Autor Wątek: Ortografia na naszym forum i co z tego wynika  (Przeczytany 10623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:52:54 pm »
No cóz w ramach riposty moge tylko zacytować wypowiedz forumowicza :
Jaskiera:

Cytuj
"MiSiO napisał:
1 test per szerżę."

Jaskier napisał:
Czy mógłbym Cię prosić o poprawne pisanie po polsku? Niektóre Twoje posty naprawdę ciężko zrozumieć...
Kamil. (miszczu)

Offline Pawłow

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:57:17 pm »
Cytuj
no to chyba se zrobie testa na dyslekcje i dysgrafie jak to was az tak boli


Wyobraź sobie że mam obydwa te papierki ale jakoś nie uważam żeby zwalniały mnie one z wzięcia do ręki słownika przed wysłaniem posta, albo wklejenia go do worda celem sprawdzenia pisowni.
shit happens

Offline nahar

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:50:33 pm »
W ogólnym regulaminie Forum NG nie ma za dużo o tym że trzeba pisać ortograficznie. Są raczej swego rodzaju zalecenia dla uczestników Forum.
Naprawdę zasady są bardzo ogólne - np brak tam zakazu używania wulgaryznów co stało się podstawą skarg userów notorycznie bluźniących że moderatorzy się ich czepiają.  

Nie zwalnia to nikogo z przestrzegania elementarnych zasad ortografii choćby przez szacunek dla innych userów. Jeśli nie robi tego to daje świadectwo i sobie i swoim stosunku do innych.

Dawno temu zwracałem uwagę na to żeby pisać poprawnie.To się dowiedziałem że jestem rasistą bo nie uznaje dysleksji (a nie uznaje - bo miałem i się z tego wyleczyłem - ciężką pracą i ćwiczeniami).

Ja nie zamierzam nikogo banować za błędy, nie będę dawał też za to ostrzeżeń. Nie będę też poprawiał ortografii - nie mam na to czasu i ochoty.

W końcu to Wy użytkownicy tego forum je tworzycie.

Jakie jest to Wasza zasługa.

Nie wiem co da zgłoszenie sprawy do adminów (i zawracanie im gitary takimi drobnostkami), ale każdy user ma prawo to robić.


Proszę po raz kolejny o używanie języka polskiego. Do tego proszę o wyrozumiałość dla innych, wzajemny szacunek i ponowne zerknięcie na to co pisałem w temacie Szukam  chętnego... [/color]

To tyle.

I na koniec - "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" [J 8,7]

Więc jeśli ktoś chce dyskutować o jakimś problemie który dotyczy forum, userów, modów itp to proszę założyć nowy temat a nie spamować.
paweł

Offline Nazroth

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:37:52 am »
Bez spamu, w tym temacie...

Najpierw sobie muszę dać upust: k**wa! (Nie wiedziałem, że nie ma zakazu bluzgania, życie nabiera smaczku...)

Chciałem tylko wyrazić swoją opinię. Dyslekcja i Dysort. To wada, trudno się ich wyzbyć, ale JEST TO MOŻLIWE. Ja przez całe życie kaleczyłem nasze ojczyste pismo, a teraz wystarczy, że poświęcę te kilkanaście sekund więcej. Po prostu piszę i naraz czytam to co piszę, oraz czytam książki - i nie używam worda. Oczywiście błędy się pojawiają, ale nie tak często - a raz popełniony i wytknięty błąd zasiada mi w pamięci i już go nie popełniam. To jest zdolność do nauki i zapamiętywania.

Błędy Mistrza są o tyle drażliwe, że niejednokrotnie wytykaliśmy je, podkreślaliśmy itd. Ale on notorycznie je popełnia! "bochater, figórka" no weźcie ludzie. Przecież tych słów nie da się czytać.

Cytuj
No cóz w ramach riposty moge tylko zacytować wypowiedz forumowicza :
Jaskiera:

Cytat:
"MiSiO napisał:
1 test per szerżę."

