Autor Wątek: O Rei  (Przeczytany 130328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:56:12 pm »
Mówi "Więc to moje serce? być jednością z Shinjim?". Po czym dodaje "Nigdy" i się wysadza :)

Rei jest człowiekiem z duszą anioła (Lilith). Kav jest człowiekiem z duszą Adama. Na tej zasadzie są tacy sami. Kaworu jest aniołem na zasadzie funkcji, a nie statusu ontycznego.

Rei w Terminal Dogma stoi se i generuje supersilne pole AT. Po chwili wszystkie pola znikają, czyli wychodzi na to, że Rei zdejmuje pola, które w tej chwili pojawaiają się w TD. A najprościej, Rei próbuje zapobiec 3I.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:08:22 pm »
Cytuj
Taaa, a ten gościu, którego widzi na chwile przed eksplozją, to Shinji za 30 lat  Ręce i nogi odpadają po prostu.

Nie zapominaj że Gendo dużo dla niej zrobił, dużo spędzał z nią czasu i był dla niej jak"ojciec". Dlatego też go widzi na końcu, gdyż nigdy mu nie podziękowała za to.
Cytuj
może się spokojnie katapultować, bo wyciągnięcie pluga nie powoduje zniknięcia pola AT Evy (vide 3 odcinek)

Nie wiem na podstawie czego doszedłeś do tego wniosku... W 3 odcinku po wyciągnięciu pluga Eva pozostaje pod tym samym rozkazem ale czy ma pole AT rozwiniete?? Poza tym co innego wysunąć plug na chwile a co innego katapultować się.
Cytuj
Wiesz już o czyje pole At chodzi? O jej pole.

...?! Szczerze Dread?? Uważam że to absurd. Dlaczego niby miało by zniknąć jej pole AT??
Cytuj
Zniknie jej pole AT i stanie się jednością z Shinjim. Chciałbyś? Ja nie.

Sugerujesz że go nienawidziła albo co?? Gdyby pozwoliła Shinjiemu umrzeć to napewno by się z nią połączył gdyz ona jest Liltch. Nie chciała się z nim połączyć gdyż to by oznaczało że Shinji umrze. No i ona jest jego obrońcą.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:20:20 pm »
Nadal nie widzę dlaczego miałaby to robić dla Shinjiego.

Cytuj
Poza tym co innego wysunąć plug na chwile a co innego katapultować się.

To po co Misato każe jej to zrobić? By zabić Shinjiego? ;)

Cytuj
Dlaczego niby miało by zniknąć jej pole AT??

Bo nie widzę innego pola, które mogłoby zniknąć. Wiesz co to odwrócona polaryzacja?

Cytuj
Gdyby pozwoliła Shinjiemu umrzeć

Czy życie Shinjiego jest w niebezpieczeństwie? Ja raczej nie widzę, żeby było.

Cytuj
Dlatego też go widzi na końcu

Skoro oddaje życie za Shinjiego, to raczej nagle nie powinna sobie przypominać twarzy Gendo, tylko raczej twarz Shinjiego (nawet tę w podobnej sytuacji, z 6 odcinka).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:54:06 pm »
Cytuj
Nadal nie widzę dlaczego miałaby to robić dla Shinjiego.

Cytuj
Skoro oddaje życie za Shinjiego, to raczej nagle nie powinna sobie przypominać twarzy Gendo, tylko raczej twarz Shinjiego (nawet tę w podobnej sytuacji, z 6 odcinka).

Poniewarz go kocha ale nie jest tak egoistyczna by połączyć sie z nim za wszelką cene. Gendo był pierwszą osobą ktora coś dla niej znaczyła, jednakże ostatecznie wybrała Shinjiego więc pojawienie się twarzy Gendo było juz tylko takim wspomnieniem osoby ktorą odrzuciła (tak sama w grze GoS 2nd gdy się wybrało shinjim Rei to posd koniec też wspomina Asukę jako dziewczyne ktorej ostatecznie nie wybrał ale dużo jej zawdzięczał).
Cytuj
Cytat:
Gdyby pozwoliła Shinjiemu umrzeć

Czy życie Shinjiego jest w niebezpieczeństwie? Ja raczej nie widzę, żeby było.

.................?! :shock:  No faktycznie kontakt pierwszego stopnia z aniołem... zero niebezpieczęństwa, wszytko jest w nalezytym pożądku.
Cytuj
Cytat:
Dlaczego niby miało by zniknąć jej pole AT??

Bo nie widzę innego pola, które mogłoby zniknąć. Wiesz co to odwrócona polaryzacja?

Z tego co jest mi wiadome to Rei zamkneła anioła w polu AT.
Cytuj
To po co Misato każe jej to zrobić? By zabić Shinjiego?

