trawa

Autor Wątek: Souryu Kyouko Zeppelin  (Przeczytany 11111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2008, 09:33:47 am »
Dread
zeby moc cos obalic trza dojsc najpierw do jakis ustalen
bez tych ustalen klotnia jest bez sensu i ciagnie sie tygodniami
Cytuj
Stara Akagi robiła i skończyła MAGI bez planowania własnej śmierci.
a co jesli Dusze darady Skopiowac? albo podzielic?
jest to konflikt religijny bowiem nie tylko Katolicyzm wystepowal w Nge

Cytuj
wzorców osobowości tejże
czesc uwaza wzorzecz osobowy za dusze :roll:


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2008, 09:37:34 am wysłana przez obik »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2008, 09:50:58 am »
Nie przesadzajmy. Stara Akagi mogła trafić tylko do oryginalnego MAGI w pozostałych użyto innych osób co daje nam podział jej duszy na trzy.
A nie było tak, że tam są różne "aspekty" jej psychiki- czy coś takiego? Przecież stara Akagi "nie siedzi w komputerze"- zabiła się, nie?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2008, 08:35:00 pm »
Cytuj
Stara Akagi mogła trafić tylko do oryginalnego MAGI w pozostałych użyto innych osób co daje nam podział jej duszy na trzy.
Stara Akagi trafiła NA a nie DO oryginalnego MAGI. A dokładniej, to zaryła łbem w jego obudowę. :D
Poza tym system działał zanim Akagi się zabiła - wniosek prosty, duszy nie potrzeba do prawidłowego działania komputera.

Cytuj
zeby moc cos obalic trza dojsc najpierw do jakis ustalen
Wciąż zapominam, że nie jesteście mną. Wiele rzeczy oczywistych dla mnie oczywistymi wcale nie jest. Ale po to tu jestem, żeby wątpliwości rozwiać.

Cytuj
czesc uwaza wzorzecz osobowy za dusze
-Wzorzec osobowy jest obecny w każdej Evie.
-Dwie Evy mają wzorzec Yui.
-Eva 01 ma duszę i w 100% jest to dusza Yui.
-Ritsuka mówi wyraźnie, że stockowa Eva nie ma duszy (duszę dla Evy stanowi pilot)

Czyli myli się albo Ritsuko, albo tabuny amerykańskich fanów.
Wnioski wyciągnij sam :)

Cytuj
a co jesli Dusze darady Skopiowac? albo podzielic?
jest to konflikt religijny bowiem nie tylko Katolicyzm wystepowal w Nge
Gdyby dało radę skopiować duszę, to nie potrzeba by było Dummy Plugu. Gdyby dało radę skopiować duszę, to Gendo wrzuciłby sobie w Rei duszę Yui, a nie Lilith. Gdyby duszę dało radę skopiować, to Rei nie musiałaby wracać do Lilith, tylko obie by sobie koegzystowały.
A poza tym Ritsuko w rozmowie z Gendem mówi, że "umysł ludzki nie może zostać zdigitalizowany". Ludzie w NGE potrafią najwyżej przenieść duszę z jednego ciała do drugiego oraz przepisać wzorzec zachowania na kompa. Tyle.
A co do religii, to katolicyzmu prawie w NGE nie ma, czerpią pełną garścią z mitologii judaistycznej, ale to temat na inną rozmowę w innym temacie.

Cytuj
A nie było tak, że tam są różne "aspekty" jej psychiki- czy coś takiego? Przecież stara Akagi "nie siedzi w komputerze"- zabiła się, nie?
Co do aspektów - nie wiemy w jaki sposób przebiega procedura skanowania skanowania osobowości, wiadomo jednak, że trzeba wsiąść do Evangeliona. Yui rozpłynęła się podczas takiej procedury. Kyoko podczas tejże procedury miała wypadek wskutek czego wypisała jeden z aspektów swojej osobowości na Evie (obecne potem jako echo). Widać aspekty są istotne podczas tworzenia struktury kompa.

