Autor Wątek: O Asuce  (Przeczytany 75183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

O Asuce
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 09, 2006, 05:35:43 pm »
Sądze, że poprostu była zaspana i źle trafiła.  :roll:

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 09, 2006, 06:58:39 pm »
Po pierwsze, to ona nawet do końca się nie wybudziła. Nie zdarzyło się Wam wstać w nocy do kibelka? To pewnie wiecie w takim razie o co chodzi.
Po drugie, to było to spowodowane podświadomymi pragnieniami Asuki. Ona praktycznie całe życie była samotna, co jej bardzo przeszkadza (w ogóle samotność jest jednym z motywów przewodnich NGE). Ona podświadomie  potrzebowała w tym momencie bliskości, której Shinji w scenie "muru Jerycha" jej nie zapewnił*. Podświadome pragnienia "wylazły na wierzch" w czasie snu, gdy wlazła mu do łóżka. Jak jednak widać w tej scenie nie chodziło w tym momencie bezpośrednio o Shinjiego, lecz o matczyną bliskość. Bliskości tej Asuka nie szukała chociażby w Misato, ponieważ nie uważała jej za osobę równą sobie. Shinji stał się w tym momencie "obiektem zastępczym".

* Scenę "wall of Yericho", gdzie Asuka mówi na moment przed zamknięciem drzwi "to niezdobyty mur Jerycha, kto go przekroczy zostanie zgładzony" tłumaczyłem wieki temu w temacie_którego_nie_ma. Nie będę się tutaj rozwijał, bo noszę się z planem napisania na nowo całości realcji Shinji+Asuka, gwoli przypomnienia, bo nie każdy pamięta stary temat. Ogólnie chodziło tam o to, że Asuka podświadomie chciała, by Shinji jednak przekroczył "mur Jerycha" i ją zdobył. Shinji jednak nic wtedy nie zrobił. Widać to w 22 odcinku, w wersji DC, w scenie "you won't even hold me". Ale to inna bajka na inny czas.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline reizen

O Asuce
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 09, 2006, 08:02:44 pm »
Jest jedna sprawa związana z Asuką, której nie rozumiem... otóż skąd w endzie (scena na plaży) wziął się bandaż na jej ręce. Czyżby 02 miał na wyposażeniu jakiś zestaw ratunkowy?
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 09, 2006, 08:19:45 pm »
Asuka w Evie 02 umarła. Nie była w stanie przeżyć z takimi obrażeniami. W 3I rozpłynęła się jako lcl, a jej dusza udała się do GNR. Później powróciła na ziemię jako jedna z wielu osób, którym udało się odtworzyć własny obraz.
Są rózne hipotezy na temat tego bandaża. Wiadomo, że pełni on rolę symboliczną, Asuka ma takie same rany jak Rei w 1 odcinku. Bandaże stanowią klamrę kompozycyjną filmu. Zachodnie fora dyskusyjne mówią, że Asuka wytworzyła te bandaże sama, analogicznie jak Shinji w 20 odcinku, gdy wytwarza wewnątrz EP swój plug suit. Ja skłaniam się ku teorii, jakoby miał ją opatrzyć Shinji. Przed końcówką widzimy Shina, który wynuża się z oceanu, więc nieprawidłowym jest twierdzenie, że odzyskał przytomność dopiero w epilogu. Ostatecznie niewiadomo skąd pochodzą te bandaże, ale wytłumaczenie z Shinjim jest prostsze :) (brzytwa Ockhama).

Dodatkowo rany pełnią jeszcze jedną symboliczną rolę. Jest to analogia do ran Chrystusa po zmartwychwstaniu. Chrystus w ciele uwielbionym i przemienionym zachował tylko rany na rękach (i prawdopodobnie stopach) oraz w boku. Uczniowie nie widzą na przykład ran po koronie cierniowej, czy po biczowaniu. Tak samo jest z Asuką. Zachowała tylko te rany, które są istotne, chociaż otrzymała o wiele więcej ran - Evy Series zrobiły przecież z unitu 02 "jeża". W całym NGE przewijają się motywy oka i ręki (kiedyś napisze o nich, obiecuję) i właśnie te dwa motywy są obecne w tej scenie.[/quote]
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline reizen

O Asuce
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 09, 2006, 09:14:31 pm »
Równierz uważam, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dlatego wspomniałem o tym "zestawie"  ;)
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Garond

O Asuce
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 09, 2006, 10:06:05 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Po pierwsze, to ona nawet do końca się nie wybudziła. Nie zdarzyło się Wam wstać w nocy do kibelka? To pewnie wiecie w takim razie o co chodzi.
Po drugie, to było to spowodowane podświadomymi pragnieniami Asuki. Ona praktycznie całe życie była samotna, co jej bardzo przeszkadza (w ogóle samotność jest jednym z motywów przewodnich NGE). Ona podświadomie  potrzebowała w tym momencie bliskości, której Shinji w scenie "muru Jerycha" jej nie zapewnił*. Podświadome pragnienia "wylazły na wierzch" w czasie snu, gdy wlazła mu do łóżka. Jak jednak widać w tej scenie nie chodziło w tym momencie bezpośrednio o Shinjiego, lecz o matczyną bliskość. Bliskości tej Asuka nie szukała chociażby w Misato, ponieważ nie uważała jej za osobę równą sobie. Shinji stał się w tym momencie "obiektem zastępczym".