W momencie kiedy Rei zamyka anioła Shinji jest oswobodzony i może też wycofać się by było można wymyślić jakiś nowy plan.

Offline Garond

O Rei
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:28:43 pm »
Ja powiem tylko jedno. Rei ma coś w oczach. Niemoge się napatrzeć.
Niechodzi mi tu wcale o kolor oczu. Jest tak narysowana, że widać coś jeszcze...

P.S.
Jakby to przeczytała moja "Asuka" :p to bym dostał wpier jak nigdy  :badgrin:
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:05:55 am »
Cytuj
Poniewarz go kocha...

<w tym momencie Dread wstał od komputera, bez słowa wdział wór pokutny, ogolił głowę i udał się w rejony górzyste, by oddać się medytacjom, albowiem słowa plugawe na usta same mu się cisnęły, a poza tym nie mógł złamać danej samemu sobie obietnicy, że nie nadużyje uprawnień moderatorskich i nie będzie banował użytkowników za pisanie takich rzeczy>

Rei 002 nie kochała Shinjiego. Jakieś tam uczucia względem niego miała, ale nie było to miłością. Takie słowa to mozesz powiedzieć o Rei 003, z tym się nie będę kłócił.

Rozwiń proszę swoją teorię na temat tego, że Rei 002 kocha Shinjiego. Tylko przoszę Cię, "naukowo", z argumentamiu, a nie "emocjonalnie", jak masz to w zwyczaju.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Szmati

O Rei
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 06, 2006, 12:44:49 pm »
A jak wogóle ma sie Rei2 do Rei3? Czy Rei3 zachowuje jakieś wspomnienia porzedniczki czy to zupełnie odmienna istota.
A tak wogóle to dlaczego Ritsuko w 23. odcinku każe zniszczyć to co zostało z Eva00 (Entry Plug + zawartość)??
I jeszcze jedno: co wyrasta z grzbietu Eva00 w czasie walki z Almisaelem?
Zauważyliście że w tym co powstaje są kształty poprzednich aniołów??

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 06, 2006, 03:39:57 pm »
Cytuj
A jak wogóle ma sie Rei2 do Rei3? Czy Rei3 zachowuje jakieś wspomnienia porzedniczki czy to zupełnie odmienna istota.

Ma wspomnienia poprzedniczki. Tak jakby ktoś dał Ci myśli kogoś innego i kazał je przyjąć za własne. Możesz się zgodzić i je przyjąć, albo nie.

Cytuj
A tak wogóle to dlaczego Ritsuko w 23. odcinku każe zniszczyć to co zostało z Eva00 (Entry Plug + zawartość)?

Żeby nie było wiadomo, że Rei zginęła. Chcieli to ukryć przed SEELE, że wskrzeszają Rei.

Cytuj
I jeszcze jedno: co wyrasta z grzbietu Eva00 w czasie walki z Almisaelem?
Zauważyliście że w tym co powstaje są kształty poprzednich aniołów?

Nie ten temat na to pytanie, ale odpowiem. Drzewo Życia. Ma kształty aniołów, bo to jest Drzewo w ich wykonaniu, to ich wizja.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:36:39 pm »
Cytuj
A jak wogóle ma sie Rei2 do Rei3? Czy Rei3 zachowuje jakieś wspomnienia porzedniczki czy to zupełnie odmienna istota.

Ma wspomnienia poprzedniczki. Tak jakby ktoś dał Ci myśli kogoś innego i kazał je przyjąć za własne. Możesz się zgodzić i je przyjąć, albo nie.

Mam drobne zastrzezenia te wspmnienia nie należą do "obcej" osoby tylko do Rei z poprzedniego życia. Swoją drogą zaczynam się zastanawiać czy Rei2 nie była Rei1. Mam na myśli sposob liczenia, Eva też jest liczona od 00 a nie odrazu od 01 więc z Rei może być podobnie.
Cytuj
<w tym momencie Dread wstał od komputera, bez słowa wdział wór pokutny, ogolił głowę i udał się w rejony górzyste, by oddać się medytacjom, albowiem słowa plugawe na usta same mu się cisnęły, a poza tym nie mógł złamać danej samemu sobie obietnicy, że nie nadużyje uprawnień moderatorskich i nie będzie banował użytkowników za pisanie takich rzeczy>

A bicza nie chcesz?? :lol:  ;)
Cytuj
Rozwiń proszę swoją teorię na temat tego, że Rei 002 kocha Shinjiego. Tylko przoszę Cię, "naukowo", z argumentamiu, a nie "emocjonalnie", jak masz to w zwyczaju.