Jest jeszcze jeden argument na nieobecność duszy w Evie 02. Wiemy jak wygląda ktoś kto nie ma duszy - mamy przykłady dwóch Ev i całe akwarium Rei. Osoba bez duszy jest w stanie wykonywać jedynie proste czynności - jeść, trawić, wydalać, uśmiechnąć się, czasem wpaść w berserka. Wszystko instynkty, dusza impulsywna, jeśli trzymać się Platona. Z kolei Kyoko potrafi robić więcej. Mówi, kocha, nienawidzi, podejmuje decyzje. Podjęcie wolnej decyzji nawet w NGE związane jest z obecnością duszy, żadna Eva poza 01 nigdy niczego sama nie przedsięwzięła.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Niuniek

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2008, 08:39:04 am »
Jest jeszcze jeden argument na nieobecność duszy w Evie 02.
Chyba sam Kaworu mówi, że 02 to pusta skorupa. To chyba też przemawia o tym, że nie posiada ona duszy.
W sumie to nawet echa Asuki tam nie było, bo ona się nie chciała otworzyć na Evę. Ale to też trochę inna sprawa. 

Offline obik

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2008, 11:19:09 am »
Chyba sam Kaworu mówi, że 02 to pusta skorupa. To chyba też przemawia o tym, że nie posiada ona duszy.
W sumie to nawet echa Asuki tam nie było, bo ona się nie chciała otworzyć na Evę. Ale to też trochę inna sprawa. 
to co mowi Kaworu mozna roznie zrozumiec
Cytuj
-Wzorzec osobowy jest obecny w każdej Evie.
-Dwie Evy mają wzorzec Yui.
-Eva 01 ma duszę i w 100% jest to dusza Yui.
-Ritsuka mówi wyraźnie, że stockowa Eva nie ma duszy (duszę dla Evy stanowi pilot)
wszystko dla nich ma sens gdy dusza jest podzielna/mozna ja skolonowac

Wiecie
jak ktos sobie cos ubzdura to ciezko mu to wybic z glowy :P

Chyba bede musial Nge obejrzec bo z Rok nie ogladalem  :badgrin:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2008, 11:25:34 am »
A jak oni niby dzielą te dusze i dlaczego raz mieliby to robić, a innym razem nie? Przyjęcie założenia, że dusza w Evangelionie jest podzielna wprowadziłoby masę nieścisłości w zachowaniu postaci i w same zdarzenia. Dread to już zresztą przedstawił, starczy poskładać to sobie w całość.

Cytat: Dread
-Wzorzec osobowy jest obecny w każdej Evie.
-Dwie Evy mają wzorzec Yui.
-Eva 01 ma duszę i w 100% jest to dusza Yui.
-Ritsuka mówi wyraźnie, że stockowa Eva nie ma duszy (duszę dla Evy stanowi pilot)
wszystko dla nich ma sens gdy dusza jest podzielna/mozna ja skolonowac
ale ten wywód wskazuje, że dusza i wzór osobowości to dwie różne rzeczy i podzielność samej duszy nic nie ma do tego.

Offline obik

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2008, 04:07:47 pm »
ale ten wywód wskazuje, że dusza i wzór osobowości to dwie różne rzeczy i podzielność samej duszy nic nie ma do tego.
moze inaczej
mnie to przekonuje ale sa tacy fanatycy co sobie tak to wytlumacza ze wszystko im sie sklada w bardzo ciekawa calosc:P
te 3 pierwsze potrafia se wytlumaczyc a na ostatnie nie zwracaja uwagi to tyle
chyba przestane pisac bo ktos se pomysli ze ja naprawde mam takie poglady:P :badgrin:

a co do dzielacej sie duszy to juz mowie
-Wzorzec jako Dusza faktycznie jest w kazdej evie
-Yui sklonowala swoja dusze /podzielila
-to 3 to nawet oni mowia:P
- od czwartego to zawsze cos ciekawego sie wymysli by uciec od tego
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 04:19:05 pm wysłana przez obik »

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2008, 08:22:32 pm »
Oni to mówią, że w unicie 00 jest dusza Naoko. Wśród zachodnich fanów jest to uważane za równą oczywistość, jak to, że Misato zabiła Kajiego.

