Autor Wątek: Ostatnia scena Enda  (Przeczytany 121311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:44:51 am »
Piąty raz, jeśli liczyć post Clausa w starym temacie, który mu usunąłem za ortografię, ale zaraz potem napisałem o czym pisał.

O tym całym "jak mnie obrzydzasz", to już pisać mi się nie chce. Dziesieć stron starego tematu poświęciłem na wyjaśnianie kimochi warui. Tutaj tez jest tego trochę, wystarczy poczytać.

Też jest tu napisane, że nie tylko Asuka i Shinji przeżyli, troszkę lektury.

Teoria z oczami jest z Evaotaku, do dzisiaj krąży jako jedna z haeresis.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 01, 2006, 07:40:22 pm »
Cytuj
Teoria z oczami jest z Evaotaku, do dzisiaj krąży jako jedna z haeresis.

Osobiście uważam że ta teoria sama w sobie jest interesująca i lubię ją gdyż jest to pierwsza myśl jaka zaistniała w moim umyśle w czasie oglądania pierwszy raz Enda.
Cytuj
Oczywiście. Ze co? Zakaz myślenia jakiś?

Żaden zakaz ale wszystko co mogło być napisane zostało napisane... nic nowego się już nie wymyśli (mnie napewno nikt niczym jużnie zaskoczy jeśli o to chodzi bo sam wielokrotnie przerabiałem to... Jedna z moich teorii ktore,na szczęście, szybko obaliłem, może i "szkoda", była taka że Shinji zgwałcił Asukę...- "dobre" co??).
Cytuj
Czemu by nie. Moze ktos wyskoczy, nie musisz tylko ty Frey lub Dread albo Devik.

Może Ty, coś wymyślisz??

Offline Ryba

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 01, 2006, 07:46:48 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

Może Ty, coś wymyślisz??

Od myślenia boli głowa  :lol:
Przyjdzie czas to wymyśle  ;)

Offline ayanami_rei

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 02, 2006, 07:58:16 am »
Przepraszam, że powtórzyłam ten temat, ale zawsze się zastanawiałam dlaczego akurat Shinji i Asuka przeżyli...dziękuję za wyjasnienia :)
Pozdrawiam gorąco :D
God_Is_In_Heven"

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:33:34 am »
Cytuj
Przepraszam, że powtórzyłam ten temat, ale zawsze się zastanawiałam dlaczego akurat Shinji i Asuka przeżyli...dziękuję za wyjasnienia


ech...
Cytat: "ja sam"
Też jest tu napisane, że nie tylko Asuka i Shinji przeżyli, troszkę lektury.


Wiem, że się powtarzam (który to już raz). Shinji i Asuka są pokazani, bo taka jest konwencja, kompozycyjnie mieli nawiązywać do Adama i Ewy, dlatego ukazani są jako jedyna para. Z końcówki HCP wynika jednak jasno, że każdy, któ ma wolę przeżycia i potrafi na nowo stworzyć swój obraz może powrócić. Symbolicznie jest to ukazane w momencie, gdy Shin rozmawia z Rei i Kaworu, jedno tło pokazuje nagich ludzi wynurzających się z wody. Nie wiemy kto konkretnie (poza Shinem i Asuką) powrócił, ale wiemy na pewno, że było ich o wiele wiele więcej niż tylko ta jedna parka.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 02, 2006, 07:39:14 pm »
Cytuj
Wiem, że się powtarzam (który to już raz).

Każdy z nas się powtarza tutaj i raczej to się nie zmieni... Ja bym jeszcze dodał że dzięki temu było bardziej... hmmm, romantycznie, nastrojowo...?? Pokazano że w sumie to oni są najważniejsi (Shinji, Asuka, Rei).