Hmm... z tego co wiem od rodzinki, czasem lunatykuje :?
Tak, to go chamsko zjechało:
[img=http://img60.imageshack.us/img60/6669/asukajokuorsleepwalker053zm.th.jpg]
(chwilke puźniej Asuka znowu mówi "mama"). Sinji zbereźniku, byłeś blisko :badgrin: Ostatnie co powiem. Na miejscu Sinjego pewnie bym się zebrał w sobie i przytulił Asuke. Równało by się to zapewne z ryzykiem porannej egzekucji, ale czasem wystarczy przytulić. A i jeszcze to jest niezłe:
[img=http://img140.imageshack.us/img140/9116/asukajokuorsleepwalker029lm.th.jpg]


Cytat: "Dreadorus Maximus"
tłumaczyłem wieki temu w temacie_którego_nie_ma.
 Problem jest w tym, że ja dołączyłem, po kasacji tematu_który_był_a_którego_nie_ma. Myśle, że najlepiej by było oświecić mnie na PM.
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Frey Ikari

O Asuce
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 09, 2006, 11:34:01 pm »
Cytuj
Dodatkowo rany pełnią jeszcze jedną symboliczną rolę. Jest to analogia do ran Chrystusa po zmartwychwstaniu.

No jestem ciekaw jak to uzasadnisz, bo ja jak narazie takiej analogi tam nie dostrzegam.
Cytuj
Po pierwsze, to ona nawet do końca się nie wybudziła. Nie zdarzyło się Wam wstać w nocy do kibelka? To pewnie wiecie w takim razie o co chodzi.

Zastanawiające jest to że pod koniec tego odcinka wspomniała o tym że Shinji probował ja pocałować... Czyżby strzelała na ślepo a może faktycznie wiedziała? ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 10, 2006, 09:58:48 am »
Co do ran, to uzasadniłem. Jest to symbolika, a nie treść.
Asuka otrzymała więcej ran, niż tylko ręka i oko - Chrystus otrzymał więcej ran niż tylko dłonie i bok.
Asuka zachowała rany ręki i oka - Chrystus zachował rany dłoni i boku.
Rany ręki i oka są istotne (nawiązanie do Rei i motywów) - Rany dłoni i boku są istotne (nie będę się rozwodził, odsyłam do Ewangelii).

Czyżby czytanie ze zrozumieniem było aż tak trudne? ;)

Pod koniec faktycznie strzelała na ślepo. Gdy Shin się przyznał, ta krzyknęła "ja żartowałam, więc naprawdę to zrobiłeś?".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline ayanami_rei

O Asuce
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 12, 2006, 08:18:09 am »
...Moim zdaniem Asuka poprostu szukała wsparcia...nie mogła odnależc go w matce, więc szukała go gdzie indziej...Asuka tak naprawdę jest bardzo wrażliwa i boi się odrzucenia...wszystko na to wskazuje...Asuka chciała byc lepsza, poniewaz chciała udowodnic matce, że tez cos znaczy...
God_Is_In_Heven"

Offline reizen

O Asuce
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 19, 2006, 07:36:40 pm »
ameryki to raczej nie odkryłeś/odkryłaś Dred z Frey-em tłuką się o to już od dłuższego czasu... a co do "udowadniania matce, że też coś znaczy". Wątpię by Asuka mogła jej  udowodnić cokolwiek  ;)
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Frey Ikari

O Asuce
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 19, 2006, 10:04:59 pm »
No nareszcie prawie ukończyłem to co obiecałem i w przeciągu dwoch dni pojawi się tu długo wyczekiwany post... Ale już sam zaczełem się gubić, jedno wiem napewno Dread mnie w razie czego będzie poprawiał i nawracał... ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 20, 2006, 10:41:14 am »
Żaden wstyd, ja się ze swoim przedstawianiem teorii też pogubiłem. Tak to już jest z tym NGE.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:37:07 pm »
Ponawiam prośbę, co z tą Asuką, Frey? Bo ja parę spraw sobie odświeżyłem, a nie chcę Ci wchodzić w paradę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Asuce
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:45:54 pm »
Jesli do środy nie uda mnie się z jakiś powodow tego zrobić to masz Dread wolę ręke... Małe pytanie czy brać pod uwagę tylko anime i enda czy mogę też pod koniec napisać o innych "normalnych"( nie hentaii i parodie) produkcjach oddzelny akapit??

Offline Dreadorus Maximus

O Asuce
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 24, 2006, 02:16:46 pm »
Byle oddzielny. Nie życzę sobie uzasadniania czegokolwiek z "dzieł pozakanonicznych". Obraz Asuki w anime w mandze i w grach jest na tyle różny, że wspólną wykładnią wszystkie te pozycje być nie mogą.

edit: Wiesz co Frey, nie popędzam, sam się zajmę teraz przepisaniem na nowo relacji Shina z Asuką.

Nie odpuszczę sobie kolejnej batalii z Tobą, znam mniej więcej Twoje zdanie na temat tej postaci i pozwolę Ci je przytoczyć, a potem będę ewentualnie korygował. Tak będzie fajniej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything