Autor Wątek: O Rei  (Przeczytany 130398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:18:15 pm »
Cytuj
Klony Rei pływające w akwarium nazywane są rdzeniem Dummy Systemu. System powstał jeszcze przed stworzeniem Rei 001, klony pierwotnie miały być przeznaczone na autopilota (to już kiedyś uzasadniałem). Rei jest wiele, więc trzeba czymś wytłumaczyć ich mnogość. Nie mogą być tylko i wyłącznie częściami zapasowymi do Rei, gdyż to jest ich wtórne zastosowanie. Dummy Plug zawiera zeskanowaną osobowość Rei, czyli po prostu program, ale równie dobrze można by było zeskanować kogokolwiek innego. Gdyby w DP był wyłącznie program, to po co były klony? Zastosowanie wyłącznie dla Rei odpada, bo Ritsuko mówi, że stanowią dummy system oraz części dla Rei, poza tym klonowanie miało miejsce w 2001 roku (biologiczny wiek Rei), zaś Rei 001 została stworzona nie wcześniej, jak w 2009 roku. Dochodzę do wniosku, że w plugu, oprócz programu, który ma imitować duszę znajduje się także ciało.
Skoro w dummy plugu jest ciało, to w sumie z akwarium wyjęto tyle ciał, ile jest Rei + jedna Rei z DP. Czyli w momencie zniszczenia DS w akwarium brakuje 4 Rei. A brakuje trzech, komputerek Ritsuko niszczy Rei 0d 004 do 016 (tyle jest na ekranie, co nie znaczy, że od 16 wzwyż ich nie ma. Liczba jest trzycyfrowa, więc było ich conajmniej 100, przynajmniej w palanch. Niektórzy mówią, że jest ich 666 Wink ). Czyli, skoro w akwarium brakuje 3 Rei, a coś musiało siedzieć w DP, to dedukuję, że tym czymś jest Rei 003.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:26:13 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A brakuje trzech


No właśnie, brakuje trzech. 1 Rei, 2 Rei i trzecia Rei. A Ritsuko zniszczyła DS po wyciągnięciu z akwarium lub z DP Rei 3. Więc nie jest potwierdzone, czy to Rei z pluga, czy z Akwarium. Brakuje trzech i tyle bedzie brakować.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:44:26 pm »
Gdyby zniszczyła akwarium przed stworzeniem Rei 003, to by się nikt nie zastanawiał. To, że brakuje trzech, to jest uzasadnienie, że jeżeli w DP jest ciało, to musi być to ciało Rei 003. My się kłócimy o to założenie.

Po kolei, powolutku:
-Dummy Rei stanowią rdzeń dummy plugu
-bez Dummy Rei nie da się zrobić Dummy Systemu
-Dummy Reis jest od groma i trochę
To są znane fakty.

Teraz, skoro Dummy Reis są potrzebne, to po co, jeśli nie po to, by siedzieć wewnątrz pluga. Albo inaczej zapytam, do czego są potrzebne Dummy Reis w tworzeniu Dummy Pluga? Bo jeśli jest to sam komputer, to nie potrzeba Dummy Systemu, wystarczyło raz zeskanować Rei, zapisać na dyskietkę i masowo kopiować do maszyny. Dummy System jest jenak mimo wszystko potrzebny. Ja pytam w takim razie po co?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 16, 2006, 08:56:33 pm »
Po to, aby sterować komputerkiem. I także jako czesci zapasowe do Rei. Wiem, wiem, ze tych Rei jest za duzo, ale DS moglby być w fazie rozwoju tak jak Windows do którego dodają rożne funkcje albo zmieniają jadro. Być może Dummy Rei zaimplementowali by do wersji ulepszonej Dummy Pluga.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 16, 2006, 09:18:53 pm »
Komputerkiem steruje osobowość Rei zapisana na dyskietce. Rei jest wtórnym produktem Dummy Systemu, Yui sklonowała się na długo zanim Rei była w planach, to przecież prawie 8 lat. Poza tym co? Przewidują, że Rei będzie duszona, kaleczona, miażdżona, wysadzana itp., że stworzyli jej aż taką bazę części zapasowych i to na 8 lat przed jej powstaniem?

DP jest w fazie rozwoju od 2001 roku. I raczej na wyższym stopniu rozwoju byłby w pełni zautomatyzowany komputer pokładowy, niż wtyczka z gołą babą w środku. Ale to jest gdybanie, nie masz podstaw, by twierdzić, że na tym polega ulepszanie DP.

Ritsuko przed zniszczeniem DS mówi, że Eva nie ma duszy, ale może być sterowana, gdy posiada ludzką duszę. Mówi to w kontekście Dummy Reis, że to niby one są tą "duszą" Evy, chociaż same jej nie posiadają, a tylko imitują.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 16, 2006, 09:56:35 pm »
Cytuj
Cytat:
Jeżeli 1=a to a=1. To jest takie proste...

A ja twierdzę, że 1=b, więc b=1. Ty mi musisz uzasadnić dlaczego 1=a w ten sposób, żebym nie mógł powiedzieć, że 1=b. Musisz mi podać konkretny argument, by moje twierdzenie 1=b stało się bezzasadne.

W moim rownaniu nie ma "b"... Jeśli jedna rzecz wynika z drugiej to argumenty nie są potrzebne. Czasami te znie da się poda cargumentow "za" bo ich poprostu nie ma!! To tak jakbym się spytał Ciebie dlaczego nazywasz komień kamieniem albo dlaczego uważasz że Bog istnieje albo nie. Mogę zadawać pytanie "dlaczego" do momentu gdy nie stwierdzisz że nie masz pojęcia... W rownaniu miłość=poświęcenie nie ma argumentow gdyż jak już to napisałem jedno wynika z drugiego, uzasadnia je, koło jest zamknięte.
Cytuj
Rei 003 otrzymała od 002 emocje dotyczące Shinjiego, których 002 nie rozwinęła, po czym sama zrobiła z nimi to, co uważała za słuszne

Ja uważam że rozwinła, dlatego jak napisałeś Rei 03 "kontynuuje misję" poprzedniczki.
Cytuj
Co do posiadania duszy, to nie dusza jest receptorem emocji. Pies nie ma duszy, ale jak go kopniesz, to Cię znielubi, a jak pogłaskasz, to będzie merdał i podawał łapę, a nawet czasem fikał do tyłu.

Ale skąd wiesz że psy nie mają duszy??
 
Cytuj
Czyli, skoro w akwarium brakuje 3 Rei, a coś musiało siedzieć w DP, to dedukuję, że tym czymś jest Rei 003.

Niekoniecznie w DP może i być nawet Rei 01. Pani doktor zniszczyła cały DS więc wcale nie musieli wyciągną nową Rei z DP tylko mogli ją wyciągnąć prosto z akwarium gdyż Rei z DP zostanie podliczona do łącznej liczby tych kontrolowanych przez komputer. Po co by mieli wyciągać Rei z Dp skoro mogą od razu z akwarium?? Niech leży w tym DP i czeka aż bądzie potrzebna. (jeśli wymaga jakiegoś specjalnego podłączenia to już napewno by jej nie wyciągali...)
Cytuj
Cytat:
Tu chodzi o analogię scen o sposob ukazania ich a nie o to co jest kanonem a co nie

Nie. Chodzi o to, że jeśli coś w NGE uzasadniasz, to uzasadniasz to z kanonu. Równie dobrze mogę przywołać scenę z "Ogniem i Mieczem", która jest podobna i na jej podstawie argumentować

Jeśli jest podobna to możesz. Wiesz dlaczego?? Bo sceny się nie zmieniają i uczucia tylko osoby. Jak powiem że kogoś kocham to możesz te słowa odnieść do wielu innych osob ktore użyły tych słow bo ich zaczenie jest niezmienne.
Cytuj
Można wywnioskować, ale nie można twierdzić, że jest tam klon z akwarium. Może jest a może nie ma. Poproszę o dowody

Tutaj zgodzę się z Dreadem. DS potrzebuję ciała imitacyjnego z ktorym Eva będzie mogła się synchronizować. Musi myślec że jest tam żywy pilot.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:35:26 pm »
Cytuj
W moim rownaniu nie ma "b"

A w moim jest.

Frey, błagam, bo mam Cię za niegłupiego człowieka, udowodniłes, że nie znasz się na fizyce, ale proszę nie udowadniaj mi teraz, że nie umiesz prowadzić dyskusji i podawać argumentów.

Cytuj
Czasami te znie da się poda cargumentow "za" bo ich poprostu nie ma!! To tak jakbym się spytał Ciebie dlaczego nazywasz komień kamieniem albo dlaczego uważasz że Bog istnieje albo nie.

Od samego początku, jeszcze od starego tematu prosiłem Cię, byś unikał twierdzeń niczym nie podpartych.
Wychodzi mi na to, że założyłeś sobie, że Rei kocha Shinjiego, nie wiem czemu, może bo tak jest piękniej, albo, że tak było w grze, nie wiem. Ale jeżeli podajesz jakąś tezę, to musisz ją uzasadnić. Mówiłem, dowodów przez założenie tezy nie uznaję!

Cytuj
W rownaniu miłość=poświęcenie nie ma argumentow gdyż jak już to napisałem jedno wynika z drugiego, uzasadnia je, koło jest zamknięte.

Murwa kać! Ja chcę usłyszeć dlaczego kocha. Z czego to wywnioskowałeś? Ze sceny "poświęcenia", która dla mnie jest bardziej samobójstwem? Nie neguję tego, że jeśli ktoś kocha to się poświęca, neguję to, że Rei go kocha i nie uznaję tego "samobójstwa" za poświęcenie.

Cytuj
Ja uważam że rozwinła, dlatego jak napisałeś Rei 03 "kontynuuje misję" poprzedniczki.

Uzasadnij, dlaczego uważasz, że rozwinęła uczucie? Bo w filmie pokazali, że jak dotarło do niej, że jej pragnieniem jest być z Shinjim, to powiedziała "dame", co tłumaczy się jako zaprzeczenie.

Cytuj
Ale skąd wiesz że psy nie mają duszy?

Nie będę wchodził w dyskusję. Dummy Rei nie ma duszy, więc porównuję ją z istotą wegetatywno-impulsywną, a nie z istotą rozumną.

Cytuj
Niekoniecznie w DP może i być nawet Rei 01.

Rei 001 lezy w płytkim, nieoznakowanym grobie, gdzieś na podwórzu. Nie żyje. Kaput. Koniec. Została uduszona przez starą Akagi.

Cytuj
Pani doktor zniszczyła cały DS więc wcale nie musieli wyciągną nową Rei z DP tylko mogli ją wyciągnąć prosto z akwarium gdyż Rei z DP zostanie podliczona do łącznej liczby tych kontrolowanych przez komputer.

Została podliczona. Komputer niszczy 004-016, tyle mamy na ekranie. Czyli w akwarium nie ma 3 Rei. Albo w takim razie komputerek Ritsuko zabija na odległośc także tę Rei, co siedzi w plugu, albo przy każdym użyciu pluga łowi się Rei z akwarium i wsadza, tak na świeżo. Moim zdaniem pierwsza opcja jest bez sensu, a druga mało prawdopodobna, bo wymagałoby to utrzymania w tajemnicy przygotowań do odpalenia plugu. Pamiętaj, że istnienie DS jest utrzymywane w tajemnicy, wiedzą o nim tylko zaufane osoby (taka Misato nie wie). Dummy Rei nie potrzebuje jakiśwygód, może sobie pływać wewnątrz zamkniętego pluga, byle systemy podtrzymywania życia działały. Ale w tej kwestii się zgadzamy, bo napisałeś
Cytuj
Niech leży w tym DP i czeka aż bądzie potrzebna. (jeśli wymaga jakiegoś specjalnego podłączenia to już napewno by jej nie wyciągali...)


Czyli:
są trzy Rei i jedna w Plugu. Komputer pokazuje, że poza Dummy Systemem są trzy Rei. Coś nie gra. Najprostszym rozwiązaniem jest to, że Rei się pokrywają, że ta z DP (który nie jest już potrzebny! Pilotów pod dostatkiem, a Evangelionów mało) jest jedną z tych "żywych".

Cytuj
jeśli jest podobna to możesz. Wiesz dlaczego?? Bo sceny się nie zmieniają i uczucia tylko osoby. Jak powiem że kogoś kocham to możesz te słowa odnieść do wielu innych osob ktore użyły tych słow bo ich zaczenie jest niezmienne.

Kpisz?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 17, 2006, 06:17:54 am »
Dobra, niech Wam bedzie, ale i tak 100% pewnosci nie mam. Nie chcemy zapychac forum, co nie?? ;)

Offline Szmati

O Rei
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 17, 2006, 08:14:23 am »
A może numeracja Rei zaczyna sie od 000? I wtedy w DP była by właśnie Rei000.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:10:17 am »
Wtedy trzeba by uznać trzecią Rei za czwartą tak naprawdę i kopnie się nam numeracja kompozycyjna z odcinków (Rei003 pojawia się w odcinku Rei III). Zerami oznacza się prototypy, czy twory niepełne, jak Eva 00, czy Evy 0A, 0B i 0C. W przypadku Rei nie ma takiego problemu, widzimy, że wszystkie są takie same, więc nie ma potrzeby, by sądzić, że jest tam prototyp.

