trawa

Autor Wątek: Persepolis  (Przeczytany 37960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Persepolis
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 22, 2007, 09:34:20 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Z tego co pamiętam, strona Postu i dawniej nie była często aktualizowana, więc nie wróżyłbym z tego szans na wydanie drugiego tomu "Persepolis".


Ale nie przypominam sobie, aby wcześniejsze przestoje trwały pół roku. Co najwyżej dwa miesiące.
Tak czy inaczej, ja na polską edycję drugiego tomu Perse już nie czekam.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Persepolis
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2007, 10:50:49 pm »
Post kiedyś nie wydał nic przez 8 miesięcy ( czerwiec 2004 - luty 2005 ), więc przestoje nie niepokoją mnie tak bardzo. Choć oczywiście wolałbym żeby częściej wypuszczali komiksy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Persepolis
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 16, 2007, 10:57:37 am »
Pierwszy trailer animowanej wersji persepolis jest dostępny:

http://www.afnews.info/public/afnews/viewnews.pl?newsid1178962136,4287,.htm

Wie ktoś, czy ta animacja będzie wyświetlana w polskich kinach?

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Persepolis
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 16, 2007, 09:10:59 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Wie ktoś, czy ta animacja będzie wyświetlana w polskich kinach?


Światowa premiera jest zapowiedziana ponoć na 27 czerwca. Na stronie GutekFilm Persepolis widnieje, więc wszystko wskazuje na to, że będzie u nas wyświetlane. Na konkretniejsze informacje pewnie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Offline Weil Deshalb

Persepolis
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 13, 2007, 06:57:38 pm »
Info z Komikslandii:

Cytuj
Jak poinformowało nas wydawnictwo Post (tak, tak takie wydawnictwo istnieje nadal) druga część komiksu Marjene Satrapi poszła właśnie do druku. Trudno powiedzieć, kiedy trafi do sprzedaży, w końcu to jest Post. Miejmy jednak nadzieję, że stanie się to niedługo.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline Samuel

Persepolis
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 21, 2007, 04:08:25 pm »
jak sie do gwiazdki Persepolis 2 nie ukaże, kupię sobie po angielsku. A swoją drogą - szkoda Postu, myślę, że dożyję aż wydadzą całego Lupusa i Kota Rabina. Z resztą, czy ktos gdzieś widział pierwszą część Kota Rabina do kupienia w Poznaniu? Złaziłem chyba juz wszystkie księgarnie w centrum i nie ma! A uszkodził mi sie mój egzemplarz:(
erefere

N.N.

  • Gość
Persepolis
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 21, 2007, 05:33:41 pm »
Cytat: "Samuel"
czy ktos gdzieś widział pierwszą część Kota Rabina do kupienia w Poznaniu?


Polecam empik.com - jeszcze jest. A jak zamówisz z dostawą do poznańskiego empiku, to będziesz miał w Poznaniu.

Offline wojtekzk

jeszcze jest
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 23, 2007, 11:12:41 pm »
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

N.N.

  • Gość
Re: jeszcze jest
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 24, 2007, 12:06:18 am »
Cytat: "wojtekzk"
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj?q=kot+rabina&x=0&y=0

My też mamy :)


Okazuje się, że - jak zwykle - najciemniej jest pod latarnią

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Persepolis
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 01, 2007, 01:07:40 am »
Cytat: "Samuel"
jak sie do gwiazdki Persepolis 2 nie ukaże, kupię sobie po angielsku.


Wg strony Gutek Film, Persepolis w kinach w styczniu 2008. Czyli teoretycznie możesz dać Postowi czas do stycznia na wydanie drugiego tomu ;)

Offline Pstraghi

Persepolis
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 02, 2007, 12:19:00 pm »
Czy ktoś widział już film Persepolis? Jeżeli tak, to jakie robi wrażenie? Wygrał coś w Cannes?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Persepolis
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 02, 2007, 02:07:36 pm »
Cytat: "Pstraghi"
Wygrał coś w Cannes?


Wygrał nagrodę Jury. Ponadto był nominowany do Złotej Palmy.

Offline Julius Corentin A.

Persepolis
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 27, 2007, 04:10:56 pm »
nie wiem jak w innych miastach, we wroclawiu Persepolis mozna bylo zobaczyc w ciągu tego tygodnia podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty.

co moge powiedziec, fantastyczna adaptacja, ktora pewnie przerosła (przerośnie) oczekiwania nawet najwiekszych sceptykow.
flim zrobiony jest z duzym smakiem, graficznie bezbłędny (choc w odroznieniu od komiksu stylistycznie niejednorodny - kreska satrapi, sporo kontrastow w polączeniu z pastelowymi fejdami, pojawia sie tez kolor).
moim zdaniem udalo sie zachowac klimat komiksu i to w obu jego warstwach, co juz jest niesamowitym osiągniecięm. bylbym nawet sklonny powiedziec, ze hisotria przedstawiona w innym od pierwowzoru medium, na duzym formacie i z dźwiękiem - wiele zyskuje.

zaskoczyl mnie rownież balans miedzy dwiema częściami historii. okazuje sie, ze w filmie akcenty rozlożone sa inaczej niż w komiksie (albo ja to mylnie odczytalem).
wątek konfliktu zbrojnego przedstawiony glownie w pierwszym tomie rozrasta sie na wieksza czesc filmu i przyslania nieco perypetie satrapi po wyjeździe do europy - moim zdaniem mocno okrojone, a nawet zmarginalizowane.
nie zmienia to faktu, ze film broni się, jak dla mnie, w 100%.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Persepolis
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:45:01 pm »
Poza zwiastunem, miałam jedynie możliwość obejrzenia na kanale Euronews (który poświęcił sporo czasu na przybliżenie filmów z festiwalu w Cannes) około 5-7 minutowego zlepka różnych fragmentów Persepolis.
Te fragmenty bardzo zachęciły mnie do obejrzenia całości. Zresztą od momentu pojawienia się informacji o przeniesieniu komiksu Satrapi na ekran, byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tego pomysłu.
Nawet nie wiedziałam, że Perse będzie można tak szybko u nas zobaczyć. Ale i tak nie miałam możliwości pojawienia się na ENH. Tym bardziej z utęsknieniem wyczekuję momentu, aż będę mogła delektować się całym filmem.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Persepolis
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 12, 2007, 01:11:48 pm »
Urlop ma to do siebie, że można zmienić tryb życia z dziennego na nocny. A że komiksy najlepiej czyta mi się w nocy to są i tego rezultaty – Embroideries. Niby jesteśmy świadomi przynajmniej części ze stosowanych na Wschodzie praktyk. Mimo to, niektóre  z opowieści bohaterek są przerażające (np. zaszywanie czy bezgraniczna wiara w białą magię). Chyba właśnie przez tą bezpośredniość z jaką są przekazywane, wywołują taki efekt. Lektura Embroideries nasuwała mi skojarzenia z Monologami Waginy. Tamte historie również oddziaływały swoją bezpośredniością.
Każda z opowieści snutych przez bohaterki mówi wiele nie tylko o nich samych, ale także o pozostałych uczestniczkach dyskusji, poprzez ich komentarze. No właśnie – komentarze – główne źródło humoru w Embroideries. Dawno się tak podczas czytania komiksu nie uśmiałam. Moją faworytką została babcia Marji z jej TMW ;)
Komiks szczery, prawdziwy i bezpretensjonalny. Jednym słowem – świetny.

 

anything