Autor Wątek: Ostatnia scena Enda  (Przeczytany 117219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:06:48 am »
Rei może być amło ludzka, skoro ma ciało tylko ludkie?

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:23:57 am »
Cytuj
Jedno słowo- telenowele.

Jedno słowo - życie.

Cytuj
Tylko że ty zawsze starsz się pokazać że one są nieludzkie. Tak jak w przypadku Rei czy Yui.

Przykro mi, rozmawiamy o postaciach z NGE, a nie z "Na dobre i na złe". Trudno wymagać od klona czyjejś matki z duszą potwora z kosmosu wychowywanego w podziemnym laboratorium, żeby była normalną czternastoletnią dziewczynką.

Ale zchodzimy z tematu, o Rei gadamy gdzie indziej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 18, 2006, 05:12:11 pm »
Pisałem i pisałem analizę dokładną ostatniej strony i po prostu nie wyrabiam. Żeby dokładnie to wyjaśnić, musiałbym chyba skopiować swój umysł i zamiescić go tutaj, bo mi taki hipertekst wychodzi. Musiałbym chyba w jednym poście napisać na nowo całą relację Shinji-Asuka, po czym wkleić tutaj po kolei większość scen z Enda i serii. Umówmy się tak, że napiszę tylko główne założenia, a potem będę stopniowo dokładał kolejne treści w miarę dyskusji. Czyli nie wykład, lecz panel dyskusyjny.

-W scenie duszenia wychodzę od pierwszej sceny duszenia (PSD), czyli tej, która jest na na moment przed piosenką. Tam Shinji zabija Asukę w "samoobronie". W dodatku nie zabija samej Asuki jako takiej, tylko wszystko to, czego się boi (Asuka jest ucieleśnieniem lęków Shina).
-W drugiej scenie duszenia Shinji niejako spełnia wolę Asuki, która bardziej chce umrzeć niż być z nim (odniesienie do słów Asuki, które padają, gdy wszyscy są skomplementowani).
-Scena ma także ukazać, że ludzie z barierami AT nadal będą się nawzajem ranić.
-Scena mocno koresponduje z motywem matki, nie tylko Asuka Shinjiego, ale Shinji Asukę dotyka "tak jak dotyka matka". (W serii widzimy Shinjiego dotykanego w policzek przez Yui i widzimy lalkę duszoną przez Kyoko).

Czyli Shinji dusi Asukę, bo wydaje mu się, że Asuka tego chce. Nie boi się jej, nie boi się odrzucenia. Pogodził się z odrzuceniem i teraz chce jej pomóc (ale oczywiście nie potrafi jej pomóc, tylko ją rani).
Tyle, proszę Was bardzo o pytania, co jest niejasne, co mam rozwinąć i uzasadnić. Z czym się nie zgadzacie. Wasza współpraca będzie nieoceniona, a wspólnie może dojdziemy jeszcze dalej i ktoś zauważy coś, czego ja nie dostrzegłem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 18, 2006, 10:06:40 pm »
Cytuj
Scena ma także ukazać, że ludzie z barierami AT nadal będą się nawzajem ranić.

Czyli uważasz że przedtem nie mieli barier AT??
Cytuj
"tak jak dotyka matka"

Ja bym raczej stwierdził że tak jak dotyka osoba ktora kocha...
Cytuj
Czyli Shinji dusi Asukę, bo wydaje mu się, że Asuka tego chce. Nie boi się jej, nie boi się odrzucenia. Pogodził się z odrzuceniem i teraz chce jej pomóc (ale oczywiście nie potrafi jej pomóc, tylko ją rani).

Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 18, 2006, 11:18:53 pm »
Cytuj
Czyli uważasz że przedtem nie mieli barier AT??

No raczej! HCP było, nie? Nawiązuję do rozmowy Shina z Rei, gdy są zjednoczeni, gdy Shinji stawia na nowo barierę. Nawet pozycja się zgadza.

Cytuj
Ja bym raczej stwierdził że tak jak dotyka osoba ktora kocha...

Dłonie zaciśnięte w duszącym uścisku na tchawicy. Piekna miłośc. No, chyba, że lubisz sesje erotyczne z podduszaniem, ale to nie tutaj, bo niepełnoletni czytają.
Mówię o jednym i o drugim, zarówno Shinji jak i Asuka.

Cytuj
Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 19, 2006, 09:46:54 pm »
Cytuj
Cytat:
Scena ma także ukazać, że ludzie z barierami AT nadal będą się nawzajem ranić.

Czyli uważasz że przedtem nie mieli barier AT??

Cytuj
No raczej! HCP było, nie? Nawiązuję do rozmowy Shina z Rei, gdy są zjednoczeni, gdy Shinji stawia na nowo barierę. Nawet pozycja się zgadza

Czegoś tu nie rozumiem... Jakoś nie sładnie tego posta napisałeś Dread.
Cytuj
Dłonie zaciśnięte w duszącym uścisku na tchawicy. Piekna miłośc. No, chyba, że lubisz sesje erotyczne z podduszaniem, ale to nie tutaj, bo niepełnoletni czytają.
Mówię o jednym i o drugim, zarówno Shinji jak i Asuka.

Dread nie rżnij głupa bo dobrze wiesz co miałem na myśli... A wrzucenie tych dwoch scen do jednego worka nie jest dobrym pomysłem.
Cytuj
Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.

Naciągana teoria, jeśli był z nią połączony to znał wszystkie jej myśli wtedy.

Offline Devik Crazystar

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 20, 2006, 05:19:50 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Czegoś tu nie rozumiem... Jakoś nie sładnie tego posta napisałeś Dread.
"No gratuluję Ci tego że nie potrafisz zrozumieć posta... ". Nie mogłem się powstrzymać...

A co do teorii Dreada. Na razie jedno pytanie - skoro uważa, że Asuka tego chce i jest tak bardzo zdeterminowany, że to robi, czemu przestaje? Jak on zrozumiał gest Asuki?

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 20, 2006, 10:38:55 am »
Cytuj
Czegoś tu nie rozumiem... Jakoś nie sładnie tego posta napisałeś Dread.

Zobacz wstęp do posta, w którym zacząłem przedstawiać tę teorię. Nie pisałem wszystkiego na raz.

Napiszę Ci jeszcze raz, powolutku: Scena duszenia pod koniec Enda ma nawiązywac do sceny Rei z Shinjim, gdy Shinji stawia na nowo barierę AT. Rei mówi mu o konsekwencjach, jakie grożą w związku z ponownym oddzieleniem ludzi, że znów będą się ranić. Konsekwencje widać w epilogu.
Myslę, że teraz jest trochę jaśniej. Jak coś, to pytaj dalej.

Cytuj
Dread nie rżnij głupa bo dobrze wiesz co miałem na myśli.

No ja piszę o obu dotykach, o dotyku Shinjiego i Asuki, a Ty mówisz, że jest to dotyk osoby kochającej. Jak dla mnie duszenie nie jest wyrazem miłości.

Cytuj
A wrzucenie tych dwoch scen do jednego worka nie jest dobrym pomysłem.

Zależność widać. Oba dotyki są dotykami na kształt relacji z matką (odpowiednią matką do odpowiedniej osoby, jak chcesz, to mogę to rozwinąć). Dlaczego uważasz, że to zły pomysł? Bo brzydki, czy masz może jakąś inną teorię?

Cytuj
Naciągana teoria, jeśli był z nią połączony to znał wszystkie jej myśli wtedy.

Najważniejsze słowa zostają wtedy wypowiedziane. Zobacz sobie przebieg HCP, gdy Shinji jest skomplementowany z wszystkimi ludźmi (sceny między wejsciem Shinjiego do GNR przez czoło i snem w HCP).

Cytuj
A co do teorii Dreada. Na razie jedno pytanie - skoro uważa, że Asuka tego chce i jest tak bardzo zdeterminowany, że to robi, czemu przestaje? Jak on zrozumiał gest Asuki?

