Autor Wątek: O Rei  (Przeczytany 129924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:00:39 am »
Cytuj
Echhhh..., byś Dread zdecydował. Raz mowisz że można raz że nie.

Mówię porzecież, żebyś napisał o tym w temacie o mandze. Czytanie ze zrozumieniem?

Cytuj
Bo nawzajem się uzupełniają?? Jaką niby byś chciał argumęntację?

"Rei kocha Shinjiego, bo się dla niego poświęca, a poświęca się, bo go kocha."
W analogiczny sposób mogę udowodnić wszystko, nawet największa bzdurę. Na przykład, że tak naprawdę Fuyutsuki kocha Mayę. Kocha ją, bo pracują razem, a pracują razem bo on ją kocha.
A jaką bym chciał argumentację? Logiczną. Jeśli coś argumentujesz, to nie możesz używać jako argumentu założenia tezy. Ty masz udowodnić tezę, a nie podpierać się tą tezą.


Relacja Rei 002 jest relacją rozwijającą się. Nie zakwitła w niej miłosć, były w niej tylko zajążki, które rozwinęła dopiero Rei 003. Te uśmiechy, to "dziękuję", nawet ten uśmiech, to tylko początki. Dzieła dokonała dopiero jej "następczyni".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 13, 2006, 07:58:44 pm »
Cytuj
Mówię porzecież, żebyś napisał o tym w temacie o mandze. Czytanie ze zrozumieniem?

Tak ale kiedy w temacie o mandze wystartowałem z podobnym tekstem to chciałeś bym to pisał w temacie o postaciach... No i o to mi chodziło. :?  ;)
Cytuj
Na przykład, że tak naprawdę Fuyutsuki kocha Mayę. Kocha ją, bo pracują razem, a pracują razem bo on ją kocha.

.... Tylko że gdzie tutaj poświęcenie?? ;)
Cytuj
Relacja Rei 002 jest relacją rozwijającą się. Nie zakwitła w niej miłosć, były w niej tylko zajążki, które rozwinęła dopiero Rei 003. Te uśmiechy, to "dziękuję", nawet ten uśmiech, to tylko początki. Dzieła dokonała dopiero jej "następczyni".

To twoja opinia i nie powiem że w całości ją wywalam do kosza. Ja poprostu uważam że moment poświęcenia się jest ostatecznym oddzieleniem relacji Gendo-Rei na rzecz Rei-Shinji.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 14, 2006, 02:50:41 pm »
Cytuj
.... Tylko że gdzie tutaj poświęcenie??

Naprawdę nie rozumiesz, czy po prostu kpisz? Powyższym przykładem chciałem ukazać bezzasadność "argumentacji" poprzez założenie tezy. Poświęceniem argumentujesz miłość, a miłość poświęceniem. A ja mówię, że to żadna miłość i żadne poświęcenie! Jeśli chcesz mi uzasadnić miłość, to z czego innego, bo ja nie wierzę w poświęcenie. I na odwrót.

Cytuj
Ja poprostu uważam że moment poświęcenia się jest ostatecznym oddzieleniem relacji Gendo-Rei na rzecz Rei-Shinji.

A ja uważam, że nie było tam poświęcenia, tylko coś na kształt samobójstwa, motywowanego niechęcią zjednoczenia się z Shinjim (Rei002 uświadomiła sobie czego pragnie i to wyparła), a relacja z Gendo została do samego końca, na co wskazuje ukazująca się morda Komandora. Per analogiam, nie w sensie dosłownym (przynajmniej ja nie wiem, czy mogło to być dosłowne) w Endzie przed "śmiercią" ludziom również ukazują się obrazy drogie ich sercu, albo w jakiś sposób zajmujące ich umysł. Rei002 pokazał się Gendo, a to oznacza, że jej umysł zajęty był osobą Gendo.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:49:58 pm »
Cytuj
Poświęceniem argumentujesz miłość, a miłość poświęceniem

Jeśli kochasz to się poświęcasz, jeśli się poświęcasz to kochasz. "Koło się zamyka...", idealny krąg jak wąż zjadający swoj ogon. Czemu tak trudno to zrozumieć??
Cytuj
A ja uważam, że nie było tam poświęcenia, tylko coś na kształt samobójstwa, motywowanego niechęcią zjednoczenia się z Shinjim (Rei002 uświadomiła sobie czego pragnie i to wyparła),

To dlaczego Rei 03 kocha Shinjiego...??
Cytuj
a relacja z Gendo została do samego końca, na co wskazuje ukazująca się morda Komandora.