Może jednak Ty rozwiniesz napoczątek swoje rozumienie tych słow: naukowo i emocjonalnie.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:59:06 pm »
Cytuj
Mam drobne zastrzezenia te wspmnienia nie należą do "obcej" osoby tylko do Rei z poprzedniego życia.

W poprzedniej wypowiedzi mówiłewm per analogiam do Szmatiego ;)

Cytuj
Swoją drogą zaczynam się zastanawiać czy Rei2 nie była Rei1. Mam na myśli sposob liczenia, Eva też jest liczona od 00 a nie odrazu od 01 więc z Rei może być podobnie.

Numeracja zgadza się przede wszystkim z tytułami odcinków (Rei 003 pojawia się w odcinku "Rei III"), a poza tym Akagi niszczy Dummy Reis od 004 wzwyż.

Cytuj
Może jednak Ty rozwiniesz napoczątek swoje rozumienie tych słow: naukowo i emocjonalnie.

W rozumieniu potocznym, nie ścisłym.
Przykład:
"Asuka dotyka Shinjiego w policzek, co jest symbolem miłości. W analogiczny sposób widzimy dotknięcie policzka w 16 odcinku, czy pod koniec Enda, gdy dotyka go Yui".
albo
"Wtedy właśnie Asuka okazuje mu swoją miłość głaskając po policzku".

Widzisz różnicę? Pozornie to samo, a jednak zupełnie co innego. W pierwszym przypadku jest to stwierdzenie faktu, w drugim wyciągnięcie dalekich wniosków, z pominięciem argumentacji. O unikanie własnie takich wypowiedzi proszę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:11:36 pm »
Cytuj
"Asuka dotyka Shinjiego w policzek, co jest symbolem miłości. W analogiczny sposób widzimy dotknięcie policzka w 16 odcinku, czy pod koniec Enda, gdy dotyka go Yui".
albo
"Wtedy właśnie Asuka okazuje mu swoją miłość głaskając po policzku".

Widzisz różnicę? Pozornie to samo, a jednak zupełnie co innego. W pierwszym przypadku jest to stwierdzenie faktu, w drugim wyciągnięcie dalekich wniosków, z pominięciem argumentacji. O unikanie własnie takich wypowiedzi proszę.

Wybacz Dread że traktuje Was jako ludzi domyślnych którzy znają jednak trochę życie i nie będę musiał tłumaczyć wszystkiego. Znasz temat więc raczej taką (moim zdaniem) oczywistą rzecz zrozumiałeś. To co wymaga argumentacji, argumentuje zawsze.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 08, 2006, 06:49:41 pm »
Więc teraz, krok po kroku, z argumentacją prosze o rozpisanie relacji Rei002 do Shinjiego. ;)

Domyślność nie ma nic do rzeczy, gdyż chodzi o nadinterpretację. W filmie Asuka tylko dotknęła Shinjiego. A że go kocha, to jest już daleko idący wniosek. Ale nie będziemy tego tu ciągnąć, jak cos, to zapraszam na PW.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 09, 2006, 10:55:25 pm »
Cytuj
Więc teraz, krok po kroku, z argumentacją prosze o rozpisanie relacji Rei002 do Shinjiego.  

Mmmm..., no może z tą miłością to trochę się zapędziłem...., ALE NIEWIELE. ;)
Zacznijmy może od początku.
Po walce z tą "latającą fortecą" (Ramiel) gdy Shinji otwiera analogicznie jak Gendo właz Rei uśmiecha się by okazać swoje uczucie... No dobra może to nic nie znaczy ale jest to początek drogi Shinjiego by ostatecznie zastąpić swego ojca w sercu Rei.
Najlepiej pokazaną relacje pomiędzy Rei i Shinjim mamy podczas 16 odcinka gdy zaraz po "zatonięciu" Shinjiego Rei nie chce przerwać misji gdyż pragnie uratować Shinjiego (ale poddaje się rozkazowi Misato). w tym samym odcinku mamy też pokazane że nie pozwala Asuce źle mówić o Shinjim a taka reakcja nie zdarza sie jej często...(chyba tylko włącznie z tym - dwa razy). No i to Rei jest przy Shinjim gdy ten leży w szpitalu.
Można by też wspomnieć o swobodnych rozmowach które Shinji prowadzi z Rei...
No i ostatecznie podczas walki z przedostatnim "wybiera" Shinjiego i poświęca sie by go ochronić.
W mandze sprawa jest oczywista że Rei kocha Shinjiego ale jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę to też rozpisać. Podobnie jest w mandze jak i grze 2nd.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 10, 2006, 09:05:11 am »
Opisz relację z mangi w temacie o mandze. Jak dyskusja się tam rozwinie za bardzo, to wydzielę osobny temat.