Brzytwa Ockhama.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:49:38 pm »
Cytuj
Frey, błagam, bo mam Cię za niegłupiego człowieka, udowodniłes, że nie znasz się na fizyce, ale proszę nie udowadniaj mi teraz, że nie umiesz prowadzić dyskusji i podawać argumentów.

To o fizyce przemilczę bo to nie ten temat. Ale ja też uważam Dread że głupi to ty nie jesteś, dlatego nie mogę zrozumieć czemu nie możesz pojąć prostych przykładow.
Cytuj
Wychodzi mi na to, że założyłeś sobie, że Rei kocha Shinjiego, nie wiem czemu, może bo tak jest piękniej, albo, że tak było w grze, nie wiem. Ale jeżeli podajesz jakąś tezę, to musisz ją uzasadnić. Mówiłem, dowodów przez założenie tezy nie uznaję!
A mnie wychodzi na to że nie czytałeś postów które napisałem wcześniej... Gdzieś tam wyżej są dowody.
Cytuj
Murwa kać! Ja chcę usłyszeć dlaczego kocha.
Dobre pytanie Dread, pozwolę je sobie odbić z powrotem... Dlaczego ty Dread kochasz??
 
Cytuj
Bo w filmie pokazali, że jak dotarło do niej, że jej pragnieniem jest być z Shinjim, to powiedziała "dame",

W filmie takiej sceny nie ma ale w serii TV jest... Czy ty też jeśli chcesz byc z kimś to pozwolisz tej osobie cierpieć byle tylko była z tobą?? Jednym zdaniem, nie chciała być z nim za cenę jego śmierci. (mam wrażenie że to też już pisałem i nasza rozmowa się zatacza koło...)
Cytuj
Rei 001 lezy w płytkim, nieoznakowanym grobie, gdzieś na podwórzu. Nie żyje. Kaput. Koniec. Została uduszona przez starą Akagi.

To że to jest Rei 001 nigdzie powiedziane nie jest to MY je sobie numerujemy. "Rei 001" może być nawet w DP, bo po to była podobno stworzona.
Cytuj
w takim razie komputerek Ritsuko zabija na odległość także tę Rei, co siedzi w plugu,
Moim zdaniem pierwsza opcja jest bez sensu

A moim zdaniem nie, ja tez używam pilota by wyłączyć chociażby telewizor... komputerek Ritsuko może wysłać sygnał do DS a ten już sam o wszystko zadba nie widzę problemu.
Cytuj
są trzy Rei i jedna w Plugu. Komputer pokazuje, że poza Dummy Systemem są trzy Rei. Coś nie gra. Najprostszym rozwiązaniem jest to, że Rei się pokrywają, że ta z DP (który nie jest już potrzebny! Pilotów pod dostatkiem, a Evangelionów mało) jest jedną z tych "żywych".

Pragnę zauważyć że DP jest częscią składową DS. Więc wszystko się zgadza. Komputer kontroluje też Rei z DP a poza DS pozostaje 3 Rei ktore przestały być kontrlolowane. Dlatego tez komputerek Ritsuko może pokazywać Rei od 004 w wzwyż.
Cytuj
Cytat:
jeśli jest podobna to możesz. Wiesz dlaczego?? Bo sceny się nie zmieniają i uczucia tylko osoby. Jak powiem że kogoś kocham to możesz te słowa odnieść do wielu innych osob które użyły tych słow bo ich znaczenie jest niezmienne.  

Kpisz?

Nie, nie kpię.
Ludzie reagują w ten sam sposob bez względu na ich idywidualne doświadczenia. Dlatego jeśli widzisz dwie podobne sceny to możesz je do siebie porownać.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Rei
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:19:40 pm »
Dzisiaj wyręczam Dreada w odpowiadaniu Freyowi :).

Cytuj
Ale ja też uważam Dread że głupi to ty nie jesteś, dlatego nie mogę zrozumieć czemu nie możesz pojąć prostych przykładow.

Może dlatego, że żadnego przykładu nie podałeś.

Cytuj
Gdzieś tam wyżej są dowody.

To napisz je jeszcze raz.

Cytuj
Dobre pytanie Dread, pozwolę je sobie odbić z powrotem... Dlaczego ty Dread kochasz??

To mi przypomina ankietę przeprowadzoną kiedyś w mojej szkole. Pytanie brzmiało: "dlaczego twoim ulubionym przedmiotem jest matematyka"? Na pytanie "dlaczego kocha" można odpowiedzieć tylko pod warunkiem, że "rzeczywiście kocha".
Niezależnie od tego uważam, że uczucia Rei-2 do Shinjiego były jednak trochę cieplejsze. Z nikim innym nie weszła w podobną relację, co z Shinjim, nawet z Komandorem. Możemy to nazwać przyjaźnią, jeśli chcecie.

