz w otoczeniu osób, które w co drugie zdanie wtrącają "ten teges", "co nie?" albo "no nie?" albo "zasadniczo" względnie "względnie".^^ Jakby "lelum polelum" wtrącał, to bym była twego zdania, ale "ten teges", no, dobrze oddaje tę postać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 08:06:36 pm wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 25, 2008, 08:31:30 pm »
Podoba mi się polskie tłumaczenie FMA, hellsinga ale nie naruto. Może i faktycznie tłumacz dobrze robi przekładając na polski nazwy technik, ale wolę czytać je w oryginale.  A "ten teges" to nawet śmiesznie nie brzmi, raczej żenująco.
Co do mangi to trening naruto nie za bardzo mnie interesuje, tylko kolejna walka Sasuke, może pokaże co potrafi z nowymi umiejętnościami.
A kiedy w anime fillery się skończą ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 25, 2008, 08:39:14 pm »
Czy równo z tomem 27 w Naruto zaczyna się jakaś nowa seria? O co właściwie chodzi?

P.S. Tłumacznie FMA świetne jest!

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 25, 2008, 09:54:22 pm »
Anonimowy Grzybiarz: nie, akcja przenosi się 3 lata później, dzięki temu większość bohaterów dostała nowe wdzianka i trochę urosła, nieliczni nauczyli się czegoś nowego :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 25, 2008, 09:55:09 pm »
Cytuj
P.S. Zachaczająć o DB... W którym tomie mangi kończy się Frreze Saga?

W 28 tomie frizer ginie.

Cytuj
Czy równo z tomem 27 w Naruto zaczyna się jakaś nowa seria? O co właściwie chodzi?

W 27 tomie kończy się walka Nauto i Sasuke. Potem jest kilka rozdziałów o tym jak Kakashi zdobył Sharinngana (słynne "Kakashi Gaiden"). W 28 tomie mija już 2,5 roku i Naruto powraca z treningu i dalej chce szukać Sasuke. Od tego tomu zaczyna się seria anime Naruto Shippuden.

Offline nolifesking

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:33:12 pm »
Cytuj
nieliczni nauczyli się czegoś nowego Smile
Zaliczyłem lola tutaj.
Ja bym powiedział, że wszyscy się czegoś nauczyli. Czytaj sam po co mamy Ci spojlerować ;]

Cytuj
Potem jest kilka rozdziałów o tym jak Kakashi zdobył Sharinngana (słynne "Kakashi Gaiden")
Niestety pominięte w anime :(

Cytuj
akcja przenosi się 3 lata później
ściśle rzecz biorąc to dwa i pół toku później  ;-)

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:44:20 pm »
w mandze było chyba 3 lata, 2,5 roku w anime ponieważ fillery puszczali

Jak dla mnie większość ulepszyła już posiadane techniki, jak np
Spoiler: pokaż
 Naruto  rasengana czy Lee potrafi otwierać więcej bram, tenten rzucać większą ilością ostrych przedmiotów Shikamaru "podnosić" cień. To Sakura nauczyła czegoś nowego i Sasuke który teraz jest wręcz przegiętym bohaterem


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:55:19 pm »
W mandze też była 2 i pół roku



Faktycznie z Sasuke przesadzili.  Nie mogę się doczekać aby zobaczyć Paina w akcji (a raczej wszystkich Painów  :badgrin: ).

Offline nolifesking

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:57:26 pm »
odp na spojler:
Spoiler: pokaż
Daj spokój Konował :/ Przepakowali tego Saska. Teoretycznie gość jest nieśmiertelny i nie do pokonania, ale zapewne na potrzeby fabuły okaże się, że to wciąż nie wystarczająco... jasne ... Sasuke już jest bogiem to co będzie dalej ^^'. A Naruciak ma teraz fajny trening z żabkami :D Ciekawe czy jemu uda się opanować żabie techniki najpierw zmieniał się w lisa, teraz będzie zmieniał się w żabe.. albo lisożabę...



dzięki Hollow. Okazuje się, że miałem racje :D

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:08:54 pm »
sorry, faktycznie pomyliłem daty
nolifesking: ja wiem że go przepakowali, pisałem o tym wyżej. Jednak serce do walki i chęć uratowania przyjaciela (przed czym ? Chyba przed samym sobą, ale tutaj to specjalista jakiś by się przydał) pozwoli naruto pokonać sasuke i skierować na właściwą drogę.
Pein teraz sobie raczej nie powalczy, nie znajdzie w wiosce tego kogo szuka, a szkoda, potrafi/potrafią efektownie walczyć.

Spoiler: pokaż
A hitem następnych epizodów niech będzie walka Sasuke vs 8-tailed beast. Trening zawsze może poczekać.:P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 26, 2008, 10:08:26 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Czekam na ten tom 28 i dalsze, bo chcę zobaczyć
Spoiler: pokaż
nowego kolesia http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ms/thumb/b/b7/Sai_shippuden.PNG/250px-Sai_shippuden.PNG który dołączy do Kakashi team zamiast Sasuke :)
Dodatkowo zaciekawiliście mnie wątkiem Kakashiego i jego Sharingana :)
Zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2008, 10:12:56 am wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 26, 2008, 11:19:17 am »
Teraz tylko czekam na kolejny film kinowy.


Pewnie jak zwykle ni z gruszki ni z pietruszki pojawią się jacyś ninja z wioski o której nikt nie słyszał i zacznie się kolejna zadyma.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 26, 2008, 12:00:03 pm »

Pewnie jak zwykle ni z gruszki ni z pietruszki pojawią się jacyś ninja z wioski o której nikt nie słyszał i zacznie się kolejna zadyma.

Przecież właśnie o to chodzi  :D

 

anything