Jaskier napisał:
Czy mógłbym Cię prosić o poprawne pisanie po polsku? Niektóre Twoje posty naprawdę ciężko zrozumieć...


No to stary - taką ripostę to sobie wsadź w anus, bo szerżę, to LITERÓWKA, nie błąd. Jest kolosalna różnica między przyciśnięciem nie tego klawisza co potrzeba (wynika to często z pośpiechu) a wstawieniem nie tej litery co trzeba. BOCHATER (tu dokładamy - błędnie - literę!!) FIGÓRKA (tu zaś po prostu zastosowane jest złe u, nie da się popełnić literówki ó/u to wymaga złego myślenia, nie zabłąkanego na klawiszach palucha!)

Ludzie, którzy popełniają taki ebłędy notorycznie to KŁETYNI i PAŁANTY ot co. Czyli jednym słowem nie ma się o co obrażać, bo te słowa nie mają przecież znaczenia w naszym rodzimym języku.





NA PRZYSZŁOŚĆ: Zwracajcie uwagę na to, by rozdzielać literówki od błędów. Brak ć, o zamiast ó, s/ś, l/ł, inna litera zamiast konkretnej (znajdująca się na klawiszach tóż obok) to typowe LITERÓWKI i są akceptowalne, ale RZ miast Ż - Ó zamiast U to już BŁĘDY PEŁNĄ GĘBĄ, ponieważ je trzeba naprawdę zrobić i trzeba się o nei postarać. Zróbcie sobie test i porównajcie robienie literówki z błędem. ZObaczcie o ile ciężej jest popełnić błąd, ile trzeba nacisnąć klawiszy itd.

TÓMANOM mówimy nie:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:39:24 am »
Kamil. Mnie się to przytrafia czasem. Tobie się to czasem nie przytrafia. Dlatego twoja i Jaskra riposta jest tak dziecinnie naiwna, że na 100% mogę powiedzieć: "Nie rozumiecie o czym jest mowa"... albo tak Ci Kamilu "głupio", że masz w nosie swoje pisanie (co zresztą potwierdziły twoje wcześniejsze posty), że odwracasz kota ogonem. Ze zwykłej przyzwoitości i świadomości jakości swoich postów powinieneś nie zabierać głosu... wystarczy, że napisałeś coś w stylu:

"Będę pisał jak mi się podoba. Nie pasuje?! Wynoś się...".


Do moda. Problemu by nie było jakbyś wlepił ostrzeżenie komu trzeba.  :( Mówię to jasno i otwarcie, choć wiem, że na forum mało kto mnie lubi. Pasywna postawa = forumowicze włażą Ci na głowę.

Offline Motorek

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:41:40 am »
I co aż tak Was od tego oczy bolą :?:  :lol: Zaczynanie tą samą wojenkę, którą prowadzicie już pół roku tylko po co :?: Skończy się na tym, że 3/4 użytkowników przestanie tu zaglądać. Ja już zaczynam mieć w h.... to forum dzięki takim ludziom jak miso.
Pozdro ;)

Offline Nazroth

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:45:11 am »
Kretku - zastanów się. Użytkownicy wchodzą na to forum nie po to, by czytać pierdoły odnośnie błędów - a po to, by pytać/uzyskiwać odpowiedzi - DOTYCZĄCE MORDHEIM...  dlatego Twój zarzut jest mało przekonujący. To nie wojenka z konkretną osobą. JA się starałem, by pisać poprawnie - chcę, aby inni też się starali, ponieważ chciałbym zobaczyć podniesiony poziom rozmów na forum.

Ogólnie ten zarzut odnośnie innych użytkowników jest patetyczny. Prosta odpowiedź: nie trzeba jak mucha do gówna wlatywać na każdy "żółty" temat ai?... ja czytam tylko te tematy, które mnie interesują, nie zawracając sobie głowy choćby "rozpiskami" i jakoś nie cierpię wielkich katuszy. Młodzi użytkownicy pragnący wiedzy i pomocy nie muszą czytać tematu o ortografii itd;][/url]
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:55:56 am »
Jak można, w imię świętego spokoju, pozwalać na bełkot?