Cytuj
Jednym zdaniem, nie chciała być z nim za cenę jego śmierci.

Gdyby było tak, jak piszesz, to jej myśli w ostatniej chwili przed śmiercią byłyby inne. Byłoby to coś w stylu: "Shinji ma umrzeć? Nigdy! (mode D)". Tymczasem było tam: "Mam być jednością z Shinjim? Nigdy! (mode D)". Deklarowana przez Rei przyczyna wysadzenia była trochę inna niż twierdzisz.

Cytuj
To że to jest Rei 001 nigdzie powiedziane nie jest to MY je sobie numerujemy. "Rei 001" może być nawet w DP, bo po to była podobno stworzona.

Dowodów, że Rei'ek było dokładnie 3 jest sporo. Ostatnia Rei w odcinku, nomen omen, Rei III, powiedziała "I'm probably the third". Ritsuko miała na wyświetlaczu Rei od 004 wzwyż. W jednej z faz pojawiają się dokładnie trzy Rei - jedna mała, jedna z bandażami i jedna goła - zbyt łatwo dopasować je do życiorysów poszczególnych Rei, żeby nie zauważyć analogii. Podsumowując - Rei'ek było 3.

Cytuj
A moim zdaniem nie, ja tez używam pilota by wyłączyć chociażby telewizor... komputerek Ritsuko może wysłać sygnał do DS a ten już sam o wszystko zadba nie widzę problemu.

Taki zdalny system samozniszczenia pilota? Na wypadek, gdyby pilot się zbuntował? A myślałem, że takie numery były tylko w armii radzieckiej.

Cytuj
Pragnę zauważyć że DP jest częscią składową DS.

Nie utożsamiaj akwarium z DS. Akwarium to tylko centrum produkcji DS. Moim zdaniem komputerek pokazuje numery seryjne Rei w akwarium i nie ma nic wspólnego z "kontrolą" Rei.

Cytuj
Ludzie reagują w ten sam sposob bez względu na ich idywidualne doświadczenia. Dlatego jeśli widzisz dwie podobne sceny to możesz je do siebie porownać.

Ale to film, nie ludzie. U w różnych filmach postacie mogą reagować inaczej.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 18, 2006, 01:43:23 pm »
Cytuj
To o fizyce przemilczę bo to nie ten temat. Ale ja też uważam Dread że głupi to ty nie jesteś, dlatego nie mogę zrozumieć czemu nie możesz pojąć prostych przykładow


Wczoraj rozmawiałem sobie z moim dwunastoletnim bratem. Dialogis personae: Brat (b) i Ja (j)

b: Mogę pograć w Quake na twoim komputerze?
j: Nie.
b: Czemu?
j: Bo jesteś brzydki.
b: A dlaczego jestem brzydki?
j: Bo nie możesz grać na moim kompie.
b: Ejjj!
j: No co? Logiczne to przecież, jedno wynika z drugiego, z logiką nie wygrasz!
b: Ale wcale nie jestem brzydki!
j: Jesteś! To wynika z równania, jeśli a=1, to 1=a!
b: Ale ty głupi jesteś...

Cytuj
Dobre pytanie Dread, pozwolę je sobie odbić z powrotem... Dlaczego ty Dread kochasz?

Wcale nie kocham. Jestem bezlitosną maszyną moderującą stworzoną przez oficerów radzieckich w syberyjskim guagu. Najpierw trzeba znaleźć przesłanki na podstawie których wywnioskujesz że kocham, a dopiero potem możemy bawić się w uzasadnianie.

Cytuj
W filmie takiej sceny nie ma ale w serii TV jest

W filmie mamy wydarzenia z udziałem Rei003, a ja pytam o Rei002.

Cytuj
Czy ty też jeśli chcesz byc z kimś to pozwolisz tej osobie cierpieć byle tylko była z tobą?? Jednym zdaniem, nie chciała być z nim za cenę jego śmierci.

Czy Shinji zjednoczony z Rei003 cierpiał? Czy było mu niedobrze, flaki krew i w ogóle? Nie. Miał własny idealny swiat bez barier AT i Rei połączoną z nim tak ściśle, że nie ma granic między nimi. Tak jak w jego fantazjach erotycznych, gdzie Rei pytała czy chce być z nią jednością, by ich ciała i dusze stały się jednym.
Rei 002 nie chciała do tego stanu dopuścić, nie chciała być zjednoczona z Shinjim. O wiele lepszy przykład miłości dała Rei 003 - zjednoczyła go ze sobą, ale akceptowała jego wolę, że może od niej odejść. Takie "kocham Cię, ale pozwalam Ci odejść, jesli tylko chcesz".