W grze 2nd Shinjiemu tez ukazuje się twarz Asuki w momencie gdy wybiera Rei, uważam że jest to sytuacja analogiczna...

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:38:35 pm »
Cytuj
jeśli kochasz to się poświęcasz, jeśli się poświęcasz to kochasz. "Koło się zamyka...", idealny krąg jak wąż zjadający swoj ogon. Czemu tak trudno to zrozumieć??

Bo ja do kury nędzy chcę usłyszeć argumentację logiczną. No wiesz, założenie, teza, argumenty, wniosek. Ja Ci mówię, że tak się nie argumentuje, mówie o sposobie a nie o treści. Że A=B nie udowodnisz przez powiedzenie, że B=A, kumasz?
Tyle o sposobie, co do treści, to ja nadal twierdzę uparcie, że nie ma tam ani miłości ani poświęcenia.

Cytuj
To dlaczego Rei 03 kocha Shinjiego...?

Rei003 otrzymuje wspomnienia 002 i je reinterpretuje w świetle siebie samej. Moja teoria mówi, że Rei003 ma to samo ciało, co ta uzyta do dummy plugu Evy 01 w odcinkach 18 i 19. Shinji zostawił na echu 01 bardzo silne emocje dotyczące ojca, którymi "nasiąkła" dummy Rei w 19 odcinku, gdy Gendo próbował ją zsynchronizować z przeprogramowaną przez Shinjiego Evą. Na dummy Rei mogło zostać echo emocji pozostawionych na Evie, które udzieliły się 003. Ale to tylko moja dodatkowa teoria.
Rei003 otrzymała wspomnienia 002, które mówią o pewnej relacji do Shinjiego, które to wspomnienia 003 rozwinęła. Ostatnia Rei była uświadomiona, że jest aniołem, takim jak Kaworu, dlatego wiedziała, że nic z jej miłości do Shinjiego nie będzie. Dlatego też dała mu jedyną i najdroższą rzecz jaką miała - decyzję HCP, tylko w ten sposób mogła zrealizować swoją miłość. Chciała być z nim zjednoczona, ale kochała go i pozwoliła mu wybrać i odejść.
Rei 003 chciała wywołać HCP, bo to jedyne co miała. Rei 002 nie chciała HCP, chociaż wiedziała, że do tego jest stworzona.

Cytuj
W grze 2nd Shinjiemu tez ukazuje się twarz Asuki w momencie gdy wybiera Rei, uważam że jest to sytuacja analogiczna.

W "RENGE ver.Eva", który mam od Huntera, na końcu Shinji wybiera obie dziewczyny i na podstawie tego będę wysnuwał swoje dalsze wnioski.

Wiesz gdzie ja mam to, co pokazali w grze i jak bardzo mnie to obchodzi? Ja chcę uzasadnienia z serii, z kanonu, a nie z gier, mang, puzzli, karcianek, czy fanfików.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Rei
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 15, 2006, 10:38:42 pm »
Cytuj
Bo ja do kury nędzy chcę usłyszeć argumentację logiczną. No wiesz, założenie, teza, argumenty, wniosek. Ja Ci mówię, że tak się nie argumentuje, mówie o sposobie a nie o treści. Że A=B nie udowodnisz przez powiedzenie, że B=A, kumasz?
Tyle o sposobie, co do treści, to ja nadal twierdzę uparcie, że nie ma tam ani miłości ani poświęcenia.

No nie no Dread..., to przecież jest logiczne gdyż jedno wynika z drugiego!! Jeżeli 1=a to a=1. To jest takie proste... ;)
Cytuj
Rei 003 chciała wywołać HCP, bo to jedyne co miała.

Może jednak podaj powody dlczego miało by tak być.
Cytuj
Rei003 otrzymuje wspomnienia 002 i je reinterpretuje w świetle siebie samej
.
Nie ma czegoś takiego jak "siebie samej", oznaczało by to że Rei miała duszę zanim jeszcze otrzymała ją od Rei 02. Nie uważam też by Rei 03 była TĄ  wyjętą  z dummy pluga.
Cytuj
W "RENGE ver.Eva", który mam od Huntera, na końcu Shinji wybiera obie dziewczyny i na podstawie tego będę wysnuwał swoje dalsze wnioski.

