trawa

Autor Wątek: CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.  (Przeczytany 24480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« dnia: Czerwiec 13, 2006, 11:38:32 am »
Nie jestem modem na forum Mordheim ale są osoby, które piszą jak kura pazurem, robią literówki, olewają jakąkolwiek interpunkcję, robią błędy z serii "FIGÓRKA", "WIEŻYĆ", "ŻECZ", "BOCHATER" [w JEDNYM POŚCIE!!!!]. Takich osób przybywa, moderatorzy upominają MNIE, że robię off-top zwracając takim osobom uwagę. Upomniani piszą, żebym sobie znalazł inne forum...

Chciałbym wiedzieć jakie jest stanowisko administracji. Jakie są zasady forum dotyczące KULTURY JĘZYKA? Czy moje uwagi są słuszne i czy mam możliwość jakoś reagować ... jesteśmy dorosłymi ludzi i uważam, że umiejętność pisania jest elementem podstawowego kanonu zachowań i umiejętności, które świadczą o naszym poziomie. Nie chcę prowadzić rozmów o ulubionym systemie w gronie ludzi, których nawet nie można rozczytać.

Prosiłbym jakiegoś ADMINA o kontakt w tej sprawie, bo to co się dzieje na forum Mordheim przekroczyło wszelkie granice. Dodam, że nie jestem odosobniony w poglądach dotyczących oceny stanu obecnego na forum.

Podkreślam, że sprawa nie jest nowa. Taki stan rzeczy utrzymuje się dobrych 9 miesięcy.

Offline Adam Waśkiewicz

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:50:50 pm »
Temat odklejam.
 Uwagi dotyczące funkcjonowania poszczególnych forów proszę zgłaszać do ich moderatorów, w przypadku zastrzeżeń do pracy tychże - zwracać się bezpośrednio do osób wymienionych w Regulaminie jako administratorzy odpowiedzialni za kontakty z użytkownikami lub mailem na adres forum@gildia.pl.  

 Wątku na razie nie zamykam, jednak będę go bacznie obserowawać. Jeżeli sprawa rzeczywiście jest tak poważna, jak przedstawia ją autor tematu, powinniśmy spodziewać się reakcji administracji, gdy trylko zapozna się ona z funkcjonowaniem forum Mordheim. Do tego czasu proszę osoby wypowiadające się w tym wątku o powściągliwość, wszelkie flame'y będą bezlitośnie bezlitośnie karane.
 
 Pozdrawiam,
 Adam

Offline MiSiO

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:37:29 pm »
Cieszę się, że tyle osób pisze do mnie privy w tej sprawie.

Dla administratorów:

 Oto link do jednego z ostatnio aktywnych tematów działu Mordheim. Tak, aby daleko nie szukać. Jest tam mój post gdzie się uniosłem i zdenerwowałem kolejnymi błędami [może za bardzo.. ale mam dość] ale są i posty osób robiących notorycznie błędy. Można zobaczyć jak reagują na upomnienia. Tak się dzieje od dobrych kilku miesięcy.

http://forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=1159&start=1500

To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że coś się poprawi.

Offline Zielony

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2006, 03:09:04 pm »
fakt, Misio ma racje... jakość wypowiedzi w dziale mordheim stoi na poziomie podstawówki.
IMP  :O

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2006, 03:27:45 pm »
Nie chodzi mi o piętnowanie nikogo, ale posty niektórych wyglądają, jakby pisali nie patrząc na klawiaturę i w dodatku mieli poprzestawiane literki. W zasadzie - nie da się zrozumieć, co autor miał na myśli.