Cytuj
To że to jest Rei 001 nigdzie powiedziane nie jest to MY je sobie numerujemy. "Rei 001" może być nawet w DP, bo po to była podobno stworzona.

Nie, to komputer sobie je ponumerował.

Cytuj
A moim zdaniem nie, ja tez używam pilota by wyłączyć chociażby telewizor

A jak włączasz telewizor, to automatycznie włączasz też na przykład mikser? Ritsuko rozwala Rei w akwarium, a komputerek pokazuje status wszystkich klonów po kolei, które siętam znajdują. Ritsuko wydała (prawdopodobnie) polecenie zwiększenia "lcl density compression level" (tak jak w 19 odcinku, gdy obezwładnili Shinjiego), co spowodowało śmierć Reis, a nie polecenie "zabij wszystkie Rei".

Cytuj
Ludzie reagują w ten sam sposob bez względu na ich idywidualne doświadczenia.

Więc jednak kpisz.
Nie słyszłeś więc, że "miłość niejedno ma imię"? Tak jak mówiłem, porównam do "Ogniem i Mieczem", bo aktualnie sobie czytam, A więc taki Bohun kocha Kurcewiczównę i ją porywa i więzi, ona go nie chce, a on ją goni. A taki Kaji z kolei kocha Misato, ale "pocucie obowiązku" pcha go, by zgłębiac tajemnice, co przypłaca życiem. Taka Rei 002 kocha komandora i z tego powodu wykonuje każdy rozkaz. Taka Asuka "kocha" Kajiego, więc chce mu się wpakować do łóżka. Hikari kocha Toujiego, ale nawet nie mówi tego wprost. Fuyutsuki kocha się w Yui, ale nie daje tego po sobie poznać, rezygnuje dobrowolnie, bo ona kocha kogo innego. A taka Józia z serialu "Miłośc i sraczka" kocha swojego Mariana, ale Marian jest bezpłodny, więc zdradza go z sąsiadem, by dać Marianowi ukochanego syna.
I powiadasz, że wszyscy reagują tak samo?

Cytuj
Dlatego jeśli widzisz dwie podobne sceny to możesz je do siebie porownać.

Owszem, porównać możesz, ale przy porównywaniu zwykle wyłażą na wierzch różnice. Żeby daleko nie szukać, scena, gdzie Arael pojawia się na orbicie jest podobna do pojawienia się Chise z Saikano nad miastem, takie same skrzydła mieli. I co poza tym?
Scena, gdzie wielki biały waleń wynurza się z wody w anime "Secret of Blue Water" jest prawie identyczna ze sceną w której Lilith złazi z krzyża. Czy dzięki temu dochodzę do wniosku, że waleń chce zagłady świata?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 18, 2006, 09:52:53 pm »
Cytuj
Wczoraj rozmawiałem sobie z moim dwunastoletnim bratem. Dialogis personae: Brat (b) i Ja (j)

b: Mogę pograć w Quake na twoim komputerze?
j: Nie.
b: Czemu?
j: Bo jesteś brzydki.
b: A dlaczego jestem brzydki?
j: Bo nie możesz grać na moim kompie.
b: Ejjj!
j: No co? Logiczne to przecież, jedno wynika z drugiego, z logiką nie wygrasz!
b: Ale wcale nie jestem brzydki!
j: Jesteś! To wynika z równania, jeśli a=1, to 1=a!
b: Ale ty głupi jesteś...

Dziwisz się?? Nie dałeś mu pograć na kompie, cokolwiek byś nie powiedział byłbyś głupi... ;)
Cytuj
Najpierw trzeba znaleźć przesłanki na podstawie których wywnioskujesz że kocham, a dopiero potem możemy bawić się w uzasadnianie.

Hehehehe..., mam wrażenie że poprostu nie znasz odpowiedzi na to pytanie... NIw wykręcaj siętylko odpowiedz bo tego samego żądasz ode mnie. No i ja podałem przesłanki ktore skłoniły mnie do stwierdzenia że Rei kocha Shinjiego.
Cytuj
Cytat:
W filmie takiej sceny nie ma ale w serii TV jest

W filmie mamy wydarzenia z udziałem Rei003, a ja pytam o Rei002.