Słyszałem, że w unicie 03 była dusza mamy Toujiego. Wszak to normalne, że w "twojej" Evie musi być dusza twojej mamy.

Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2008, 09:03:27 pm »
te argumenty byly z takiego forum co tam od czasu do czasu pisze
i to by bylo na tyle
doloze jeszcze do tego ze w Magi jest dusza podzielona na 3
albo ze w evie 01 sa 3 duszy [evy,Yui,Pilota]
itd

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2008, 09:10:52 pm »
A ja kiedyś słyszałem, że Eva jak spada z samolotu, to sunie potem w tył...
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2008, 10:28:52 pm »
A ja kiedyś słyszałem, że Eva jak spada z samolotu, to sunie potem w tył...

Masz jeszcze monitor tamten stary, ten prawie zalałem sokiem.  XXDD

Offline Revan

Odp: Souryu Kyouko Zeppelin
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 22, 2008, 09:42:00 pm »
Stara Akagi trafiła NA a nie DO oryginalnego MAGI. A dokładniej, to zaryła łbem w jego obudowę. :D
Diabeł tkwi w szczegółach :badgrin:

Cytuj
Wnioski wyciągnij sam :)
Oczywiście, że Ritsuko się myli :lol:

Cytuj
Gdyby dało radę skopiować duszę, to nie potrzeba by było Dummy Plugu. Gdyby dało radę skopiować duszę, to Gendo wrzuciłby sobie w Rei duszę Yui, a nie Lilith. Gdyby duszę dało radę skopiować, to Rei nie musiałaby wracać do Lilith, tylko obie by sobie koegzystowały.
A poza tym Ritsuko w rozmowie z Gendem mówi, że "umysł ludzki nie może zostać zdigitalizowany". Ludzie w NGE potrafią najwyżej przenieść duszę z jednego ciała do drugiego oraz przepisać wzorzec zachowania na kompa. Tyle.
Amen.

Cytuj
Co do aspektów - nie wiemy w jaki sposób przebiega procedura skanowania skanowania osobowości, wiadomo jednak, że trzeba wsiąść do Evangeliona. Yui rozpłynęła się podczas takiej procedury. Kyoko podczas tejże procedury miała wypadek wskutek czego wypisała jeden z aspektów swojej osobowości na Evie (obecne potem jako echo).
To z Yui to był chyba test rozruchowy, a nie tworzenie wzorca.

Cytuj
Oni to mówią, że w unicie 00 jest dusza Naoko. Wśród zachodnich fanów jest to uważane za równą oczywistość, jak to, że Misato zabiła Kajiego.
No cóż jeśli mówimy o amerykanach, którzy w dobie wojny z Irakiem umieszczają go na mapie w Australii to nic dziwnego.

Cytuj
Słyszałem, że w unicie 03 była dusza mamy Toujiego. Wszak to normalne, że w "twojej" Evie musi być dusza twojej mamy.
Gendo odwiedza Zło Market i kupuje niezbędne akcesoria i przywołuje jej dusze (a może używa Edo Tensei).

-Wzorzec jako Dusza faktycznie jest w kazdej evie
-Yui sklonowala swoja dusze /podzielila
-to 3 to nawet oni mowia:P
- od czwartego to zawsze cos ciekawego sie wymysli by uciec od tego
1. No to jest oczywiste :D Przecież taka Yui klonuje/dzieli sobie dusze, która potem robi za wzorzec.
2. Nie wymaga wyjaśnień.
3. No comment :D
4. Stockowa Eva to Eva w trakcie budowy przed wpakowaniem w nią sklonowanej/podzielonej/przywołanej duszy matki pilota :lol:
I w ten sposób zwolennicy takich teorii dowodzą, że mają racje.

 

anything