Wiesz gdzie ja mam to, co pokazali w grze i jak bardzo mnie to obchodzi? Ja chcę uzasadnienia z serii, z kanonu, a nie z gier, mang, puzzli, karcianek, czy fanfików.

Dread czasami naprawdę mnie irytujesz... Tu chodzi o analogię scen o sposob ukazania ich a nie o to co jest kanonem a co nie, bo to nie ma NIC do rzeczy!!! Waż na jest sama scena!! To tak jakbyś twierdził że dwa słowa np. kocham cię" są od siebie rożne bo jedno pochodzi z kanonu a drugie nie, pomijając to że zostały tak samo ukazane. To tak jak z tą miłością i poświęceniem, nie jest TOBIE to na rękę i nic tego nie zmieni.

Offline @

O Rei
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 16, 2006, 12:05:16 pm »
Cytuj

Cytuj
Bo ja do kury nędzy chcę usłyszeć argumentację logiczną. No wiesz, założenie, teza, argumenty, wniosek. Ja Ci mówię, że tak się nie argumentuje, mówie o sposobie a nie o treści. Że A=B nie udowodnisz przez powiedzenie, że B=A, kumasz?
Tyle o sposobie, co do treści, to ja nadal twierdzę uparcie, że nie ma tam ani miłości ani poświęcenia.


No nie no Dread..., to przecież jest logiczne gdyż jedno wynika z drugiego!! Jeżeli 1=a to a=1. To jest takie proste... Wink


Ale tak nie udowodnisz że B=A .

Trzeba podać argumenty. Samo powiedzenie że np 2^2=4 dlatego bo pierwiastek z 4 = 2 nic nie da, [zresztą moze też być -2]
Trzeba użyć jakiegoś argumentu,
nie mozna wyciągać wniosków na podstawie zalożeń i tylko zalożeń.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 16, 2006, 03:20:51 pm »
Monkey, dziękuję.

Cytuj
Jeżeli 1=a to a=1. To jest takie proste...

A ja twierdzę, że 1=b, więc b=1. Ty mi musisz uzasadnić dlaczego 1=a w ten sposób, żebym nie mógł powiedzieć, że 1=b. Musisz mi podać konkretny argument, by moje twierdzenie 1=b stało się bezzasadne.

Cytuj
Może jednak podaj powody dlczego miało by tak być.

To jest teoria haaela, więc nie będę mu jej odbierał. Namęczył się, więc poczekam, aż sam napisze, żeby mu nie odbierać chwały i mamony.

Cytuj
Nie ma czegoś takiego jak "siebie samej", oznaczało by to że Rei miała duszę zanim jeszcze otrzymała ją od Rei 02.

Człowiek jest jednością cielesno-duchową. Sama dusza, czy samo ciało nie tworzą człowieka. Rei003 posiadająca względem Rei002 tę samą duszę i inne ciało stała się niejako nowym człowiekiem, mimo wszystko kontynuującym "misję" poprzedniej Rei. Haael uważa, że nowa Rei otrzymuje wszystko, co miała stara Rei, ale tak, jakby ktoś otrzymał wspomnienia, emocje itp. kogoś innego. Czyli Rei 003 musi zaakceptować "samą siebie". Rei 003 otrzymała od 002 emocje dotyczące Shinjiego, których 002 nie rozwinęła, po czym sama zrobiła z nimi to, co uważała za słuszne.
Co do posiadania duszy, to nie dusza jest receptorem emocji. Pies nie ma duszy, ale jak go kopniesz, to Cię znielubi, a jak pogłaskasz, to będzie merdał i podawał łapę, a nawet czasem fikał do tyłu. Dzięki duszy Rei 003 mogła później zinterpretować to, co odebrała przez echo Evy 01, nawet nie musiała sobie tego uświadamiać i brać na logikę. To jak z instynktem.

Cytuj
Nie uważam też by Rei 03 była TĄ wyjętą z dummy pluga.