Shinji otwiera plug po walce z Ramielem. Rei nie wie jak ma się zachować w tej sytuacji, dopiero Shinji mówi, że powinna się uśmiechnąć. Retoryczne pytanie, kogo sobie wyobraziła, zanim się uśmiechnęła.
W 16 odcinku jej zachowania są jak najbardziej pozytywne, ale nie przekraczają jeszcze granicy normalnego zachowania Rei. Gdy nie pozwoliła źle mówić o Shinjim, po prostu staneła Asuce na drodze. Z kolei, gdy Shinji mówił źle o Gendo, to zdzieliła go po ryju. W odcinku z Ramielem Rei tez jest w szpitalu. Z rozkazu.
Co do rozmów, to w 11 odcinku Rei mówi swobodnie nawet do Asuki.

Z ostatnim argumentem, używasz go w dwie strony. Że Rei kocha Shina, bo się poświęca, a gdy pytałem czemu się poświęca, to powiedziałeś, że to dlatego, że go kocha. To nie jest argumentacja.

Rei 002 jest ukazana jako osoba, która dopiero rozwija swoją relację z Shinjim. Shinji nie zastąpił miejsca Gendo, Rei do końca pozostała "wierna" Komandirowi, nie bez powodu pokazał jej się przed śmiercią.
Shinjiego pokochała dopiero Rei 003. Ona jednak wiedziała, jaki ma status ontyczny, czym ona jest i że związek z Shinjim nie ma najmniejszych szans. Z miłości oddała mu jedyną rzecz, jaką miała - możliwość decyzji podczas HCP. Rei 003 chciała się z nim zjednoczyć, nawet widzimy ich zjednoczonych w Endzie. Pozwoliła mu także zadecydować, czy będzie chciał z nią zostać, czy na nowo postawić barierę AT. To jest własnie przykład braku egoizmu, Rei go kocha, ale pozwala mu także odejść. Rei 002 z kolei nie chciała dopuścić do zjednoczenia, wolała umrzeć, niż pozwolic na dokonanie HCP.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:49:14 pm »
Cytuj
Co do rozmów, to w 11 odcinku Rei mówi swobodnie nawet do Asuki

Dziwne bo mnie się wydaje że ta swobodność jakaś taka sztywna jest...
Cytuj
Shinji otwiera plug po walce z Ramielem. Rei nie wie jak ma się zachować w tej sytuacji, dopiero Shinji mówi, że powinna się uśmiechnąć. Retoryczne pytanie, kogo sobie wyobraziła, zanim się uśmiechnęła.

Daltego też zaznaczyłem że to początek ich relacji, od czegoś trzeba zacząć, a usmiechneła się poraz pierwszy do Shinjiego i to jemu poraz pierwszy powiedziała "dziękuje".
Cytuj
W 16 odcinku jej zachowania są jak najbardziej pozytywne, ale nie przekraczają jeszcze granicy normalnego zachowania Rei.
Rei martwiąca się o kogoś... Może to nie jest nowość??
Cytuj
Gdy nie pozwoliła źle mówić o Shinjim, po prostu staneła Asuce na drodze. Z kolei, gdy Shinji mówił źle o Gendo, to zdzieliła go po ryju

Bo dopiero poznała Shinjiego i to był początek. A reakcją Rei Asuka była mocno zaskoczona co chyba w najlepszy sposob opisuje tą scenę.
Cytuj
W odcinku z Ramielem Rei tez jest w szpitalu. Z rozkazu.

Wtedy tak, ale czy to jedyna scena?? W 16 odcinku po walce z dwonastym aniołem Rei nie jest przy Shinjim w szpitalu z rozkazu.
Cytuj
Z ostatnim argumentem, używasz go w dwie strony. Że Rei kocha Shina, bo się poświęca, a gdy pytałem czemu się poświęca, to powiedziałeś, że to dlatego, że go kocha.

Bo nawzajem się uzupełniają?? Jaką niby byś chciał argumęntację??
Cytuj
Rei go kocha, ale pozwala mu także odejść. Rei 002 z kolei nie chciała dopuścić do zjednoczenia, wolała umrzeć, niż pozwolic na dokonanie HCP.

Bo plan jeszcze nie był gotowy. Pozostał jeszcze jeden wrog. No i też pozwala Shinjiemu odejść, poświęca się dla Shinjiego.
Cytuj
Opisz relację z mangi w temacie o mandze. Jak dyskusja się tam rozwinie za bardzo, to wydzielę osobny temat.

Echhhh..., byś Dread zdecydował. Raz mowisz że można raz że nie... Jeśli to temat o Rei to chyba nie ma znaczenia z jakiej produkcji o ile się to zaznaczy odpowiednio.

 

anything