Offline Dreadorus Maximus

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:49:05 pm »
Na Mandze i Anime za to się ludzi banuje :)

Tyle z mojej strony :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Jaskier

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:58:31 pm »
W pełni popieram ten projekt! Uważam, ze administratorzy powinni działać w takich wypadkach szybko i bezwględnie. Kilka banów na stałe szybko nauczy ludzi poprawności językowej!
Na początek proponuję zabanować uzytkownika "MiSiO" za poniższa wypowiedź. (LINK)

Cytat: "MiSiO"
1 test per szerżę.
Stanowi ona kwintesencję tego z czym powinniśmy walczyć!  Sądzę, że po tym kroku użytkownicy Forum Mordheim (gdzie pojawiła się ta skanddaliczna wypowiedź) szybko zrozumieją, że takie przejawy nieurzejmości względem współforumowiczów nie popłacają!

Pozdrawiam
Michał

Offline Demence

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:00:10 pm »
to jest stary temat i wiecznie wałkowany.
Ja tylko czasem wspominam jak weszłam na jedno z forum NG i zajęło mi trochę czasu zrozumienie co chłopcy piszą, teraz i tak jest o niebo lepiej.

Nie mam nigdzie linka do tego, ale chyba każdy zna sprawę "nie! dzieciom neostrady".
Każdemu  może zdarzyć się jakiś byk ortograficzny, czasem literówka, ale trzeba tępić tych, którym się nie chce w ogóle myśleć nad ortografią i nawet do worda nie chce się przekleić tekstu. To w jakiej formie tekst trafia na forum świadczy o tym kto tego posta umieszcza... a głupotę trzeba tępić.

pzdr.
)

Offline Wojtek_Krz

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:25:36 pm »
A jak ktoś jest dyslektykiem to co? On nei widzi tych błedów, zna zasady pisowni, ale nie widzi ich.

Offline Jaskier

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:43:38 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"
A jak ktoś jest dyslektykiem to co? On nei widzi tych błedów, zna zasady pisowni, ale nie widzi ich.
bana mu! bez litości!
dyslektycy to podludzie (tak jak masoni, cykliści i sympatycy PO) i nie ma po co brać ich pod uwagę!

Offline Ushabti

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:53:44 pm »
Czuję się stroną w tym konflikcie, więc powiem tak:

W podstawówce (nie wiem przez jakie "u" się to pisze więc prosze o wybaczenie), liceum (tu wiem :) )  i na studiach miałem problemy z ortografią z lenistwa, przyznaję. Za to miałem wiele innych uzdolnień, które jakoś rekompensowały ten brak. Tu się jednak okazuje, że pieniactwo i uszczypliwość może być ważniejsze niż pisanie na temat. Szkoda, ale skoro choć u jednego forumowicza jestem uważany za niechcianego nie będę już pisał w forum Mordheim, pewnie i tak nic nowego do niego nie wnosiłem (przynajmniej z jego punktu widzenia).

Teraz wystarczy zbanować pozostałych użytkowników (dziewczyna mówi, że tak się to pisze) którzy nie potrafią dopilnować paluszków na klawiaturce i dział Mordheim jak na cytadeli straci racje bytu i wszystko przeniesie się kolorowymi banerkami z niego na forum TH.

Szkoda, że wmieszałeś w to moda, który powinien wlepić ci ostzreżenia za spam a tego nie zrobił. On przynajmniej ma klasę. I z tego co widzę privy jednak działają u pana MiSiA (słownik ortograficzny coś mówił kiedyś o wielkości liter) choć zamiast z nich skorzystać postanowił zrobić offtop na forum Mordheim...

Kurde ... wyszło mi to jak w nędznym dramacie ;)
Salve!
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline graves

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:13:30 am »
Cytat: "Wojtek_Krz"
A jak ktoś jest dyslektykiem to co? On nei widzi tych błedów, zna zasady pisowni, ale nie widzi ich.