To jest moja dosyć śmiała teoria. Klony Rei pływające w akwarium nazywane są rdzeniem Dummy Systemu. System powstał jeszcze przed stworzeniem Rei 001, klony pierwotnie miały być przeznaczone na autopilota (to już kiedyś uzasadniałem). Rei jest wiele, więc trzeba czymś wytłumaczyć ich mnogość. Nie mogą być tylko i wyłącznie częściami zapasowymi do Rei, gdyż to jest ich wtórne zastosowanie. Dummy Plug zawiera zeskanowaną osobowość Rei, czyli po prostu program, ale równie dobrze można by było zeskanować kogokolwiek innego. Gdyby w DP był wyłącznie program, to po co były klony? Zastosowanie wyłącznie dla Rei odpada, bo Ritsuko mówi, że stanowią dummy system oraz części dla Rei, poza tym klonowanie miało miejsce w 2001 roku (biologiczny wiek Rei), zaś Rei 001 została stworzona nie wcześniej, jak w 2009 roku. Dochodzę do wniosku, że w plugu, oprócz programu, który ma imitować duszę znajduje się także ciało.
Skoro w dummy plugu jest ciało, to w sumie z akwarium wyjęto tyle ciał, ile jest Rei + jedna Rei z DP. Czyli w momencie zniszczenia DS w akwarium brakuje 4 Rei. A brakuje trzech, komputerek Ritsuko niszczy Rei 0d 004 do 016 (tyle jest na ekranie, co nie znaczy, że od 16 wzwyż ich nie ma. Liczba jest trzycyfrowa, więc było ich conajmniej 100, przynajmniej w palanch. Niektórzy mówią, że jest ich 666 ;) ). Czyli, skoro w akwarium brakuje 3 Rei, a coś musiało siedzieć w DP, to dedukuję, że tym czymś jest Rei 003.

Cytuj
Tu chodzi o analogię scen o sposob ukazania ich a nie o to co jest kanonem a co nie

Nie. Chodzi o to, że jeśli coś w NGE uzasadniasz, to uzasadniasz to z kanonu. Równie dobrze mogę przywołać scenę z "Ogniem i Mieczem", która jest podobna i na jej podstawie argumentować.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 16, 2006, 04:18:54 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Dochodzę do wniosku, że w plugu, oprócz programu, który ma imitować duszę znajduje się także ciało.


Nie wiem, czy zauważyłeś, ale jak Ritsuko rozmawiała z Gendo, to mówiono tylko o zwykłym programie a nie o ciele. Zwykły komputer imitujące fale mózgowe człowieka. Więc ciała chyba nie było, co nie??

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 16, 2006, 04:24:15 pm »
To, że mówi, że jest tam program nie znaczy, ze nie ma tam ciała.
A w wywodzie zadałem pytanie:
Cytuj
Gdyby w DP był wyłącznie program, to po co były klony?


Wywodem, którego przebieg masz w poprzednim poście uzasadniałem, czemu twierdzę, że w DP są ciała. Czymś trzeba wytłumaczyć mnogość klonów Rei.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 16, 2006, 05:44:59 pm »
A skąd masz pewność 100%?? Ja nie mam. A klony były może do ulepszonej wersji DP. A w tej pokazanej wersji był tylko komputer. I program. Zwykła maszyna.

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 16, 2006, 05:57:01 pm »
DP pokazany był z zewnątrz. Ritsuko mówiła jak to coś działa, że osobowosc Rei została przetransportowana do plugu, ale duszy to nie ma, że to tylko maszyna. Tyle. Z tego wywodu nie wynika, że nie może tam być ciała, w końcu w MAGI i w Evangelionach są sztuczne mózgi. Transport osobowości może nastąpić tylko do biokomputera (tak jest w całym NGE). Słowa Ritsuko nie mówią ani o tym, że ciało tam jest, ani o tym, że go tam nie ma.

Cytuj
A w tej pokazanej wersji był tylko komputer. I program. Zwykła maszyna.

Jeśli mówię "w samochodzie jest silnik" to z tego zdania nie wynika, że nie ma w nim kierowcy. Ritsuko mówiąc, ze jest tam komputer nie wyklucza tym stwierdzeniem obecności ciała.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 16, 2006, 06:56:06 pm »
Ale może być tylko komputer. Myśle, że na tym skończymy, bo dalsza wojna nie ma sensu  ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Rei
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:02:23 pm »
I własnie dlatego ze słów Ritsuko nic nie wywnioskujemy. Wywód wynika z czego innego.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

O Rei
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:06:04 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
I własnie dlatego ze słów Ritsuko nic nie wywnioskujemy. Wywód wynika z czego innego.


Można wywnioskować, ale nie można twierdzić, że jest tam klon z akwarium. Może jest a może nie ma. Poproszę o dowody  ;)