To średniowieczna wieś, którą, mimo płacenia podatków, regularnie łupi, gwałci i pali miejscowy baron? Czego się boicie? Kilku forumowiczów zachowuje się tak, jakby zwrócenie im uwagi miało wywołać falę terroru... "Tylko powiedz coś o moim pisaniu, a zniszczę Ciebie i całe to forum".

Gratuluję odwagi. Powiem raz jeszcze. To po części wina moda. Niech da ostrzeżenie albo mi, za zwracanie uwagi, albo paru "za pisownię". Ruch będzie jasny i czytelny. Będziemy wiedzieli jakie panują zasady. Nie ma nic gorszego niż pasywność połączona z brakiem konkretów.

Jaka wojenka? To, że Kamil figuruje na liście "mam w nosie, że mnie robię błędy " to przypadek.

Offline Zielony

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:09:36 am »
uwielbiam snajpować jestem w tym najlepszy... :shock:
IMP  :O

Offline MiSiO

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:10:55 am »
Dlaczego nie może być jak na forum W40k?! Mafia działa tam doskonale. Na tym zakończę swoje pisanie. Czekam na JAKĄKOLWIEK REAKCJĘ MODÓW/ADMINÓW...

Offline Motorek

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:24:05 am »
Ja to widzę tak, zaczeło się od bełkotu Valtena, z całym szacunkiem i sympatią jaką go darżę nie zmienia to faktu, że dostałem oczoplonsu i chyba nie ja jeden, a skończyło się na ataku na Mistrza Wałka za bochater figórka itp. bez przesady takie błedy są do zaakceptowania ważne żeby zrozumieć o co chodzi w poście, ja na takie coś nie zwracam uwagi.
Cytat: "MiSiO"
Kilku forumowiczów zachowuje się tak, jakby zwrócenie im uwagi miało wywołać falę terroru... "Tylko powiedz coś o moim pisaniu, a zniszczę Ciebie i całe to forum".
Raczej Ty się tak zachowujesz, zakładając dwa tematy na tym forum i na forum administracyjnym. Sory stary ale nie przemawiają do mnie metody krzyku, wszystko da się załatwić polubownie.
Poza tym dalej uważam, że po miesiącu dwóch spokoju znowu zaczyna się Wasza prywatna wojenka.
Cytat: "Nazroth"
JA się starałem, by pisać poprawnie - chcę, aby inni też się starali, ponieważ chciałbym zobaczyć podniesiony poziom rozmów na forum.
 
To może zaczniemy po staropolsku pisać? Tym mnie rozbroiłeś, może podskoczy mi jeszcze kultura osobista i poziom IQ.
Cytat: "Nazroth"
Ogólnie ten zarzut odnośnie innych użytkowników jest patetyczny. Prosta odpowiedź: nie trzeba jak mucha do gówna wlatywać na każdy "żółty" temat ai?... ja czytam tylko te tematy, które mnie interesują, nie zawracając sobie głowy choćby "rozpiskami" i jakoś nie cierpię wielkich katuszy
A właśnie w rozpiska się zaczeły przepychanki odnośnie ortografii z tego co pamiętam.
Pozdro ;)
PS: Proponuje dać sobie na luz.

Offline MiSiO

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:50:02 am »
Cytuj
Raczej Ty się tak zachowujesz, zakładając dwa tematy na tym forum i na forum administracyjnym.


