Autor Wątek: O Rei  (Przeczytany 128771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revan

O Rei
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 02, 2008, 06:22:11 pm »
Cytat: "Fillo"
Dowodem na  prawdziwość ostatniego punktu jest fakt, iż Kaworu jest naraz Adamem i Tabrisem


Gdzie jest powiedziane, że jest Adamem bo nie pamiętam?

Offline Fillo

O Rei
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 02, 2008, 06:52:45 pm »
narodził się w dzień 2 uderzenia, chce powrócić do Adama, była też mowa o eksperymencie kontaktowym, z udziałem ludzkiej tkanki  i to właśnie jego skutkiem było 2I i narodziny Kaworu. Poza tym zdaje się walnął jeszcze jakiś tekst ( ale zacytować nie dam rady ). w Dodatku podczas trzeciego uderzenia zdaje sie reprezentować właśnie Adama

Offline Revan

O Rei
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 03, 2008, 02:33:15 pm »
A więc chodzi Ci o to że jest funkcyjnie Adamem i Tabrisem, bo odniosłem wrażenie, że masz na myśli, że jest Adamem jako osoba, ale Adam jako osoba w sumie nie istnieje tak jak Lilith, mamy Kaworu i Rei. Owszem jego dusza to dusza Adama, ale osobowość uległa zmianie, on nie określa siebie jako Adama tylko jako byt pochodzący od Adama-"Zrodzeni z Adama, muszą do niego wrócić" czy jakoś tak. Poza tym nie wiem czy możliwe, aby funkcyjnie robił i za Tabrisa i za Adama.

Offline Fillo

O Rei
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 03, 2008, 05:31:39 pm »
Cytuj
Poza tym nie wiem czy możliwe, aby funkcyjnie robił i za Tabrisa i za Adama.

Cytuj
Po mojemu Rei i Kaworu mają jakby 3 aspekty:
- Dusze Adama i Lilith
- Ludzkie ciała ( czyli wychodzi, ontycznie faktycznie są ludźmi)
- Nabytą w czasie życia i "wciśniętą" w ludzko-anielską formę osobowość człowieka i przy okazji funkcję anioła

Miał dusze Adama, więc do pewnego stopnia nim był - pobyt duszy Adama w ciele Kaworu przeżyta miłość i owoc wiedzy zmienił  samego Adama. Nie pełni funkcji Adama i Tabrisa równocześnie, ale podczas 3I To Kaworu reprezentuje pierwszego anioła. Oczywiście jako osoby mamy Rei i Kaworu.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 08, 2008, 05:22:59 pm »
Cytuj
A więc chodzi Ci o to że jest funkcyjnie Adamem i Tabrisem

Funkcyjnie Tabrisem. Ontycznie człowiekiem. Schematycznie ciałem ludzkim i duszą Adama. Adamem nie jest, tak jak Rei nie jest stricte Lilith. 3I to odmienny przypadek.

Cytuj
Przez Samaela rozumiem jednego z upadłych aniołów, anioła śmierci, byt odrębny od Lucyfera

Samael jest utożsamiany z szatanem, jest też wymieniony jako jedna z sefirot zła i nieczystości. Lucyfer pierwotnie był postrzegany jako anioł wschodzącego Słońca, na co wskazuje samo jego imię - od lux, lucis, czyli "światło". Rzekomo błędne postrzeganie Lucyfera jako upadłego anioła wynikało z niezrozumienia wersetu, ze niby Lucyfer "spadł z nieba, choć jasno wschodził". Była to aluzja do zachodu Słońca, a nie upadku z nieba.
Utożsamianie zarówno jednego, jak i drugiego z aniołem śmierci jest niewłaściwe, ale też nie jesteśmy w stanie dociec w jaki sposób postrzegali akurat te aspekty podań twórcy NGE.

Cytuj
nomen omen w Biblii to samael jest wymieniany jako szatan

A Biblię czytałeś? ;)

Cytuj
Myślę, że zwoje nie przewidywały wogóle istnieia Rei

Plan SEELE przewidywał istnienie Rei, ponieważ w ogóle powstała. Może nie przewidzieli, że akurat zrobi się z niej GNR, ale samo istnienie klonu z duszą Lilith musiało być wzięte pod uwagę. Pomysł Genda, żeby ją wykorzystać również musiał być ukrywany przed dziadami.

