trawa

Autor Wątek: Ostatnia scena Enda  (Przeczytany 117206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:28:22 pm »
Cytuj
A co do duszenia, to jestem już bliski wyjasnienia. Przed chwilą wpadłem na pewną myśl, muszę ją jeszcze skonfrontować z filmem.

Swego czasu swoj pomysł zamieściłem na forum w Temacie Ktorego Nie Ma A Ktory Był. :?  ;)  Nikt go nie poparł ale też nikt nie powiedział mu nie... Ja uważam że moja teoria była tą właściwą... :lol:

Offline Ktoś

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:52:49 pm »
Być moze zechcesz go przedstawić jeszcze raz, jestem pewien ze wielu z nas chętnie go przedyskutuje a napewno jaxD ... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 18, 2006, 11:26:59 am »
Sporo ponad połowa ludzi tu piszących nie pamięta już tych burzliwych dyskusji w temacie_którego_nie_ma.
Śmiało, pisz, może to Tobie przypadnie tytuł człowieka, który rozszyfrował Evangeliona ;)

edit:
Ostatnia scena Enda prawie rozszyfrowana. Ju z wiem o co tam poszło, jeszcze tylko musze poszukać szczegółów, które albo mi to uzasadnią na 100%, albo rozwalą mi to zupełnie.

Na razie się nie pochwalę. Może zostawię sobie to na temat prelekcji na Teleport ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2006, 10:20:31 pm »
Jak juz wspomniałem pewnego dnia napisałem swoja teorię co do tej sceny, teraz sprobuje ją zrekonstruować...

Dlaczego Shinji dusił Asukę...??
Shinjiego i Asuke widzimy na początku tej sceny jak leżą na piasku, asuka jest opatrzona. Wniosek jest prosty: Shinji ją opatrzył. Dopuki Asuka nie odzyskała przytomności było dobrze, więc dlaczego ją dusi...? Bo nadal się boi, nie wierzy... Nie wierzy że Asuka może go kochać, boi się że poraz kolejny go odzuci, zostawi samego, boi się bolu jaki mu to przyniesie. Dlatego dusi ją zanim Asuka zdąrzy zrobić to ponownie. Wtedy właśnie Asuka okazuje mu swoją miłość głaskając po policzku. Shinji przestaje i płacze... Płacze gdyż zdał sobie sprawę że chciał zabić jedyną osobę ktora jest wstanie go pokochać, wiedział że jest jedyną osobą mogaca go kochać i pomimo tego chciał ją zabić z powodu strachu przed bolem. Płacze gdyż chciał zabić swoją miłość coś co naprawdę pragnął, gdyż jedyne czego chciał to być kochanym. Dlaczego Asuka widząc płaczącego Shinjiego powiedziała ze jest żałosny?? Dla niej płacz oznacza słabość gdyż sama się go wyrzekła (o tym będę pisał przy rysie psychologicznym Asuki). Dalczego uwarzam "że to jest to"?? Z powodu sceny w szpitalu i dalszego zach0owania Shinjiego. Dlaczego shinjiemu tak zależy by Asuka się obudziła i nazwała go głupkiem?? Dlatego że te słowa dla Shinjiego oznaczają że nie jest obojetny dla Asuki, że wciąż coś do niego czuje, kocha. Dlatego tak rozpaczliwie pragnie je usłyszeć, powod do dalszego życia.Pomoż mi Asuka, pomoż mi żyć, daj powod do życia. Nie udaje mu się i popada w apatię, śmierć, życie to jest mu już obojętne. Po co żyć skoro nie można kochać, jeśli nikt cię nie kocha...

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 19, 2006, 11:35:29 am »
Cytuj
Dlaczego Asuka widząc płaczącego Shinjiego powiedziała ze jest żałosny??

Asuka nie powiedziała, że Shinji jest żałosny. Ona powiedziała: "źle się czuję", albo najdosłowniej "okropne uczucie", po japońsku kimochi warui. Jak zauważył Dread, kwestia ta pojawia się jeszcze dwa razy w serialu: raz na początku, kiedy pierwszy raz wsadzili Shinjiego do LCLu, a drugi raz, kiedy Asuka ma okres, stoi przed wanną i krzyczy, w tym odcinku, w którym zaczynają się jej problemy z synchronizacją.

