trawa

Autor Wątek: Kilkukrotne zdawanie strachu  (Przeczytany 13274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:57:01 pm »
Cytat: "Zimoch"
Tu nie chodzi o to za kim jesteś tylko jakie jest oficjalne stanowisko GameWorkshop czyli GW twórców Mordheima.


Dziękuje, że uświadomiłeś mi kto jest twórca Mordheim.

Skoro sam tego jeszcze nie wywnioskowałeś z dyskucji to Ci napisze wprost. Nie ma ofcijalengo stanowiska GW w tej kwesti...inaczej byśmy się nad tym nie zastanawiali :?

Offline Zimoch

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:57:49 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"
Cytat: "Zimoch"
... Moj kolega tak argumentuje tą wersje: Jak jego krasnal zda test strachu to nikogo się nie boi - bo zdał i już...


No w tej walce już nikogo się nie boi, no ale jak w kolejnej turze doszarżuje go kolejny model wzbudzający strach to znów bedzie musiał zdawać.
Poza tym to niby kilka szarż,ale w ogólnym założeniu wykonywane sa one równocześnie, czyli zdaje strach bo biegnie na mnie 5 chłopa (każdy ma zasade wzbudzania strachu), a nie boje się przed każdym osobno:P
Skoro opanowałem się bo biegnie na mnie wampir to nie zaczne się znów bać gdy nagle zauważam, że ma obstawe dwóch Ghuli...bo oni szarżują równocześnie:P Taka jedna zbiorowa szarża, której ja się boje i dlatego testuje strach:P


Ale o testowaniu raz nie ma mowy w rulebooku. MOze to byc nielogiczne - ja nie szukam uzasadnienia tylko oficjalnego stanowiska.Poza tym bardzo łatwo wytłumaczyć testowanie wieloktrotne - poczytaj sobie posta z mojego linka na górze ;p
y Zimoch

Offline Zimoch

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:02:09 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"


Dziękuje, że uświadomiłeś mi kto jest twórca Mordheim.

Jakis przedmówca pisał żeby pisać po Polsku ;p wiec pisałem ;]
Cytat: "Wercyngetoryks"

Skoro sam tego jeszcze nie wywnioskowałeś z dyskucji to Ci napisze wprost. Nie ma ofcijalengo stanowiska GW w tej kwesti...inaczej byśmy się nad tym nie zastanawiali :?


No i tego się obawiałem niestety - czyli mogę tak samo mieć rację jak mój przeciwnik :|. A co na turniejach Mordheima - muszą być jakieś uściślenia
y Zimoch

Offline Wercyngetoryks

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:05:26 pm »
Cytat: "Zimoch"
No i tego się obawiałem niestety - czyli mogę tak samo mieć rację jak mój przeciwnik :|. A co na turniejach Mordheima - muszą być jakieś uściślenia


A to zależy od tego kto bedzie organizował taki turniej, bo to jest Mordheim nie WFB i nie ma czegoś takiego jak oficjalne uściślenia sędziowskie, bo nie ma czegoś takiego jak liga Mordheim. Będziesz się na jakiś turniej wybierał to zaptyaj organizatora/sędziego jak się zapatruje na taką sytuacje i tyle.

Offline Mistrz wałków :)

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:50:25 pm »
Przeczytałem fragment odnoszacy sie tego problemu i stwierdzam ze nalerzy testowac za kazdy szarżujący model.

Dla urealnienia sprawy.. Pragnę zauwazyc ze jest pewna drobna róznica czy szarzuje nas 1 czy 5 zombie. Z jednym (majac w reku miecz) człowiek wie że moze sobie poradzic. Za to zaatakowany przez grupę jest juz prawie pewnien ze to ostatnie chwile jego zycia czego wynikiem moga byc pełne gacie..:)
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2006, 07:19:18 pm »
Kamilu, pozostali - na chłopski rozum, wyobraźcie sobie jak szarżuje was najokropniejsza rzecz na świecie. Przemogliście do niej strach... chwilę (ułamek sekundy później) potem szarżuje was drugie i trzecie takei tałatajstwo... nagle zaczniecie się bać, czegoś czego się już nie boicie??!! Zaraz tego poszukam w erracie.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Zimoch

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2006, 07:45:50 pm »
Cytat: "Nazroth"
Kamilu, pozostali - na chłopski rozum, wyobraźcie sobie jak szarżuje was najokropniejsza rzecz na świecie. Przemogliście do niej strach... chwilę (ułamek sekundy później) potem szarżuje was drugie i trzecie takei tałatajstwo... nagle zaczniecie się bać, czegoś czego się już nie boicie??!! Zaraz tego poszukam w erracie.


