Autor Wątek: Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE  (Przeczytany 7795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:22:32 pm »
No tak myśle myśle i nie ma tego tematu. Więc zapraszam do rozjaśniania!! :lol:

Offline yroshiku_aoyama

Pojęcie!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:36:41 pm »
Rite of Passage - Jest to ceremonia, której efektem jest zmiana
statusu społecznego jednostki i przyjecie przez nią nowych obowiązków.
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:52:04 pm »
REPC - Red Earth Purification Ceremony (rytuał wykonywany przez SEELE, by wywołac HCP)
DSS - Dead Sea Scrolls (Zwoje znad morza Martwego)
HCP - ;)
GF - Geofront
DSC - Dummy System Core (akwarium na Rei)
N2 albo NN - Non Nuclear bomb/mine/missle/... (potężny ładunek, jednak nie jest to bomba atomowa. Atomówkę użyli tylko raz, w Endzie, gdy odsłonili GF)
SS albo S2 - Super Solenoid
GNR - Giant Naked Rei (Wielka Goła Rei, postać, którą przybiera w Endzie)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Astaroth

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2006, 03:45:04 pm »
Dread, zapominasz o jednym - w obu przydkach generowane jest promieniowanie EMP, zatem to o nim może być mowa. Utrudnia ono kożystanie z elektroniki, zatem logicznym było odczekać, aż zniknie i wejść do akcji ze sprawnym sprzętem.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2006, 11:42:17 am »
OUN - Ośrodkowy układ nerwowy, zwykle jest to mózg i rdzeń kręgowy. Evangeliony też mają takie coś :). Entry plug przechodzi przez kręgosłup i kończy się w rdzeniu (sercu), tej czerwonej kulce.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2006, 11:37:21 pm »
EIP - termin roboczy oznaczający wewnętrzną energię Evy (Eva's innate power). Oznacza to energię magazynowaną w ATP, z której Eva korzysta przy berserku.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2006, 07:54:00 pm »
Cytuj
EIP - termin roboczy oznaczający wewnętrzną energię Evy (Eva's innate power). Oznacza to energię magazynowaną w ATP, z której Eva korzysta przy berserku.

Oczywiście uważam tą Twoją teorię za niedorzeczną pomijając to że nie bardzo wiem co skruciłeś do ATP...

Offline @

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2006, 08:06:14 pm »
ATP to jest takie coś w czym jej magazynowana energia np u człowieka...
Wikipedia]
Cytuj
ATP (adenozynotrifosforan) - jeden z najważniejszych nukleotydów w komórce, pełniący funkcję uniwersalnego przenośnika energii.

Offline Miyamoto Hachimaro

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2006, 08:16:09 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
EIP - termin roboczy oznaczający wewnętrzną energię Evy (Eva's innate power). Oznacza to energię magazynowaną w ATP, z której Eva korzysta przy berserku.

Oczywiście uważam tą Twoją teorię za niedorzeczną

(tę* - przepraszam za czepialstwo, ale mam uczulenie na ten błąd)

Wybacz, ale czy dyskusja o źródłach energii wykorzystywanych przez Evy nie toczy się w innym temacie? Zresztą, EIP to pojęcie niezależne od teorii Dreada - używa go Ritsuko, a ona chyba wie, co mówi. Jeżeli uważasz jednak, że jest osobą niekompetentną i pierdzieli od rzeczy, to bardzo Cię proszę, byś to uzasadnił. Pozytywna teza pozbawiona argumentów jest niczym (negatywnej broni pewna brzytwa). No, chyba że jesteś Hideaki Anno w przebraniu, ale na to osobiście bym nie liczył ;)

Cytat: "Frey Ikari"
pomijając to że nie bardzo wiem co skruciłeś do ATP...

Eee... Frey? Nie chcę Cię urazić, ale... Ty masz naprawdę 20 lat?... Bo ja tyle co ukończyłem gimnazjum... a wiem, czym jest ATP... Chyba się o tym uczyłeś?... Może to odświeży Ci pamięć... Przy okazji, bardzo Cię proszę - zerknij również tutaj - nie mniej pasjonujące ;)

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Damn, Monkey, uprzedziłeś mnie :lol:


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2006, 08:27:19 pm »
Frey, tutaj w zamiarze mieliśmy tylko wyjaśniać skróty. Jak sam stworzysz swojąteorię i będziesz używał jakiegoś skrótu, to też śmiało tutaj pisz. Chodzi o to, żeby ludzie wiedzieli co mam na mysli, gdy piszę jakiś skrót.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2006, 09:50:33 pm »
Cytuj
Eee... Frey? Nie chcę Cię urazić, ale... Ty masz naprawdę 20 lat?... Bo ja tyle co ukończyłem gimnazjum... a wiem, czym jest ATP... Chyba się o tym uczyłeś?...

Taaaa-a, mam 20 lat i uczyłem się o tym. Zasugerowałem się tym że to temat o Evie a że Dread stworzył nowy skrót (EIP) to myślałem że i ten (ATP) jest powiązany z Evą.

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2006, 10:42:35 pm »
Cytuj
a że Dread stworzył nowy skrót (EIP)


Nie Dread, tylko Ritsuko. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2006, 09:06:19 pm »
Cytuj
Nie Dread, tylko Ritsuko.

Jakoś nie przypominam sobie by użyła kiedykolwiek tego skrotu... :?  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Wyjaśnienia skrótów używanych w NGE
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:07:08 am »
Cytuj
Jakoś nie przypominam sobie by użyła kiedykolwiek tego skrotu

No, może nie użyła samego skrótu, ale użyła zwrot, który ja skróciłem. Nie bedę pisał za kazdym razem "Eva's innate power", bo zajmuje 18 znaków, a skrót tylko trzy. ;)

Ps. Po wydzieleniu offtopa o broni w NGE niewiele zostało z tego tematu ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.