Autor Wątek: Ostatnia scena Enda  (Przeczytany 118791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:00:37 am »
Manga jest na podstawie serialu, więc chyba nie wnosi czegoś nowego.

A brat wymyślił tak (trochę mu pomogłem) :
Wszyscy zlewają się w jedną zupę i kumple Shinjego tłumaczą mu, że warto żyć, nawet jeśli to oznacza "ranienie innych". Jak zrozumiał to mu klaszczą- to jest jeszcze w myślach Shinjego i budzi się na plaży. Zbiera się za zabicie Asuki, bo ona coś mu tam mówiła, że nie chciałaby żyć z nim- próbuje tak uciec przed bólem, który zadałaby mu Asuka żyjąc. Jak Asuka dotyka Shinjego tez dopero teraz pojmuje, że ona też chce żyć mimo "ranienia innych". Więc morał jest wg nas (ja + brat) taki, że: żyjesz w wymyslonym swiecie (uciekasz od rzeczywistego, by nie "ranić innych"), ale to jest głupie, bo lepiej zyć w rzeczywistym świecie, nawet jeśli to częściej boli niż jest przyjemne.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:34:35 pm »
Z tymi oczami tyle razy się przewijało, że normalnie macki opadają ;) A wpadli na to chłopaki z Evaotaku bodajże w 1999, lecz teoria została wyśmiana.
O mandze jest osobny temat, z resztąnie bierzemy jej pod uwagę przy analizie.

A co do teorii Ionów Tichych, to owszem, tak jest z grubsza, jak mówicie, tyle że:
-Shinji i Asuka dochodza do tego razem. W 26 odcinku jest to ich wspólna decyzja (w momencie rozwalania "własnego świata" mówią oboje razem, jednym głosem).
-Budzi się wcześniej, jeszcze pod wodą, a nie na plaży. Wtedy też mówi matce, że "nadal nie wie, gdzie moze znaleźć szczęście". Zaraz potem widzimy go obok Asuki.
Morał jest jak najbardziej taki, jak mówicie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 29, 2006, 09:27:46 pm »
Cytuj
Morał jest jak najbardziej taki, jak mówicie

No i wszystko dobrze ale nie o morał tutaj chodzi... Może zrobimy ankietę w ktorej wymienimy parę tez i lud zagłosuje?? (moja teoria jest najlepsza bo nie obalona...)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 29, 2006, 09:46:44 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A co do teorii Ionów Tichych, to owszem, tak jest z grubsza, jak mówicie, tyle że:
-Shinji i Asuka dochodza do tego razem. W 26 odcinku jest to ich wspólna decyzja (w momencie rozwalania "własnego świata" mówią oboje razem, jednym głosem).

No odcinki są jakby "z oczy Shinj'ego", więc tam tłumaczą Shinji'emu, ale ogólnie to ludzie (wszyscy) tłumaczą to sobie na wzajem- zanczy to albo coś innego, bo przecież są ludzie, którzy już wiedzą, że warto żyć, ale może mają inny problem, który ktoś im pomoże rozwiazać.

Cytat: "Dreadorus Maximus"

-Budzi się wcześniej, jeszcze pod wodą, a nie na plaży. Wtedy też mówi matce, że "nadal nie wie, gdzie moze znaleźć szczęście". Zaraz potem widzimy go obok Asuki.
Morał jest jak najbardziej taki, jak mówicie.

Uznam swój błąd- uwierzę na słowo(- nie będę sprawdzał). ^^
Mam tylko pytanie: jak Ziemia Księżyc i Słońce "znikną" to dobrze już nie bedzie?


To jaki jest morał wg Frey'ego Ikari'ego? (Jakoś nie znalazłem.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 30, 2006, 01:51:35 pm »
Cytuj
Mam tylko pytanie: jak Ziemia Księżyc i Słońce "znikną" to dobrze już nie bedzie?

Hmm, to jest bardziej pytanie do tematu o Yui.
Zawsze będzie dobrze, nawet gdy Ziemia, Księżyc i Słońce przestaną istnieć, bo ludzkość będzie trwać.

Cytuj
nie o morał tutaj chodzi

No własnie.

Cytuj
Może zrobimy ankietę w ktorej wymienimy parę tez i lud zagłosuje?

Taaa, ciekawy sposób dochodzenia do prawdy. Kiedyś wszyscy twierdzili, że Ziemia jest płaska, a ta jakoś nadal uparcie chciała być kulą. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 30, 2006, 07:41:48 pm »
Cytuj
To jaki jest morał wg Frey'ego Ikari'ego? (Jakoś nie znalazłem.)

Odmiany nickow są zadziwiające... Powinno być Frey'a Ikari'ego, ale nie martw się większość jakoś tak dziwnie odmienia nicki. ;)  A morału nie ma tylko jest teoria gdyż o tym tutaj piszemy.
Cytuj
Zawsze będzie dobrze, nawet gdy Ziemia, Księżyc i Słońce przestaną istnieć, bo ludzkość będzie trwać.