Wskazałem Tobie niejsce gdzie popełniłeś pomyłkę w jednym z postow... TO jest TWOJ błąd!!
Cytuj
Czy Shinji zjednoczony z Rei003 cierpiał?

Tylko czy aby chciał wtedy umrzeć...??
Cytuj
Nie, to komputer sobie je ponumerował.

Tak ale skąd masz pewność że wyciągneli akurat Rei z numerkiem 001 a nie z numerkiem 075?? Komputerowi to obojętne...
Cytuj
Ritsuko wydała (prawdopodobnie) polecenie zwiększenia "lcl density compression level" (tak jak w 19 odcinku, gdy obezwładnili Shinjiego), co spowodowało śmierć Reis, a nie polecenie "zabij wszystkie Rei".

Na słowie "prawdopodobnie" mogę oprzeć multum teorii, masz dowody??
Cytuj
Więc jednak kpisz.

Nie Dread to ty teraz sobie kpisz. W perwszym akapicie te sceny nie są podobne (w drugim też nie bardzo, szczerze mowiąc) więc nijak porownać się ich nie da.

Cytuj
Może dlatego, że żadnego przykładu nie podałeś.

Możę zanim zaczniesz komuś coś zarzucać to przeczytaj jego posty.
Cytuj
Cytat:
Gdzieś tam wyżej są dowody.

To napisz je jeszcze raz.

Jak jesteś leniwy to twoja sprawa, dużo stron nie masz do przejrzenia...
Cytuj
"Shinji ma umrzeć? Nigdy! (mode D)". Tymczasem było tam: "Mam być jednością z Shinjim? Nigdy! (mode D)".

A mnie się wydaje że jeśli o nią chodzi to na jedno wychodzi, gdyż jeśli by zjednoczyła się z Shinjim to jego ciało przestałoby istnieć.
Cytuj
Dowodów, że Rei'ek było dokładnie 3 jest sporo.

O to sie akurat nie rozchodzi w tym momencie...
Cytuj
Taki zdalny system samozniszczenia pilota? Na wypadek, gdyby pilot się zbuntował? A myślałem, że takie numery były tylko w armii radzieckiej.

Zapominasz że to jest DP a nie zwykły EP.
Cytuj
Nie utożsamiaj akwarium z DS. Akwarium to tylko centrum produkcji DS. Moim zdaniem komputerek pokazuje numery seryjne Rei w akwarium i nie ma nic wspólnego z "kontrolą" Rei.

DS to komputerek, DP oraz akwarium.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 18, 2006, 11:06:48 pm »
Cytuj
Dziwisz się?? Nie dałeś mu pograć na kompie, cokolwiek byś nie powiedział byłbyś głupi.

Nie. Powiedział, że jestem głupi, bo argumentacja była głupia. Chciałbyś, żebym Tobie tak odpowiadał?

Cytuj
Hehehehe..., mam wrażenie że poprostu nie znasz odpowiedzi na to pytanie... NIw wykręcaj siętylko odpowiedz bo tego samego żądasz ode mnie.

Nie, nie, ja pytam jakie przesłanki mówią o tym, że kocham, a nie o tym dlaczego kocham. Potem możemy sobie przedstawiać filozofi naszej miłości, ale najpierw musisz udowodnić, że jest w ogóle o czym mówić.

Cytuj
No i ja podałem przesłanki ktore skłoniły mnie do stwierdzenia że Rei kocha Shinjiego.

*Że Rei się uśmiecha - uśmiechnąłem się dzisiaj do ładnej dziewczyny w tramwaju, czyli ją kocham? Shinji uśmiechał się do Asuki i to Toujiego, a jeszcze łądniej do Kaworu. Gej i bigamista podły.
*Że chce ratować Shina w 16 odcinku - Shinji nie tyle chciał, co nawet uratował Asukę i to jeszcze zanim cokolwiek do niej poczuł. Robi tak, bo tak trzeba.
*Nie pozwala mówić o nim źle - pięknie i ładnie, ale ja czasami nie pozwalam mówić źle o Anfanie, gdy mi się forumowicz zapędzi za daleko. Wydało się, kocham Anfana! A Rei bardziej stanowczo staje w obronie Komandora, niż Shina.
*No i słynne "Poświęca się bo kocha, a kocha bo poświęca" - jak dla mnie guano prawda, bo to jest jak dla mnie samobójstwo spowodowane niechęcią do Shina. Przerysowuję, ale celowo.

Jak dla mnie to, na czym Ty bazujesz jej miłość jest najwyżej przyjaźnią, choc ja się skłaniam ku zwyczajnej sympatii. Rei 002 nie miała okazji rozwinąć swojego uczucia.

