Autor Wątek: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'  (Przeczytany 445201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #750 dnia: Sierpień 08, 2009, 06:29:52 pm »
Raczej mogliby, ale chyba nie opłaca im się marnować czasu na ćwiczenie innych technik. Dzięki Byakuganowi można blokować zdolność przeciwnika do korzystania z technik (uderzając w odpowiedni punkt na ciele). Do tego wymagane jest tylko umiejętność do walki w zwarciu. I może jeszcze kontrolowanie chakry dzięki czemu można używać na przykład kaiten co daje im absolutną ochronę przeciw atakom przeciwnika. A że Byakugan widzi wszystko dookoła to dodatkowo zawodzą wszystkie techniki ukrywania.

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #751 dnia: Sierpień 08, 2009, 06:47:14 pm »
Też prawda. Tyle że same oczy miały być potężniejsze od scharingana a za wiele nie potrafią jedynie 360 stopni pola widzenia(jak wspomniałeś) i widzenie przepływu chakry. Gdzie scharnigan niby ten słabszy oferuje kilka poziomów oraz więcej możliwości. Nie ukrwyam że spodziewałem się więcej po tym całym byakuganie. Oraz jak zauważyłem wszyscy chętnie sobie przeszczepiają byakugan czy scharingan, ale ciekawe czemu nikt nie zrobi sobie 2 in 1  :p  co by się uzyskało nie sam owity efekt i nie ograniczone możliwości.

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #752 dnia: Sierpień 08, 2009, 07:09:17 pm »
Tylko, że sharinngan przeciąża ciało gdy jest za często używany, a Byakugan też musi mieć jakiś skutek uboczny skoro kolę z obstawy mizukage zasłania ciągle to oko. Moim zdaniem Byakugan bez problemu może pokonać użytkownika sharinngana. Po pierwsze Byakuan nie wymaga bezpośredniego kontaktu wzrokowego z przeciwnikiem więc najgroźniejsze techniki sharinngana nie działają. Do tego styl walki Juken nie da się skopiować. A jeśli ktoś z Byakuganem trafi przeciwnika z obieg chakry to wszystkie techniki zostają zablokowane.

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #753 dnia: Sierpień 09, 2009, 09:09:56 am »
Tylko, że sharinngan przeciąża ciało gdy jest za często używany, a Byakugan też musi mieć jakiś skutek uboczny skoro kolę z obstawy mizukage zasłania ciągle to oko.
Tak pomyślałem ale możliwość też jest taka że scharingan można zakryć aby nie przeciążać ciała (jak wspomniałeś). A byakugan nawet przeszczepiony trzeba uaktywnić więc przed nim to zwykłe oko, ale to tylko przypuszczenia. A zasłania może kogo z powodu przeciwników by to było zaskoczeniem. Tak czy tak w pełni i bezpieczniej używają tych oczu tylko ludzie z danego klanu.

Moim zdaniem Byakugan bez problemu może pokonać użytkownika sharinngana. Po pierwsze Byakuan nie wymaga bezpośredniego kontaktu wzrokowego z przeciwnikiem więc najgroźniejsze techniki sharinngana nie działają. Do tego styl walki Juken nie da się skopiować. A jeśli ktoś z Byakuganem trafi przeciwnika z obieg chakry to wszystkie techniki zostają zablokowane.
Tak to prawda to jest plus byakugana że nawet stojąc tyłem widzi co się dzieje i dzięki temu nie musi utrzymywać kontaktu wzrokowego. Jednak żeby zablokować przepływ chakry za pomocą jukena to musi go dotknąć a scharingan oferuje wachlarz możliwości(np. kolny, czasoprzestrzenne techniki)
Na pewno użytkownik byakugana ma przewagę jak mówisz.
Prędzej zastanawiała mnie sprawa mangekoku kakaschiego jak on go osiągnął. Wyjaśnienie może być jedno. Jeśli ktoś z klanu uchiha dostanie oczy drugiej osoby z swojego klanu to otrzymuje wiecznego mangekoku(nie ślepnąc). Więc jeśli kakasch otrzymał oko to wiecznego nie może mieć bo nie jest z klanu uchiha ale może osiągnąć mangekoku.

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #754 dnia: Sierpień 09, 2009, 02:04:11 pm »
Prędzej zastanawiała mnie sprawa mangekoku kakaschiego jak on go osiągnął.

Aby osiągnąć mangekoku sharinngana trzeba zabić kogoś bliskiego. Możliwe, że Kakashi obwinia się za śmierć Obito ( w końcu nie bez powodu tak często ślęczy przed pomnikiem z jego nazwiskiem) i czuje się jakby zabił go własnoręcznie. Możliwe, że to uwolniło tą moc.

Offline kamilosbetlejows

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #755 dnia: Sierpień 09, 2009, 04:32:42 pm »
Jednak żeby zablokować przepływ chakry za pomocą jukena to musi go dotknąć a scharingan oferuje wachlarz możliwości(np. kolny, czasoprzestrzenne techniki)
czasoprzestrzenne techniki nie wszyscy mają zależy to od sharingana jaka osoba posiada
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #756 dnia: Sierpień 09, 2009, 05:10:56 pm »
Aby osiągnąć mangekoku sharinngana trzeba zabić kogoś bliskiego. Możliwe, że Kakashi obwinia się za śmierć Obito ( w końcu nie bez powodu tak często ślęczy przed pomnikiem z jego nazwiskiem) i czuje się jakby zabił go własnoręcznie. Możliwe, że to uwolniło tą moc.
Tak to prawda taka jest zasada ale nie wiadomo jak to się ima osób nie będących uchiha.