Cytuj
Dlaczego shinjiemu tak zależy by Asuka się obudziła i nazwała go głupkiem??

Marzenie Shinjiego spełnia się w odcinku 26. Tuż przed ostatnią sceną, kiedy Shinji przełamuje swój własny pokój Guffa i osiąga komplementację.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Shi

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:22:38 pm »
Tak czy siak, nie są to pozytywne słowa w stosunku do Shina...

Biorąc pod uwagę wyraz twarzy Asuki w tamtym momencie tak średnio mi pasuje wyrażenie "źle sie czuję"; sto razy bardziej "okropne uczucie"....
ttp://www.koparki.pl/
Wszystko jest dla ludzi...

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:54:30 pm »
Cytuj
Tak czy siak, nie są to pozytywne słowa w stosunku do Shina...

To wcale nie muszą być słowa w stosunku do Shina.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 19, 2006, 07:39:40 pm »
To nie są słowa skierowane do Shina. Połowę tematu_którego_nie_ma poświęciłem na kimochi warui, a Ty, Frey pamiętasz jeszcze te czasy, więc dziwię się, ze powtarzasz największy błąd Enda.

Nie jest także powiedziane/pokazane kiedy ona ozdyskuje przytomność. Leży identycznie jak Shinji, a on ma otwarte oczy (jej oka nie widać, włosy zasłaniają).

To, że Asuka kocha Shina wynika z całej serii, nie tylko ze sceny w szpitalu.
A w apatię popada z powodu zabicia Kaworu. Satan się pogarsza nie z powodu braku reakcji Asuki, lecz dlatego, że się na nią zmasturbował. Mówi o tym do Misato w scenie przed windą.

I wcale nie z powodu strachu przed bólem i odtrąceniem Shinji chce ją zabić. Ja już wiem, dlaczego to zrobił, jednak na razie tego nie powiem, bo chcę to sobie zostawić na Teleport. Dla ułatwienia powiem, że odpowiedź znajduje się w Endzie. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Szuki

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 19, 2006, 09:04:53 pm »
Ok, znalazłem, obejżałem...przez pewien czas miałem ślimozę, ale do rzeczy.
 O dziwo ,,End'' wydał mi się dużo bardziej zrozumiały niż 2 ostatnie odcinki serii TV. Było w nim znacznie więcej symboliki religijnej i chyba dla tego łatwiej było mi to rozszyfrować (4 godziny szperania w necie i Biblii...efekt jest). Ogulnie film bardzo mi się podobał. Jednakże bardzo zdziwiły mnie sceny ekhm... nazwijmy to, intymne. W pewnym momencie czułem sie jak bym jakieś hentai oglądał. Spodziewałem się hektolitrów krwi, jakiegos mistycznego zakończenia, pogmatwanych dialogów...ale tego raczej nie. Oczywiście wszystko tak na prawdę się łączyło i tworzyło sensowną całość. Ale smuci mnie jedna, jedyna kwestia, odnośnie zakończenia. Odcinki 25/26 z serii TV uznawałem za swoiste zakończenie serii a co najważniejsze...szczęśliwe zakończenie (te gratulacje i zacieszający Shinji). A w ,,End'' ... no z jednej strony jest fajnie no bo w końcu Shin odkrył tak na prawdę swoją tożsamość(i wiele więcej) i ziemia została obmyta z grzechu ale...czegoś mi tu brakuje. Nie wiem czego, ale coś tu nie gra. Może cała ta apokalipsa, postać Rei, Lucyfer, krzyże, pentagram... itp. działały tak przygnębiająco...
Może nie będzie to jakieś wielkie odkrycie (i tak myślę, że to ktoś wcześniej napisał, niestety nie mam zbytnio czasu na przeglądanie forum, ale co tam...) jeżeli przedstawię teorię w której wydarzenia z ,,End' i 25/26  toczą się równolegle ale zostały ubrane po prostu w inne szaty.