No tak dyslektycy to problem :roll:
Jakoś nie do końca jestem w stanie zrozumieć problem, bo jak byłem w szkole to nie było żadnego dyslektyka i problem był zupełnie nie znany. Dysleksja została powszechnie zauważona od czasu internetu. 90% osób, które zapomniały jak się pisze poprawnie - twierdzi, że jest dyslektykami. Dochodzi do takich absurdów, że w jednej klasie maturalnej 85% uczniów miało zaświadczenie o dysleksji na maturę załatwione.
Na szczęście jest taka pożyteczna rzecz jak edytor tekstu ze sprawdzaniem pisowni i ortografii np. popularny Word.
Każdy post, który piszę i mam wątpliwości, czy nie walnąłem w nim byka - wrzucam do Worda i... to wszystko, 10 sek. pracy.
I to tyle z mojej strony. Jesteśmy ludźmi wykształconymi (w większości), w Polsce i powinniśmy pisać po polsku, a nie polskiemu.
Poza tym, to forum dyskusyjne, a nie chat - posty powinny być przemyślane i wnosić jakąś wartość do rozmowy. Przemyślane wypowiedzi z błędami ort. wyglądają po prostu niepoważnie i lekceważąco w stosunku do innych osób je czytających.
Jest coś takiego jak "netykieta", która jakoby pozwala na pisanie bez polskich "ogonków" :roll: Nie chcę się wypowiadać, co o tym sądzę, ale dochodzi z tego powodu czasami do dziwnego odszyfrowywania postów, aby się domyślić co kto pisze (co autor ma na myśli) :roll: Posłużę się wytartym schematem, że jak ktoś mi napisze bez "ogonków", że "robi mi łaskę", to można to zrozumieć bardzo opacznie.
Na razie jednak, skoro tak zwana "netykieta" :roll: pozwala, to nie robimy z tego powodu problemu, jednak błędy ortograficzne - będą "ścigane", tzn. moderatorzy powinni na zbyt częste ich pojawianie się w postach użytkowników - zwracać uwagę.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline MiSiO

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:26:49 am »
Jaskier robi szopkę ... Albo jest tak niezorientowany albo chce się w jakikolwiek sposób pokazać w dowolnie wybranym temacie i akurat padło na ten temat.

Jaskier...

Kolesiowi w dresie i adidasach nie pozwalają wejść do wytwornej restauracji więc koleś patrzy na kelnera i mówi: "... a ty masz rozwiązaną sznurówkę"...

Tak się na to co napisałeś do omawianego tematu.


Każdy robi jakieś błędy ale są tacy co piszą więcej wyrazów źle niż dobrze.

Cytuj
Jeżeli chodzi o brak polskich czcionek, czy też pojedynczych znaków interpunkcyjnych, to generalnie nie razi mnie to jakoś specjalnie. Pojedyncza literówka też może się zdarzyć każdemu. Uważam natomiast, że z bełkotem w rodzaju:


TO JEST TO O CZYM MOWA.


Demece ma rację. Tępmy leni... a takich na MORDHEIM jest kilku. Nie wiem tylko jakie to ma znaczenie, że temat jest stary... chyba takie, że w końcu trzeba coś z tym zrobić.


Co do dyslektyków to na forum Mordheim był mod-dyslektyk, który nie robił błędów... WOGÓLE! Powiedział, że wystarczy chcieć.

P.S.
Cytuj
pzdr


Za to też chcą chłopaki karać... i za "Witam". :P


DOBRA. JA powiedziałem swoje. Nie chcę się powtarzać. Czekam na reakcję adminów.

Offline Motorek

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:38:56 am »
IMO trochę przesadzasz, czasami przypominasz mi Pana w czarnym uniformie i czapce z trupią czaszką i dwoma piszczelami. Kojarzysz o kogo chodzi :?:
Generlanie ortografia innych mi nie przeszkadza, jedyne co mi przeszkadza to to jak ktoś pisze posty od rzeczy których nie da się zrozumieć.
Pozdro ;)

Offline Zielony

CZY ZALEŻY NAM NA JAKOŚCI FORUM? DO ADMINÓW.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:41:49 am »
Misio looz... jaskier to cep! :shock:
IMP  :O