Jeszcze raz wyjaśnię o co chodzi z ontycznością i funkcjonalnoscią, bo troszkę gmatwacie. Ontycznie, czyli bytowo - człowiek i anioł mają ciało i duszę. Różnica jest na płaszczyźnie ciała. Człowiek, który ma ciało, duszę i organ S2 staje się aniołem. Organ S2 zapewnia nieśmiertelność, ale także pozwala swobodnie kształtować pole AT - a to jest najważniejsza właściwość aniołów. Tabris ma tę właściwość, chociaż nie posiada S2.
Funkcjonalność, czyli wykonanie określonej roli - przybranie roli anioła określonej przez proroctwa. Nie znaczy to wcale, że nie może być/nie ma więcej aniołów, niż tyle, co mówią zwoje. Tyle ich tylko ma przyjść, ile ich się kryje nikt nie wie.

Reasumując - nie trzeba być stricte ontycznym aniołem, żeby wykonać misję przysługującą aniołowi. Tak samo będąc bytowo aniołem nie trzeba wykonywać żadnej przypisanej przez DSS misji. Taka na przykład Eva01, to najprawdziwszy anioł z krwi i kości, a roli żadnej nie bierze na siebie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Fillo

O Rei
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 08, 2008, 09:55:13 pm »
Cytuj
A Biblię czytałeś?

 :oops: Tak i to w całości ( a niektóre fragmenty w kilku tłumaczeniach jak się przyczepiłem, pomijałem tylko wyliczanki plemion Izraela, 15 razy powtarzany opis konstrukcji arki przymierza, itd., więc mogło mi wiele umknąć  ) Imię Samael wydawało mi się takie ... biblijne ... o sefirach też trochę czytałem, a w necie można znaleźć informacje właśnie o Samelu jako o aniele śmierci, prawdziwym imieniu szatna itd. ale oparte na .. Kabale więc wielkie sorry Jednak to imię nie występuje w NGE ani razu więc mniejsza z tym i pardon za herezje i zamieszczanie bez sięgnięcia do Biblii.
No i teoria upadła :D skoro Rei funkcyjnie stała się Lilith, o samelu w nge nie było ani słowa, a samo przypisanie go gdzieś jest zbyt niejednoznaczne to nie ma o czym mówić, a szkoda, bo przyznacie chyab, że bezpłodna Rei - anioł śmierci i Lililth matka ludzkości jakoś tak samo się układa  ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 09, 2008, 10:21:13 am »
Anioł śmierci jest aniołem pańskim, więc przyrównywanie go do szatana jest niewskazane :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: O Rei
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 18, 2011, 06:38:33 pm »
Witajcie, ostatnio skończyłem NGE z EoE łącznie i mam jedno pytanie dotyczące Rei...
Co takiego stało się z Rei w 26 odcinku? Widać, że to nie jest tama sama Rei co wtedy, inaczej się zachowuje, do tego Misato przedstawia ją jako nową uczennice, tak, jakby nie chodziła wcześniej do tej klasy, i nikt jej nie znał. Czy ktoś (Ojciec Shinjiego?)  dał jej nową osobowość? Jeśli tak, to po co? A może to jakiś klon Rei, albo nie wiem, może to była ta prawdziwa Rei?
Nie wiem, czy ten wątek był już tu poruszany, jeśli tak, to przepraszam, ale nie zdążyłem jeszcze przeczytać całego tego podforum.
Z góry dziękuje za odp.
P.S. Z tego co widzę, to podforum NGE także umarło...  :sad:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 06:41:50 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Shirosama

Odp: O Rei
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwiec 18, 2011, 07:13:02 pm »
Witajcie, ostatnio skończyłem NGE z EoE łącznie i mam jedno pytanie dotyczące Rei...
Co takiego stało się z Rei w 26 odcinku? Widać, że to nie jest tama sama Rei co wtedy, inaczej się zachowuje, do tego Misato przedstawia ją jako nową uczennice, tak, jakby nie chodziła wcześniej do tej klasy, i nikt jej nie znał. Czy ktoś (Ojciec Shinjiego?)  dał jej nową osobowość? Jeśli tak, to po co? A może to jakiś klon Rei, albo nie wiem, może to była ta prawdziwa Rei?
Wystarczy obejrzeć End of Evangelion (to jest to samo). Z tego co wiem te 2 ostatnie odcinki serii TV wyglądają na takie dziwne z powodu braku pieniędzy.

Zresztą tego odnośnie Rei (nowa uczennica) nie należy traktować dosłownie. W innych anime również widziałem takie sceny i to było na zasadzie alternatywnych (raczej szczęśliwych) wersji co by było gdyby tak było, a nie inaczej.