Ciekawe słowa dałeś, ja bym jednak stwierdził że bez tych elementow za dobrze nie będzie... ("...no Sun of hope, no Moon of love...")
Cytuj
Taaa, ciekawy sposób dochodzenia do prawdy. Kiedyś wszyscy twierdzili, że Ziemia jest płaska, a ta jakoś nadal uparcie chciała być kulą.

Ale chociarz każdy by mogł okazać swoje preferencje co do tego zakończenia.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 30, 2006, 08:08:09 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Powinno być Frey'a Ikari'ego

Faktycznie, mój błąd.

Cytat: "Frey Ikari"
[Słońce, Ziemia, Księżyc-] bez tych elementow za dobrze nie będzie

No niby teoretycznie da się żyć gdzie indziej, ale to tu jest ostatecznie nasz dom, nie? ;)
Jednak mamy duzo czasu, a i (narazie?) brak możliwości ewakuacji Ziemi, że się nie martwię.
A ludzkość to jak gdzieś nie zwieje, to zostanie z niej tylko Eva z duszą Yui, więc jeśli to dalej bedzie można nazywać "ludzkością"...

Cytat: "Frey Ikari"

Ale chociarz każdy by mogł okazać swoje preferencje co do tego zakończenia.

A tu nie może?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 30, 2006, 08:15:22 pm »
Myślę, że chodziło o to, że jednak człowiek ma szansę stać się niesmiertelnym, a Yui jest tego namacalnym dowodem, że taka była wymowa końcówki (przed epilogiem).

Ankieta nic nie da, bo jest anonimowa, a po co mi sto wpisów po kolei "zgadzam się z [wstaw imię]"? Poza tym zaraz ktoś może wyskoczyć z nową teorią, a dopisywanie kolejnych punktów do ankiety psuje wyniki. Na koniec, to chcę uniknąć podejrzeń, w końcu jako jedyny mam tu uprawnienia moderatorskie, żeby nie było, że mieszałem w wynikach. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 31, 2006, 08:20:31 pm »
Cytuj
Jednak mamy duzo czasu, a i (narazie?) brak możliwości ewakuacji Ziemi, że się nie martwię.

I to jest własnie problem..., ale nie offtopujmy.
Cytuj
A tu nie może?

Mało osob ma coś do powiedzeniabo żekłbym że wszystko zostało już powiedziane...
Cytuj
Poza tym zaraz ktoś może wyskoczyć z nową teorią,

Naprawdę w to jeszcze wierzysz Dread??

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:00:20 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Jednak mamy duzo czasu, a i (narazie?) brak możliwości ewakuacji Ziemi, że się nie martwię.

I to jest własnie problem..., ale nie offtopujmy.

Gdzie? Że mamy czas? Toć czym się martwić?

Cytat: "Frey Ikari"

Mało osob ma coś do powiedzeniabo żekłbym że wszystko zostało już powiedziane...
Cytuj
Poza tym zaraz ktoś może wyskoczyć z nową teorią,

Naprawdę w to jeszcze wierzysz Dread??

Nie wiem jak Dread, ale ja tak- może ktoś właśnie kończy oglądać End-a, a jutro rano znajdzie to forum. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 31, 2006, 11:21:15 pm »
Cytuj
Naprawdę w to jeszcze wierzysz Dread??

Oczywiście. Ze co? Zakaz myślenia jakiś?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 01, 2006, 08:50:01 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Naprawdę w to jeszcze wierzysz Dread??

Czemu by nie. Moze ktos wyskoczy, nie musisz tylko ty Frey lub Dread albo Devik.

Offline ayanami_rei

...cdn, jeżeli chodzi o scene koncową...
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:36:14 am »
...Widzimy czerwone morze Shinjiego i Asukę lezących koło siebie, Shinji przechyla głowę i przez ułamek sekundy widzi Rei, Rei znika a Shinji zaczyna dusić Asukę. Ta kładzie rękę na jego policzku a Shinji popuszcza uścisk i zaczyna płakać... Asuka spogląda na niego i mówi "jak mnie obrzydzasz"... Asuka ma tutaj inny kolor oczu, jej naturalny kolor to jasno niebieski. Dlaczego tutaj jest inny? Moim zdaniem wynika z tego, gdyż Asuka stanowi połączenie trzech osób, Asuki Rei i Misato...tylko zastanawia mnie jedno: Dlaczego własnie Asuka i Shinji tylko przeżyli? Czy może było to spowodowane, że tylko oni mieli wole życia?!
God_Is_In_Heven"

Offline Ryba

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:55:34 am »
Dobra, ta teoria (z oczami)  nasuwa się już trzeci raz, teraz przyznać się, czy ktoś to skąś wyczytał??? Bo ja wiem skąd.
ayanami_rei teoria upada. Już poraz trzeci lub nawet czwarty.
A co do przeżycia do już tu było, inni też mieli wolę życia, ale nie byli pokazani.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:17:45 am »
Ten kolor to wg mnie przez tamto inne- czerwonawe swiatło.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)