1. Najpierw była rozmowa w temacie ROZPISKI.
2. Potem założyłem odpowiedni temat w odpowiednim miejscu, o czym napisałem w ROZPISKACH. Tutaj rozmowa szła jednak swoim życiem
3. Kiedy MOD W Y D Z I E L A posty do osobnego tematu, to autor 1go wydzielonego postu STAJE się autorem TEMATU - oznacza to, że "autorem mojego" tematu, w którym teraz piszemy, jest  NAHAR. Wyciął rozmowę nie na temat z tematu o rozpiskach. Muszę powiedzieć, że podkolorowałeś i to bardzo...


Co do metod... jaka metoda działa na posty w stylu "nie podoba Ci się moje bazgrolenie - won do siebie na podwórko?" Sam napisałeś... rozmowy o ort na tym forum ciągną się jak guma w gaciach!


Co do Kamila... Po JEGO POŚCIE SZLAG MNIE JASNY trafił. To, że Valten bazgroli to mi wcześniej na GG kilka osób mówiło ale ja już nawet jego postów już nie czytam więc jakoś mnie tak nie zdenerwowały.

Jednak ta rozmowa jest jałowa, bo i Valten i Miszczu bazgrolą po polskiego tak, jak to robili wcześniej. Mod poczeka 2 dni aż temat ucichnie i wszystko wróci do normy. Czyli jednym zdaniem:

"Niech robią co chcą byle by nie wsadzać kija w mrowisko. Dajcie mi święty spokój".

Offline nahar

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 14, 2006, 11:44:48 am »
Dobra w związku ze zmąceniem wody przez Misia przymyslałem sobie pewne sprawy.

Zdecydownie źle się prezentujemy na tle innych for NG, szczególnie tych o filmie literaturze itp.

Należy pisać poprawnie - STARAJĄC stosować polskie znaki, i tępić literówki.

Administracja jak widzę po przejrzeniu wątku założonego przez Misia na Forum ogólnym nie jest skora do działań rodem z 1984. Ja również nie jestem zwolennikiem metod policyjnych. Jednak jeśli ktoś będzie notorycznie unikał stosowania się do moich PRÓŚB to może spodziewać się że poniesie konsekwencje swego działania.

To tyle.
Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania proszę to zrobić do piątku.
paweł

Offline MiSiO

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:30:03 pm »
Dziękuję za podjęcie słusznej decyzji. Nie mogę jednak nie wspomnieć, że trochę miesięcy upłynęło od pierwszego podjęcia tego tematu. To jednak uwaga zupełnie na marginesie.


P.S.
Czekam na poprawę pisowni. Będzie to z korzyścią dla każdego. Wolę, żeby mnie na forum uważano za mało przyjemnego gościa niż żebym musiał czytać bochomazy bopchaterskich fgorómowiczuw.

Offline Miły

Ortografia na naszym forum i co z tego wynika
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:36:50 pm »
Cytat: "nahar"
Należy pisać poprawnie - STARAJĄC stosować polskie znaki, i tępić literówki.


Wiec tak: Mieszkam i pracuje obecnie we Wloszech i posiadam tylko angielska i wloska wersje oprogramowania. Mam papiery na dysortografie, dyslektykie i jeszcze jakies tam. Ale jestem juz starym koniem i wiem ze taki papier mnie z niczego nie zwalnia. Choc tu tego nie moge zrobic, to wiekszosc z tu piszacych moze sprawdzic pisownie wklejajac to co pisze do Worda. Jest to minimum i zajmuje tylko chwile. Jednak osobiscie jestem zwolennikiem zasad z forum WH40 gdzie jest powszechnie uznane, ze forum jest w jezyku polskim wiec wymaga sie pisana zgodnie z zasadami jezyka polskiego. Jednak mam male ale co do stosowania polskich znakow. Tutaj nie posiadam takowych i nie jest to zwiazane z moim lenistwem. Wiec prosil bym uwzglednic taki detal w wymogach.
Dziekuje i pozdrawiam.
Milosz
P.S. Staram sie znalesc tutaj polska wersje windowsa aby zainstalowac polskie znaki, wiec do tego czasu nie moge sprawdzic pisowni automatycznie choc staram sie sam powylapywac bledy.