Offline Ganossa

Odp: O Rei
« Odpowiedź #399 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:39:02 pm »
Witajcie, ostatnio skończyłem NGE z EoE łącznie i mam jedno pytanie dotyczące Rei...
Co takiego stało się z Rei w 26 odcinku? Widać, że to nie jest tama sama Rei co wtedy, inaczej się zachowuje, do tego Misato przedstawia ją jako nową uczennice, tak, jakby nie chodziła wcześniej do tej klasy, i nikt jej nie znał. Czy ktoś (Ojciec Shinjiego?)  dał jej nową osobowość? Jeśli tak, to po co? A może to jakiś klon Rei, albo nie wiem, może to była ta prawdziwa Rei?
Nie wiem, czy ten wątek był już tu poruszany, jeśli tak, to przepraszam, ale nie zdążyłem jeszcze przeczytać całego tego podforum.
Z góry dziękuje za odp.
P.S. Z tego co widzę, to podforum NGE także umarło...  :sad:
Nie pamiętam dokładnie bo dawno to oglądałem ale czy chodzi ci o tą alternatywną rzeczywistość gdzie nie ma aniołów, Misato jest nauczycielką a Shinji ma normalnego tatusia i żyjącą mamusię?

Z tego co wiem te 2 ostatnie odcinki serii TV wyglądają na takie dziwne z powodu braku pieniędzy.
Na ciebie taż zabrakło pieniędzy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 09:36:53 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline obik

Odp: O Rei
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 19, 2011, 09:28:11 am »
forum forum - ale ile można drążyć dany temat. To i tak, że takie typowe pod forum wytrzymało kilka lat i do tej pory od czasu do czasu ktoś pisze to już prawie cud.
Anfan - kolega napisał jeszcze, że obejrzał EoE więc po co mówisz, by to obejrzał jeszcze raz...
Ganossa - Na pewno to jest ta scena. Wtedy też Shinji wpadł na Rei z Tostem xD




Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: O Rei
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:41:19 am »
Czyli końcówka 26 odcinka to jakaś alternatywna rzeczywistość, gdzie nie ma aniołów, Misato jest nauczycielką, Rei jest normalna itd? Tylko jak to się ma do całości, ale raczej do tego, co było wcześniej? I dlaczego w tej nowej rzeczywistości Shinji dalej mieszka z Asuką? ciekawe, nie powiem.  :smile:

Cytuj
Wtedy też Shinji wpadł na Rei z Tostem xD
Zaś Rei obraziła się, bo pomyślała, że Shinji gapi się na jej majtki.  :wink:
RIP Gildio...

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: O Rei
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:00:02 pm »
Cytuj
Czyli końcówka 26 odcinka to jakaś alternatywna rzeczywistość, gdzie nie ma aniołów, Misato jest nauczycielką, Rei jest normalna itd? Tylko jak to się ma do całości, ale raczej do tego, co było wcześniej? I dlaczego w tej nowej rzeczywistości Shinji dalej mieszka z Asuką?
Właśnie na podstawie tej sceny powstał spinoff - manga "Girlfriend of Steel".
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ganossa

Odp: O Rei
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:05:13 pm »
Nie jestem specjalistą w temacie ale z tego co pamiętam to ostatnie odcinki dzieją się tak jakby w umyśle shinjiego więc nijak się mają do rzeczywistości.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: O Rei
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:11:17 pm »
Cytuj
Właśnie na podstawie tej sceny powstał spinoff - manga "Girlfriend of Steel".
Chyba będę musiał się z nią zapoznać.  :smile:

Cytuj
Nie jestem specjalistą w temacie ale z tego co pamiętam to ostatnie   odcinki dzieją się tak jakby w umyśle shinjiego więc nijak się mają do   rzeczywistości.
To prawda, ale Shinji w tych dwóch odcinkach próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, po co pilotował Eve, czym jest jaźń, po co żyć itd. Oprócz tego pojawiają się też inne postacie, słowem, jest zachowana ciągłość z resztą anime, ba! nawet pojawia się nawiązanie do projektu dopełnienia ludzkości, którego wątek został dokończony dopiero w EoE. A potem co, główny bohater budzi się w innym świecie? Jakby pod koniec Matrixa Neo się obudził, i uświadomił sobie, że to wszystko (realny świat, Trinity, Morfeusz, agenci, wojna z maszynami itd.) mu się tylko przyśniło, to bym to jeszcze jakoś kupił, ale NGE?  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 12:16:42 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...