Cytuj
Wskazałem Tobie niejsce gdzie popełniłeś pomyłkę w jednym z postow... TO jest TWOJ błąd!!

Aaa, czyli to o to chodziło, że o jednym z odcinków powiedziałem "film"? Kajam się i kładę sobie do stóp, powinno być w dziesiątej minucie, pięćdziesiątej trzeciej sekundzie dwudziestego trzeciego odcinka serii telewizyjnej w wersji reżyserskiej. ;)

Cytuj
Tylko czy aby chciał wtedy umrzeć.

A umarł? W jednym, bądź w drugim przypadku? No, fakt, w ENDzie ludzie "umierają", ale mają szansę zmartwychwstać. Ale Rei 003, której uczucie jest o wiele mocniejsze od Rei 002 próbowała go rozpuścić wbrew jego woli (wyraz twarzy Shina - bezcenny), ale rozpuścił go dopiero Kaworu. Mówiąc "rozpuścił" mam na mysli doprowadzenie Shinjiego do zrzucenia bariery AT, taki skrót myslowy.

Poza tym Rei mówi wtedy o swoich uczuciach i o swoim sercu, a nie o tym, czego w tej chwili pragnie Shinji.

Cytuj
Tak ale skąd masz pewność że wyciągneli akurat Rei z numerkiem 001 a nie z numerkiem 075?? Komputerowi to obojętne...

Ponumerowali, więc mają w tym jakiś cel. Brakuje pierwszej, drugiej i trzeciej. Teraz nagle ma brakować siedemdziesiątej piątej? To sprzeczne z zasadą bezwładności :lol:
Poza tym ukazanie numerków czemuś ma służyć. A służy temu, by pokazać, ze w akwarium nie ma trzech Rei.

Cytuj
Na słowie "prawdopodobnie" mogę oprzeć multum teorii, masz dowody??

Zmienia się kolor i własciwości lcl'u dokładnie tak samo, jak w 19 odcinku. Lcl robi sie czerwony i robi krzywdę Shinjiemu, tak samo jak czerwony robi się lcl w akwarium i robi krzywdę wszystkim Reis. Dużej filozofii w tym nie ma.
Ale nie, lepiej jest założyć, że komputer ma zamontowany system zniszczenia wszystkich Rei, albo, ze każda Rei ma w środku jakiś dynamit,  a kolor zmienia się, bo komputer dodaje efekty świetlne.
Ockham się kłania.

Cytuj
W perwszym akapicie te sceny nie są podobne (w drugim też nie bardzo, szczerze mowiąc) więc nijak porownać się ich nie da.

No to jak mają byc podobne? Bohaterowie muszą wyglądac identycznie i się tak samo nazywać?
W pierwszym akapicie twórcy Saikano zerżnęli z NGE, a w drugim akapicie, to z waleniem wielkim, to jest to scena z której twórcy zerżnęli, żeby zrobić scenę zejścia Lilith z krzyża. Więc nie mów, że podobne nie są, bo się twórcy filmów obrażą.

Cytuj
A mnie się wydaje że jeśli o nią chodzi to na jedno wychodzi, gdyż jeśli by zjednoczyła się z Shinjim to jego ciało przestałoby istnieć.

Jak mówię "moja noga" to mam na myśli moją nogę, a jak mówię o mojej ręce, to nie mam wtedy na myśli całego świata, tylko moją rekę. A Rei mówi "moje serce". To jak, Rei 003 była zła, że pozwoliła mu się rozpuscić, czy może zrobiła to z miłości?

Cytuj
Zapominasz że to jest DP a nie zwykły EP

Super, jeszcze dodaj, że trzymają tam chomika na kółku i kiść bananów.
 
W zwykłym EP nie ma systemów zniszczenia pilota, Gendo używa do tego zmian właściwości lcl, a z kolei DP nie potrzebuje nawet tego, bo nie może się zbuntować. Nie ma woli, więc jakiś system kontroli pilota nie jest potrzebny. Zastanów się nad celowością takiego rozwiązania, po co w DP system zniszcznia dummy pilota.

Cytuj
DS to komputerek, DP oraz akwarium.

DS składa się z tuby i komputera, które są rdzeniem i z akwarium. DP jest osobnym tworem, już niezależnym od DS. Bo niby po co mu DS? Czuje więź z innymi Rei, jak mrówki, czy Tyranidzi? Dummy Plugi z Kaworu swojego Dummy Systemu nie mają, gdy walczą z 02, chyba, że twierdzisz, że idziejakiś sygnał radiem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.