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #757 dnia: Sierpień 09, 2009, 07:38:25 pm »
Chyba Kakashi musiał wypracować wszystkie zdolności sharinngana tak samo jak członkowie klanu Uchiha. W końcu na początku też miał oko z 2 "łezkami" tak jak Sasuke na początku, a potem rozwinął się do normalnego, więc mangekypu sharinngan też pewnie zdobył poprzez "zabójstwo" swojego najlepszego przyjaciela.

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #758 dnia: Sierpień 09, 2009, 07:54:12 pm »
Chyba Kakashi musiał wypracować wszystkie zdolności sharinngana tak samo jak członkowie klanu Uchiha. W końcu na początku też miał oko z 2 "łezkami" tak jak Sasuke na początku, a potem rozwinął się do normalnego, więc mangekypu sharinngan też pewnie zdobył poprzez "zabójstwo" swojego najlepszego przyjaciela.
Tak musiał to zdobywać ale on nie jest uchiha. Tzn np. gdy kupujemy komputer nie składak tylko cały z plombami itd. I jeśli chcemy go rozbudować musimy zerwać plomby czyli tracimy gwarancje itd. W przypadku składaka możemy go ulepszać bez tracenia czego kolwiek. I teraz nakładając to na to o czym mówiłem uchuha to taki gotowy  PC do kupienia z plombami i jeśli ktoś z uchiha che osiągnąć mangekoku musi zabić przyjaciela oraz później ślepnie( w gotowym PC tracimy gwarancje itd) a kakaschi czy każdy inny nie będący uchiha nie ma takich zobowiązań(plomb) i może osiągnąć mangekoku zwyczajnie jako dalszy wyższy poziom bez poświęcenia czegokolwiek.

Ale bardzo też prawdopodobne może być tak jak mówisz czyli kakshi może czuć się winnym śmierci kumpla.

Offline Hollow

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #759 dnia: Sierpień 09, 2009, 08:04:36 pm »
Podoba mi się to informatyczne porównanie  :D . Jak na razie wiadomo o ludziach z przeszczepionym sharinnganem tylko tyle, że nie mogą go wyłączyć i dlatego muszą zasłaniać oko (kolejny bonus dla byakugana bo oni mogą go wyłączyć), i że jeśli jest używany nadmiernie to przeciąża ciało. Może jak Danzo zacznie walczyć z Sasuke wtedy będzie wiadomo coś więcej o różnicach.
Ta walka będzie podobna do walki Kakashiego z Itachim. Wtedy Kakashi też miał sharinngana na drugim poziomie, a Itachi Mangekyou Sharinngana.

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpień 09, 2009, 08:13:36 pm »
Aby osiągnąć mangekoku sharinngana trzeba zabić kogoś bliskiego.

Pewnie istnieją też inne sposoby. Itachi zdobył go w taki sposób, nie zdziwiłbym się jakby Kakashi doszedł do kalejdoskopy inną drogą.

Co do sharingana Danzo, na razie nie wiadomo w jaki sposób go zdobył. Uważam, że ukrywa go z innego powodu niż Kakashi, np nie chce się nim chwalić i woli zostawić sobie asa (czy nawet karetę :P) w rękawie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #761 dnia: Sierpień 09, 2009, 08:18:12 pm »
Podoba mi się to informatyczne porównanie  :D .
Dzieki  ;-) samo jakoś tak przyszło. Sam nie wiem czemu przełożyłem to na komputery.

(kolejny bonus dla byakugana bo oni mogą go wyłączyć)

Dlatego właśnie pomyślałem czemu nikt nie ma scharingana i byakugana naraz. Scharingana zasłoni a byakugana wyłączy. No chyba że jest jakiś skutek uboczny o którym jeszcze nie wiadomo.

Może jak Danzo zacznie walczyć z Sasuke wtedy będzie wiadomo coś więcej o różnicach.
Ta walka będzie podobna do walki Kakashiego z Itachim. Wtedy Kakashi też miał sharinngana na drugim poziomie, a Itachi Mangekyou Sharinngana.
Więc pozostaje poczekać o ile nikt im nie przeszkodzi.




Co do sharingana Danzo, na razie nie wiadomo w jaki sposób go zdobył. Uważam, że ukrywa go z innego powodu niż Kakashi, np nie chce się nim chwalić i woli zostawić sobie asa (czy nawet karetę :P) w rękawie.
Dziwne tylko jest to czemu nie wziął  oka jak inni, ale również część ciała.?

Offline kamilosbetlejows

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #762 dnia: Sierpień 09, 2009, 09:45:09 pm »
Dlatego właśnie pomyślałem czemu nikt nie ma scharingana i byakugana naraz. Scharingana zasłoni a byakugana wyłączy. No chyba że jest jakiś skutek uboczny o którym jeszcze nie wiadomo.


Może to jest tak jak procesor w komputerze musi wybrać czy chcesz Intela czy AMD dwóch naraz nie możesz mieć
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Konował

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #763 dnia: Sierpień 09, 2009, 11:22:44 pm »
Dziwne tylko jest to czemu nie wziął  oka jak inni, ale również część ciała.?

tylko kto komu zabrał kawałek ciała :P
może będzie podobnie jak z kabuto i oro gdzie ten drugi zaczął przejmować ciało pierwszego. Historia zna wiele przypadków gdy ktoś nie docenił klanu Uchicha.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Naruto - nastepca Dragon Balla ?? ^^'
« Odpowiedź #764 dnia: Sierpień 21, 2009, 07:18:31 pm »
Niebywałe tempo w ostatnim chapie naruto no i ta ciekawie się zapowiadająca walka pod koniec, oraz spięcie drużyny kakashi z madarą.