Powstrzymała go Asuka, dotykając go w policzek. Gest ten jest analogiczny do gestu Yui, ale ja się nie zapędzę aż tak daleko, by twierdzić, ze jest to gest osoby kochającej. Dotknięcie bardziej rozumiem jako "potrzebuję ciebie", niż "kocham ciebie". Jest to gest afirmacji, przyjęcia Shinjiego przez Asukę.
Shinji zaczął ją dusić nie pytając jej o zdanie, nie mógł wiedzieć dokładnie czy o to jej chodzi (byli skomplementowani, ale nawet w HCP wszystko nie jest jasne, bo Shinji rozmawia i zadaje pytania).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 20, 2006, 08:52:21 pm »
Cytuj
Frey Ikari napisał:
Czegoś tu nie rozumiem... Jakoś nie sładnie tego posta napisałeś Dread.
"No gratuluję Ci tego że nie potrafisz zrozumieć posta... ". Nie mogłem się powstrzymać...

Jak nie możesz się powstrzymać to poproś kogoś by ci pomogł, albo nie omijaj twardych konstrukcji.
Cytuj
Jak coś, to pytaj dalej.

Dalszych pytań narazie nie mam, dzięki.
Cytuj
No ja piszę o obu dotykach, o dotyku Shinjiego i Asuki, a Ty mówisz, że jest to dotyk osoby kochającej. Jak dla mnie duszenie nie jest wyrazem miłości.

Cytuj
Zależność widać. Oba dotyki są dotykami na kształt relacji z matką (odpowiednią matką do odpowiedniej osoby, jak chcesz, to mogę to rozwinąć). Dlaczego uważasz, że to zły pomysł? Bo brzydki, czy masz może jakąś inną teorię?

Nie podoba mnie się to połączenie tych dwoch dotykow bo są skrajnie rożne. Moją terie już opisałem jako dotyk świadczący o miłości.
Cytuj
Najważniejsze słowa zostają wtedy wypowiedziane. Zobacz sobie przebieg HCP, gdy Shinji jest skomplementowany z wszystkimi ludźmi (sceny między wejsciem Shinjiego do GNR przez czoło i snem w HCP

Cytuj
Shinji zaczął ją dusić nie pytając jej o zdanie, nie mógł wiedzieć dokładnie czy o to jej chodzi (byli skomplementowani, ale nawet w HCP wszystko nie jest jasne, bo Shinji rozmawia i zadaje pytania).
 

 No i dlatego też wysunę argumęnt że Shinji nie mogł nie wiedzieć że Asuka chce żyć. Gdy zwie że tylko osoby ktore chcą życ mogą powrucić z powrotem na ziemię...

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 22, 2006, 10:50:21 am »
Cytuj
Nie podoba mnie się to połączenie tych dwoch dotykow bo są skrajnie rożne.

Wiesz, a mi nie podoba się, że Asuka w Evie 02 przegrała z Series, albo że Touji został pilotem. Ale nie neguję faktów. Chodzi o analogię, która jest widoczna.
Są skrajnie różne, jednak mają cechę wspólną i tę cechę uwypukliłem.

Cytuj
Moją terie już opisałem jako dotyk świadczący o miłości.

Ale w ten sposób mówisz tylko o dotyku Asuki, pomijając Shinjiego. Poza tym nie jest to Twoja teoria, gdyż na forum ja to po raz pierwszy zamieściłem (w starym temacie), a zauważył to któryś z amerykańskich fanów NGE na jednym z zachodnich for. Tłumaczyłem już jaka jest różnica pomiędzy "moja teoria" a "moim zdaniem".

Cytuj
No i dlatego też wysunę argumęnt że Shinji nie mogł nie wiedzieć że Asuka chce żyć. Gdy zwie że tylko osoby ktore chcą życ mogą powrucić z powrotem na ziemię...

Jest różnica pomiędzy "chcę żyć" a "chcę żyć z tobą" ;) Słowa Asuki są nakierowane na Shinjiego.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 22, 2006, 10:53:15 pm »
Cytuj
Są skrajnie różne, jednak mają cechę wspólną i tę cechę uwypukliłem.

Jedyną cechą wspolną jest to że jest to dotyk matki, bo cała reszta jest już odmienna.
Cytuj
Tłumaczyłem już jaka jest różnica pomiędzy "moja teoria" a "moim zdaniem".

Tylko że ja nie czytałem tych postow i doszedłem do tego sam.
Cytuj
Jest różnica pomiędzy "chcę żyć" a "chcę żyć z tobą"  Słowa Asuki są nakierowane na Shinjiego.