Offline Faith

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 04, 2006, 01:37:23 pm »
Cytat: "ayanami_rei"
Przepraszam, że powtórzyłam ten temat, ale zawsze się zastanawiałam dlaczego akurat Shinji i Asuka przeżyli...dziękuję za wyjasnienia :)
Pozdrawiam gorąco :D


jest taka opcja na forum jak szukaj?  -.-
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline darro15

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 01, 2006, 01:11:24 pm »
to jakie było zakończenie enda??? zyje kto kolwiek czy nie
apraszam na bloga do czytania mojej niezastąpionej opowieści
  www.panmuminek.blog.onet.pl
aby przeczytać należt pobrać z linku TOM1 po lewej stronie.

Offline Faith

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 01, 2006, 02:18:04 pm »
a nie widac ze codziennie duzo osob tu  pisze? a zakonczenie sobie obejrzyj wiecej satysfakcji :D (a jak juz to uzyj opcji szukaj)

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf!!!!!
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline The_Pooky

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 16, 2007, 07:05:21 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytat: "yroshiku_aoyama"
Ale nie masz 100% pewności by tak twierdzić, ponieważ nic End nie wspomina już na końcu o innych uratowanych formach życia :?


Oglądałeś mało uważnie?

Nie chciało mi się przepisywać, więc zamieszczam fragment subów z końcówki Enda

Cytat: "suby"
01:20:22:Wiec musisz uzyc wlasnych sil |by odzyskac swa utracona osobowosc.
01:20:27:Gdy zapomnisz wlasnego jezyka,|musisz nauczyc sie mowy innych ludzi.
01:20:56:Dopoki twoje serce jest w stanie pojac te wyobrazenia,|wszyscy moga powrocic do swych ludzkich form.
01:21:09:Nie martw sie, kazda forma zycia |moze powrocic do oryginalnego stanu.
01:21:13:Gdy tylko bedzie miala wole, by zyc.


Znamienne do tego jest to, że ukazują się ciała ludzi na powierzchni LCL'u w momencie, gdy wypowiadane są te słowa.


Odwołam sie do tego tekstu z enda.. wydaje mi sie ze Asuka miala wole zyc z shinjim dlatego sie obudzila gdy on ja dusil, robil to prawdopodobnie by sprawdzic czy jej na nim naprawde zalezy...

Offline Bartez

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 07, 2007, 12:39:52 pm »
Tylko że ja wciąż nie rozumiem dlaczego Shinji i Asuka przeżyli! Człowieku, Asuce nie zależało na Shinjim  :lol:  :lol:  :lol: Ani Shinjemu na Asuce, jęsli zależało to pokaż mi ten motyw ^^
aruto Fan
Dragon Ball Fan
Neon Genesis Evangelion Fan
Asuka Fan
ATI User
Coca Cola Drinker
MuOnline Fan

Offline obik

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 07, 2007, 02:21:00 pm »
hmm obejrzyj uważniej enda i przeczytaj pare tematów na forum ^^ zrozumiesz :)

Offline Dino

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 07, 2007, 03:38:42 pm »
Chwila moment... Asuce nie zależało na Shinji'm a Shinji'emu na Asuce?! Kurcze to ja chyba oglądałem całkiem inną serię i myślałem że to NGE!  :shock:
Nie wiem jak można doiść do takiego wniosku. To tak jakbym powiedział że Rei pilotowała Zeruela a Shinji był ojcem Pen Pena. Tak samo niedorzeczne stwierdzenie.

Offline obik

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 07, 2007, 04:33:51 pm »
ale jego stwierdzenie może być bardziej prawdopodobne niż to że Shinji jest ojcem Penpena  :lol:  na początku ma sie takie wrażenie ale jak sie zacznie wertować nge to to sie zmienia ^^

Offline Bartez

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 08, 2007, 01:49:47 pm »
Hmm, a w którym epizodzie jest, że Shinjemu zależy na Asuce lub na odwrót? Bo pewnie coś przeoczyłem :/
aruto Fan
Dragon Ball Fan
Neon Genesis Evangelion Fan
Asuka Fan
ATI User
Coca Cola Drinker
MuOnline Fan

 

anything