Własnie zobaczyłeś najokropniejszą rzecz na świecie to zombie - przełamałeś strach ale nagle widzisz coś potwornieszego to Ghoul!! ale i tak udało ci się ostać - patrzysz z lewej a to co zobaczyłeś jest najokropniejsze to WAMPIR!! I co powiesz na to ;]
y Zimoch

Offline Nazroth

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:14:00 pm »
No właśnie - powiem, że ani jedna, ani druga wersja nie jest mądra - dlatego uważam, że STRACH to jeden test - nie patrzysz w lewo, potem w prawo - tak naprawdę strach testuje się przed przesunięciem modeli, po deklaracji szarż... przesówa się szarżujących symultanicznie i oni wzbudzają strach razem. Jeśli szarżuje mnie zombie i smerf, to testuję, nie zdałem - nie ważne kogo biję, boję się i smerfa też na 6stkach musze tłuc (podręcznik to ładnie tłumaczy) w związku z tym wielokrotne testowanie to idiotyzm. Nie zdałem - dotyczy wszystkich, zdałem, dotyczy wszystkich. Tak bym to widział, czekam na odpowiedx na forum SG.
Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Motorek

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:32:35 am »
Przy każdej szarży trzeba zdawać test strachu, chyba że któryś został już oblany wtedy i tak model szarżowany o ile ustoi będzie oddawał na "6". Proponuje Panowie z TH zajrzeć do Rulebooka :badgrin: Zanim zaczniecie szerzyć herezję wśród nowych użytkowników forum.
Pozdro ;)

Offline Zimoch

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:39:50 am »
Cytat: "Kretek"
Przy każdej szarży trzeba zdawać test strachu, chyba że któryś został już oblany wtedy i tak model szarżowany o ile ustoi będzie oddawał na "6". Proponuje Panowie z TH zajrzeć do Rulebooka :badgrin: Zanim zaczniecie szerzyć herezję wśród nowych użytkowników forum.
Pozdro ;)


Mógłbyś mi wskazać fragment który tak sugeruje w rulebooku - będę bardzo wdzięczny  :D
y Zimoch

Offline Nazroth

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:39:53 am »
Ok, ok - proszę o stronę, akapit - cytat...
Patrzyłem do podręcznika już przedtem - istnieje prawdopodobieństwo przegapienia - ale wolę się upewnić poznając odpowiedni cytat.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:18:40 am »
Ja nadal jestem zdania, że naleRZy zdawać za każdym razem.

Cytuj
fear
Fear is a natural reaction to huge or unnerving
creatures. A model must take a Fear test (ie, test
against his Leadership) in the following situations.

Note that creatures that cause fear can ignore these
tests.

a) If the model is charged by a warrior or a
creature which causes fear.

If a warrior is charged by an enemy that he fears
then he must take a test to overcome that fear.
Test when the charge is declared and is
determined to be within range. If the test is
passed the model may fight as normal. If it is
failed, the model must roll 6s to score hits in
that round of combat.


b) If the model wishes to charge a fearcausing
enemy.

If a warrior wishes to charge an enemy that it
fears then it must take a test to overcome this. If
it fails the model may not charge and must
remain stationary for the turn. Treat this as a
failed charge.


Każda w/w sytuacja wymusza zdawanie Fear'a. Nie ma nigdzie fragmentu o zdawaniu 1 testu w turze.

Offline Motorek

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:14:17 am »
Proste ten sam cytat miałem wklepać.
W punkcie a) masz wszystko wyszczegołnione co się dzieje jeżeli zaatakuje Ciebie jeden model wzbudzający strach jeżeli zaatakują Ciebie dwa to powtarzasz procedurę dla drugiego modelu jeżeli zdałeś pierwszy test strachu. Dostajesz jedną szarże od modelu z fearem zdajesz raz, dostajesz dwie zdajesz dwa razy jeżeli oblejesz pierwszy test drugiego nie musisz już zdawać bo i tak będziesz oddawał obu modelom na 6 itd. Twoja interpretacja Naz obcinałaby mocno bandy, w których więcej niż jeden model wzbudza strach, a to jest własnie siłą Undeadów w walce z bandami o niskim Ld.
Pozdro ;)

Offline Vatt'ghern

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:36:02 am »
Oczywiscie, ze zdaje sie test strachu za kazdego szarzujacego "strasznego" wojownika.

Atak jednego zombiaka ktos moze i wytrzyma, w koncu to tylko kupa gnijacego miesa ale jak ma walczyc ze stadem martwiakow nieczulych na bol czy uplyw krwi, a w dodatku wyjacych "muzg!" (po smierci przestali klopotac sie ortografia), to chyba jednak bedzie bardziej skory do wziecia nog za pas.

A tak z zycia wziete: jaka jest wasza reakcja, gdy podbija do was nakoksowany dresiarz, a jaka gdy trzech?

Offline MiSiO

Kilkukrotne zdawanie strachu
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:40:44 am »
W takim razie sprawa jasna.

 

anything