Właśnie obaliłeś własną teorię a poparłeś moją... Dzięki Dread. :D

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 23, 2006, 07:38:57 pm »
Cytuj
Jedyną cechą wspolną jest to że jest to dotyk matki, bo cała reszta jest już odmienna.

I własnie o to mi chodziło!
edit: po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie tylko duszenie jest reakcją a'la matka, ale także reakcja Shina na matczyny dotyk Asuki - płacze jak dziecko i tuli się do piersi, skulony embrionalnie. Bądź co bądx motyw matki był jednym z najsilniej obecnych w NGE.

Cytuj
Tylko że ja nie czytałem tych postow i doszedłem do tego sam.

Gratuluję.

Cytuj
Właśnie obaliłeś własną teorię a poparłeś moją... Dzięki Dread.

Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu ;) ). Dotyk Asuki jest dotykiem matczynym, ja tego nie rozciągam na miłość uczuciową, afirmację jako osoby.

Naszą cechą wspólną jest to, że obaj jesteśmy supporterami związku Asuka+Shinji, ale różnica taka, że ja nic ponad anime wymyślać nie zamierzam.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:58:19 pm »
Cytuj
Naszą cechą wspólną jest to, że obaj jesteśmy supporterami związku Asuka+Shinji, ale różnica taka, że ja nic ponad anime wymyślać nie zamierzam.

To co może mały fanfic??
Cytuj
Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu  ). Dotyk Asuki jest dotykiem matczynym, ja tego nie rozciągam na miłość uczuciową, afirmację jako osoby.

MNie chodziło konkretnie o ten kawałek dlaczego Shinji dusi Asukę... A tak ogolnie to wymyśliłem dalszą część mojej teori...
Pomyślałem teraz o odcinkach 25 i 26 oraz endzie jako o całości gdyż wiemy  że te odcinki odpowiadają sobie (no może ten 25 nie był do końca zaplanowany...). Otoz wiemy że Shinji myśli że wszyscy go nienawidzą i nie kochają i reakcja Asuki na jego chęć bycia z nią go w tym utwierdziła. Dlatego ją dusi. Ale dalej widzimy że przekonuje się że to on tak myśli a nie inni i tutaj wchodzi właśnie dotyk Asuki po policzku ktory uświadamia mu że 2nd może faktycznie sie urzeczywistnić i Asuka go nie nienawidzi ale może chcieć być z nim. No i dalej jest tak jak pisałem przedtem.

Offline Dreadorus Maximus

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 23, 2006, 10:20:30 pm »
Cytuj
uświadamia mu że 2nd może faktycznie sie urzeczywistnić

Echhh, czyli doszedłeś do wniosku, że Shinji grał w tę grę... ;)


Cytuj
Otoz wiemy że Shinji myśli że wszyscy go nienawidzą i nie kochają i reakcja Asuki na jego chęć bycia z nią go w tym utwierdziła. Dlatego ją dusi.

A skąd! W 26 odcinku Asuka uświadamia mu przecież, że to tylko on sobie mysli, że wszyscy go nienawidzą, a w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej. Chodzi mi o finał 26 odcinaka, gdy Shinji mówi "wszyscy mnie nienawidzą" a Asuka na to "anta baka?".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ostatnia scena Enda
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:10:53 pm »
Cytuj
Cytat:
uświadamia mu że 2nd może faktycznie sie urzeczywistnić

Echhh, czyli doszedłeś do wniosku, że Shinji grał w tę grę...  

Kto wie, kto wie ;) , a tak na poważnie to chodzi mi o tą alternatywną cześć rozgrywająca się w umyśle Shinjiego.
Cytuj
A skąd! W 26 odcinku Asuka uświadamia mu przecież, że to tylko on sobie mysli, że wszyscy go nienawidzą, a w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej. Chodzi mi o finał 26 odcinaka, gdy Shinji mówi "wszyscy mnie nienawidzą" a Asuka na to "anta baka?".

Dokładnie to miałem na mysli, w Endzie jest więcej akcji podczas gdy w odcinkach 25 i 26 mamy pokazane myśli. Doszedłem do wniosku że te całe przemyślenia dzieją się podczas gdy Shinji leży na piasku a poźniej dusi Asukę. To co odcinki serii TV tak długo nam pokazują dzieje się szybko w Endzie.