Tak na zakończenie... mam jedno pytanie. Zauważyliście że pod sam koniec filmu Asuka ma inny kolor oczu? Może to po prostu niedbalstwo autorów, a może kolejna aluzja/zagadka?

A co do sceny duszenia Asuki, to też uknułem teorię. Zakłada ona, iż Shin dusi Asukę, gdyż:

a) Asuka przypomina mu matkę i w ten sposób pragnie się odegrać za osamotnienie
b),,Prawda w oczy kole'' - Po tym jak Asuka mu ,,wygarnia'' prawdę o jego zachowaniu, popada w furię...nie dopuszcza do siebie innej wersjii niż jego własna
c) Uznaje że nikt nie umie mu pomuc i że Asuka jest jego wrogiem

To tyle.

Pozdrawiam.
,Never knows best...'' BEZCENNE!

Offline Ryba

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 19, 2006, 09:09:12 pm »
Kolor oczu to tylko przez scenerię. Też miałem taką teorię.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 19, 2006, 11:23:04 pm »
Cytuj
To nie są słowa skierowane do Shina. Połowę tematu_którego_nie_ma poświęciłem na kimochi warui, a Ty, Frey pamiętasz jeszcze te czasy, więc dziwię się, ze powtarzasz największy błąd Enda.

Może i pamiętam czasy ale niekoniecznie wszytkie posty... Tak wiele ich było. No i do kogo byłyby skierowane? I czemu powiedziała je patrząc na Shinjiego.
Cytuj
raz na początku, kiedy pierwszy raz wsadzili Shinjiego do LCLu, a drugi raz, kiedy Asuka ma okres, stoi przed wanną i krzyczy, w tym odcinku, w którym zaczynają się jej problemy z synchronizacją.

Zapominacie że te same słowa w japońskim mają wiele znaczeń. W scenie z wanną rownie dobrze może krzyczeć że nienawidzi tego...
Cytuj
Nie jest także powiedziane/pokazane kiedy ona ozdyskuje przytomność. Leży identycznie jak Shinji, a on ma otwarte oczy (jej oka nie widać, włosy zasłaniają).

Jej a Shinji przecierz cały czas ją obserwuje "trzecim okiem" bo czyż nie patrzy w niebo i nie rozmyśla sobie? Dopiero pojawienie się Rei przerwało te rozmyślania i wtedy zobaczył że Asuka odzyskała przytomność.
Cytuj
A w apatię popada z powodu zabicia Kaworu. Satan się pogarsza nie z powodu braku reakcji Asuki, lecz dlatego, że się na nią zmasturbował. Mówi o tym do Misato w scenie przed windą

Bzdura. To że zabił Kaworu sprawiło że był przybity ale nie że popadł w apatię... Chłopak w stanie apatii szarpie szpitalnym łużkiem i masturbuje się... :lol:  No to byłby evenement... Że zmasturbował się na Asukę... Napewno nie poprawiło to jego samopoczucia i źle się z tym czuł ale nie popadajmy w przesadyzm.
Cytuj
I wcale nie z powodu strachu przed bólem i odtrąceniem Shinji chce ją zabić.

No jestem ciekaw co żeś Dread wynalazł...

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:07:45 pm »
Jam też ciekaw.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Shi

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 20, 2006, 07:53:42 pm »
Ten się nie myli, kto nic nie robi, jak mawiają u mnie w pracy... :)

Wpadłam na coś, aż rzuciłam książki i przybiegłam napisać... Może duszenie Asuki nie jest spowodowane jakimiś zduszonymi kompleksami czy obawą Shinjiego o to, że go odrzuci... Może wręcz przeciwnie - on sie nad nią lituje???

Ale zapewne sie mylę...  :roll:
ttp://www.koparki.pl/
Wszystko jest dla ludzi...

Offline Faith

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:03:07 pm »
Cytat: "Shi"
Może wręcz przeciwnie - on sie nad nią lituje???


Kompletnie nic nie rozumiem jak mozna kogos dusić  z litości??
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Ryba

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:05:18 pm »
Może oto chodziło że tylko ją dusi a nie większą krzywdę.

 

anything